Acil yardım edin kızlar..hamile iken röntgen çektiren var mı?

A&S

Guru
Kayıtlı Üye
25 Mayıs 2009
3.125
1
39
kızlar ne olur yardım edin 5 aylık evliyim hiç korunmadım
bir ay tedavide gördüm ama yok bebek
sat 20 kasım muhtemel regl tarihim 18 aralık pkoluyum adetlerim düzensiz 25 30 gün arası değişiyor reglimin 18.günü doktora idrar yolları enfeksiyonu şikayetiyle gittim (gitmez olsaydım)doktorum idrarda gebelik testi yaptı olsada çıkmaz sanırım reglime 10 gün vardı gebelik yok diye alt batın röntgen çekildim eğer gebelik varsa bi sorun olurmu çok endişeliyim ne olur yardım edin
doktor sitesinde bi kaç doktora sordum kimisi hiç bir sorun olmaz derken kimisi olur diyor
kimiside sorun olursa bebek zaten gelişmez diyor
o kadar zaman arayıpta bulduğum mucizeyi elimle mahvettiysem vicdan azabı çekicem
çok kötüyüm çok

geçmiş olsun bende ilk gebeligimde röntgen çekimim olmuştu doktoruna anlattım bir şey olamayacagını söyledi çok şükür sorun çıkmadı.

geçmiş olsun bende ilk gebeligimde röntgen çekimim olmuştu doktoruna anlattım bir şey olamayacagını söyledi çok şükür sorun çıkmadı.

Allah bebeğini sana bağışlamış
aslında hamilemiyim bilmiyorum düşünmekten acaba ben elimle yitirdim mi diye uykularım kaçıyor inşallah bi sorun olmaz sen ne zaman çektirmiştin

ayşecim böle bişi yaşamdım hiç ama
biliosun klomenle hamile kalan arkadaşlarımz topiğinde son .2 günde 3 arkadaşımzın hamile olduğu haberini aldık ve üçününde ortak söledikleri şey ''stres yapmadık,düşünmedik ''
daa 5 aylık evlisin normalde hiçbi problem yokken 1 yıl bekleyin dio dr.lar
bu kadar stres yapma canımm yaa
kendini yıpratacaksın
daa bebeğinin senle olup olmadığı bile (inş. seninledir) belli diil
lütfen canım bu kadar düşünme bunları
rahat bırak kendini
Rabbim vereceği zamanı bilir

kızlar ne olur yardım edin 5 aylık evliyim hiç korunmadım
bir ay tedavide gördüm ama yok bebek
sat 20 kasım muhtemel regl tarihim 18 aralık pkoluyum adetlerim düzensiz 25 30 gün arası değişiyor reglimin 18.günü doktora idrar yolları enfeksiyonu şikayetiyle gittim (gitmez olsaydım)doktorum idrarda gebelik testi yaptı olsada çıkmaz sanırım reglime 10 gün vardı gebelik yok diye alt batın röntgen çekildim eğer gebelik varsa bi sorun olurmu çok endişeliyim ne olur yardım edin
doktor sitesinde bi kaç doktora sordum kimisi hiç bir sorun olmaz derken kimisi olur diyor
kimiside sorun olursa bebek zaten gelişmez diyor
o kadar zaman arayıpta bulduğum mucizeyi elimle mahvettiysem vicdan azabı çekicem
çok kötüyüm çok

ayşec,m bende senı merak edıyordum. ınsallah bebek vardır zaten bu kadar erken bır etkı bebege zarar vermez bence sen ıcını ferah tut canım opuyorumnanaktan

bencede olmaz radyasyon fazla oldugu için etkilenebilirdi ama şuda bi gerçek artık sag sol her yer radyasyonn kaynıyo biszde dogal olarak onlarda alıştııı

5aylık evlisin daha hiç acele etme hiç üzülme Rabbim yerini ve zamanını bilir öyle verir bende bu gün hmil oldugumu ögrendim ikinci bebegime

demek böel uygun gördüüüü

Sakin ol canım kafanı buna takıp da üzme kendini.
Yanlış anlamadıysam sen bu işlemi regle 10 gün varken yaptırmışsın.
Yani hamile olsan bile bebek preembriyonik evrede olacak.Yani zigot bölünüp çoğalacak,sonra hücreler kendini rahime gömecekler falan filan..
Bu aşamada zarar göreceğini düşünmüyorum.Evet hamilelikte radyasyon çok sakıncalı ama ileriki aşamalarda.Yani röntgendeki radyasyon kadar olmasa da mikro dalga fırınlar,bilgisayarlar,cep telefonları ve diğer elektronikler de radyasyon veriyor zaten..Bi kere herşeyden önce regl gecikmesi olana kadar yediklerimizden içtiklerimizden ve yaptıklarımızdan sorumlu değiliz.Bunu seninde bildiğini biliyorum ama hassasiyetini de çok iyi anlıyorum canım.Sen rahat ol,bebeğin varsa ve Allah kucağına almanı nasip ettiyse gelir zaten..
:1hug:

Son düzenleme:
Korkma canım. Konuyu hemen araştırdım ben. Kısaca, Bir kerelik bir röntgen filminden hiçbir şey olmazmış opuyorumnanaktan Bende olumsuz bir şey olacağını düşünmüyorum eğer bebişin varsa. Benim merak ettiğim yanlış anlama ama hem hamile kalmaya uğraşıyosun hem röntgen çektiriyosun. Daha dikkatli olman gerekiyordu değil mi canım arkadaşım. Sen yine de hayırlısını dile. Allah nasip ederse bebeğini sağlıklı kucağına alırsın.

Korkma canım. Konuyu hemen araştırdım ben. Kısaca, Bir kerelik bir röntgen filminden hiçbir şey olmazmış opuyorumnanaktan Bende olumsuz bir şey olacağını düşünmüyorum eğer bebişin varsa. Benim merak ettiğim yanlış anlama ama hem hamile kalmaya uğraşıyosun hem röntgen çektiriyosun. Daha dikkatli olman gerekiyordu değil mi canım arkadaşım. Sen yine de hayırlısını dile. Allah nasip ederse bebeğini sağlıklı kucağına alırsın.

canım doktora söyledim korunmadığımızı oda test yaptı çıkmayınca uygun gördü zararı olmaz dedi ama o bi dahiliyeci o yüzden içim rahat değildi

kızlar hepinize çok teşekkür ederim ilgilendiğiniz için şimdi sıra bu kadar endişe etmemi gerektiren bebiş varmı onu beklemeye
aslında bu kadar stres yapmamın bi sebebide olduğum ilçedeki karışılık haberlerde görmüşsünüzdür
ama şimdi daha iyiyim bakalım eğer hamileysem doktorlara danışırız değilse zaten bi sorun yok

X