Lazer Epilasyon IPL mi, diğer lazerler (Alex.Diod,nd yad) mi?

pinar85

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Mayıs 2008
192
0
ıki yılı aşkın zamandır pek çok epilasyon merkezinin kapısını aşındırdım.
Para uğruna her türlü yalanı söyleyen , insan sağlığı ile oynayan, karşısındakinin bilgisizliğinden rant elde eden her türlü insandan usandım resmen...

Her kafadan bir ses çıkıyor.

A merkezi IPL en iyi teknoloji, lazerden daha iyi diyor. Çünkü elinde sadece IPL var.

B merkezi IPL lazer değildir, çok seansta az kıl yok eder. Paranıza yazık. Bu teknoloji daha eskidir ve daha ucuza mal edilebilir der.

Sorum şu

Hangi cihazla hangi bölgenize kaç seans gittiniz ve memnun kaldınız mı?

Kısaca bunu yazar mısınız? Aklımca istatistik çıkarıyorum çaresizlikten napiyim :)

Ben yazarak başlayayım

ND YAG. bacak ve kol bölgesi. 5 seans. Sonuç YOK

Alex. bacak bölgesi 3 seans ve CıDDı ORANDA AZALMA (Hatta o kadar az kaldı ki daha fazla devam etmedim. Bütçemi başka alanlara ayırdım. Çok rahatım şimdi.)

Alex. kaş arası 2 seans yeterli oldu.

Alex. koltuk altı 3 seans ve neticeden gayet memnunum.

Alex. Yüz bölgesi 10 seans. Daha da kötü oldu yüzüm. Hiç sonuç alamadım.

Nd Yag. Yüz bölgesi 14 seans. Sonuç YOK

Şimdi yüz bölgesi için IPL ya da Diod deneyeceğim. Her hafta aldırmak zorunda kalıyorum yüzümü iple ya da ağdayla. Hatta bi hafta almayınca evden çıkamıyorum. Gerekli tahliller yapıldı. Hormon bozukluğu da yok.

Vereceğiniz yorumlara göre YÜZ bölgesi için IPL ya da DıOD'da karar kılacağım.

TECRÜBElerinizi lütfen paylaşın.

Teşekkürler,

İki yılı aşkın zamandır pek çok epilasyon merkezinin kapısını aşındırdım.
Para uğruna her türlü yalanı söyleyen , insan sağlığı ile oynayan, karşısındakinin bilgisizliğinden rant elde eden her türlü insandan usandım resmen...

Her kafadan bir ses çıkıyor.

A merkezi IPL en iyi teknoloji, lazerden daha iyi diyor. Çünkü elinde sadece IPL var.

B merkezi IPL lazer değildir, çok seansta az kıl yok eder. Paranıza yazık. Bu teknoloji daha eskidir ve daha ucuza mal edilebilir der.

Sorum şu

Hangi cihazla hangi bölgenize kaç seans gittiniz ve memnun kaldınız mı?

Kısaca bunu yazar mısınız? Aklımca istatistik çıkarıyorum çaresizlikten napiyim :)

Ben yazarak başlayayım

ND YAG. bacak ve kol bölgesi. 5 seans. Sonuç YOK

Alex. bacak bölgesi 3 seans ve CİDDİ ORANDA AZALMA (Hatta o kadar az kaldı ki daha fazla devam etmedim. Bütçemi başka alanlara ayırdım. Çok rahatım şimdi.)

Alex. kaş arası 2 seans yeterli oldu.

Alex. koltuk altı 3 seans ve neticeden gayet memnunum.

Alex. Yüz bölgesi 10 seans. Daha da kötü oldu yüzüm. Hiç sonuç alamadım.

Nd Yag. Yüz bölgesi 14 seans. Sonuç YOK

Şimdi yüz bölgesi için IPL ya da Diod deneyeceğim. Her hafta aldırmak zorunda kalıyorum yüzümü iple ya da ağdayla. Hatta bi hafta almayınca evden çıkamıyorum. Gerekli tahliller yapıldı. Hormon bozukluğu da yok.

Vereceğiniz yorumlara göre YÜZ bölgesi için IPL ya da DİOD'da karar kılacağım.

TECRÜBElerinizi lütfen paylaşın.

Teşekkürler,

Kesinlikle iğneli epilasyon lütfen. 2 cihazda bu durumda sizi memnun etmeyecektir.( Bütün cihazları kullanmış biri olarak söylüyorum. )

valla bende ıpl yaptırdım yuzume 16 seans hiç bi azalma yok aksıne çoğalma renginde koyulaşma ve dağılma oldu. alexsander ve diot karışımını aynı anda yaptılar üst üste yuzumdekı tüyler 2 ay sonra çıkdı renk olarak daha koyulamşış ama 100de 10 oranında bı azalma nd yag yaptırdım 1 seans tüyler olduğu gibi duruyo en son gemını nd yag yaptırdım 1 seans ondada dökülmeleri beklıyorum kaç oranında dökülüp kalacak bilemıyorum toplamda 19 seans oldu yuz bölgeme lazer bende senın gibi bi sonuç alamadım

merhaba,
bence yüzünüdeki tüyler için sizin sorununuz cihazla ilgili değil, sürekli kökten alıyor olmanızla ilgili. şu ana kadar gittiğim epilasyon merkezlerinde ve internette konuyla ilgili yazılarda, epilasyon uygulanan kılların kesinlikle ve kesinlikle ağda cımbız vb gibi yöntemlerle kökünden alınmaması gerektiğini söylüyorlar. kökün dışarı çekilmesi yöntemi masajlama etkisi yaratıyor ve kökten aldığınız her seferinde kıl kökünü yeniden güçlendiriyorsunuz. epilasyon uygulanan bölgelerdeki tüyler sadece keserek alınabilir. ben bacak, kol altı ve bikini bölgeme yaptırdım. gidemediğim zamanlarda jiletle aldım ve şu an hepsi bitmek üzere, tek tük kaldılar.

merhaba,
bence yüzünüdeki tüyler için sizin sorununuz cihazla ilgili değil, sürekli kökten alıyor olmanızla ilgili. şu ana kadar gittiğim epilasyon merkezlerinde ve internette konuyla ilgili yazılarda, epilasyon uygulanan kılların kesinlikle ve kesinlikle ağda cımbız vb gibi yöntemlerle kökünden alınmaması gerektiğini söylüyorlar. kökün dışarı çekilmesi yöntemi masajlama etkisi yaratıyor ve kökten aldığınız her seferinde kıl kökünü yeniden güçlendiriyorsunuz. epilasyon uygulanan bölgelerdeki tüyler sadece keserek alınabilir. ben bacak, kol altı ve bikini bölgeme yaptırdım. gidemediğim zamanlarda jiletle aldım ve şu an hepsi bitmek üzere, tek tük kaldılar.

Lazer epilasyon uygulamaları yüz ve boyun bölgesinde ne yazıkki vücuttaki kadar sonuç vermiyor. (Belki sadece bıyık daha iyi olabilir. ) O bölgedeki tüylere başlanacağı zaman çok kalın ve siyah olmaları gerekli. Bunun dışındaki her kıl tipinde lazerler hoş olmayan sonuçlara yol açabiliyorlar. Ben bana yüz lazerine başlamak için gelen kişilerin %80 lik bir kısmını geri çeviriyorum,düşünün o kadar sıkıntılı bir tedavi. Lazer tedavisi boyunca kimsenin ağda, ip vb. kullandığını da zannetmiyorum, ama taktir edersiniz ki yüze de jilet yapmak çok nahoş bir durum. Yüz bölgesine yapılan epilasyon işlemleri tam olarak iki ucu sivri değnek durumu bence.mafoldumben

iğneli epilasyonu tavsiye etmişsiniz.yüz bölgesinde mi etkilidir daha çok
yıllarca iğneli epilasyona giden yakınlarım var çok iz kaldı çene ve bıyık bölgesinde

iğneli epilasyonu tavsiye etmişsiniz.yüz bölgesinde mi etkilidir daha çok
yıllarca iğneli epilasyona giden yakınlarım var çok iz kaldı çene ve bıyık bölgesinde

Cilt ile ilgili uygun şartlar sağlandığında tabiki lazer epilasyonu öneriyorum. Ama yüz bölgesi biraz sıkıntı yaratabiliyor. Tüm yüz komple kalın ve siyah kıllarla kaplı ise lazer çok iyi sonuç verecektir fakat genel olarak lazer isteyen hastalarımın tüm yüz deilde belli alanları tüylü oluyor. Dolayısıyla buralara tedavi yapılırken çevre alanlarda da uyarılma olup yayılabiliyor. İnce ayva tüyleri koyulaşabiliyor. Bu hale gelince de hiçbir lazer cihazı sonuç vermiyor. Bu yüzden tedaviye başlamadan mutlaka iyi değerlendirme yapmak gerekiyor. (Lazere uygun mu die)
İğneli epilasyon doğru yapıldığı taktirde asla ve asla leke , yara izi vb. şeyler yapmaz. İyi bir uygulayıcı iğneli epilasyonda neredeyse hayati önemdedir bence.buyrunnnnnnnnn

merhaba,

canım epilasyon yaptırdığım süre zarfında hiç ellemedim ben yüzümü. hatta fazla uzadğında rahatsız olursam yine doktorum keserek kısalttı boylarını. yani lazerde seans aralarında hiç kökünden alınmadı.

Lazer epilasyon uygulamaları yüz ve boyun bölgesinde ne yazıkki vücuttaki kadar sonuç vermiyor. (Belki sadece bıyık daha iyi olabilir. ) O bölgedeki tüylere başlanacağı zaman çok kalın ve siyah olmaları gerekli. Bunun dışındaki her kıl tipinde lazerler hoş olmayan sonuçlara yol açabiliyorlar. Ben bana yüz lazerine başlamak için gelen kişilerin %80 lik bir kısmını geri çeviriyorum,düşünün o kadar sıkıntılı bir tedavi. Lazer tedavisi boyunca kimsenin ağda, ip vb. kullandığını da zannetmiyorum, ama taktir edersiniz ki yüze de jilet yapmak çok nahoş bir durum. Yüz bölgesine yapılan epilasyon işlemleri tam olarak iki ucu sivri değnek durumu bence.mafoldumben

sizi takdir ediyorum. en azından gelen hastanıza yüz bölgesinde netice alamama olasılığını gözeterek bunu açıkça söylüyor geri çeviriyorsunuz.
ben gibi pek çok kişi ticari kaygılarla bile bile evet diyen doktor ya da uzmanların kurbanı oldu. dediğiniz gibi lazerle yüz bölgesi daha da rezalet bir hal alıyor.
jiletse külliyen hata. kısır döngü içinde bi yandan jiletleyip bi yandan yok etmeye sözüm ona çabalıyorsunuz. neticede sadece çuvalla paranızdan olduğunuzla kalıyorsunuz

kızımın çene bölgesinde tüyler var.şimdiye kadar ne ip ne de cımbızla müdahale etmedi yani o kadar rahatsızlık verici bi durumu yok ancak bu sene o tüylere takmış durumda ve lazer epilasyon yaptırmak istiyor.
lazerde durum dediğiniz gibiyse iğneli yaptırması daha olumlu sonuç verecek anlaşılan ama işin ehlini bulmak da ayrı bi mesele

kızımın çene bölgesinde tüyler var.şimdiye kadar ne ip ne de cımbızla müdahale etmedi yani o kadar rahatsızlık verici bi durumu yok ancak bu sene o tüylere takmış durumda ve lazer epilasyon yaptırmak istiyor.
lazerde durum dediğiniz gibiyse iğneli yaptırması daha olumlu sonuç verecek anlaşılan ama işin ehlini bulmak da ayrı bi mesele

Tüylervereliniortak çok siyah ve kalınsa ve hepsi bir arada ise lazer yapılabilir. Ama yüzün geneline dağılmış tek tük tüyler varsa asla lazere bulaşmayın. Sadece çene ucu ise tüysüz alanlara laser atışı gelmeyecek şekilde uygulama yapılabilir.

ben hangi cihazla yaptıracağım hiçbir bilgim yok:KK43:( tüylerim kalın ve siyah bacakta çok az var ama yine de öyle:)) yüzüme de gittiğim yer yapmadı iğnelide de korkuyrm iz kalırsa diye.ne önerirsiniz bana

ben hangi cihazla yaptıracağım hiçbir bilgim yok:KK43:( tüylerim kalın ve siyah bacakta çok az var ama yine de öyle:)) yüzüme de gittiğim yer yapmadı iğnelide de korkuyrm iz kalırsa diye.ne önerirsiniz bana

Tüyleriniz siyah ve kalınsa cilt de çok koyu deilse Alexandrite lazerle yaptırabilirsiniz. Eskişehir gibi bir yerde bu tip cihazı kullanan merkez kesin vardır. Tüylerin sayıca az ya da çok olması lazer tedavisinin sonucunu etkileyen bir faktör deildir. :lepi:

cildim aşırı beyaz buda iyi bir şeymiş galiba şanslıyım:))peki hormon bozukluğum çıkarsa tedavi ile eş zamanlı mı olacak yoksa bittikten sonra mı bir doktor öyle dedi biri tersini anlamadım bende:)hormon testi de yapmadılar şimdi olmaz diye çıkarsa ne yapacağım kendi doktoruma güvenmeliyim değil mi:)

cildim aşırı beyaz buda iyi bir şeymiş galiba şanslıyım:))peki hormon bozukluğum çıkarsa tedavi ile eş zamanlı mı olacak yoksa bittikten sonra mı bir doktor öyle dedi biri tersini anlamadım bende:)hormon testi de yapmadılar şimdi olmaz diye çıkarsa ne yapacağım kendi doktoruma güvenmeliyim değil mi:)

Hormon tedavisi ile birlikte aynı anda lazer epilasyon yapılabilir. Hiçbir sakıncası olmayacaktır. Hormon probleminiz varsa ve tedaviye başlamazsanız lazer sonuç vermeyecektir. ama bacaklarımda az tüy var diye yazdığınız için siz de çok da hormon problemi düşünmedim doğrusu. Genel olarak özellikle yüzde, meme üzerinde, göbekte sonradan çıkan aşırı kıllarda çok ciddi adet düzensizliklerinde hormon probleminden şüphelenmek lasım. Sizin bu bölgeler için durumunuz nedir?CADIARZU

oralarda da çok az var ama bacakta özellikle alt kısmında çok az bazen 3 ay çıkmadığı olur yarısının komik bir durum:))ben de adet düzensizliğii sorunu vardı 3 ayrı doktora gittim rekorum var 60 gün:)ultrasona girdim bir baktı bişey yok 2.ye baktı bişey yok bundan 3 sene önce dediki stresten güvenmedm başkasına gittim sonuç aynı bir ilaç verdi uzun zaman oldu adını hatırlamıyrm hiçbir etki etmedi bi ay boyunca tekrar gidip söyleyince yine baktı başka verdi o düzeltti bir daha sorunum olmadı düzeldi:)geçen sene bi ara yine bozuldu gittim tekrar kist var dedi ama çok normal hapla eriyen bir şeymiş önce 15 günlük kullanacağım bir hap sonra ilk 3 adetimde kullanacağım bir hap verdi sonuncusunu kullanamadım kontrole gittim erimiş dedi.adeet düzensizliğm yok arada oluyr ama doktorlar hep stres diyor o kullandığım haplar kıllanma yapmış olabilr mi bilmiyrm onun iin bi gidip ona göre başlamak istedim.yalnız gittiğim hiçbir doktor sana hormon testi yapalım demedi benim mi demem gerekiyrdu acaba:))

oralarda da çok az var ama bacakta özellikle alt kısmında çok az bazen 3 ay çıkmadığı olur yarısının komik bir durum:))ben de adet düzensizliğii sorunu vardı 3 ayrı doktora gittim rekorum var 60 gün:)ultrasona girdim bir baktı bişey yok 2.ye baktı bişey yok bundan 3 sene önce dediki stresten güvenmedm başkasına gittim sonuç aynı bir ilaç verdi uzun zaman oldu adını hatırlamıyrm hiçbir etki etmedi bi ay boyunca tekrar gidip söyleyince yine baktı başka verdi o düzeltti bir daha sorunum olmadı düzeldi:)geçen sene bi ara yine bozuldu gittim tekrar kist var dedi ama çok normal hapla eriyen bir şeymiş önce 15 günlük kullanacağım bir hap sonra ilk 3 adetimde kullanacağım bir hap verdi sonuncusunu kullanamadım kontrole gittim erimiş dedi.adeet düzensizliğm yok arada oluyr ama doktorlar hep stres diyor o kullandığım haplar kıllanma yapmış olabilr mi bilmiyrm onun iin bi gidip ona göre başlamak istedim.yalnız gittiğim hiçbir doktor sana hormon testi yapalım demedi benim mi demem gerekiyrdu acaba:))

Bu durum bana polikistikover dediğimiz durumu düşündürüyor doğrusu. Yumurtalıklarda küçük küçük kistçikle rolur ve onlar da hormonlarda bir bozukluk yapmadan adet düzensizliğine sebep olabilir. Ama tedavileri biraz daha uzun sürelidir.(3-6 ay kadar)Tabi bunları tahmınen söylüyorum öncesinde sizi muayene eden doktorların söyledikleri doğrudur ama anladıım kadarı ile stres tanısı da koymuşlar.:uhm:
Gittiğiniz merkezde sizi değerlendiren doktorlar ancak önerirse hormon tahlili yaptırmalısınız.Yoksa her lazere gelene hormon tahlili yapılırsa ülke ve kişi ekonomisi ne hale gelir düşünsenize. Bence lazer yapan doktorlar bu işe özellikle eğilip hormon problemi olabilecek hastaları da ayırıp uygn yerlere yönlendirebilmeliler. Umarım da öyle yapıyorlardır.

ben niye alıntı yapamıyorum çözemedim daha.öyle olsa ultrasonda görülmeme ihtimali olur mu en sonki eylülde olmak üzere beş kere girdim ama bilmiyorum.ama eskişehirde lazer yapan bi hastane bulamadım ben lazer yapan yerlerde var mıdır böyle bi uygulama bilmiyorum onu araştırmam lazım heralde:))

X