yenidoğan için bebek bakım ürünleri

erze

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2008
92
0
Merhaba,

İlk bebeğim olacağı ve çevremde yeni bebek sahibi olan kimse olmadığı için yardımlarınızı rica ediyorum. Bebek yeni doğduktan sonra banyosu nasıl olur? Hangi bebek bakım ürünleri alınmalıdır? Vücut sampuanı ve saç şampuanı ayrı ayrı alınmalı mıdır? Setler içinde sabun ve vucut sampuanı ayrı ayrı oluyor; gerek var mı ikisini birden almaya? Vücüt losyonu ve bebek yağını doğar doğmaz kullanıyor musunuz? pişik kremi devamlı sürülmeli mi? çok karıştım çok!! acil yardımm...

merhaba cnm,kış şartlarında iki günde bir banyo yaptırıyorum,yazın her gün.kışın küvetini odaya getiriyorum,ilk zamanlar banyo filesinin üzerine koyduk,5 dakika içinde yıkadık,çıkardık.yüzüne su dökmeden kafasını yıkadık.kıyafetlerini ısıtarak giydirdik.banyodan sonra mutlaka şapka taktık kafasına.
Bebek bakım ürünü olarak johsnons baby bed time setini tavsiye ederim.duş jeli setin içerisinde.sabun hiç kullanamadım.Bebek yağı ve vücut losyonu da hiç kullanmadım,saçma geldi bana.Pişik kremini ilk 2 ay her alt değiştirmede ince bir tabaka halinde sürdüm iki aydan sonra iki bezde bir sürmeye başladım.

ben chicco ürünleri kullanıyorum şampuanı ve sabunu yeterli oluyor. vücut şampuanı ,bebek yağı falan kullanmadık zaten pek tavsiye edilmiyor ilerleyen zamanlarda gerekirse kullanırsın.bebek banyosunu sormuşsun ilk zamanlarda yanımda annemle kayınvalidem vardı banyo işini onlar halletti eminimki senin doğumundada işi bilen birileri olacaktır şimdiden bunları düşünüp sıkıntı yapma kendıne. canım eğer bebişinin bezini sık değiştirisen ıslak bekletmezsen pek pişik olmaz benım kızım hiç pişik olmadı ,tek çeşit bez markası kullan farklı markalar kullanırsan alerji yapabiliyor.pişik kreminide ince bir tabaka sürebilirsin.

Merhaba,

İlk bebeğim olacağı ve çevremde yeni bebek sahibi olan kimse olmadığı için yardımlarınızı rica ediyorum. Bebek yeni doğduktan sonra banyosu nasıl olur? Hangi bebek bakım ürünleri alınmalıdır? Vücut sampuanı ve saç şampuanı ayrı ayrı alınmalı mıdır? Setler içinde sabun ve vucut sampuanı ayrı ayrı oluyor; gerek var mı ikisini birden almaya? Vücüt losyonu ve bebek yağını doğar doğmaz kullanıyor musunuz? pişik kremi devamlı sürülmeli mi? çok karıştım çok!! acil yardımm...

ben sebamedin saç şampuanını büyük boy aldım. oğlum 9,5 aylık. hala kullanıyorum. ayrıca sebamed sabun, bebek losyonu, bbe yağı, pişik kremi aldım. bebeğimin cildi hassas olduğu için her banyodan sonra losyon sürüyorum. hala bitmedi o da. sebamed pahalı ama nerdeyse 1 yıl kullanıyosun alınca. bebek yağını çok kullanmadım açıkçası. sadece masaj yaparken ya da karnını ovarken sürüorum. sabun yeter bence vücut şampuanı gereksiz. saç şampuanı alabilirsin. pişik kremini de poposu kızarınca sürüyorum. normalde sürmüyorum. ilk banyosunu yaptırırken göbeğnin düşüp kurumasını beklemelisin. ben fileli küvet aldım. bebeği fileye yatırınca yıkamak çok kolay. zaten bebek küçük 5 dakka bile sürmüyo yıkamak. vücudunu sabunla süngerle yıkıyorum önce. ardından başını bir kere yıkıyorum. tabi başını yıkarken bebeği yüzüstü yatırıyosun.

cevaplarınız için çok teşekkürler, özellikle bu dönemde çok hassaslaşmaya başladım. hiçbişey eksik kalmasın diye sürekli ne yapsam nasıl yapsam diye düşünüyorum. Birde satıcılar malları satılsın diye bir sürü sey önerip insanın aklını iyicene karıştırıyorlar

sebamedin a'dan z ye herşeyini aldım.100 küsür para ödedim.sevinç işte.bence hiç gerek yok.jonson baby set yeter

ben nivea kullanıyorum çokta memnunum büyük boy vücüt ve saç şampuanında aldım sabun almadım zaten ilk zmanlar üşümesin diye çabuk yıkadığın için sabun ve sampuan ayrı kullanmak zor oluyor.ben bebe yağını hala kullanıyorum yumuşacık yapıyor ve masajda kızımın çok hoşuna gidiyor.

nıvea sampuan bebek losyonı pısık kremı yeterlı oldu asırıya gerek yok bızım dr mız bunları almamızı soyledı marka degıse bılır ama 3 kalem sadece alacaklarınız kızlar abartmayın bızım sabunumuz hala duruyo mesela (hedıye gelmıstı)

bende nivea şampuan almıştım ilk olarak.nivea nın pişik kreminden memnun kalmadım..sürdükten sonra.poposunu yıkasam dahi çıkmıyordu..sebamed kullanıyorum..BEBE YAĞI olarak Johnson's Baby
kullanıyorum halen bitmedi...sabunuda bitmedi.

X