hastane çantası

gulsem_22

Guru
Kayıtlı Üye
18 Eylül 2009
151
2
merhaba bayanlar.bugün hastane çantamı hazırladım.yalnız bir sorunum var.
bebek bakım çantama oğlumun eşyalarını koydum ama battaniye ve alt açmalar dışarıda kaldı.kendi valizime koyarım dedim.kendim içinde minik el valizlerinden almıştım.ama oda hemen doluverdi eşyalarım ortada kaldı.
acaba tekerlekli küçük boy valizle doğuma gitsem komik mi olur. tatile gider gibi.
siz nasıl bir valize koydunuz?

Son düzenleme:
gulsem

ben de tekerlekli valiz hazirliyorum, fazla yer olmasi sorun olmaz, disarida esya birakamayacagina gore..

nie komik olsun cnm, bnm doğumuma çok var ama bnde tekerlekli bi valiz düşünüorum. hem doğuma giderken valizi taşıyanada kolaylık olur...

kızşar kaç haftalıkken valizinizi hazırladınız.ben 32 haftamdayım daha hazırlamadım.erken mi acaba diye düşündüm .sizler kaçtasınız

canım ben alt açmayı koymadım. battaniye sığdı .koymasanda olur bence alt açmayı.ama ben de ufak valizi hazırladım yani komik olmaz.hayırlısı olsun.ben 38 deyim.2 hafta önce hazırlamıştım

neden komik olsun alt açma setine gerek yok bence de ama yinede sen bilirsin..nasıl bi çantaya koymak istiyosan öle yap kim ne derse desin boşverr:))

hepinize hayırlı doğumlar arkadaşlar umarım çok iyi bi şekilde geçer doğumunuz hepinizin ve hayırlısıyla kucağınıza alırsınız bebişlerinizi :) bnim daha çokkk olmasına rağmen doğumuma sizin yazılarınızı okudukça heyecanınıza ortak oluyorum

Kızlar bu çantanın içine neler koydunuz?Ben de yavaş yavaş eksikleri tamamlıyorum.Ben çantaya 2 pijama 2 gecelik 1 sabahlık aldım 2 hamilelik atleti 2 hamilelik kilodu penye olandan ,7-8 tane tek kullanımlık kilod 2 tane sütyen , göğüs kremi aldım.1 tane eczaneden hasta pedi aldım.Diş macunu diş fırçası aldım.Kağıt havlu, normal havlu , deodorant , terlik , ayağı sıkmayan çoraplardan koyacağım.Biraz makyaj malzemesi koyacağım.Şu an aklıma gelenler bunlar.Bebek içinde 2 takım hastane çıkışı , zıbın , bez, önlük , eldiven battaniye , biberon , emzik , mama, süt sağma makinesi , emzirme yastığı , alt silme bezi veya pamuk , çıtçıtlı bodylerden koymayı düşünüyorum.Hastane için çikolata , kuru pasta ve şerbet almayı da düşünüyorum.Başka neler koymalıyız kızlar?

arkadaşlar hazırladığınız valizleri eğer sizin için sorun diilse resimli olarak anlatırmısınız?

[QUOTE = TOPRAK28; 10.424.875] Kızlar bu çantanın içine neler koydunuz? Ben de yavaş yavaş eksikleri tamamlıyorum.Ben çantaya 2 pijama 2 gecelik 1 sabahlık aldım 2 hamilelik Atleti 2 hamilelik kilodu penye olandan ,7-Tek Kullanımlık 2 tane sütyen kilod 8 tane, göğüs, aldım.1 eczaneden hasta PEDI aldım.Diş macunu diş fırçası aldım.Kağıt havlu, normal havlu, deodorant, terlik, ayağı sıkmayan çoraplardan koyacağım.Biraz makyaj malzemesi koyacağım.Şu bir aklıma gelenler bunlar.Bebek içinde 2 takım hastane çıkışı tane kremi zıbın, bez, önlük, eldiven battaniye, Biberon, Emzik, mama, süt sağma makinesi, emzirme yastığı, alt silme bezi veya pamuk, çıtçıtlı bodylerden koymayı düşünüyorum.Hastane için çikolata, kuru pasta ve Şerbet almayı da düşünüyorum.Başka neler koymalıyız kızlar? [/ QUOTE]

bence deodorant almayın bebeğe çok dokunur ve odaya canlı süs hiç bir çiçek koymayın kapıda dursun gelen çiçekleri diyorum gazete dergi bunlarda sakıncalı....Ayrıca tv kumandasını hemen temizletin en çok onda mikrop varmış 2 doğum yapmış biri olarak e 3.ye hazırlanan bir anne olarak küçükl bir tavsiye..:CüvCüv:

1 ay önce normal doğum yapmış biri olaraktan

kendim için
1 boydan gecelik
2 adet pijama aldım yanıma
terlik
bolca iç çamaşırı
ped
hırka
havlu hem kağıt hem normal
ıslak mendil
göğüs pedi
silikon uç
göğüs kremi
o basit göğüs pompalarından

-bebiş için
3 adet içli dışlı tam takım hastane çıkışı
2 etek bezi deniliyorya ince battaniyelerde n
bir takım alt açma
çorap ,patik
kalın battaniyemiz
15 tane bez
ıslak mendik yeni doğanlardan
pişik kremi
biberonumuzu ne olur ne olmaz die emzik 1 tane
minicik örme yelek aldım üşümesin die çantama
bolca ağız bezi,ter havlusu

tel şarzlarımızı mp3 çalar belki beklemekten sıkılırım die
foto makina şarjı hastaneye geliceklere çikolata kolonya
birde çıkarken kuzuma port bebe yüz bezi ayrıca sarı bir örtü işte neolur ne olmaz die

hayırlı doğumlarınız olsun inş.

1 ay önce normal doğum yapmış biri olaraktan

kendim için
1 boydan gecelik
2 adet pijama aldım yanıma
terlik
bolca iç çamaşırı
ped
hırka
havlu hem kağıt hem normal
ıslak mendil
göğüs pedi
silikon uç
göğüs kremi
o basit göğüs pompalarından

-bebiş için
3 adet içli dışlı tam takım hastane çıkışı
2 etek bezi deniliyorya ince battaniyelerde n
bir takım alt açma
çorap ,patik
kalın battaniyemiz
15 tane bez
ıslak mendik yeni doğanlardan
pişik kremi
biberonumuzu ne olur ne olmaz die emzik 1 tane
minicik örme yelek aldım üşümesin die çantama
bolca ağız bezi,ter havlusu

tel şarzlarımızı mp3 çalar belki beklemekten sıkılırım die
foto makina şarjı hastaneye geliceklere çikolata kolonya
birde çıkarken kuzuma port bebe yüz bezi ayrıca sarı bir örtü işte neolur ne olmaz die

hayırlı doğumlarınız olsun inş.

canım bebek ıcın 3 tane hastane cıkısı mı almak gerekıyor ben hastane cıksını 3 takım almadım 2 takım aldım yetmezse bı takım daha alayım o zaman bende hazırlamaya basladım ne olur nne olmaz dıye ama ıste bebek ıcın ne lazım ne koyacam karar veremıyorum bır turlu

ARKADAŞLAR HASTANEDE KONAKLAMAYA MI GıDıYORSUNUZ YAAA
BıR GECE ıKı GÜN O DA YARIM GÜN KALINIYOR ABARTMAYIN BENCE...Yük etmeyin yanınıza çook...:emir_bebek: kaydirigubbakcemile2

ben 2 gece kaldım
en çok gerekenler şunlarrrrr

anne için
5-6 tane külot (abartma demeyın yetmıyor bıle çünkü kanama çok olunca sureklı kırlenebılıyor) dar olmasın dıkkat edın
1-2 paket orkid gece için uzun olanlardan
emzirme sütyeni 2-3 tane çunku narkozun etkısıyle sureklı terlıyodum ıslaklık oluyodu değiştirmek gerekıyo
atlet 2-3 tane ustten kolay açılanlardan
üstten düğmeli uzun boydan eteklı olan penye gecelık hemen doğumdan sonra giyilecek
altlı üstlü gecelık yıne ustten duğmeli kolay emzirmek ıçın
sabahlık penye olsun bunların hepsi
yelek, çorap asla es geçmeyın
farketmeden terleyıp soğursanız bebeğiniz çok gazlı olur ( ben dıkkat etmedım çok pişmanım )

pipet alın sezaryan olursanız doğrulamıyorsunuz fazla
ketıl, su , bardak , kucuk havlu buyuk havlu hatta bornoz alın banyo yaptırıyorlar
terlık alın

özel hastanede doğum yapmıştım oyle ıse eşiniz kalacaksa eşiniz içinde birşeyler alın pijama falan bız almayoı unuttuk tekrar eve donmuştu eşim

göğüs pedi, chicco olsun mumkunse çok kuru tutuyor
garmastan göğüs ucu kremi
göğüs ucunu sılmek ıçın
ıslak mendıl
kullanmazsanız yara olur

kırmızı bandana. ruj allık :kedi: tarak
saç kurutma makınası genelde oluyo ama sız yanınıza alıun yınede

rezene çayı gaz için

bebek için

butun olarak hastane çıkışı almayın bence bız aldık bırçok parçası kullanmadan kaldı hıç gıydırmedığımız parçaları var

gereklı olan zıbın alttan çıt çıtlı
altlı ustlu zıın takımı patıklı
eldıven - bere
2 şer tane yetiyo ama bezden dışkısı çıkabılıyor o yuzden fazladan alsanız zararı olmaz
mendıl
kundak battanıye
alt açma
1 paket en kucuk boy 1 numara bebek bezi
pişik kremi
ıslak mendıl 1-2 paket kendınızde kullanırsınız

peçete kağıt havlu

ne gerek var bu kadar şeye demeyın hepsı gerçekten lazım oluyor
ben bırkaçtane goturmedım sonradan sonradan zıyaretımıze gelenlerden rıca ettık evımızde hastaneye uzaktı

bırde çay kaşığı alın bebek ıçın benım goğsumu alamamıştı oğlum sağıp sağıp çay kaşığına o şekılde verdık

tecrube ıle sabıttır arkadaşlar kulak arkası etmemenoızde fayda var

Son düzenleme:
valla bende şaşıp kalıyorum bu yazılanlara one ya bı hafta kalınmıcak ya.valla çoğuna gerek bile kalmıyo benım bu ikinci doğumum sizin kadar abertmadım.bi tane bebek cantası var o kadar yani.geçen birinden duydum yine bu sitede doğuma makyaj yapıp giriyolarmış pesssssssssss yani dahada diyecek bişey yok sanki doğuma deyilde partiye gidiyo allah allah şaşdım kaldım ya.komık yani

X