lutfen yardim edin arkadaslar...

Merhabalar sevgili umudum gel.
Daha çok yeni bu durumu öğrendiğin için şok yaşıyorsun.Bu geçecektir.Bir süre sonra soğukkanlı duruma geleceğini biliyorum.Yaşın da gençtir büyük ihtimalle.
Türkiye 'ye gelirsen sana bir dr ismini özelden verebilirim canım.Hiç paragöz biri değil.
Senin için elinden geleni yapacaktır.Eşinin durumu azosperm olmadığına göre tüp bebekle çözüm bulabilirsiniz.
Allah yardımcın olsun.Lütfen daha sakin ve güçlü olmaya çalış.

bencede ya üzme kendini bukadar bi topicleri gez sizin durumunuzda çok kişi var.bak bulut ablamızın durumuda çok zor ama genede çok umutlu ve başaracak.
şükret canım şükretki yüce allahımda çok güzel karşılığını versin..

merhaba sevgili umudumgel
şu anda şok yaşıyorsun ve daha başındasın diğe böyle düşünüyorsun ölmek istemek demek ne demek tamam sorunlar olabilir ama seninki halledilebilir sorunlar inan ki senin tüp bebekle bebeğin olabilir ama önce rahatla ve kendine gel olur mu
bu siteyi genel olrak okursan ne kadar çok ve farklı problemleri olan insanları görürsün ve burda problemleri olan insanlar yazışıyor
hepimiz ölmek isteseydik inan bu sitede kimse kalmazdı çünkü herkes bu zorluklarla karşılaşıyor
sen yurtdışında olduğun için doktor ve yer konusunda birşey diyemiycem ben de kendi bulunduğum şehirde tedavi olamıyorum ve her seferinde 5-6 saatlik yolculuk yapıyorum
eğer türkiyede yaptıracaksanda emin olbu sitede birçok kişi yer ve doktor konusunda yardımcı olacaktır sana bu arada tedavi süreci ortalama 1 ayı buluyor tabi ilaçlar iğneler ve sonuç alma süreci bu
maliyet olarak da 4binle 7bin arasında değişiyor ama ortalama 5e falan yaptırırsın tabi ek tedaviler olacaksa farklı olabilir üniversite hastanelerinde çok daha uygun oluyor
inşallah tedavine başlarsın ve herşey yolunda gider tabi öncelikle kendine gelmen ve buna inanman gerekli allah yardımcın olsun

umudum gelll bendee 5 aylık evliyken eşimin çocuğunun olmayacağını öğrndimmm....gerçekten zor bir dönemm ama emin ol geçiyorr....benimde eşimde oligospermi varrr..1 milyon spermm ve spermde %2 hareketlii.....
tüple şansın yüksekk canımmm...ağlamanın sana bi faydası yokkk....hem sen kötü olursan eşinde dahada kötü olurr onun içinde büyük bir yıkım....
o dönemde bendense eşim daha kötüydüüü fakat birlikte atlattık...öleee çokda ağlamadım bennn...sonucundaaa dermanın var canımm bunu unutmaaa.....tüple şansın varsaa ki varrr çok yıpratma kendini....yıpratmaktansaaa kendini toparlayıpp tüp denemen senin için daha iyidir.....
biz o dönemdee hemen testlerimize başlamıştıkk araştırma hastanesindeee ve zaman geçipp gitti ölee.....
ayrıca geçmiş olsun canımmmmm.......

Mrhb cnm. Bende öğrendiğimde şok olmuştum. Kim olmaz ki zaten. Ama eşinin hiç spermi olmayanlar da bebek sahibi oluyor. Bak bu site sana en güzel örnek. Herkes üzülüyor, umut ediyor, umutları yıkılıyor ama asla vazgeçmiyor ne hayatlarından ne de tekrar tekrar denemelerden. Çünkü hayat devam ediyor ve bizler umutluyuz. Ben de ara ara üzülüyorum. İnan bana hiç bir faydasını görmedim zararından başka. Hem ölürsen nasıl anne olacaksın?? :)) :eek:lmaz:
En önemlisi de eşine tam destek verebilmek. Sonuçta onlar bize lazım di mi? :)) Rabbim eşlerimizi başımızdan eksik etmesin.:Saruboceq:

merhaba umudumgel dur bakalım bıraz sakın ollll bu ne kendını hemen salma lutfen bızde senıngıbıyız ama allahımıza sıgınıyoruz kendımızı bırakmıyoruz ve herzaman esımızın arkasındayz bence sen ılk once esıne destek cıkacaksınkı bırlıkte sorunnunuzun ustesınden geleceksınız ve hıcbırzaman umıtsızlıge kapılma derım emınım suna ınanıyorumkı bızlerınde bebegı olacak ama ılk once sabır etmesını bılmemız gerekıo sen yeterkı sıtres yapma uzulme yeterkı rabbımden ıste ıste ıste emınım onun zamanı var ve zamanı gelınce bızlerde anne olacaztamam canım sımdı uzulmede kendıne gel lutfennnn bıze ıyı oldugunu soylekı bırbırımıze destek cıkalım canım benım

canım cok gecmıs olsun.allah hakkınızda hayırlsıını versin.benım abımle yengem 2 ay önce adana ankara tüp bebek merkezinde tüp bebek yaptırdılar.6 milyara mal oldu canım.bilkmek istedigin i
çin rakkamı yazdım.acil şifalar dilerim.

ayrıca yurt dısında nerdesın canım.bende yurt dısında oldugum için seni çok iyi anlıyorum acını 2 katı fazla yasıyorsun yalnız oldugun için.benimde şuan aglamaktan gözlerim şişmiş durumda.

ıyı olmana sevındım umudumgel hayata guclu sarılman lazım hıcbırzaman umıtsızlıge kapılmaman lazım olacak dıyeceksınkı olsun ok canım benım o dedıgım merkezıde ben bılmıyorum ben ankarada oturuyorum eger burada yaptırmak ıstersen sana onereblecegım doktor olabılır

canim benim yaa.herseyden önce rabbime siginmak gerekiyor bitanem.ölmekte ne demek.lütfen böyle bir düsünceyi at aklindan.bende 7 yil boyunca ugrastim evlat sahibi olmak için.2 kez bebegigimi kaybettim.çok aci çektim.allahim benimde canimi al dedim.tabiki bunlar tamamen üzüntünün vermis oldugu etkiden kaynaklaniyo.sakin isyan etme.sende bende tek degiliz bu dertten olan.bu bizim sinavimiz arkadasim.rabbim yeterki ol desin.meryem anamiz bile eline erkek eli degmemisken hz.isaya hamile kalmisken böyle bir mucize varken umudumuzu hiç bizaman yitirmemeliyiz.moralde çok önemli bu durumlarda.biliyorum elinde degil.ama TIP okadar ilerlemis bi durumdaki hiç korkma arkadasim.kendini rabbime teslim et.bol bol meryem süresini ve yusuf süresini oku.birde esine keçiboynuzu kürünü uygula.nasil yapilcagi ibrahim saraçoglu sitesinden ögrenebilirsin.sana özelden doktor ismi önericem.rabbim yar ve yardimcin olsun...

kizlar su anda aglamaktan gozlerim sismis kendimi kalkip camdan assagiya atmak istiyorum..nefesim bedenim oyle daraldiki..5 aylik evliyim esimde oligoastenospermi ve hiperspermi cikti..yani dogal yoldan hamile kalmam imkansiz gibi.ne olur akil verin nerde tup bebek yaptirabilirim.kac gun surer maliyeti ne kadardir.butun bunlar yetmezmis gibi bu gece ruyamda biyiklarim oldugunu gordum nete baktigimda tabir icin asla cocuk sahibi olunamayacagi anlamina gelirmis...su anda yurt disinda ailemden uzaktayim...o kadar kotu bir durumdayimki olmek istiyorum sadece..ALLAHIM ne olur yardim et bana...ne olur bana akil verin kizlar ne olur..

bana onerebileceginiz bir uer bir dr varmi.tedavi suresi kac gun. ve maliyeti ne kadardir.su anda cok kotuyum arkadaslar ne olur yardim edin..birilerinin tesellsisine ihtiyacaim var.esimin sperm konsanrasyonu 8 bin ve ileri hareket sifir.ne olur bana yardim edin..

canim rabbim yar ve yardimcin olsun oncelikle lutfen sakin ol simdi bu durumu nasil yenecegini dusun ANNE olmak icin cok fedakarlik yapmamiz gerekiyor ama once ANNE olacagina kendin inanman lazim burada senin gibi olan okadarr cok arkadasimiz varki tabiki ilk tepkin normal ama inanki alisicaksin ve bu imtahandan elinde bebeginle cikicaksin rabbimin izniyle bizim bebeklerimiz biraz nazli oluyorlar hepsi bu kaydirigubbakcemile3 ama inan gelicekler hergun tup bebekten yeni tedavi yontemleri cikiyor bugun olmazsa yarin ama elbet birgun olucak ANNELIK FEDAKARLIK ISTER CANIM simdi arastirmaya basla tup bebek merkezlerini bende yurt disindayim ama burda duydugum ve cok pozitif alan arkadaslarim var cogu bahceci klinigine yaptirdi fransada 3.denememi ocakta denicem olmazsa istanbul bahceci kliniginde denicem rabbim butun isteyenlerin yuzunu guldursun insallahh :teselli:

canım umudumgelll ben 2 kez yaptırdım ılkını buyukdogumda yaptırdım memnun kaldım ama cok ugrastırıcı baya yoruluyosn 2.genartta yaptırdım cokguzel ılgılenıyolar 1.hıc tutmadı2.tuttu ve dusmustu sımdı 3.kez dusunuyorum onuda burda gurgan klınık var orda yaptırmayı dusunuyorum allah ızın verırse tavsıye uzerıne gıdecem bakalım hayırlısı artık

yapma güzelim yaaa. Hepimiz aynı kaderi paylaşıyoruz ki buaradayız. Öncelikle Allah' tan gelene tevekkül et sabır dile. Sonrasında da güçlü ol lütfen. Ölmek demek de ne oluyor öyle....Hayatınıjn bütün anlamı ve gayesi bebekmiydi senin. Sevdiğin insanla berabersin, emin ol o senden çok daha kötü. Birbirinize tam destek olmanız gerektiği yerde bu salmışlık bence çok anlamsız. Şimdi önce bir kendini toparla, sonra da otur eşinle bütçenizi neyi nasıl halledebilirsiiz bunları konuşup planlarınızı yapın. Ama en önemlisi moral bunu unutma.Hayatta hiçbir şey kolay olmuyor. Ne yapalım bizimde böyle bir sınavımız varmış. Çok şükür iki denemden sonra bir kızım var şu an. İnan o tedavi süreci yaşananların hepsi öyle bir unutuluyorki...... Kuvvetli ol.... İstanbul' da yaptırmak istersen benim yaptırdığım yer Umut Tüp Bebek Merkezi İlaçları içinde herşey dahil 4.500 tl. şiddetle tavsiye ederim.... hadi toparlan hayatta herşey bizim için,Allah başka dert vermesin dua et....Güzel haberlerini almak dileğiyle...

X