Evli arkadaşlar bi konuda daha yardımmmm !!!

kmy

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2009
140
0
37
7 aydır nişanlıyım ve 4 senedir bekliyoruz nişanlımla geçen yıl aileler yüzünden ertelemek zorunda kaldık onların maddi imkanlarından dolayı kriz falan anlarsınız nişandan 1 sene sonra diye konuşuldu kaldı bizde mayıs düşünüyoruz ama aileler yine kıvırmaya başladı okul kapansın o olsun bu olsun gibilerinden işittiriyorlar ramazan da var tabi sıkıştırmak istemiyorum bende çünkü çalışan biriyim çok zor olacak benim için şimdi kararlaştırmak için konuşmaları gerekiyor iki ailenin tık yok kimsede bende söyleyemem tabi durup dururken nişanlımıda pek tınlamıyorlar açıkçası mayısta olması için gelip konuşmaları gerekiyorki anca salon falan tutulacak hazırlıklar çünkü yer kalmıyor hiç bir salonda offf off kafayı yicem yaa sizden ricam sizin nasıl oldu nasıl karalaştırıldı ve siz nasıl davrandınız lütfennnn yardımm senağlama:çok üzgünüm::çok üzgünüm:

canım bu herkesin ailesinin maddi durumuna göre de değişir,bizde çok bekledik ama ikimiznde üniversiteyi bitirmesini bekledik sonra kısa dönem askerlik.3,5 yıl nişanlı kaldık,bizde aileler hiç karışmadı.biz eşimle aramızda konuştuk,direk kararımızı ailelerimize bildirdik,şu tarihte gün almayı düşünüyoruz dedik, onlarda tamam dediler.

canm bizdede benim okulun bitmesini beklemiştik bi 9 ay sonra da tanışma isteme söz nişan bi çırpıda olmuştu. Hatta nişanın ertesi kayınvalidem salon bakmıştı falan bi kaç tarih kalmıştı zaten 5 ay sonrasına gün bulunmuş ve o tarihte olmuştu düğünümz.
12 nisan da nişan oldu 26 eylül de de aşkımla evimizdeydik...
darısı size canmm

Canım bizdede aynı şey yaşandı, bizde 9 aydır nişanlıyız ve ailelere kalsa aman acele etmeyelim okullar kapansın rahat rahat ağustosta filan yapalım düğünü diyolar.Biz bikaç kere fikir beyan ettik nişanlımla ve kimse bizi takmadı.Baktık olmuyo kesin tavrımızı koyduk ortaya ve biz 5 haziranda evleniyoruz herkes kendini ayarlasın dedik, kimse bişey diyemedi. Yani siz ne kadar rahat olursanız onlarda öyleler, sanırım birşeyi gerçekten istiyorsak ona sıkı sıkı yapışmalıyız ve kararlılığımızı etrafımızdakilere hissettirmeliyiz. Eğer biz böyle davranmasaydık emin ol henüz nişanlanmış bile olamazdık.Ben gözünüzü biraz karartın derim canım..Allah yardımcınız olsun..

nikah gününü ben belirledim, eşim dahil herkes tamam dedi. sanırım bu durumda kadınların daha dominant olması gerkiyor. bence siz nişanlınızlar "şu tarih olsun diyorum ne dersin" gibilerinden kabaca bir gün belirleyin. aileniz ciddi olduğunuzu görünce hazırlığa başlarlar...

Bir de şöyle bir durum var istemeye gelecekleri zaman iş yerinde yalnızdım ve yerime bakacak kimse yoktu o yüzden kendimi ayarlayıp gelecekseniz işte şu ara gelin demiştim anca ayarlamıştım çünkü (ki o dediğim aralar gelmediler ve ben nişan günümde bile işe geldim müthiş bir koşturmaca yaşadım) sonrada o gün milletin içinde kayınvalidem kriz var dedi ve bizimkilerde hazır hissetmiyorsanız niye geldiniz gibilerinden konuşunca kaynanam hemen kmy dediği için geldik o dedi demezmi kurtulmak için rezil oldum herkesin içinde ya şimdide aynısı olursa yanlış anlayıp ta evlenmek için can atıyordun falan gibi sözlerle yüzüme vururlarsa yarın öbür gün diye diyemiyorum hiç bir şey onlar sanıyorlar ki bugün karar verecez haftaya olacak olacak işmi ya eskisi gibi değil kihiç bir şey yetişmez ama dinleyen kim...

bende mayıs geliniyim,ama bizde aileler gayet anlayışlı davrandılar herşeyi bütün kararı bize bıraktılar,birazcık dişinizi gösterin bu durumda,fazla uzatmaya gelmez hayır işi çünkü!!!ve mayıs'ı tavsiye ederim....

biz de 2 yıl nişanlı kaldık.. Aramızda evlilik kararını aldıktan sonra biz şu tarihte düğün düşünüyoruz ne dersiniz dedik onlar da uyum sağladılar. Ama bizde aileler maddi işlere karışmadılar biz kendimiz hallettik zaten nişanlıyken ortak hesap açtırıp para biriktirmiştik o yüzden kolay oldu. Benden sana tavsiye ailelerden fazla maddi beklenti içinde olmayın kendiniz yapınca daha rahat oluyo istediğini alıyosun istemediğine hıhı demek zorunda kalmıyosun biz böyle çok rahat ettik hem de iki ailede birbirini kırmamış oldu

7 aydır nişanlıyım ve 4 senedir bekliyoruz nişanlımla geçen yıl aileler yüzünden ertelemek zorunda kaldık onların maddi imkanlarından dolayı kriz falan anlarsınız nişandan 1 sene sonra diye konuşuldu kaldı bizde mayıs düşünüyoruz ama aileler yine kıvırmaya başladı okul kapansın o olsun bu olsun gibilerinden işittiriyorlar ramazan da var tabi sıkıştırmak istemiyorum bende çünkü çalışan biriyim çok zor olacak benim için şimdi kararlaştırmak için konuşmaları gerekiyor iki ailenin tık yok kimsede bende söyleyemem tabi durup dururken nişanlımıda pek tınlamıyorlar açıkçası mayısta olması için gelip konuşmaları gerekiyorki anca salon falan tutulacak hazırlıklar çünkü yer kalmıyor hiç bir salonda offf off kafayı yicem yaa sizden ricam sizin nasıl oldu nasıl karalaştırıldı ve siz nasıl davrandınız lütfennnn yardımm senağlama:çok üzgünüm::çok üzgünüm:
canım burda iş nısanlına dusuyor.. ailesini sıkılasınkı size gelıp dugun tarıhını konussunlar..
aslında senın nısanlını sıkılaman gereklıkı oda gıtsın ailesini sıkılasın sonra dugun işleri gündeme gelsin..
sen demezsen senın bu iş uzaaar gider benden demesi..
benım dugun tarıhım 4kez değişti..hem maddi hemde eşimin işi dolayısıyla..sonuncusunda dedım artık eşime ya olacak ya olacak yoksa biter..aileme akrabama cevreme rezil oldum herkes bu iş olmucak gibi laflar gezındı yanı.

Bir de şöyle bir durum var istemeye gelecekleri zaman iş yerinde yalnızdım ve yerime bakacak kimse yoktu o yüzden kendimi ayarlayıp gelecekseniz işte şu ara gelin demiştim anca ayarlamıştım çünkü (ki o dediğim aralar gelmediler ve ben nişan günümde bile işe geldim müthiş bir koşturmaca yaşadım) sonrada o gün milletin içinde kayınvalidem kriz var dedi ve bizimkilerde hazır hissetmiyorsanız niye geldiniz gibilerinden konuşunca kaynanam hemen kmy dediği için geldik o dedi demezmi kurtulmak için rezil oldum herkesin içinde ya şimdide aynısı olursa yanlış anlayıp ta evlenmek için can atıyordun falan gibi sözlerle yüzüme vururlarsa yarın öbür gün diye diyemiyorum hiç bir şey onlar sanıyorlar ki bugün karar verecez haftaya olacak olacak işmi ya eskisi gibi değil kihiç bir şey yetişmez ama dinleyen kim...
kayınvalidenın yaptıgı burda çok ayıp..
bana kalırsa krizi bahane edip dugunu yapmıcak gibiler haberin olsun ozellıkle son su yazdıgından sonra ben bu sonucu çıkardım arkadasım..Allah yardımcın olsun.
eger nısanlınla evlenmeyı gercekten ıstıyorsan senın sıkılaman gereklı onlardan beklersen yandın..bosver desınler sen sevdıgınle olcaksın onlarda bunu cekemeyerek sana oyle dicek.. kaynanan yuzunu çok çabuk bellı etmıs dıkkatlı ol arkadasım.birde unutmakı en buyuk tepkı tepkısızlıktır.. son olarak nısanlında kaynananın agzına bakıyor gibi.. simdiden kendı yoluna cevırmeye bak derim.

bende mayıs geliniyim,ama bizde aileler gayet anlayışlı davrandılar herşeyi bütün kararı bize bıraktılar,birazcık dişinizi gösterin bu durumda,fazla uzatmaya gelmez hayır işi çünkü!!!ve mayıs'ı tavsiye ederim....

Teşekkür ederim tatlım bizimkilerde nerdee canım o anlayışın olacağını hiç zannetmiyorum ama İnş. olur.bakalım zaman gösrecek yazarım burdan olan biteni. Birde mayıs çok istiyoruz hem tanıştığımız hem nişanlandığımız ay Allah seninkinide hayırlısıyla tamamına erdirsin inş. opuyorumnanaktan

biz de 2 yıl nişanlı kaldık.. Aramızda evlilik kararını aldıktan sonra biz şu tarihte düğün düşünüyoruz ne dersiniz dedik onlar da uyum sağladılar. Ama bizde aileler maddi işlere karışmadılar biz kendimiz hallettik zaten nişanlıyken ortak hesap açtırıp para biriktirmiştik o yüzden kolay oldu. Benden sana tavsiye ailelerden fazla maddi beklenti içinde olmayın kendiniz yapınca daha rahat oluyo istediğini alıyosun istemediğine hıhı demek zorunda kalmıyosun biz böyle çok rahat ettik hem de iki ailede birbirini kırmamış oldu

Canımm benim bende öyle olsun diye elimden geleni yapıyorum ama bizim maddi işler karışık açıkçası yani biz her şeyi aldıktan sonra hatta nişanlım kriz nedeniyle işten çıkarıldı 2 ay işsizdi onlar ödediler taksitleri şimdi onları bahane edecekler işittirmeye başladılar çünkü düğün için kenara koyacaktık taksitleri ödedik bize kaldı yapamadık falan taksit dedikleride sırf sadece nişanlım ödesin onlara muhtaç olmayalım diye herşeyin en uygununu aldık geçen sene krizdi bahaneleri bu sene de bu olur Allahtan iş buldu nişanlım ama bakalım ya istiyorlar düğünü yapmak ama onların istediği ben gideyim oturayım masraf yapmasınlar

ama insan evlenirken de içinde bir şey kalmasın diyo ve normalden daha fazla şey istiyo 1 kre olucak mantığıyla Allah yardımcın olsun canım böyle bişey yapmak istemeyen de zor.. alıcaklarınızı kışın alırsanız düğün mevsiminden daha ucuza getirebilirsiniz.. özellikle gelinlik fiyatları çok ucuzladı şu aralar..

X