Yumurta tembelliği..Lütfen yardım =(

_elifatih_

♥ Ŧคtเђ'เ&#3667
Kayıtlı Üye
8 Ekim 2009
548
4
Arkadaslar suan kafam cok karıstı cok kötü hissediyorum kendimimafoldumben

basından beri anlatıyım size okursanız cok sevinirim.Adet olmaıyodum ben 2 ayda bir belki olmadıgım da oluyodu mart ayında doktora gittim hormonların cok bozuk dedi tedavi uygulucam sana dedi diane-35 verdi 4-5 ay kullandım sonra test yaptırdım hormonlarım düzelince bıraktım agustosta 2 ay normal adet oldum sonrakı ay tekrar olmadım 20 gün bekledim yine olmadım.kasımda yani gecen ay toktora gittim test yaptırdım yine doktorum yine hormaonlarımın bozuldugunu söledi yumurta tembelliği var dedi evlenince cocugun oldugunda düzlersin ancak dedi.diane-35 veriyodu kılo aldıgımı söyledim o zman yasmin verdı ama bunu sürekli hep kullancan dedi şimdi yasmine basladım ve bunu 5 seneye yakın kullancam ama şimdi arastırdım biraz okuduklarımdan korkuyorum cocuk olma olasıgı az yazıyo heryerde cok kötüyüm suan yazarken bile gözlerim doldu.öyle olmasından korkuyorum bide nişanlıyım kısmetse 2 sene sonra evlencem cocugum olmaz diye cok korkuyorum.Bu hastalıgı olup sonradan cocogu olan var mı lütfen cevap yazın güzel yorumlara cok ihtiyacım var ..mafoldumben

cnm galiba sende pco varr demedimi doktorun öle bişi bende senin gibiydimm adet olmaya başladığımdan beri hep düzensiz hatta bilirim 4 5 ay gelmediğini senin gibi dr ye gittimm bekardım o zaman liseye gidiyodum diane35 verdi kullandım kullanınca gelıyodu kullanmayınca gelmıyodu ama evet kilo aldırıyo benim kilo problemim hep vardıı evlendikten sonra dahada arttı sebebide bu nalet pcoo nasıl olsa bekarmışınn bak soğan suyu kürü uygula cnmmm ben evlendim 4 yıl bebek düşünmediğim için pek sorun teşkil etmedi ama şimdi olsun diye uğraşıyorum yumurtlama gerçekleşmiyomuşş ilaç kullanıyorumm gerçi daha yeni başladım tedaviye ikinci ayımdayım ben geçen yıl 4 ay adet olamamıştım artık deliriyorum ama sinirden köye gittim annem soğan suyu kaynattı 4.gün adet oldum düzenli kullan sende o başlığı iyice oku ilaç içmeee bence uzun süreliii bgn starda karaciğer hastalıkları hakkında konuşuluyodu dr ler bi bayan aradı doğum kontrl hapı kullanmış uzun süree karaciğere zarar verıyomuş kullananda 6 ayda senede 1 kontrol ettirmesi lazımmış tabiyattan faydalan bence daha yaşın gençç öle tahmin edıyorumm biraz olsun faydam olursa sevinirim

tatlım moralini bozma çünkü stres hormonları olumsuz etkiliyor. sana tavsiyem saraçoğlunun soğan kürünü kullanman bu kür bitince hayıt otu kürü yapman inan çok etkili ayrıca günde 2 fincan ada çayı içmeni tavsiye ediyorum. inan faydasını göreceksin.

sizinkisi de polikistik gibi sanırım bende ilk adet olduğumdan beri hep düzensizdi bende uzun süre (6 aylık dönemler halinde 1-2 sene) diane 35, doğum kontrolhapı kullandım sonra evlendim ve doğum kontrol haplarıyla adet oldum ama çocuk istediğimizde yumurta tembelliği, polikistik görünüm dedi doktor yani tedavi... sende şu an bekar olduğun için diane 35 ya da doğum kontrol hapı kullanırsın muhtemelen sana tavsiyem, iyi bir hekim bul seni aydınlatsın ,evlendiğinde de çocuk düşüncesini fazla erteleme ve hemen doktora başvur çünkü hamile kalma bu gibi olaylarda daha zor ben 3 yıldır uğraşıyarum.ama ümidini kaybetme çünkü bazıları hiç uğraşmadanda kalabiliyor.

tabi bence de bitkileri bi dene ben çok içemiyorum ama sen faydasını göndüğün birini bulursan ilaç almak zorunda kalmazsın.

cnm galiba sende pco varr demedimi doktorun öle bişi bende senin gibiydimm adet olmaya başladığımdan beri hep düzensiz hatta bilirim 4 5 ay gelmediğini senin gibi dr ye gittimm bekardım o zaman liseye gidiyodum diane35 verdi kullandım kullanınca gelıyodu kullanmayınca gelmıyodu ama evet kilo aldırıyo benim kilo problemim hep vardıı evlendikten sonra dahada arttı sebebide bu nalet pcoo nasıl olsa bekarmışınn bak soğan suyu kürü uygula cnmmm ben evlendim 4 yıl bebek düşünmediğim için pek sorun teşkil etmedi ama şimdi olsun diye uğraşıyorum yumurtlama gerçekleşmiyomuşş ilaç kullanıyorumm gerçi daha yeni başladım tedaviye ikinci ayımdayım ben geçen yıl 4 ay adet olamamıştım artık deliriyorum ama sinirden köye gittim annem soğan suyu kaynattı 4.gün adet oldum düzenli kullan sende o başlığı iyice oku ilaç içmeee bence uzun süreliii bgn starda karaciğer hastalıkları hakkında konuşuluyodu dr ler bi bayan aradı doğum kontrl hapı kullanmış uzun süree karaciğere zarar verıyomuş kullananda 6 ayda senede 1 kontrol ettirmesi lazımmış tabiyattan faydalan bence daha yaşın gençç öle tahmin edıyorumm biraz olsun faydam olursa sevinirim

Cevabın için saol canım öncelikle.doktorum pco var demedi anlattıklarımı söledi ama belirtilerine baktıgımda banada pco varmıs qibi geldi.İyi birkac doktora gitmem lazım anlasılan.sogan suyu kürünü uygulamak istiyorum ama sanırım bunun için ilacı bırakmam gerekiyor.napıcamı sasırdım gercekten bende evlentikten sonra 3 sene faln cocuk istemıyorum ama bu benm 5 yılımı alıcak 5 yıl bu ilacı kullanmamın pek yararlı olacaıgnı bende sanmıyorum daha kötü olmaktan korkuyorum.işin tuhaf yanı doktorum sanki normalmiş gibi evlenınce cocugun olunca düzlelirsin dedı sanki cocugum olmasında sorun yokmus gibi.

tatlım moralini bozma çünkü stres hormonları olumsuz etkiliyor. sana tavsiyem saraçoğlunun soğan kürünü kullanman bu kür bitince hayıt otu kürü yapman inan çok etkili ayrıca günde 2 fincan ada çayı içmeni tavsiye ediyorum. inan faydasını göreceksin.

Saol canım tavsiyelerin için uygulucam bunu da.ister istemez morlim bozuluyo işte ama umudumu kaybetmicem hiç.

sizinkisi de polikistik gibi sanırım bende ilk adet olduğumdan beri hep düzensizdi bende uzun süre (6 aylık dönemler halinde 1-2 sene) diane 35, doğum kontrolhapı kullandım sonra evlendim ve doğum kontrol haplarıyla adet oldum ama çocuk istediğimizde yumurta tembelliği, polikistik görünüm dedi doktor yani tedavi... sende şu an bekar olduğun için diane 35 ya da doğum kontrol hapı kullanırsın muhtemelen sana tavsiyem, iyi bir hekim bul seni aydınlatsın ,evlendiğinde de çocuk düşüncesini fazla erteleme ve hemen doktora başvur çünkü hamile kalma bu gibi olaylarda daha zor ben 3 yıldır uğraşıyarum.ama ümidini kaybetme çünkü bazıları hiç uğraşmadanda kalabiliyor.

tamam canım cok saol cevabın için.diane kullandım 4-5 ay 2 ay aradan sonra şimdi yasmine basladım.baska bi doktora gitmeyi düşünmüyordum ama yazdıkalrınızdan snra ihmal etmemmem gerektigini anladım baska doktora gitcem artık hayırlısı.

Rabbim hepimize cocuk nasip etsin inşallah ...tekrar tesekkür ederim bilgileriniz için..

Cevabın için saol canım öncelikle.doktorum pco var demedi anlattıklarımı söledi ama belirtilerine baktıgımda banada pco varmıs qibi geldi.İyi birkac doktora gitmem lazım anlasılan.sogan suyu kürünü uygulamak istiyorum ama sanırım bunun için ilacı bırakmam gerekiyor.napıcamı sasırdım gercekten bende evlentikten sonra 3 sene faln cocuk istemıyorum ama bu benm 5 yılımı alıcak 5 yıl bu ilacı kullanmamın pek yararlı olacaıgnı bende sanmıyorum daha kötü olmaktan korkuyorum.işin tuhaf yanı doktorum sanki normalmiş gibi evlenınce cocugun olunca düzlelirsin dedı sanki cocugum olmasında sorun yokmus gibi.

pko olduğun çok belirgin aslında... ama pko teşhisini tam koymak için ultrasonla alttan bakmalı. orada yumurtaların nirden fazla olduğunu görünce ve testlerinin de normal olmadığını görünce tam olarak evet sen pko sun diyebilir.. ama sen evli olmadığın için alttan ultrason muayene olamıyorsun.. o sebeple dr sana pco dememiş...
bende lisede defalarca gittim.. hiç bir dr pko demedi.. diane 35 verdi gönderdi... bıraktığımda yine adetler sapıtıyordu.. evlenince geçer dediler.. geçmedi... senin yapacağın şey... evlenipde çocuk yapana kadar sürekli doğum kontrol hapı kullanmak... bu sayede kistik yapıda olmayacak yumurtaların... ve düzenli adet olabileceksin.. bebek düşündüğünde ise bırakacaksın d.kontrol hapını ve yumurta geliştirici ilaç alacaksın.. ve düzenli bir şekilde hem adet olacaksın hemde yumurtaların büyüyecek... ve bebişin olacaakkk.. ert edecek hiç bir şey yok.. kendini üzmen çok anlamsız şu aşamada.... sen hapını kullan.. sürekli spor yap... bu hastalıkla baş etmede spor yapmanın ayrıca kilo vermenin çok etkisi var.... başka bir yerde bunu yazmıştım.. bulursam buraya yapıştırırım sende okursun...
sağlıklı günler opuyorumnanaktan

pko olduğun çok belirgin aslında... ama pko teşhisini tam koymak için ultrasonla alttan bakmalı. orada yumurtaların nirden fazla olduğunu görünce ve testlerinin de normal olmadığını görünce tam olarak evet sen pko sun diyebilir.. ama sen evli olmadığın için alttan ultrason muayene olamıyorsun.. o sebeple dr sana pco dememiş...
bende lisede defalarca gittim.. hiç bir dr pko demedi.. diane 35 verdi gönderdi... bıraktığımda yine adetler sapıtıyordu.. evlenince geçer dediler.. geçmedi... senin yapacağın şey... evlenipde çocuk yapana kadar sürekli doğum kontrol hapı kullanmak... bu sayede kistik yapıda olmayacak yumurtaların... ve düzenli adet olabileceksin.. bebek düşündüğünde ise bırakacaksın d.kontrol hapını ve yumurta geliştirici ilaç alacaksın.. ve düzenli bir şekilde hem adet olacaksın hemde yumurtaların büyüyecek... ve bebişin olacaakkk.. ert edecek hiç bir şey yok.. kendini üzmen çok anlamsız şu aşamada.... sen hapını kullan.. sürekli spor yap... bu hastalıkla baş etmede spor yapmanın ayrıca kilo vermenin çok etkisi var.... başka bir yerde bunu yazmıştım.. bulursam buraya yapıştırırım sende okursun...

biliyorusun adet olayı vücuttaki zincirleme bir olay. belli bir denge içinde her ay hormonların salınması ile sistematik olarak çalışıyor. pcos ise bu zincirin bir şekilde kırılmış olması demek oluyor. o sistem bozulunca ya adet olamıyosun, ya kilo alıyosun, ya şekerin çıkıyor, ya kıllanma oluyor....... v.s v.s..... bunları eğer kontrol altına alırsan tekrar düzenli bir şekilde hormonların ve döngünün oluşmasını sağlarsın....
mesela bende kilo yok... 1.60 boyum ve 52 kiloyum.. şeker direncim fazla değil ama çok az sınırın üstünde.. dr bana şeker ilacı verdi.. glukophage 850.. onunla tekrar sistemin düzgün çalışmasını sağlamak istediğini söyledi..
sonuç olarak... şeker direncin, yada diğer hormonların normal çalışıyorsa sadece kilo vererek düzenli yumurtlamayı ve gebe kalmayı sağlayabilirsin...

Suan içime öyle su serptin ki Allah ne muradın varsa versin opuyorumnanaktan belkide bosyere dert ediyorum gercekten.43 kiloydum 47 oldum ii oldu benm için diane-35 in kılo aldırması ama yinede saglıkllı olmak için plates yapıorum arada :) hersey için sagol canıma.s.

Suan içime öyle su serptin ki Allah ne muradın varsa versin opuyorumnanaktan belkide bosyere dert ediyorum gercekten.43 kiloydum 47 oldum ii oldu benm için diane-35 in kılo aldırması ama yinede saglıkllı olmak için plates yapıorum arada :) hersey için sagol canıma.s.

bende lisede hep 47 kilolardaydım.... kilolu değildim ama yinede pco varmış işte =(((
bende çok üzüldüm o zamanlar çok ağladım.. ama ne kadar gereksizmiş şimdi anlıyorum =) o yüzden senin de üzülmeni istemem.... şu an 2 yıllık evliyim ve 50-52 kilo arası değişiyorum.. plates yapıyorum... doktorum kilolu değilsin ama yinede spor yap pco için çok iyi geliyor dedi..
rica ederim... kendine iyi bak

bende pcolurlardanim maalesef adet oldugum ilk zamanlarda zaten adet düzensizligim vardi ama ozaman zaten cocuktuk hic doktora gitmeyi gerek duymadim hatta oh ne iyi 2 3 ayda bir adet oluyorum diyordum.simdide 3 bucuk yillik evliyim 1 sene d.k.hapi kullandim ve asiri kilo aldim tam bir sene sonra biraktim hapi ve cocuk istegi üzerine doktora gittim ve pco teshisi konuldu yumurtaliklarda minicik minicik kistler killanma kilo akne ve doktorumda bana 6 aylik bir düzenleyici hap verdi hem seker düzenleyici hemde o minik kistleri silici bir hap 6 ay kullandim spor yaptim 10 kilo verdim adetlerim düzene girdi sonra hapi biraktim ve bende tekrar bir kilo artisi oldu adetim heray gelir ama 10 15 gün gecikmeyle 6 7 aydir doktora gitmedim gitsem iyi olur::))ama cok kötü bisey gercekten caresi yok diye birsey yok illaki geciyor ama iste en büyük ilaci spor yapmak ve kilo vermek ama spor yapmak hosumuza gitmiyo yemek yemege bayiliyoruz iste hayatini tamamen degistimesi gerek aslinda pcolularin hayati boyunca yada ne bilim enazindan cocuk sahibi olana dengeli beslenip spor yapmasi gerek ama en azindan kisiklik degil öyle olmadigi icin sükretmemiz gerekiyor enazindan pcolularda zorda olsa zamanda alsa kendiliginden cocuk olma sansi cok daha yüksek o yüzden sen kafana takma tedavilerine devam et evlendikten sonra büyük ihtimalle pco teshisi konulunca dogum kontrol hapini zaten cocuk istiyorsan biraktirsin baska tedaviler uygulanir cocuk istiyosan yumurta gelistirici hap falan filan birsürü fattuk futtuk seyler:))) amannn kadin olmak zor yaa insallah sagligina kavusursun..

güzelim doğum kontrol hapını 5 sene kullanmak çok..doktorlar bu kadar kullandırmaz..bence sen hayıt çayı falan iç ama 1 seneyi bulurmuş hormonların düzelmesi..birde düzenli adet olmak için saraçoğlunun sitesinde bi bitki var..adını unuttum..1 yada 1,5 ay falan içiyormuşsun..istersen bunları dene

X