Menopoz Erken menopoz

Menopoz nedir ? Belirtileri ve menopoz süreci hakkında paylaşımlar

sincap30

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Kasım 2009
4
0
Herkese selam,

ben 29 yasindayim ve 3 yillik evliyim. Erken menepoz teshisi konuldu. FSH 89 cikti. Bu sartlarda doktor hamile kalamiyacagimi söyledi. Geri dönüsü var mi? Ne yapmam gerekiyor. Donasyon tek care mi? Benimle ayni durumda olan arkadaslar lütfen yardim etsinler. Cevaplarinizi bekliyorum.

Merhaba Arkadaşım bu durumu ancak yaşayanlar bilir ve birbirinin halinden anlar. 36 yaşındayım ve kanser tedavileri sonrası menopoza girdim. fsh değerim 108'di.Doktorlarım geri dönüşü imkansız dediler. Ama Allah'a olan inancım sayesinde ayakta kaldım ve düzeleceğine inandım. Adnan Saraçoğlu'nun aslanpençesi kürünü uyguladım. Şu an fsh'ım 4.94 doktor menopozda değilsin dedi ancak yumurtalıkların çok hasar gödüğünden şimdi de adet düzensizliğim var ama kürlere yeniden başladım bir de soğan kürünü deneyeceğim. Sakın kendini psikolojik çöküntüye kaptırma Allah'a dua et. ınançla ve sabırla düzelmeyecek hiçbir şey yok buna inanıyorum. BU arada pisikiyatriste de gitmeyi ihmal etme. Ben erken menopoz yüzünden depresyona bile girdim. Ama şu an iyiyim çok şükür. Düzeleceğine ıNAN ....

yelinay canım benimde fsh hep yüksek 80 -70 hiç yumurtam yok adet olamıyorum.inş. benimde fsh düşer.

fsh 4 çıktığında menopozdan çıkmış oluyorsun ancak yumurta olayı farklı oluyor sanırım. Benim yumurta kalitem çok düşükmüş ama eğer adet olabilirsem (yine gecikti çünkü) adetin 3. günü hormonlara bakılacak ve bebek olup olmayacağı anlaşılacak. Saraçoğlu'nun bu konularla ilgili çok farklı kürleri var onları doğru şekilde uygulamak lazım. Gerçekten işe yaradığını ben gördüm. Ama moralinizi yüksek tutmaya, olumsuz düşünceleri atmaya çalışın . Çünkü bu çok önemli . Doktorlar bazen çok acımasızca gerçeği insanın yüzüne söyleyebiliyorlar ama gerçeği yanlızca Allah bilir. Adnan Saraçoğlu'nun kitabının başında yazan bir cümleyi aktarıyorum. "Hiç bir hastalığa karşı, kimse ümidini yitirmesin. En son aşamada olanlar için bile bir ümit mutlaka vardır." Sevgiyle kalın.

yelinay ve diğerleri hepinize yani hepimize geçmiş olsun benim fsh 79 doktor erken men olabilir dedi ama bi durum var bana 20 yaşında pco teşhisi kondu testlerimi aradım buldum onlarda 40 falan mış bu ne ya bana yanlış tedavimi yapıldı diye kafayı yemek üzeriyim 7 yıl hiç aralıksız cyclo kullandım ben pco için ama başkalarına daha farklı ilaçlar verilmiş... ve bana o zaman çocuk için bi sıkıntı yok diyolardı ama varmış .... beynimden vurulmuş gibiyim...

Fsh değerini 40 görüp de farketmeyecek bir doktor düşünemiyorum ama sen eski testlerini de şimdiki doktoruna bir göster derim. Yanlış değil, belki pco teşhisi doğrudur ama başka şeyler gözden kaçmış olabilir mi acaba? Sen şu andan itibaren doktorunla görüş bu arada kürlerini de uygula. ınşallah yararını görürüsün. Geri dönüşü olabilen rahatsızlıklar bunlar geçmiş olsun.

ben ilaçsız adet olamıyorum ve 3 aydır ilaç kullanmadığım için bu tahliller rastgele bi günde alındı... perşembe de üniv hastanesinde kontrolüm var... neyse bazı gerçekleri kabul etmek gerekiyo sanırım :KK43:((

Ben de menopozdan sonra 3-4 ay adet gördüm sonra keslidi 3 ay ilaçla oldu sonra doktor ilacı bıraktırdı, 1 ay daha kendiliğinden oldu ama bu ay 10 gün kadar gecikti yine bir şey yok soğan kürüne başladım. Bakalım Allah'tan hayırlısı. İnşallah olacak inanıyorum ama takıntı yapmamak elde değil başka bir şey düşünemez oldum. Ben istiyorum ki ilaçsız kendiliğinden olsun. Psikolojik olarak kendimi diğer kadınlardan farklı hissediyorum sanki bir dışlanmışlık duygusu mu desem kıskançlık mı desem diğerleri için gayet sıradan bir olay benim için bir mucize sanki. 1-2 damla kan görsem sevinçten çığlık atacağım sanki.
Önceden bu olayın benim için bir mutluluk nedeni olacağını ya da sabahları aç karnına ılık soğan suyu içeceğimi birisi söylese asla inanmazdım. Adet döngüsü için "Bu ne ya her ay her ay ne kadar zor bir şey" dediğimi hatırlıyorum. Allah beni bu sözlerimden dolayı sınıyor herhalde. Yüce Yaratan hiç bir şeyi sebepsiz yaratmamıştır. Demek ki herşeyin bir sebebi ve faydası varmış, olmayınca olmuyormuş. Allah'ım beni bu sözlerimden dolayı affetsin ve hepimize acil şifalar versin.

X