Alüminyum,Silikon,Teflon Kek Kalıpları

ozgish

KK Delisi
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2008
571
0
Özellikle silikon ve teflonda hangi markaları kullandığınızı ve memnun olup olmadığınızı söylerseniz memnun olurum.

silikonu hiç kullanamadım. neden se alışamadım ben silikon eşyalara. cem teflon vardır bizde.

bennde bu güne kadar hep cemin teflonlarını kullanıyotdum iki yıldan fazladır tacın teflonunu kullanıyorum muhteşem ne diyebilirimki hiç deforme olmadı

bende silikon olanlardan var bi kac parcasi pisirmede sorun yok ama temizlik acisindan kötü ilk elinde yikayip makinaya atsan bile bi kac gün sonra kendiliginden yaglandigini fark ediyosun ? buda beni sinir ediyor atsam kiyamiyorum kullanmadan önce yikayip kullaniyorum ama tavsiye etmem...

Çeşit çeşit kek kalıplarım mevcut ancak en çok memnun kaldıklarım borcam'lar.
Süslü püslü silikon kapları sütlü tatlılarımı şekillendirmek için kullanıyorum.
Pandispanya keklerimide kelepçeli kaplara döküp çıkarıyorum cnm.

Son düzenleme:
silikon kalıpta bir kere kek yaptım bidahada yapmam.......dibi tuttu resmen yağlamama rağmen ..her zaman yaptığım kekti oysa tavsiye etmem :KK43:

teflonu da silikonu da saglıga zararlı olma ihtimalinden dolayı kullanmıyorum, borcam kullanıyorum herseyde

ben de geçenlerde silikon kalıbımla yaptım, normalden fazla fırında kaldığı halde pişmemiş kısımları vardı ama kimi yerleri yanmaya başlamıştı üstelik daha fırından çıkarırken kalıbın içinde paramparça oldu kalıbı sabit tutmak mümkün olmuyor ki bıngıl bıngıl yayılıyo kalıp

Kızlar alüminyum sağlığa zararlı mı acaba ? kullanan var mı kek kalıbı olarak ve memnun mu acabaa?

X