Kız İsteme Kız İstemede Kahve Ne Zaman Verilir?

forever8886

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2009
81
0
kız istemeye geldiklerinde kahveler kız istendikten sonra mı yoksa istenmeden öncemi dağıtılır? bileniniz varmı

Canım kahve kız istemeden önce verilir, misafirler geldikten bir 20 dk sonra ( bu arada hal hatır sorulur) kahveleri getirirsin tabi en büyükten başlıyorsun dağıtmaya, kahveler içilirken kız istenir :kahve:

Hoş benim sözümde sevgilimin abisi istedi beni oda acemi ne yapsın ben kahveleri getirmeden istendim ve verdiler.. vereliniortak kahveler sonra geldi bizimki çok şaşkın oldu yani sen zamanı iyi ayarla canım kaydirigubbakcemile3

valla canım her yörede farklılık gösteriyor
bizdede misafirler geldikten sonra kahve ikram edilir
eşim konyalı onların tarafında kahve kız istenip verildikten sonra ikram edilirmiş kzı aldık anlamı taşıyormuş
ben kahveleri verdim herkes bana tip tip baktı anlamadım bişey sonra eşimin amcası şaka yoluyla bizde kahve kız verildikten sonra verilir siz kızı biz istemeden verdiniz bile dedi biz açıkladık sonra bizde öyle olmadığını

bende bunu çok araştırdım ama herkes değişik bişey söylüyordu
istendikten sonra verdik zaten anca yetişiyor

evet canım bende kayserideyim bizim burdada kız istendikten ve verldikten sonra içilir kahve çünkü kızın verldiğinin kanıtıdır kahve içilmesi ,iç anadoluda bir eve kız istemeye gittiğin zman hiç tanımadıgın biri bile olsa ilk geldiğinde kahve verilmez taki kız seviğidir veya beğenmiştir anlaşılmıştır ,ve erkek tarfının ailesine söz verilir bir gn sonrada kahvsi içilmeye gidilir bizim yörelerimizde kahveler istendikten sonra verilir yani canım sizin orda farklı olabilir yöreye göre değişiyor bu

valla bizimkiler aileler hiç tanışmamasına rağmen öyle bi muhabbet sardı ki en son gitmeden 20 dakka kala istediler kaydirigubbakcemile3 yani ben de kahveyi verdim bekliom çay verdim bekliom meyve suyu verdim istendim. herhalde ilk önce aileler kaynaşalım dediler

canım öncelikle Allah mutlu etsin kahveler bizde istenmeden önce verilir daha sonra istenir kzı kahveler yudumlanırken..getirdikleri çikolatayı da dağaıtmayı unutma kahveyle beraber..kaydirigubbakcemile3

size mutluluklar dilerim bizim misafirler gelir hoş beşten sonra kız isteme olayı olmadan kahve verilir bence doğru olanda bu dmi arkadaşlar

benim bildiğim, hal hatır sorulur, hemen arkasından kahve yapılır. her yer de bi değişikmiş anlaşılan :)

Bizim Adetler Daha Bir Garip ilk Geldiklerinde Kiz Verilmiyo Dusunelim Falan Deniyor... :jeyyar:Ikinci Geldiklerinde Veya Ucuncu Geldiklerinde Kahve Veriliyor 15 20 Dk Sonra Kahveler icilirken Allah´in Emri Aniliyor. vereliniortakVerme Fasli Bitince El Opuluyor Ve Aile Buyukleri Bir Kahve Daha Istiyorlar. :kahve:Ve Damat Adayina Diyorlar Hadi Oglum Sende Iceri Git Siz Birlikte icin Kahveyi :1hug:En Güzelide Bu Bölüm Oluyo Tabi Butun Stres Bi Anda Bitmis Oluyor Derin Bir Oh Cekiyorsun :hooray:

Bizde de kız istenir, verilecekse kahve gelir. Kahveyle birlikte oğlan tarafının getirdiği tatlı ya da çikolata ikram edilir. Kahve içilirken konu hakkında konuşulur, oğlan tuzlu kahvesini içer ve hayırlı olsun denir.

Burçak Kahvesi adında sütle yapılan, içimi yumuşak, özellikle mide rahatsızlıklarına iyi gelen yeni bir kahve çıkmış, deneyen var mı?

Bizde kiz istenir eger verilirse kahve ve damat tarafinin getirdigi cikolatalar dagitilir

X