Eliptik bisiklet kullanıpta zayıflayanlar lütfen yardım

demeter_demeter

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Aralık 2009
38
3
Merhaba arkadaşlar siteye yeni üye oldum. Uzun zamandır paylaşımlarınız takip ediyorum ve çok samimi buluyorum. Bana güven veriyor bu site. Bundan dolayı sizlere sormak istedim.
Ben 26 yaşındayım 1.62 boy 67 kilo
Aslında çok yemek yemiyordum fakat abur cubura dayanamıyorum çok yiyordum.
1 hafta önce voitin eliptik bisikletini aldım ve orta ayarda günde 3 kez 20 dk biniyorum. Toplamda 1 saat biniyorum gün içinde. 45 dk ayakta 15 ddk da oturarak biniyorum.Ayrıca twist hareketi de yapıyorum 20 dk.
Öğretmen olduğum için gün içinde çok da hareketsiz değilim. Okul yorucu oluyor.
Sabahları yarım simit,öğlen yarım simit, akşamda sebze yemeği ve az pilav yiyorum. Bol su içip çok da acıkırsam meyve yiyorum.
1 haftada 1.5 kilo verdim. Ve sıkılaşmış gibiyim.
Sizce ayda 5 kilo vermek için yaptıkalrım yeterli mi.
Eliptik bisiklet kullanıpta zayıflayanlar bana cevap yazar mısınız

bir kaçgün önce spor hocasına mail atmıştım sorumu yanıtlamış ve eliptik bisikletin kadınlar için çok faydalı olacağını söylemiş normal bisiklet ve koşu bandına nazaran...malum kalçalar selülitler :KK1:

bana da bir hekim önerdi...voit marka boch da da satılıyor dedi.. ilk fırsatta ben de alacağım...şu an leslie..

ben ben ben!! aynı eliptik bende de var. kullanırsan cidden faydasını görürsün. gerçi ben hastalandıgım ve ilaç tedavisi gördüğüm için verdiğim kiloları geri aldım. ama 1 hafta boyunca her gün 30 dk yaptıgımda bile farkı herkes görebiliyordu.
tebrik ederim seni.

Bir fitness eğitmeni olarak eliptical bisikleti öneririm hem vücudu çok koordineli çalıştırıyor hemde kalori yakımı üst düzeyde oluyor bir de interval çalışma eklerseniz etki maxsimuma yükselir.Eliptical bisiklet tüm vücudun yanı sıra özellikle kalça ve baseni küçültüyor karına da yaptığı etki tartışılmaz.

Bir fitness eğitmeni olarak eliptical bisikleti öneririm hem vücudu çok koordineli çalıştırıyor hemde kalori yakımı üst düzeyde oluyor bir de interval çalışma eklerseniz etki maxsimuma yükselir.Eliptical bisiklet tüm vücudun yanı sıra özellikle kalça ve baseni küçültüyor karına da yaptığı etki tartışılmaz.

peki kaç dakika binilmeli, ben salona gidiyorum hoca bana değiştirerek yap dedi mesela; 10dak yürü, 15dak eliptik sonra 10dak normal bisiklet sonra tekrar 10dak eliptik yap...
normalde 30dak durmadan yapıp yürüyüş 10dak ve 15dka bisiklet yapıyordum kafam karıştı

nefise canım madem fitnesseğitmenisin benim de sana danışamam gereken bır konu var.cevaplarsan cok sevınırım.boyum 1.68. kılom 60. 55 kg olunca kendımı cok ıyı hıssedıyorum.elımde elıptık bısıkletimekık alet,dambıl ve atlama ıpı var.bunlarla nasıl bır program uygulamalıyım.yardımcı olursan mınnettar kaırım.

Son düzenleme:
spor eğitmeni arkadaşımıza ben de bir soru sormak istiyorum.
cvplarsan çok sevinirim.. 26 yaşındayım, 1.64 boyunda ve 50 kg.
ben pilates yapmaya çalışıyorum verimli de oluyor tabi ki, ancak sağlıklı yasamak için yeterli mi pilates yapmak bilmiyorum.
yanısıra ne önerirsiniz?
şimdiden tşk..

merhaba bende zayıflamak ıcın koşu bandı alıcaktım fakat formu gorunce fıkrım degıstı spor salonuna gıdıyordum fakat cok sıkıcı gelıyor bana bekarken koşu bandı vardı evde o daha guzel gelıyordu spor salonundakı gıbı sıkılmıyacagımı umıt ederek ya koşu bandı yada bu Eliptik Bisiklet almayı dusunuyorum sızce dıyetın yanında bu aletle zayıflayabılırmıyım koşu bandından dahamı ıyıdır çok merak edıyorum ???? yardımcı olursanız cok sevınırım

Kızlar spor salonuna gidiyorum inanın ki bisiklet falan bahane koşu bandıyla aynı dk binsenizde 2 kat daha kalori yakıyosunuz.çünkü heryeriniz orantılı çalışıyor. Bence bi eğitmen gözüyle spora başlamalısınız evde hep bi bahane ama salonda böyle imkan yok.illa alcam diyosan koşubandıı tabiki

Merhaba arkadaşlar,benim 11 aylık bir bebeğim malum doğumdan sonra kiloları veremedim. Boyum 1.58 kilom 61 basen ve göğüs altımdan itibaren sanki 5 6 aylık bebek varmışçasına göbeğim var.bende koşu bandı ve bisiklet alıcam bu haftasonu,sizce en etkili hangisinde kilo veririm. :18::18:

Merhaba arkadaşlar siteye yeni üye oldum. Uzun zamandır paylaşımlarınız takip ediyorum ve çok samimi buluyorum. Bana güven veriyor bu site. Bundan dolayı sizlere sormak istedim.
Ben 26 yaşındayım 1.62 boy 67 kilo
Aslında çok yemek yemiyordum fakat abur cubura dayanamıyorum çok yiyordum.
1 hafta önce voitin eliptik bisikletini aldım ve orta ayarda günde 3 kez 20 dk biniyorum. Toplamda 1 saat biniyorum gün içinde. 45 dk ayakta 15 ddk da oturarak biniyorum.Ayrıca twist hareketi de yapıyorum 20 dk.
Öğretmen olduğum için gün içinde çok da hareketsiz değilim. Okul yorucu oluyor.
Sabahları yarım simit,öğlen yarım simit, akşamda sebze yemeği ve az pilav yiyorum. Bol su içip çok da acıkırsam meyve yiyorum.
1 haftada 1.5 kilo verdim. Ve sıkılaşmış gibiyim.
Sizce ayda 5 kilo vermek için yaptıkalrım yeterli mi.
Eliptik bisiklet kullanıpta zayıflayanlar bana cevap yazar mısınız

canım benim bence faydalı ancak simit yeme nolur yeme susam çok kötü birşey öğlen + sabah toplam 450 kalori alıyorsun o 450 kaloriyi yağsız tost + ayranla pekala alabilirsin hemde daha doyurucu olur. veya öğlen yanında brokoli götürebilirsin. ama simiti boşver bence.

Goodman 210 Eliptic Kondisyon Bisikleti suan bır sıtede ındırımede 219 tl acaba kulanan varmı yardımcı olursanız cok sevınırım

Merabalar, ben aldım o dediğin siteden bu bisikleti:) hemde dynamic marka geldi, yani daha iyi olanı.Çok tavsiye ediyorum bu aleti, koşu bandını çok iyi birşey almadığınız sürece bir işe yaramıyor. Ancak bu alet hem çok uygun,hemde heryerinizi çalıştırıyor. Birde koşu bandında 3odk da yaptığınız hareket, bunda 15dk ya eş değer...Haftada 3 4 kere 20şer dk eliptik bisiklet, üzerine 30 ar kez 2 set mekik hareketi, kol ve selülit hareketleri yapıyorum. Bunları yaparken termal sauna şort giyiyorum, 1 saat boyunca inanılmaz terlemiş oluyorum. Biraz da yemeğe dikkat edersem tam süper olacak.Tavsiye ederim. Sıkılmadan yapıyorum.

merhabalar bende aranıza yeni katıldım.sizlere bir sorum olucak cevaplayan olursa çok sevinirim.benimde dynamic marka eliptik bisikletim var.ben hangi saatlerde ve ne kadar yapmak konusunda kafam çok karışık sabah mı akşammı yapmam daha iyi olur.tavsiyelerinizi bekliyorum.ben yarım saat yapıyorum akşam yada sabah ama hangi saat daha faydalı.

Merabalar, ben aldım o dediğin siteden bu bisikleti:) hemde dynamic marka geldi, yani daha iyi olanı.Çok tavsiye ediyorum bu aleti, koşu bandını çok iyi birşey almadığınız sürece bir işe yaramıyor. Ancak bu alet hem çok uygun,hemde heryerinizi çalıştırıyor. Birde koşu bandında 3odk da yaptığınız hareket, bunda 15dk ya eş değer...Haftada 3 4 kere 20şer dk eliptik bisiklet, üzerine 30 ar kez 2 set mekik hareketi, kol ve selülit hareketleri yapıyorum. Bunları yaparken termal sauna şort giyiyorum, 1 saat boyunca inanılmaz terlemiş oluyorum. Biraz da yemeğe dikkat edersem tam süper olacak.Tavsiye ederim. Sıkılmadan yapıyorum.

Canım hangi site acaba o,burdan olmazsa özelden mesaj atabilir msin?

Arkadaşım bende daha yeni aldım eliptik bisikleti rahatsızlığım nedeniyle çalışamadım.şimdi yeniden başlıyorum ama benim sorunum gece çalışabiliyorum 11.30 dan sonra çalışabiliyorum küçük bebeğim var çünkü.bir de african mango siparişi verdim bakalım sonuç ne olacak

kullanan ve faydasını gören var mıı. artık yazmıyosunuz bıraktınız mı yoksa. bende almayı düşünüyorum ama kararsızımm. destek olun kızlar napsam. yardımıza ihtiyacım var.

Arkadaşım bende daha yeni aldım eliptik bisikleti rahatsızlığım nedeniyle çalışamadım.şimdi yeniden başlıyorum ama benim sorunum gece çalışabiliyorum 11.30 dan sonra çalışabiliyorum küçük bebeğim var çünkü.bir de african mango siparişi verdim bakalım sonuç ne olacak

sonuçları bildirmeni rica ediyorum:KK16:

X