Premature Bebekler Arkadaşlar Prematüre Bebekleriniz için hangi mamayı kullanıyrsunuz?

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

wavy

Guru
Kayıtlı Üye
17 Eylül 2007
4.715
8
Arkadaşlar merhabalar,
14 Kasımda 35+4 te ikizlerim dayanamayıp dünyaya geldiler. 6 gün küvezde kaldılar.
eve geldiğimizde 1 numaralı bebişim 2000 gr diğeri ise 1700 grdı.Doktorumuz beslenme takviyesi olarak Aptamil prematili önerdi. bizde kullanıyoruz fakat anne sütünü red ediyor ve bütün gün uyuduğu için fazla mamada yemiyor. çok acıkmadığı sürece mamayıda iştahlı yemiyor. diğer bebeğim kendini toparladı 3 kiloyu buldu ama diğer bebeğim hastane çıkışından bu yana sadece 500 gr aldı. kendimi çaresiz hissediyorum.mafoldumben
Sizler bebişleriniz toparlansın diye hangi mamaları kullandınız bana tavsiye edebileceğiniz bir mama veya öneriniz varmıdır acaba. tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim..Şeniz

Canım ben de 28 haftalık doğum yaptım. Bebeğim hastanedeyken anne sütüne eoprotin katılıyordu. 2 kg olana kadar. Anne sütü 2 ay alabildi bebeğim. Daha sonra 3 kg olana kadar evde Prematil kullandım. Düzeltilmiş 2 aylık olunca da Pre Aptamile geçtik. Yani hep Milupa kullandık.
Bebeğim bütün gün uyuduğu için mama yemiyor demişsin. Fakat erken doğan bebekler ilk zamanlarında güçleri olmadığı için hep uyumak isterler. Kendi kendine uyanmasını beklemeden en fazla 3 saatte bir uyandırarak beslemeni tavsiye ederim.

Canım ben de 28 haftalık doğum yaptım. Bebeğim hastanedeyken anne sütüne eoprotin katılıyordu. 2 kg olana kadar. Anne sütü 2 ay alabildi bebeğim. Daha sonra 3 kg olana kadar evde Prematil kullandım. Düzeltilmiş 2 aylık olunca da Pre Aptamile geçtik. Yani hep Milupa kullandık.
Bebeğim bütün gün uyuduğu için mama yemiyor demişsin. Fakat erken doğan bebekler ilk zamanlarında güçleri olmadığı için hep uyumak isterler. Kendi kendine uyanmasını beklemeden en fazla 3 saatte bir uyandırarak beslemeni tavsiye ederim.

canım verdiğin bilgiler için çok sağol. 2 saatte bir uyandırıyorum ama mamayı yemeyi red ediyor uyku halinden çıkamıyor. ayağını dürtüyom burnunu tutuyorum ağzından akıtıyor mamayı. inşalalh düzelecek inan içim gidiyor o yemedikçe..:gitme:
allah sana ve yavruna sağlıklı uzun ömürler versin canım.

canım bende 33 fatalıkken doğum yaptım.. eoprotin kullandık 3 kilo olana kadar demişti doktor
ama biz bitirene kadar anne sütüne kattık..onun dışında halen sütümü sağıp veriyorum.
4 öğün anne sütü , 2 öğün conformil mama..
şuan 4.5 ayı geçtik..bende ilk zamanlar zorlanıyordum sütümü verirken.uyuyordu yerken, bende ağzına yavaş yavaş sıkıyordum napim..

benim kızımda 2330 gr. doğdu.hastanede emzirmem için çok uğraştılar.fakat kızım ememiyordu.göğüs ucum da yoktu.ucuna aparat takıp emziriyordum.maalesef ben emmediğini anlayamadım.ve kızım 1 haftada 1800'e kadar düştü.(hala kendime çok kızıyorum.vicdan azabı çekiyorum.)sarılık oldu haliyle.doktor hala mama vermedi tabi.sonra başka doktora gittik.o bize 3 kilo olana kadar zaten emmekte zorlanır dedi.pre aptamil verdi.ben hem sütümü sağdım hem mama yaptım.yani 1 öğün süt bir öğün mama.gerçekten de 3.5 kilo olunca çok şükür beni emmeye başladı.şimdi de mama kabul etmiyor.bu arada sarılık olunca hep uyuyordu kızım ona yedirmek için başıyla oynuyordum,ayaklarının altını sıkıyordum,burnunu sıkıyordum,çenesiyle oynuyordum.sarılıktan yattığında sabaha kadar elimde şırıngayla ağzına süt sıktım.zorla çenesini oynata oynata içirdim.kolay gelsin arkadaşım.allah yardımcın olsun inşallah.

canım bende 33 fatalıkken doğum yaptım.. eoprotin kullandık 3 kilo olana kadar demişti doktor
ama biz bitirene kadar anne sütüne kattık..onun dışında halen sütümü sağıp veriyorum.
4 öğün anne sütü , 2 öğün conformil mama..
şuan 4.5 ayı geçtik..bende ilk zamanlar zorlanıyordum sütümü verirken.uyuyordu yerken, bende ağzına yavaş yavaş sıkıyordum napim..

ay canım benimkide öyle armut piş ağzıma düş diyor bazen mememi yalıyor bende sıkıyorum azına tadını alırsa emer belki diye ama nerdeee.. bende sağıp veriyorum ama ikiz olunca saürekli ona sağıp veremiyorum diğer yavrum emiyor maamyı pek sevmiyor. hak geçmesin diye uğraşıyorum. ama azından akıttığı için sütümde boşa gidiyor. inşallah geçecek bu günler.. yavruna maşallah canım inşallah bizde görürüz o günleri...

benim kızımda 2330 gr. doğdu.hastanede emzirmem için çok uğraştılar.fakat kızım ememiyordu.göğüs ucum da yoktu.ucuna aparat takıp emziriyordum.maalesef ben emmediğini anlayamadım.ve kızım 1 haftada 1800'e kadar düştü.(hala kendime çok kızıyorum.vicdan azabı çekiyorum.)sarılık oldu haliyle.doktor hala mama vermedi tabi.sonra başka doktora gittik.o bize 3 kilo olana kadar zaten emmekte zorlanır dedi.pre aptamil verdi.ben hem sütümü sağdım hem mama yaptım.yani 1 öğün süt bir öğün mama.gerçekten de 3.5 kilo olunca çok şükür beni emmeye başladı.şimdi de mama kabul etmiyor.bu arada sarılık olunca hep uyuyordu kızım ona yedirmek için başıyla oynuyordum,ayaklarının altını sıkıyordum,burnunu sıkıyordum,çenesiyle oynuyordum.sarılıktan yattığında sabaha kadar elimde şırıngayla ağzına süt sıktım.zorla çenesini oynata oynata içirdim.kolay gelsin arkadaşım.allah yardımcın olsun inşallah.

canım malesef benim kızımda eve geldikten sonra zayıflamıştı. bende kendime çok kızmıştım. ama benlik bi dıurum değildi. mama verdirmediler bana. dr mama vermiş ama ben veremiyordum gizli kaçamak veriyordum neymiş efendim mememi almazmış. ay almazsa almasın diyemiyordum ve yavrum zayıfladıkça zayıfladı allahıma şükür şimdi biraz toparladı ama hala iştahsız artık mama yedirirken sıkmadığım yeri kalmıyor valla.. inşallah yavaş yavaş aşarız bu günleri.. güzel dileklerin için sağol arkadaşım..

aynı durumlar.emekki herkes yaşıyor.bana da mama verdirmediler doktor verin deyince.bir daha meme almazmış.alakası yok wavy almasa benim kızım almazdı.45 gün boyunca sadece biberondan beslendi.ama şimdi biberonu ağzına sokamıyorum.rahat ol yani.verdirmeyenlere de benim cadımı örnek ver.

ben 31 haftalık 1055 gram doğum yaptım. 37 gün küvezde kaldı 1700 le taburcu olduk. aptamil prematil kullanıyorum 3500 olana kadarda devam edecem. suan 2 kilo oldu

Benim de bebiş 27+3 doğdu. 930 gr doğdu 810 gr a düştü. halen eoprotinli anne sütü veriyoruz. 3 kg oldu. kutu bitene kadar devam edeceğiz sonrasında aptamil pdf'e geçeceğiz. Doktorum direk normal mamalara geçiş prematürlerde sıkıntılı oluyor, pdf geçiş mamasıdır. bununla devam edelim dedi. şu an 2 ay 26 günlük.

slm arkadaslar bende 34+2de dogum yaptım ıkızlerımın bırı 1700 dıgeri 2000 dogdu ılk bıray anne sutu ve prematıl kullandık daha sonrada aptamıl bır ve conformılı karıstırıp kullandık bırer olcek suan hala bebeklerım anne sutu alıyor bebeklerım 2ay 15gunluk 5300 dıgerıde 4300 ogluslarım conformıl gaz ve kabızlık sorunu yasayan bebeklere bırebır tavsıye ederım....

X