Bebek Beslenmesi Emzik tutmuyo

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

beyzamnaz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Aralık 2009
1
0
mrb arkadaşlar benim birkaç sorum olucak aranızda yardımcı olabilecek varsa sevinirim...2 aylık bir kızım var ilk ay rahatlıkla emziriyodum daha yaşadığım sıkıntılı ortamdan dolayı sütümün kızıma yetersiz geldiğini fark ettim ve mamaya başladım ilk başlaarda azda olsa emiyodu fakat 2,3 gündür bunu başaramıyorum feci şekilde ağlamaya başlıyo ve ben tekrar mamaya koşuyorum tekrar memeyi tutması için ne yapmalıyım,birde uyuandığı zaman kucağa almazsam sürekli ağlıyo ve bağrıyo doğduğu günden beri emziğe alıştırmaya çalıştım gerek silikon gerek kavuçuk fakat bir türlü tutumadı tutması için ne yapmalıyım emziği tutması benim çok işime yarıcak tavsiyelerinizi bekliyorum şimdiden tşkrler....

emzigin ucuna yada memeye cok az tatli birsey sürseniz.mamasindan falan.ben anne adayiyim,anneler daha iyi bilir bunu ama bebeklere bu sekilde emzigi falan verdinmi hemen kaparlar.bu arada arkadasim konuyu yanlis yere acmissin.

Canım bende oğluma 1-1,5 aydan sonra tutturabildim.Oda komşumun sayesinde.Ama rahatladım.Özelikle geceleri.Yarım satte bir kalkıyoduk.Çok şükür emzikle geçti.
Ben ayaktayken koluma yatırıyodum ağzına emziği verip,tutuyodum biraz atmasın diye.Öyle sallıyodum.Zaten uykusu çok geldiği zaman veriyodum.Halada öyle.2 kere bırakmaya kalktı.2sindede bıraktırmadım.ılk önce biraz yorucu oluyo ama.Sonrası rahatlık.
Bu arada benim oğlum sadece aventin düz gibi emzikleri varya onları tuttu.Bi dene istersen.

neden emzik tutsun diye bu kadar uğraşıyorsunuz? biliyorum daha kolay ama bebeğiniziin damak gelişimini düşünerek pek de iyi olmadğı kanaatindeyim. birde emzik üstüne sürülen tatlı şeyler o kadar küçük bebek için biraz sakıncalı. örneğin bal , çok kücük bebeklere verılmemesı gereken bir ürün . tekrar emzirmeye alıştırmanızı öneririm

neden emzik tutsun diye bu kadar uğraşıyorsunuz? biliyorum daha kolay ama bebeğiniziin damak gelişimini düşünerek pek de iyi olmadğı kanaatindeyim. birde emzik üstüne sürülen tatlı şeyler o kadar küçük bebek için biraz sakıncalı. örneğin bal , çok kücük bebeklere verılmemesı gereken bir ürün . tekrar emzirmeye alıştırmanızı öneririm

kesinlikle katılıyorum ben oğluma emzik vermedim yoruldum biraz ama olsun dişleri benimki yamuk olmasın istedim.sakın 1 yaşından önce bal falan sürmeyin allah korusun çok tehlikeli olabilir.

Geçmiş olsun canım. Kendi ellerinle bebeğini memeden soğutmuşsun. Bebekler bikere mamanın tadını aldımı emmek istemiyorlar(kardeşim aynı hatayı yaptı) Ama istersen biraz aç bırakarak deneyebilirsin. Acıkınca mecbur içecek. Biraz ağlamayla bişi olmaz. aksine ciğerleri gelişir. Bırak ağlasın. Biliyorum çok katı ama daha o çok küçük ve anne sütüne ihtiyacı var. Emziğe gelince ben kızıma alıştırdım. Hastanede kızıyolardı sadece küçük parmağını tırnağın diline değecek şekilde ver emsin diyolardı. Ben hemşireler yokken gizli gizli verdim. İlk başta istemedi. Çeşit çeşit meme denedim sonunda birini istedi. Şimdi sadece uykusu geldiğinde emiyor. Diğer türlü aklına gelmiyor.

kızlar aynı sorun bende de var oğlum emiyordu ama sütüm doyurmuyor diye mamaya başladık biberondan çekmesi kolay olduğu için alıştı mamaya memeden kesildi 1 ay emzirebildim yalancıya gelince de benimkide almadı elimizle tutuyoruz aslında seviyor onu emmeden uyumuyor ama tutamıyor çok sayıda değişik değişik emzikler aldım ama tutamıyor:KK43:((

X