Bebek Beslenmesi Bebeğim çok az emiyor önerilerinizi bekliyorum

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

arzumeylem

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Aralık 2009
20
1
Merhaba, kulübe yeni üye oldum. 3 aylık kızım var. Doğduğundan beei 3-4 dakika

anca emiyor sonra ne yapsam almıyor biberon da denedim. Doktora götürdüm idrar yolunda enfeksiyon vardı tedavi oldu. diğer tahlilleride normal çıktı görünümü hareketleride iyi. ama az emdiğinden dolayı az kilo alıyr. Şansı doğum kilosı 3720 olduğundan şu an ki kilosuna normal diyorlar ama alma sürecinde az kilo aldı. şimdiye kadar 1600 kg aldı. az emiyor midesimi küçük nedir anlamadım gazınıda çıkartıyorum. Doğduğundan beri 2-3 saatte bir aynı süre emiyor vaktinide nasıl ayarlıyorsa o kadar emiyor. Bu konuda çok mutsuzum. Ne yapabilirim tecrübelerinizden faydalanmak isterim. Şimdiden çok teşekkür ederim.....

merhaba öncelikle yavrunuzu allah bağışlasın. bebeğiniz gerçekten çok az emiyor ama endişelenmeyin zaten aç olsa durmadan ağlar ve muhtemelen 4. ayda ek gıdalarda vermeye başlarsınız böylelikle kilo alışıda hızlanır. benimde 3 buçuk aylık oğlum var ve bu aralar sütüm azaldı oğlum bir müddet emdikten sonra çırpınmaya başlıyor süt gelmediği için bakalım bizde doktora gideceğiz mama yada ek gıda olayına geçeceğiz galiba.

cCanım cevabın için çok teşekkür ederim. ınşallah seninde Allah yardımcın olsun. Süt artırıcı gıdalar var soğanlı bulgur pilavı marul yeşil soğan humana still çay bol su içmak 1lt kaynayan suya10-12 tane kuru incir yıka koy 5 dk kısık ateşte kaynat içine 1 büyük kum havucu ince ince kıy koy 5 dk daha kaynat ılık olunca iç iyi geliyor ve mutluluk çok önemli sevdiğin kişilerle beraber ol ...

canım merhaba öncelikle sende kocaelidesin galiba ben gölcükteyim benim kzım var 6aylık 2ayından itibaren hep 2,3dakka emdi nekadar beklersen bekle aç bırak okadar alıyodu ve büyüdükçe kiloalımı az oldu ısrarla mam vermeyecen diye ugraşım ve çokda kusuyodu silikon uçlarla bi müddet güzel emdi sagıpda verdim kaşıkla ve halen biberon almıyo aldıramadım mesala azmı emiyo arkasında 30 cc mama verdim böyle böyle migdsini genişlettim halen zorla yiyyo ama allaha şükür iyi yoksa okadr işasızdıki

merhaba canım ben darıca dayım en samimi arkadaşım gölcük değirmendere de . canım bende emdikten sonra ek mama yada sütümü sağıp vermeye çalışıyorum ama almıyor çıldıracağım verdiğimde ağzından döküyor çok zor ne yapıcam bilmiyorum. Allah yardımcımız olsun....

Tüm cevap yazan arkadaşlara sevgilerimle.....

cCanım cevabın için çok teşekkür ederim. İnşallah seninde Allah yardımcın olsun. Süt artırıcı gıdalar var soğanlı bulgur pilavı marul yeşil soğan humana still çay bol su içmak 1lt kaynayan suya10-12 tane kuru incir yıka koy 5 dk kısık ateşte kaynat içine 1 büyük kum havucu ince ince kıy koy 5 dk daha kaynat ılık olunca iç iyi geliyor ve mutluluk çok önemli sevdiğin kişilerle beraber ol ...

canım benim önerilerin için teşekkürler , şu incirli tarifi yapayım diyorum inşallah işe yarar, hadi bakalım hepimize allah kolaylık versin çocuk büyütmek kolay değilmiş:)

merhaba canım benımde bebısım 3 aylık.bızde hep 4 5 dk emıyoruz.emsın dıye yapmadıgım kalmadı ama nafıle.artık az kılo aldıgı ıcın mamaya basladım.emzırdıkten sonara 30 cc mama verıyorum napıyım :KK43:

benimki reklamlarda yiyo sende ögle ver yada emzik alıyosa emzigi agzına veriyomuş gibi yap ögle ver
benne oyunlarla şarkılarla vazgeçme döksün bengünde kaçkel degiştiriyorum üstünü ben çok agladım yemiyo diyo ama boş 5 kaşık yesin ama hep dene migdesi genişlesin

slm kızlar.valla yemedi mi yemiyor bu fıstıklar.bende dertliyim kızım5aylık ve kilomuz 5700.doğum kilomuz 3000.emmesi hep problemli oldu dr mama ver dedi verdiğim mamaları kustu.biberon almıyo.kendi sütümü bile biberonla almıyo.ya uyurken ya uyanınca hemen memeyi dayıyorum.ben ek gıdalara geçtim.sabah kahvaltı veriyorum.meyve püresi bi sütlü pirinçli kaşık maması.ban dr erken başladı ek gıdaya 4aylıkken dedi.senin için ek gıda erken gerçi ama mamayı kaşık kaşık verecen artık.bide humana still çayını iç.bide vitamalt diye içecek var.onu dene.yine bu sitede okumuştum bi fincan pekmeze bi çorba kaşık kuru maya at karıştır iç.ben yaptım iyiydi sanki ama kilo aldım çok.kolay gelsin canım

X