Saç Rengi ve Saç Boyama sarı saçlarımı kızıl yaptım pişmanım..............

öyle olmaz mı diyosun tüh yaa mafoldumben
bende röfleden kızıla döndüm de sarı saçlarıma kavuşmak için böyle yaparım diye düşünüyodum.
bi zamanlar siyah boya üstüne röfle yaptırmıştım süper olmuştu.

sarıdan kızıla döndün tamam. kızıldan kurtulmak için siyah yaptın o da tamam.
açık rengi koyuya boyamak gher zaman kolaydır. ama renk ne kadar koyu olurda o kadar zor açılır. siyaha sarı röfle yapılır ama alttaki renk tonu önemli. ne kadar sık boya sürersen saç o kadar yıpranır.

kızıl dönmez dönmez diyorlar benim arkadaşım 2 yıldır kızıldı, üstüne evde kahve boyadı gayet de döndü valla.. tamam alttan biraz kızıllık belli oluyor güneş falan vurunca ama ikinci boyamada düzelir o da. çok dert etme bence her boyamanda bi ton açığına boyarsın

ben de aynı sey yaptım saclarım ı gittim kızıla boyattım 10 gün hergün yıkadım aıtım bakım yaptım sora acık kahveye boyadı uaför az kaldı ama bidaha boyatcam acık kahveye

canım saçlarına öyle sabun karbonat filan yapma. şimdi kış kızıl seni epey idare eder. önce saçın yıkaya yıkaya kendiliğinden açılsın. bak rengine hangi tona dönecek ondan sonra işinde iyi bir kuaförden yardım alırsın. kendi kendine boyama bence.

kolestonun koyu kahvesi mavi siyah çıkıyor belki bilirsindir. bunun üstüne platinin bi ton koyusu bi röfle yapmıştı. harika bi şey olmuştu yanmamıştı da. ama bikaç ay aralıkla yaptırmıştım. yanmamıştı hiç. şimdi kızıl yakıştı bana ama sarı seviyorum ben. napıcam bilmem. konu sahibi arkadaşla aynı detten muzdaribim yani.

benimkide koleston 3.0 koyu kahveydi canım ama herkes siyaha boyadığımı düşünüyodu kapkara oldu bende anlamadım asla kurtulamıcam ben bu boyadan yaaaaaaaa:gitme:akmıyoda ne sağlam boyaymış anlamadım:1no2:akannehir

Bende röfleli saçımı önce karamel ardından çikolata kahveye boyamıştım 8 ay önce.Tabi alışamadım gittim röfle yaptırtım tekrar,ama uzun saçlarımı kısacık kesti kuaför,küt olmuştu.Şuan uzatmakla uğraşıyorum:KK43:

benimkide koleston 3.0 koyu kahveydi canım ama herkes siyaha boyadığımı düşünüyodu kapkara oldu bende anlamadım asla kurtulamıcam ben bu boyadan yaaaaaaaa:gitme:akmıyoda ne sağlam boyaymış anlamadım:1no2:akannehir

evet benimkide öyle olmuştu sözde koyu kahve ama mavi siyah çıkıyor.
akmıyo da...
ben kurtulmak için röfle yaptırmıştım işte.

saçların bi süre dinlensiin sonra küllü yaparak kızıllığı kırıyolar
saçlarına seyrek paketler attırırsın arada kalanlarıda kendi rengine boyatırsıın cnm
ben yaptıım saçlarımı karamele boyarken kızılımsı olmuştu
biraz bekleyipp tekrar röfle yaptırdım aralarınıda kumrala boyattım şimdilik iyi
inşallah istediğin gibi olurr cnmm bnm

ben de saçlarımı 3 yıl boyunca kızıla boyadım. en son 3 ay evel kestane kızılına boyamıştım bu kadar aktı. şimdi çok sıkıldım kızıldan rengi daha da açmak istiyorum acaba bu renkten dönebileceğim en açık renk hangisi olur renk açıcı ile açsam alaca bulaca bişey olur mu lütfen yardım edin:KK50::KK59:

Eklentiler

• $230991_10150243024938792_639388791_8826550_7303737_n.jpg
    $230991_10150243024938792_639388791_8826550_7303737_n.jpg
    66,9 KB · Görüntüleme: 69
Sarışınım ama kocamn yoğun ısrarları sonucu bende loreal amonyaksız şarap kızılına boyadıım, bir buçuk ay önce. Birden çok sert bir ifadem oldu ben kendime yakıştıramadım tabii, yaşlı gösterdim sanki. O gün bugündür hergün nasıl eski rengime dönücem diye düşünüyorum.

1 hafta öncede renk bari açılsın diye önce bal köpüğü loreal ardıdndanda bakır rengine boyadım (1 hafta içinde yaşandı bu çılgınlık) :KK52: saçım daha ölmedi hasarda gözükmüyor dıştan bakışınca tek hasar rengin alacalığı

Şimdi kocamda bu işleri başıma açtığı için İstanbula gittiğimizde gidelim en iyi kuaförde saçını tekrar kendi rengine boyatırsın diyor ama... Kuaförlere hiç güvenim yok çok geçmişte bir kuaför faciası yaşadığım için. Acaba kuaför önerisi olan var mı bana?

Acaba saçlarım kızıldan en azından kumrala dönermi ki ve saçlarımı kuaförde elime alırmıym ki?

Birde saçlar en erken hangi sıklıkla boyatılmalı yanmaması için, bilen var mı?

Bir de mesela sertap erener kızıldan birden dore sarı-bakır rengine döndü, nasıl yaptılar acaba ve kim?

Aynı hatayı bende yaptım ve akıncada lila mor pembe her renk oldu :KK53: Dayanamadım ve kusturma işlemi yaptım tabi deforme oldu saçım 3 ayda bir kestirdim şimdi hem eski renginde hemde uzadılar çok şükür ve epey toparlandılar :nazar: tek çare zamana bırakmak ya da göze almak tehlikeyi.

Bu saç boyama kestirme işleri çok riskli iyi bir kuaföre gitmek gerek bende istiyorum ama daha kötü olur diye korkuyorum :18:

X