idrar yolu enfeksiyonu

muslukum

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Ağustos 2008
308
0
arkadaşlar kızım 13 aylık ve idrar yolu enfeksiyonu oluştu. böyle bi durumla karşılaşanlar var mı? doktorumuz tedavisini verdi, antibiyotik iğne oluyoruz :KK43:( çok moralim bozuk. senağlama

geçmiş olsun canım,en kısa zamanda iyileşir inşallah.kız bebekleri maalesef daha hassas bu konuda çünkü idrar çıkışı makata yakınmış kızlarda.13.ayda bize de tahlil yapacak doktor.

geçmiş olsun canım,en kısa zamanda iyileşir inşallah.kız bebekleri maalesef daha hassas bu konuda çünkü idrar çıkışı makata yakınmış kızlarda.13.ayda bize de tahlil yapacak doktor.

tşk canım, inşallah tahlilleri iyi çıkar. biz zaten yüksek ateş şikayeti ile gitmiştik, daha önce yapılan tahlillerinde değerleri maşallah iyi çıkmıştı. hastalıklar bebişlerimizden uzak olsun.

canım cok gecmıs olsun.moralını bozma canım senı cok ıyı anlıyorum ama sen ıyı olacaksın kı ona ıyı bakabılesın.sen uzulırsen o da etkılenır.benım de oglum sıvasa geldıgımızden berı yemıyor ıcmıyor.bayagı zayıfladı.bırde oksuruk var dolu dolu.benım de canım sıkılıyor ınsallah en kısa zamanda toparlanır tum bebisler.

canım cok gecmıs olsun.moralını bozma canım senı cok ıyı anlıyorum ama sen ıyı olacaksın kı ona ıyı bakabılesın.sen uzulırsen o da etkılenır.benım de oglum sıvasa geldıgımızden berı yemıyor ıcmıyor.bayagı zayıfladı.bırde oksuruk var dolu dolu.benım de canım sıkılıyor ınsallah en kısa zamanda toparlanır tum bebisler.

inşallah canım. görünürde artık keyfi yerinde çok şükür ateşimiz de yok. ama tahlillerdeki değerleri çok yüksek çıktı o yüzden çok endişelendim. bakalım yarın öğlen kontrolümüz var. sizede geçmiş olsun.

Benim kızım henüz 55 günlük ve 2 kez antibiyotik tedavisi oldu ilki 20 günlükkendi 3 adet iğne oldu, test yapıldı düzelmiş dendi. Bir hafta sonra yine basladı üstüne 14 günlük antibiyotik içirdim. ılaç dün bitti, testini carsamba yaptırıcaz, sonrasındada voiding yapılacak Dr belki idrar yollarında sızıntı vardır diyo.
Allah meleğine acil şifalar versin inşallah. Benim kızıma baktıkca içim parcalanıyor tadını aldığı ilk sey ilaçlar oldu yavrumun, umarım düzelmiştir ve bidaha tekrarlamaz:KK43:

Benim kızım henüz 55 günlük ve 2 kez antibiyotik tedavisi oldu ilki 20 günlükkendi 3 adet iğne oldu, test yapıldı düzelmiş dendi. Bir hafta sonra yine basladı üstüne 14 günlük antibiyotik içirdim. İlaç dün bitti, testini carsamba yaptırıcaz, sonrasındada voiding yapılacak Dr belki idrar yollarında sızıntı vardır diyo.
Allah meleğine acil şifalar versin inşallah. Benim kızıma baktıkca içim parcalanıyor tadını aldığı ilk sey ilaçlar oldu yavrumun, umarım düzelmiştir ve bidaha tekrarlamaz:KK43:

inan çok ama çok üzüldüm, neler hissetiğini çok iyi anlıyorum. bizde bugün kontrole gittik ve böbrek ultrasonu çektirdik, çarşamba günü de idrar tetkiki yapılacak tedavi sonucunu görmek için ve ultrasonun sonucunu doktorumuzla görüşücez, sol böbrekte sanırım kanalda bi daralma olma ihtimali var ve ultrason takibi yapılabilir,a ayrıca 2 ay idrar tahlili yaptırıcaz tekrar edip etmediğini anlamak için,henüz bişey konuşmadık belki doktorumuz iyice netleştirmek için voiding isteyebilir bizden de çok endişeliyim bununla ilgili. aman takibini çok çok iyi yapmamız gerekiyor Allah korusun ileride problemler oluşmasın. inan kafam karma karışık. Allah yardımıcımız olsun. çok çok geçmiş olsun.

canım benim bebeğimde şuan 2 ayı bitirdi
bayramda önce çok ağlama hafif ateş kusma huzursuzluk şikayetile doktora götürdük idrtar tahlilinde 25-30 lökosit çıktı.kültüründe e.coli üredi.6 tane iğne yedi bayramda sonra korumakiçin şurup verdi doktor.bu hafta fakülteye götürdük ultrasonda çok küç.ük gölgelenme var taş olabilir dediler.ocağa tekrar randevu verdiler.şimdilik bu kadar .bu konuda burayı açık tutup fikir alışverişinde bulunalım birbirimize

idrarımızı verdik sonucu ctesi alıcaz, böbrekte görülen enfeksiyondan dolayı olabilirmiş, çok düşük seviyede bi şeymiş. 2 ay sonra tekrar ultrason çekilecek böbreklerine yavrumun. içim biraz daha rahatladı,şimdilik ilaçlı ultrason yapılmayacak.

kız çocuklarında oluyo cnm bu.benim kızımdada olmuştu.ama 5yaşında falandı.makattan öne doğru silindiği zaman oluyo.temzlerken dikkat etmek gerekiyo.önden arkaya hep silmek lazım.bizde kanda birikmişti mesanede.bi sürü tahlil git gel perişan olmuştuk.hatta böbreğe zaraı oldumu idye koldan damar yoluna girip ilaç vermşler böbreklerine bakmışlardı.çığlıkları hala kulağımda.yaşıda büyük olduğu için iğne sokulacak diye bağırmıştı .bişey çıkmamaıştı.mesanede genişleme olmuştu bizimkinde ondan bakılmıştı.idrar tutmak yasaklandı antibyotk iğneleri yedi.düzeldi.ve her ya düzenli idrar tahlili yaptırmıştık 1yıl boyunca.sonra 2-3ayd bir yapıldı.bide ultrasonlada bakıldı böbreklere mesaneye.3yıl sürdü bu.en sonunda baktık br sorun yok kesildi tahlller.şükür olmadı bir daha ama idrar tutması hala yasak.önden arkayada silmeye alıştı enfeksiyondan korkmuyoruz artık o yüzden.
merak etme ilaçla düzelir.temizliğinede dikkat et yeter.geçmiş olsun.

temizliğne dil-kkat ediyorum ve hep önden arkaya siliyorum. aman böbreklerde bişey çıkmasında...

.bzimki biraz ilerlemişti belkide.idrar tutma huyu vardı kızımın.yap derdim tutardı dolanırdı evde.iyce sıkışınca giderdi.kızardım hep tutma dye.bu yüzden mesanesi genişlemiş.oda böbreklere geri idrar kaçmasına sebep olabilyomuş.seninki farklı sanırım.sadece enfeksiyon var.böbreklerinde bişey yoktur zannetmiyorum
şimdi nasıl ??

X