Doğuma Hazırlık YASİR isminin yanına yakışan bi isim arıyoruz..

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Canım benım bı arkadasımın oĞlunun adı ahmet yasır bende Çok beĞenıyorum yasır adını.Çok ıyı seÇım bence

Internetten bende hep bu yaziyi gördüm! Ama benim anlamidigim kelime mücnnesi ne demek! Ben Avusturyada yasiyorum burda bi arab arkadasin kizinin adi rana cok begenmistim o yüzden bende istiyorum! Eger anlami kötü ise onun koyacagini tahmin etmiyorum! Yani simdi anlami kötümü iyimi ben hala anlamis degilim! Kafam karisik! Sence nasil bir isim! Tüm sitelerde bu sekilde yaziyo! Evdeki kitabimda ise sadece!

GÜZEL, LATIF, HOS GÖRÜNEN, PARLAK COK ALA, COK IYI anlamindadir yaziyo!

Ama internetteki Anlamı

1. Güzel, hoş latif, parlak. Çok iyi, çok ala.
2. Arapça'da "er'an" kelimesinin mücnnesi olup "ahmak, sünepe kadın" demektir. Erkek adı olarak da kullanılır.

iste bu ikinci siktakini anlamadim! yani sünepe kadinmi anlaminami geliyo! yada eran kelimesini ekleyincemi o anlama geliyo bilmiyorum! Internette bakmasaydim belki kafam karismazdi ama karisti iste! Eger beni biraz bilgilendiririsen sevinirim!

Buarada bu nasipse ikinci cocugum! Ben 25 yasindayim! 3 yasinda Hüseyin Taha adinda bi oglum var! Rabbim evlatlarimizi bizlere bagislasin!

Allaha emanet ol!

:emir_bebek:

Cüneyt,samet,nezire ve muazzez isimleride arapca kökenlidir canım..
Cüneyt anlamı : Büyük bir mutasavvuf demektir..
Samet isminin anlamı : Ezeli, ebedi ve yüce olan ve hiç kimseye veya şeye ihtiyacı olmayan, mutlak malik olan yüce Allah. Allah'ın isimlerindendir. "abd" takısı almadan kullanılmaz. Abdüssamed.
Nezira : Kendini Allah’a ve ibadete adayan kişi demektir.
Muazzez : Ta'ziz edilmiş, izzetlendirilmiş. İzzet ve şeref sahibi. İkram ve izaz olunan, ağırlanan, hürmetle, saygı ile kabul olunan. Kıymetli, değerli, aziz. demektir. canım

çok teşekkür ederim emeklerin için Allah razı olsun...

X