Kefir Mayası Arıyorum...

tirtilkurabiye

Nirvana
Kayıtlı Üye
23 Şubat 2008
3.399
29
kızlar cok asırı kabızlık problemim var kefir iyi geldi ama ben hazır almak yerine evde mayalamak istiyorum kefirri evde yapmak istiyorum mayay ihtiyacım var olan varmı elindeeeeeeeeeeeeeee

Bende mayamı bozum. Yeni maya arıyorum. Ege üniversitesinin mayası çabuk küfleniyormuş. Elinde akdeniz üniv. den mayası olan varsa bende çok rica ediyorum.

piyasada satılan kefirler maya niyetine kullanılır mı merak ediyorum? Hani yoğurt yaparken de ilk başta maya için piyasada satılan yoğurttan alıp yaparsın.. Aynı mantık bunda da geçerli olur mu?

Kızlar bende var, annannemden almıştım ama biraz çoğalması lazım. 1 ay sonra falan hala ihtiyacınız olursa verebilirim dicem ama ben Ankara'dayım?!?!?!

arkadaşlar merhaba elimde kefir mayası var. isteyenlere 10 tl karşılığında satabilirim. ekmek paramı çıkarıyorum böyle. bu işi yapıyorum. ilgilenenler bana mail atsın kefirsaticisi(et)gmail com

ıstanbulda yaşayanlar mısır çarşısından rahatlıkla kefir bulabilirsiniz
minik bi kavanozda satılıyor mayaları
üstelik 10 tl den ucuz olması lazım

ben de de var istanbuldayım 5ytl ye satabilirim kargo ücreti alıcıya aittir ilgilenenler olursa buraya mesaj yazsınlar

benim buzlukta var çıkartıp çoğaltmam lazım ankaradayım aynı mayayı yedi yıldır kullanıyorym üniversiteden almıştım duruma göre verebilirim sizlere duanız yeter

Benim de ne zamandır aklımda.
Halamdan almıştım daha önce...
İSTANBULdayım. Nereden buluruz ki kefir mayası?
Ziraat Fakültelerine mi sorsak? :26:

X