Doğuma Hazırlık Bebek Cinsiyetleri ile Bilimsel veriler...

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

e.m.e.l

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2009
68
2
Bebek cinsiyetleri ile ilgili bir çok batıl inanç var batıl inançlara değinmeden önce bilimsel yaklaşımları yazmak istedim...
***ılk aylarda bulantısı çok olan kadının gerçekten kızı olabilir çünkü ilk aylarda bulantıya sebep olan hormonlar kız çocukların salgıladığı hormonlardır.
***Erkek bebeği olan hamile kadınlarda, karındaki tüylenmeler erkeklik hormonu, testesteron hormonu ile açıklanabilir.
*** Her gebelikte erkek çocuk doğurma oranı %52 kız çocuk doğurma %48 dir. bu iki farklık oran erkek bebekte çocuk ölümleri ve düşük ihtimali çok olduğundan doğa bu farkı böylece kapatmaktadır.
***Bebeğin anne rahminin sağ tarafından eşi ile bağlanması(bebeğin sağda olacağı anlamına gelmez) %80 erkek bebek olabilir diye bazı çalışmalar varmış.
*** Eylül-Kasım arasında oluşan gebeliklerde erkek olma oranı %57 imiş bu oran eylülde birazdaha fazlaymış.
*** MSHCG hormonunun ceninin dişi olması durumunda daha fazla salgılandığını saptanmaktadır. Bu hormon kız bebeğe olan gebeliklerde çok daha fazla olduğu tezi vardır. (israilli bilim adamları)

başka bilimsel yöntemler varsa paylaşalım... batıl inançlardan ziyade bilimsel veriler ışığında tahminlerimizi yapalım...

3 yaşında bir kızım var Allah bağışlasın.. Ve şimdi 5,5 aylık hamileyim...
Doktorumuzun dediğine göre %100 erkekmiş...

Kızımda hiç bir yerimde tüylenme olmamasına rağmen şimdi karnım gerçekten de tüylendi... akannehir

Kızımda az da olsa bulantı yaşamıştım ama bu hamileliğimde hiç bulantım olmadı desem yeridir...

Kızımı sol tarafımda hissederken bu bebeğimi hep sağımda hissediyorum...

BENDEKı DıĞER FARKLILIKLARA GELıNCE;

Kızımda çok sevdiğim çaydan aşırı derecede tiksindim ama bu hamileliğimde tiksinmedim...

Kızımda kaşık kaşık fındık ezmesi /sarelle yerken bu hamileliğimde inanılmaz derecede çikolatadan tiksindim...

Kızımda et ve et ürünlerinden soğumuştum, ama şimdi her öğünde et yesem yiyeceğim o derece...

Kızıma hamileyken sürekli tatlı şeyler yedim, tuzlu ve ekşiden uzak kaldım... Çubuk kraker bile yiyemezdim... Ama şimdi tatlıdan çok fazla uzaklaştım sürekli tuzlu, ekşi yiyecekler yemek istiyorum...

Kızıma hamileyken çok fazla kilo almadım hamileliğimi 13 kilo fazlayla bitirdim... Ama bu hamileliğimde daha 5,5 aylık olmama rağmen 10 kilo almış durumdayım...

Kızıma hamileyken ufak tefek sivilceler çıkmıştı yüzümde ama şimdi yüzüm bebek yüzü gibi pürüzsüz oldu resmen... Her gören maşallah çekiyor :))

Kızımda kasık ağrısı nedir bilmedim ama şimdi 5,5 aydır kasıklarımdaki ağrılarım devam ediyor... Çok şükür bir sorun yok ama bazen korkutuyor ağrılarım beni...

Ve kızımda hatırlamıyorum nasıldı ama bu hamileliğimde ellerim sürekli kuruyor, sürekli kremleme ihtiyacı hissediyorum ve ayaklarım çok üşüyor...

Muhakkak her çocukta farklıdır belirtiler... Doktor erkek diyor hatta biz bile erkek olduğunu gördük resmen ultrasondan... Yine de Yüce Rabbim bilir herşeyi... Bendeki bu değişimler daha cinsiyet belli değilken bana erkek olduğunu hissettirmişti... Çünkü gerçekten çok fazla fark vardı...

Kız - erkek farketmiyor...Onlar bizim canımız kanımız herşeyimiz...
Herkese sağlıklı bebeler diliyorum Allah'ın izniyle....

ne güzel bir kızdan sonra bir oğlan.
sağlıkla kucağına alırsın umarım
hayırlı ömürlü evlat olurlar inşallah.
tebrik ederim :)

Kızımda hiç bir yerimde tüylenme olmamasına rağmen şimdi karnım gerçekten de tüylendi... akannehir

Kızımda az da olsa bulantı yaşamıştım ama bu hamileliğimde hiç bulantım olmadı desem yeridir...

BENDEKİ DİĞER FARKLILIKLARA GELİNCE;

Kızımda çok sevdiğim çaydan aşırı derecede tiksindim ama bu hamileliğimde tiksinmedim...

Kızımda kaşık kaşık fındık ezmesi /sarelle yerken bu hamileliğimde inanılmaz derecede çikolatadan tiksindim...

Kızımda et ve et ürünlerinden soğumuştum, ama şimdi her öğünde et yesem yiyeceğim o derece...

Kızıma hamileyken sürekli tatlı şeyler yedim, tuzlu ve ekşiden uzak kaldım... Çubuk kraker bile yiyemezdim... Ama şimdi tatlıdan çok fazla uzaklaştım sürekli tuzlu, ekşi yiyecekler yemek istiyorum...

Kızıma hamileyken çok fazla kilo almadım hamileliğimi 13 kilo fazlayla bitirdim... Ama bu hamileliğimde daha 5,5 aylık olmama rağmen 10 kilo almış durumdayım...

Kızıma hamileyken ufak tefek sivilceler çıkmıştı yüzümde ama şimdi yüzüm bebek yüzü gibi pürüzsüz oldu resmen... Her gören maşallah çekiyor :))

Kızımda kasık ağrısı nedir bilmedim ama şimdi 5,5 aydır kasıklarımdaki ağrılarım devam ediyor... Çok şükür bir sorun yok ama bazen korkutuyor ağrılarım beni...

Ve kızımda hatırlamıyorum nasıldı ama bu hamileliğimde ellerim sürekli kuruyor, sürekli kremleme ihtiyacı hissediyorum ve ayaklarım çok üşüyor...

Muhakkak her çocukta farklıdır belirtiler... Doktor erkek diyor hatta biz bile erkek olduğunu gördük resmen ultrasondan... Yine de Yüce Rabbim bilir herşeyi... Bendeki bu değişimler daha cinsiyet belli değilken bana erkek olduğunu hissettirmişti... Çünkü gerçekten çok fazla fark vardı...

Kız - erkek farketmiyor...Onlar bizim canımız kanımız herşeyimiz...
Herkese sağlıklı bebeler diliyorum Allah'ın izniyle....

canım tabi öncelikle sağlıklı sıhhatli olması hepimiz nerak içerisinde olduğumuzdan yazıyoruz...
benimde farklılıklarım var
ilk oğlumda et tatlı isterdi canım özellikle et isterdi şimdi tatlıya yaklaşamıyorum et olsada olur olmasada ama şimdi ekşi tuzlu turşu v.s istiyor
ilkoğlum sağdaydı şimdi solda
ilk oğlumda kasık ağrısı çekmedim şimdi çekiyorum
ilkoğlumdada bundada sivilcem yok
8 haftalık olmama rağmen karın bölgemden kilo alıyorum
soğuktanmıdır bilmiyorum ayaklarım üşüyor çorap giyincede yanma oluyor
oğlumdada bu hamileliğimdede çay içebiliyorum
bulantımö sabahları çokaz oluyor yani yok denecek kadar az.
öyle birdurumki kafam karışık ve cinsiyet belirlenmesine 1 ayım var. şuan 8+1 günlük hamileyim.

Bende kızıma hamileyken hiç bir olumsuz belirtim olmamıştı. Doğana kadar aldığım kilolar dışında hamileliğim belli değildi. Ama şimdi 11 haftalık hamileyim ve 6. haftadan beri bulantım var. Özellikle çok sevdiğim sigara ve çaydan tiksiniyorum. Hiçbir yemeği iştahla yiyemiyorum. Herşeyden tiksiniyorum. Bazen bulaşık yıkarken bile sudan tiksiniyorum. Çok berbat bir 5 hafta geçirdim. 11 haftalık oldum ama halen düzeldiği yok. Bebeğim hep sağımdaydı. Bu hafta ortaya geldi. Bazen minicik bir balon patlıyor sanki içimde. Günde 2 kere oluyo. Çok güzel bir duygu. Erkek olduğunu hissediyorum hatta eminim. 1 hafta sonra ikili testim var büyük ihtimal belli bir yüzdeyle kızmı erkekmi açıklıyo doktorlar. Kızımda kıza benziyo demişti doktorum gerçekten kızım oldu. Birde ikili testte hcg 50nin üzerindeyse kız oluyor. Benim 54dü kzımda. Şimdi bakalım kaç çıkıcak.

benim 4.5 yaşında bir oğlum var ona hamıle iken çok fazla tatlı yemiştim,mide bulantım 9 ay boyunca oldu.şuan 5.5 aylık hamileyim aşerme dönemimde aşırı acı yedim ve mide bulantımda o dönemde kaldı,bence kişiden kişiye değişim gösteriyor farklılıklar. bu arada yine oğlum olucak allah izin verirse..

bence de belirtiler degiskenlik gosterebiliyor. dr benim bebegime 14. haftada erkek demisti downsendromu testi icin buyuk ultrasonda bakmıstı ama 17. haftadan beri bebisimiz kiz :)

Ben erken gebelikte mide bulantısı cok yasamadım. midemde cok yanma vardı ve biraz bulantı ama hic cıkaracak kadar olmadı. buzdolabının kokusu, sut, sogan kokusu, yemek piserken ki koku beni rahatsiz ediyordu.

Karnımda cok fazla tuylenme oldu. Kollarımda ve karnımdaki tuyler sac gibi uzadı.

MSHCG hormonu 13. haftada 33 gibi birseydi yani 50'den dusuktu.

Erken gebelikte mide yanmasından dolayı sanırım sık sık peynir yemek istiyordum bastırsın diye tuzlu seyler ve peynire ilgim artmıstı.Normalde cok et arayan birisi degilken canım deli gibi kırmızı et yemek istiyordu.Tavuktan cok midem bulanmıstı uzun sure tavuk eti yiyemedim.

Tatlıdan hic uzaklasmadım normalde de tatlıyı cok severim ama hamileligimde daha fazla tatlı tuketmeye basladım her turlu cikolata sutlu serbetli tatli..tatli olsun da..

Hamileligimin basından beri herkes guzellestigimi soyluyor sivilcelenme vs olmadı ama su an 40. haftamdayım ve gozlerimin altında cil gibi cok az lekelenme oldu.(ins. dogumdan sonra gecer)

Ve simdiye kadar birtek kisi bile kizin mı olacak demedi, basından beri alısveriste, hastanede surda burda herkes erkek mi diye soruyor cunku basket topu gibi yalnizca one dogru cıkmıs sivri bi karnım var.

kısmetse kizim bu hafta icinde geliyor.. sabırsızlıkla bekliyoruz :)

bende anlatayım kızlar ;

ben kızımda ilk hamileymişim bilmiyodum adet günüm gecmemişti daha turşu sularını içerdim bu hamileliğimde gene o dönemde tatlı yedim kızımda etten tiksinmiştim bunda ciğ eti bile yemek istiyorum
karnım otaya toplandı sanki 3 aylık hamile gibiyim ama Allahım hayırlısını versin kız erkek farketmez sağlıklı olsun

bence de belirtiler degiskenlik gosterebiliyor. dr benim bebegime 14. haftada erkek demisti downsendromu testi icin buyuk ultrasonda bakmıstı ama 17. haftadan beri bebisimiz kiz :)

Ben erken gebelikte mide bulantısı cok yasamadım. midemde cok yanma vardı ve biraz bulantı ama hic cıkaracak kadar olmadı. buzdolabının kokusu, sut, sogan kokusu, yemek piserken ki koku beni rahatsiz ediyordu.

Karnımda cok fazla tuylenme oldu. Kollarımda ve karnımdaki tuyler sac gibi uzadı.

MSHCG hormonu 13. haftada 33 gibi birseydi yani 50'den dusuktu.

Erken gebelikte mide yanmasından dolayı sanırım sık sık peynir yemek istiyordum bastırsın diye tuzlu seyler ve peynire ilgim artmıstı.Normalde cok et arayan birisi degilken canım deli gibi kırmızı et yemek istiyordu.Tavuktan cok midem bulanmıstı uzun sure tavuk eti yiyemedim.

Tatlıdan hic uzaklasmadım normalde de tatlıyı cok severim ama hamileligimde daha fazla tatlı tuketmeye basladım her turlu cikolata sutlu serbetli tatli..tatli olsun da..

Hamileligimin basından beri herkes guzellestigimi soyluyor sivilcelenme vs olmadı ama su an 40. haftamdayım ve gozlerimin altında cil gibi cok az lekelenme oldu.(ins. dogumdan sonra gecer)

Ve simdiye kadar birtek kisi bile kizin mı olacak demedi, basından beri alısveriste, hastanede surda burda herkes erkek mi diye soruyor cunku basket topu gibi yalnizca one dogru cıkmıs sivri bi karnım var.

kısmetse kizim bu hafta icinde geliyor.. sabırsızlıkla bekliyoruz :)

Allah hayırlısını versin canım bebişini sağ salim kucagına alırsın inşallah

Cicibebek'cim şaşırttın beni. Bende okurken hep erkek diye okudum. Sonunda kızım olcak demişsin ya orayı iki kere okudum kaydirigubbakcemile3 hepsi erkek belirtisi hemde fazlasıyla.Bebeklerimiz sağlıklı olsunda gerisi hikaye zaten.

benimkide hep erke belirtisiydi.arkadaş gibi benimkide kız.doguma bir ay var hala.yanlışlık olmasın diyenler bile var...

-Benimde kızımd ahiç tüylenme olmadı ama bunda oldu karnımda özellikle

-benimd ekızımda kuru bulantılar olmuştu ve kokuya aşırı hassas olmuştum ama bunda hiçççççççç olmadı

-kızımı bilmiyorum ama buna sağdan yumlamışım

BENDEKİ DİĞER FARKLILIKLARA GELİNCE;

-kızımd aaşırı çaya düşkün olmuştum bunda öyle dğeilim

-Kızımda tatlı hiç yemedim hep limon erik falan yedim ekşi yedim, bunda çikolata ve tatlıya daha düşkünüm, acıya düşkünüm ama ekşi yiyemem asla ıyyy

-Kızımda çok fark etmedim ama bund aaşırı kırmızı ete düşkün oldum bende.Sebze yemiyorum hatta diyebilirim

-bende tam tersi

- kızımd ailk 4 ay kilo almadım ama bunda şimiden 3,5 aylık hamişim 6 kilo aldım

-Kızımdayken cildim çok güzledi bunda henüzbilemiyorum değişiklik yok

-kasık ağrım bazen oluyor ama daha çok ani hareketlerden dolayı

-Benimde hamile kaldığımdan beri özlelikle aşırı ellerim kuruyor , ayaklarımı hiç ısıtamıyorum

Benimde daha belli değil ama 11. haftada doktor erkek gibi dedi.13. haftada erkeğe benziyor dedi yine, Haftaya netleşecek sanırım 16. haftamda olacağım

Hayıslı sağlıklı evlatlar nasip etsin allah herkese.Her ikisindende tattırsın isteyen herkese Rabbim

slmlar bünye farkı sadece.ilk bebeğim erkekti aşırı mide bulantısı çektim.4 ayım abartızız banyo ve yatakta geçti,kasayla limon yedim,karnım sivriydi,tuzlu şeyler rahatlatıtyordu.et ve tavuktan nefret ettim,tatlı hiç yemedim bebeğim ilk sağımdaydı.en sevdiğim meyve ayvaydı hatta bu yüzden bebeğimin çok güzel olacağı söylenirdi.hakikaten öyle oldu.şimdi 2. hamileliğim 15 haftalık 3 ay midem yine bulandı.ama ilkindeki kadar aşırı değil,ilk lokuma aş erdim,hamur işi ve ete bayılıyorum,ekşiye hiç meğilim olmadı,kaşık kaşık bal yedim,ellerim hiç kuruması tüylenme olmadı,görenler çok güzelleştiğimi söyledi,baba benimle birlikte kilo aldı. yine en sevdiğim meyve ayvaydı birde narı yedim.bebeği halen hissetmedim,yine sağ tarafımda hamileliğim çok yayıldı,kalçalarım çok büyüdü,rüyalarımda hep erkek bebek gördüm,cinsiyeti cumartesi günü kesin olarak doktorum tarafından belirlendi,yine erkek diyorsanız hayır bu dafa şükürler olsun rabbime kızım olacak.rabbim isteyen herkeze gönlündeki muradı versin

benim de ilk hamileliğim..
lk aylarda mide bulantım vardı, normal derecede..
ekşi şeylere daha düşkündüm, ama normalde de çikolatadan başka tatlı şeyleri pek sevmem..
tavuk etinden, kokusundan tiksindim, ama ilk aylarda..
karnımda tüylenme oldu..
yüzüm güzelleşmiş, öyle diyolar..
top gibi karnım var.. aynı şekilde top gibi de arkam :) aldığım kilolar önde ve arkada top oldu!
bebeğimiz KIZ olacak inşaAllah :))

selamlar arkadaşlar bende 8 haftalık hamileyim. kızımda mide bulantılarım ve kusmalarım 4 ay sürmüştü. bu hamleliğimde ise yok denecek kadar çok az midem bulanıyor. cinsiyet öğrenmek için henüz erken yeterki sağlıklı olsun. beklemedeyiz...

selamlar arkadaşlar bende 8 haftalık hamileyim. kızımda mide bulantılarım ve kusmalarım 4 ay sürmüştü. bu hamleliğimde ise yok denecek kadar çok az midem bulanıyor. cinsiyet öğrenmek için henüz erken yeterki sağlıklı olsun. beklemedeyiz...

canım sen travetin belirledigi günlerde hamile kaldın degilmi...
öyleyse sen si örnek olacaksın bakalım.bebginin cinsiyetini bende merak ediyorum bakalım oglun olacakmı..
canım önce saglıklı olsunda ama bu yöntem tutuyormu merakta ediyorum..kesin sende merak ediyorsun degilmi....

helenxcim evet, teravetin verdiği tarih ve saatte hamile kaldım. erkek bebek için gün almıştım. ben de tabiyki merak ediyorum. bakalım ne olacak.

X