Doğuma Hazırlık Ikili test hcg sonucu 50 ve üzeri olanlar bebeğiniz kız mı olacak?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

glupglup

Guru
Kayıtlı Üye
14 Ocak 2009
1.236
22
48
İkili testte hcg değeri 50 ve üzeri olanların bebekleri kız oluyormuş. Arkadaşlar bunu kanıtlayalım lütfen.

Benim kızımda 54'tü. Şimdi ikinciye hamileyim. haftaya testim var. Erkek hissediyorum. Bakalım doğru çıkcakmı. Sonucu yazarım. HERKES YAZSIN YıNE DE SONUÇLARI. BELKı ÇOĞUNLUK DOĞRU ÇIKARIR BU TEZı.

Benim kızımda 54'tü. Şimdi ikinciye hamileyim. haftaya testim var. Erkek hissediyorum. Bakalım doğru çıkcakmı. Sonucu yazarım. HERKES YAZSIN YİNE DE SONUÇLARI. BELKİ ÇOĞUNLUK DOĞRU ÇIKARIR BU TEZİ.

haftaya testim var demişsin haftaya olmadı mı.
merak ettim şimdi ben.
paylaş bizimle yaz buraya bu değerle öğrenebilsek yada yüzde olarak bir değer verebilsek kendimizce rahatlatır bizi

alkisalkisalkis

kızlar,şekerparelerim deyiverin şu mevzuyu benim 82,9 ayyyy pek bi meraklandım :hulya:

Şuan 10+3'üm canlarım. Haftaya perşembe kısmetse 11 haftam bitecek. Yani nerdeyse bi 10 gün daha var ikili testi yaptırmama. Mutlaka yazıcam sonucu.

Ayrıca Elhamra'cım seninki büyük ihtimal kız görünüyo. Dr. bişey demedi mi? Kıza benziyor falan diye?? Bu tez genellikle doğruymuş. ısrailli bilimadamları bulmuş bunu. Ama kaçıncı haftada yapılması gerektiğini söylememişler. Haklılar da. Ben eminimki hiçbirimiz için kız yada erkek olması farketmez. Amacımız hoş vakit geçirmek değil mi arkadaşlar? Ama kızlar itiraf edeyim mi, ben şahsen, bir kızım var bir de oğlum olsun isterim yani kaydirigubbakcemile3

ilk kızamda böyle birşeyin varlıgını bilmiyordum onun için hatırlamıyorum.ikinci kızımda tam 49 çıkmıştı...

bu doğru heralde bende burda okudukdan sonra hcg testimin sonucuna bakmıştım 36ydı c.tesi cinsiyeti için gittik erkek dedi doktor demek doğru çıkıyo arada tutmadığı da oluyo galiba

ıkılı test sonucum 50 uzerındeydı su an bı kız bebek beklıyorum... ama acıkcası bunların dogruluguna ınanmıyorum.

kızlar bu testin yapılması gerekiyomu.benim doktorum çok gerekli görmedi.16.haftada üçlü test yaparım dedi.acaba başka bi doktorda yaptırsam mı?

Aslında ikili test, üçlü ve dörtlü testten daha etkiliymiş ve daha kesin sonuç veriyomuş diye biliyorum canım. Eğer yaşın 35'in üstündeyse direkt amniyosentez yapılıyomuş. Ama bence başka bir doktora daha danışmanda fayda var.

50 nın üzerinde KIZ bekliyorum:)

şu şekilde doğruluk payı olabilir; down sendromu, otizm.. gibi kalıtsal rahatsızlıkların erkeklerde görülme olasılığı 4 kat daha fazladır. bu sebeple ikili test sonucu da bu doğrultu da bir test olduğundan kız bebeklerinki daha yüksek çıkabilir. mesleğim gereği bu olayların içindeyim.

bu forumu okumadan çook önce test sonucumu biliyordum ve yüksek çıkınca kızdır diye tahmin etmiştim.

benim ilk bebeğim düştü. beta hcg 25,87 çıktı. erkekti. şimdi ikinci hamileyim . 5 aylık oldu . cinsiyetini öğrenemedim. ama ikili testim beta hcg 30,42 çıktı. acaba erkek mi? aisee ne dersin düşüncelerin ne ? cevabını bekliyorum.

cinsiyetini ben bilemem tabii ki, ama dediğim gibi erkek bebekler de olasılık daha fazla olduğundan düşük değerler daha çok erkek bebeklerde görülüyor.
ama bu bi genelleme, istisnalar da muhakkak var.
(ki zaten test sonucunun değerlendirilmesi kabaca ; down sendromlu bir bebeği olan annenin kan değerleriyle kan değerlerimiz karşılaştrılıyor ve aynı şekilde çocuğun ense kalınlığı vb. karşılaşırılıyor. tabii düşük çıktı diye Allah korusun bir problem olacak değil, sadece değerlere yakınlık söz konusu. güvenirliliği yüksek bir test ama tamamen yanıldığı zamanlarda oluyor!)

seninki baya olmuş aslında niye öğrenemedn, çocuk göstermiyor mu sen mi öğrenmek istemedn?

bebek göstermiyor. 2 defa gittim. göstermedi. onun için merak ettim . 1 ay sonra gidicem doktora. en son bayramdan önce gitmiştim. yani 25 kasımda gittim.

X