Bisküvi - Kurabiye Tarifi Tırtıl kurabiye [resimli]

kumsalll

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Ekim 2007
1.085
1
buzdolabında bekletebilirsiniz bozulmaz...ben gecen bayramda öyle yaptım.misafir gelince cıkarıyodum.

125 gr margarin
1 cay bardagı zeytınyagı
1 su bardagı pudra sekeri
2 yumurta
kabartma tozu
3 kasık sirke
5 bucuk su bardagı un
süslemek için çikolata sos
1 su bardagı dövülmüş fındık
çekilmiş fınfık

oda sıcaklıgında beklemş margarınle yumurtaları çırp.üzerine zeytınyagı,pudra sekerive sirke ekleyip tekrar karıstır.eleenmiş un ve kabartma tozunu ekle.yumusak bır hamur elde et.hamuru krema sıkacagına al.yaglanmıs tepsiye aralıklarla sık.ısıtılmış 180 derecedepembeleşene dek pişir.çikolata sos veya erimiş bitter çikolataya batır.sonra dövülmüş fındık,fıstık,hındıstan cevızı neyle ıstersenız ona batırın.servis yapın.

kk100.jpg

e bu kurabıyeler çok guzel...ama yemek ıstıyorum ben bunlardan...evdekı kekle ıdare edeyım..haydı ben kaçtım kek yemeye...

Benim hem görüntüsü hemde tadıyla en sevdiğim kurabiyelerden biridir paylaşımınız için teşekkürler

ellerinize saglık.

e bu kurabıyeler çok guzel...ama yemek ıstıyorum ben bunlardan...evdekı kekle ıdare edeyım..haydı ben kaçtım kek yemeye...

Benim hem görüntüsü hemde tadıyla en sevdiğim kurabiyelerden biridir paylaşımınız için teşekkürler

tesekkur ederim.gercekten mısafırler ıcın cok sık olyor ben her fırsatta yapıyorum buzdolabında muhafaza edebiliyorsunuz bir süre..

super gorunuyor ellerıne saglık
yanlız bısey sorucam z.yagı degılde aycıcek yagı kullansak da olmazmı

Son düzenleme:
super gorunuyor ellerıne saglık
yanlız bısey sorucam z.yagı degılde aycıcek yagı kullansak da olmazmı

olur tabiki canım neden olmasın.ben her yaptıgım pasta vs seylerde elde mevcut ne varsa onun la yer degiştititim.zeytınyagı yerıne sıvıyagı yogurt yerıne süt vs cok yaparım yanı hiö bir fark olmuyor ınanki...

canım z.yağı neden koyuluyor kurabiyeye çok lezzetli bir yağ evet hem sağlık açısındanda iyi ama kokusu ağır değilmi kurabiyeye biraz ağır kaçmazmı acaba ???

canım z.yağı neden koyuluyor kurabiyeye çok lezzetli bir yağ evet hem sağlık açısındanda iyi ama kokusu ağır değilmi kurabiyeye biraz ağır kaçmazmı acaba ???

öyle cok fazla bir agırlık vermıyor.ama dedıgım gibi tercihe göre siz sıvıyagıda kullanabılırsınız.bendeki tarıfte o var dıye ben onu kullandım...

Çok lezzetli birşey tırtıl kurabiye.
Annem de güzel yapar.
Eline sağlık yerimseniben

X