Çocuk Hastalıkları Oğlum yarın sünnet oluyoo

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

Sezen

O, Artık Anne:))
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2007
1.268
17
kızlar 3,5 aylık oğlum yarın sünet oluyo slınd istiyoduk zaten sonra vazgeçmiştik ama farkettimki deliği kapalı gibi doktoruda zaten ugraş açılmzsa ürolog görsün dedi bizde eşimle alikahyaya götürdük çocuk cerrahisine hem delikte kapalılık hemde deride yapışıklık varmış yarın 8,30da hastanede olucaz dualarınızı eksik etmeyin :Saruboceq:

büyükboy bez ve atlet alıcam yanıma

başka tavsiyeniz varsa lütfen yazına.s.

canım benim oğlum da 3.5 aylıkken sünnet oldu çok rahat ettik .hiç öyle korkulcak bişi yok sonrasına zaten fitil ağrı kesici bişiler veriyorlar. geçmiş olsun

en sağlıklısı erken sünnet diye düşünüyorum zaten dedimya taa hamileyken diyodum 40 cıkınca yaptırıcam diye sonra enfeksiyona bağlı popobölgesinde kabarcıklar oluştu su topladı patladı lezyonlar oldu çok ağlıyodu yavrum tabi bende o zaman dedim hayır vazgeçtim diye

ama farkettimki sorun var hemen gittik dr a

20 günlük iken yaptırdık hemencik iileşti ilk çişini yaparken biraz ağladı yandığı için sanırım sadece 2 gün krem ve batikon kullandık okadar

içimi rahatlattınız ablamda ilk oğlunu 33 günlükken yaptırmıştı sorunlu oldugu için şimdi oğlumdan 45gün küçük bir oğlu daha var beraber yaptırıcaz yarın

nihayet oğlum sünnet oldu ilk gün çok zor geçti bizim için önce damar yolunu açmak için ugraştılar ellerinden ayak bileklerinde defalarca girip çıktılar sonunda elinin üzerinden bulabildiler çok ağladı bebeğim zaten acıkmıştı bide iğne acısı iyice yıprandı bebeğim daha susturamadanda amelyathaneye aldılar cıktıgında hala ağlıyodu srum verdiler ve hemen ağrı kesici ateş düşürücü fitil 2. saatin sonunda ilaçlar etk,isini gösterince asncak uyuyabildi

sabah saat 9 da hastanedeydik 10,30da aldılar akşam 4 te çıkarttılar

iyiki sünnet olmuş oğlum birdaha oğlum olsa daha erken yaptırım sağlık açısından önemli bir adım attıgımızı düşünüyorum darısı tüm oğlan annelerinin başına

geçmiş olsun canım bizde yaptırcaz oğlumüçüncü ayını yeni doldurdu ama çok korkuyorum ya çok ağrır diye kıyamıyorum düşündükçe gözlerim doluyo çok fenayım ya nasıl kıyacam :KK43:çok kötüyüm hadi sonrası çok zor geçerse :KK43:

geçmişler olsun cnm bebişine :)
çok doğru bir karar vermişsiniz. biz de oğlumuzu 43 günlükken
sünnet ettirdik hiçbir problem de yaşamadık.
şimdi iyi ki öyle yapmışız diyoruz.
düşünen ama karar veremeyen bütün annelere tavsiye ederim :KK70:

kızlar 3,5 aylık oğlum yarın sünet oluyo slınd istiyoduk zaten sonra vazgeçmiştik ama farkettimki deliği kapalı gibi doktoruda zaten ugraş açılmzsa ürolog görsün dedi bizde eşimle alikahyaya götürdük çocuk cerrahisine hem delikte kapalılık hemde deride yapışıklık varmış yarın 8,30da hastanede olucaz dualarınızı eksik etmeyin :Saruboceq:

büyükboy bez ve atlet alıcam yanıma

başka tavsiyeniz varsa lütfen yazına.s.

tam bunu gördümm cevap yazcakken oglusunuz sünnet olmus bile:)
masallahhhhhh damatliignida görün insallahhh

nihayet oğlum sünnet oldu ilk gün çok zor geçti bizim için önce damar yolunu açmak için ugraştılar ellerinden ayak bileklerinde defalarca girip çıktılar sonunda elinin üzerinden bulabildiler çok ağladı bebeğim zaten acıkmıştı bide iğne acısı iyice yıprandı bebeğim daha susturamadanda amelyathaneye aldılar cıktıgında hala ağlıyodu srum verdiler ve hemen ağrı kesici ateş düşürücü fitil 2. saatin sonunda ilaçlar etk,isini gösterince asncak uyuyabildi

sabah saat 9 da hastanedeydik 10,30da aldılar akşam 4 te çıkarttılar

iyiki sünnet olmuş oğlum birdaha oğlum olsa daha erken yaptırım sağlık açısından önemli bir adım attıgımızı düşünüyorum darısı tüm oğlan annelerinin başına
canim bende 2 hafta önce yaptirdim benim oglum 6 yasinda cok gec kaldim biliyorum
beyim dogunca 40 gün icinde olsun istedi benim oglum dogumda mikrop kapti ve 10 gün küvezde kaldi her yeri delik desik oldu serumlardan ignelerden bende kiyamadim yaptirmadim.2 yasinla 6 yas arasida iyi degil dedi doktor onun icin bekledim.
ama gercekten cok pisman oldum bir daha oglum olursa gercekten ilk aylarda yaptircam.cocugun psikolajisi alt üst oluyor.
burda nazkozla yapiyorlar o yünden iyiydi ama yarasi cok zor ilesti benimkininde ucu dar di sürekli intihaplaniyordu.pipisine baktikca moreli bozuldu eski hali daha güzeldi
buna sinir oluyorum diyordu.sardiriyordu görmek istemiyorum diye.bakip bakip bu hic düzelmiycek hep böyle kalacak bu diyordu.benim öldürmek icin mi yaptiniz falan .cünki etrafinda ki arkadslarida hic sünnet olan yoktu görmedi. oyüzden baya zorlandik.
bu bir ders oldu bana artik oglu olanlara ne edin edin 40 günlükken edin diyorum..

evet canım 2 ile 5 yaş arasını hiçbir doktor önermiyo ya tam bilicek yada hiç bilmicek

valla arkadaşlar korkmayın gerçekten 1 gün çekiyosunuz sizde oda 1. günü atlatınca herşey eskisi gibi sünnetin hemen ertesi günü bandajını çıkarttık ben kıyameti kopartır diyodum ama pipisyle oynamam ragmen hiç oralı olmadı bile yarın kontrole gidicez bakalım ne dicek dr

SÜper bak kÜcÜk oldugu ıcın hıc bırsey anlamadı
beım oglum 2 hafta agrıdan duramadı gecelerı ÜstÜ acık yattı cok agrısı oldu dokundurmadı.

slm kızlar bend eoğlumu yeni sünnet ettrdm 2.5 aylıktı.cok rahat ettk.herkse tavsiye edrm.konunun uzmanları daha iyi bilir ama benim bildiğim zaten dinde de 7 günlükken sünnet edilmesi gerekliymiş.o bölgede sinirler olusmadığından bebk hiç birsey hissetmezmiş.tontişimin sünnetnde bizde yanındaydık.ilk önce bebişimi uyuttular sonra iki tane iğne yaptılar toplam yarım saat sürdü.(bölgesel oldu)ayılırken cok ağlamaya basladı.dktr tekrar uyutalım dedi bizde onay verdk.aksam 4 den sabah 5e kadar baygın yattı ememedi sütümü sağdım verdim ilk önce kasıkla sonra biberonla.sabah saat 5 te cok sükür ki tontişim geri dönmştü:)işteeee tüm sıkıntıyı uykusunda cekti uyandığında ve ilerleyen zmanlar da ne ağladı ne de huysuzluk yaptı..tabi burda dktrda cok önemli bizmiki cocuk cerrahıydı.bursada oturanlara tavsiye ederm

X