sogan veya incir kürüyle hamile kalan varmi????

ifsumnadial

Rütbem Yok:)
Kayıtlı Üye
7 Şubat 2009
484
11
Hanimlar 2 bucuk senedir bebek yapmak icin ugrasiyorum ama olmuyor olmuyor pcos teshisi konulmustu 2 sene önce tedavi gördüm 6 ay boyu hap kullandim suanda adetlerim düzenli diyemicem aslinda heray gelir ama 10 15 gün gecikmeyle bazende tam gününde gelir neyse ben doktora tekrar gitmeden evvel bu bahsedilen kürleri denemek istiyorum konuyu tam olarak nereye acacagimi bilemedigim icin buraya yazdim nede olsa hamilelerin topigi belki bu kürlerle hamile kalan olmustur olmussa lütfen bana cevap yazin lütfen artik cok bunaldim ise yariyormu bu kürler ve nasil kullanilir``?cevap verirseniz cok sevinirim..

Önce soğan kürünü ve sonrasında incir kürünü öneririm. Ben de pcos olmadığı için sadece incir kürü uyguladım. Eşim de keçiboynuzu kürünü uyguladı. Gerçi biz çok uzun zaman denemedik, Kürü uyguladığmız ay hamile kaldım çok şükür. Denemekte fayda var diye düşünüyorum. Umarım sende de işe yarar canım. Allah kolaylık versin. En kısa zamanda bebiş nasibetsin inşaallah.

tesekkür ederim cevap icin peki nasil kullanicam sogan kürünü her sabah ve aksam ac karninami ve nekadar süreyle kullanmam gerek o sonrasinda incir kürünüde ayni sekilde sbah ve aksammi icicem ve onuda nekadar süre icin kullanmam gerek bir bilgin varmi insallah ise yararda bende sonunda anne olma duygusunu yasayabilirim..

ibrahim saraçoğlunun sitesine girersen ayrıntılı bilgileri bulabilirsin kürler hakkında..yerimseniben

tesekkürler yarin baslayacagim ama ögle yerine sabah icicem cünki ögle vakitlerinde iste oluyorum o yüzden icemem agiz kokusu yaparmi acaba insallah yapmaz rezil olmayalim insanlara sifa bulucaz diye:))))

Hayır canım normal soğan gibi herhangi bir koku ya da rahatsızlık durumu söz konusu olmuyormuş merak etme. Bol şanslar.

Bi karanfil ya da naneli sakız çiğnersin canım..Dişlerinide fırçaladın mı tamamdıryerimseniben

Yalnız tadı kötü olduğu için sabahları içmek biraz zor oluyo:sinifsinif:

eminim zor olacagindan ama vakit cok ters oluyor hadi aksamlari neysede öglen iste oluyorum nerde kaynatip icicem o yüzden mecburen sabahlari icmem gerek napalim dayanicaz artik:))))insallah bir faydasini görürüm..

Ben denedim canım..Ben de bi işe yaramadı ama hala içiyorum..kaydirigubbakcemile5

merhaba kızlar,
bende de 2 yıldır polikistik over sendromu vardı düzenli olarak tek bir dr.gittim hamile kalmak için birçok ilaç ve iğne kullandım ilk başlarda adet düzensizliği yoktu son 4 ayda adet düzensizliği sorunu yaşadım.herkesin bildiği gibi her ilacın yan etkisi olduğu için adet düzensizliğine birde hap kullanmamak için soğan kürüne başladım.kürün 3.ayında hamile kaldım. fakat birde stres hamile kalmayı gerçekten olumsuz etkiliyor. 2 yıldır her ay hüsrana uğradığım için artık içimden bu kezde hamile kalmazsam tedavi olmuyacağım dr. filan gitmeyeceğim demiştim ve herşeyi oluruna bırakmıştım.hamile kalmayı beyinde şartlamak gerçekten hamile kalma şansını azaltıyor dr.um da böyle demişti zaten. birde az kalsın unutuyordum pcos olanlarda en büyük sorun fazla kilo dr.tavsiyesiyle şeker hapı kullandım ilk başta ben şeker hastası değilim ki diyerekten düzenli kullanmadım dr.um kan sonuçlarından düzenli kullanmadığımı anladı ve bana güven diyerek şeker ilacını düzenli kullanmamı önerdi ve bende öyle yaptım 76 kilodan 67 kiloya düştüm. (ideal kilom 58-60 kg.) normal kiloma yaklaştığım için hamile kalmam kolaylaştı.sabır kızlar tedavinizi aksatmadan bilindik soğan ve incir kürlerinide deniyerek yolunuza devam edin.
Allah tüm isteyenlere sağlıklı bebekler versin inşallah...

Son düzenleme:
hanimlar allah sag saglim kucaginiza almayi nasip etsin insallah banada faydasi olurda bende kisa zamanda hamile kalirim ben bugün baslayacaktim ama sabah denedigim icin midem almadi cok kötü kokuyordu o yüzden bir hafta sonra izine cikiyorum ozaman baslicam sabahlari biraz agir oldu galiba icemedim.

Evet canım ben demiştim.Sabahları hiç çekilmiyo..Ben de öğlen içiyorum..

sana ben cevap vereyim 1 yıla yakın çocuğumuz olmadı 1 çocuğumuz vardı 2. geçikmişti hatta rahim filmi için 3 ay sonraya randevu almıştık son 3 ayımdı
1. eşim çocuğumuz olmuyor diye 6 ayında varikosel ameliyatı oldu sperm değerleri iyiydi ama yinede oldu.
2. ben incir kürü uyguladım. uyguladığım diğer ay hamile kaldım.
3. eşim keçiboynuzu kürü uyguladı. 3 ay süresince. (alışkanlık yaptı hala içiyor ciğerlerine iyi geliyormuş:)
4. bol bol dua ettik...
5. artık olmuyor diye ümidi kesmiştim doğal olarak stress yapmadık.
sonuçmu 9 haftalık gebeyim. Rabbim inşallah sağlıklı sıhhatli olarak kucağımıza almayı nasip eder.

kardelen evet yaa sabah özellikle erken kalktim kaynattim ilimasina kadar bekledim bardaga koydum tam agzima götürecekken burnuma bir sogan kokusu birde ac karnina kokusu yetti zaten.emel insallah sag saglim kucagina alirsin bebisini insallah benimde olurda bende artik herkese ilan edebilirim hamile oldugumu hergün dua ediyorum.keciboynuzu kürüne gelince esim keciboynuzu pekmezi yiyor yaklasik bi 7 8 aydir bilmiyorum keci boynuzu kürüyle ayni etkiyi gösterirmi.bense suana kadar kürleri hic denemedim hep haplar tedaviler ama bir sonuc elde edemedik iki senedir dr ibrahim saracogluna mail göndermistim nasil uygulicam diye adet bitiminden 7 gün sonra basla yazmis 15 gün 3 4 ay devam edebilirmisim ilk ay sonrasi diger aylar adetin 10 gününden sonra 10 gün onun ardindansa incir ve havuc kürü yazmis 21 gün 7 gün ara ile ve iki kürü ayni anda kullanmamam gerekiyormus.denicez bakalimda insallah sogan kürünü 3 4 ay icmek zorunda kalmam..sizce ben 1 ay sogan kürü hemen ardindan incir kürünemi baslasam???

aslinda stresste pek yapmiyorum okadar asiri kafama takmiyorum ama tabi bebek arzusu cok ama cok var öyle asiri derecede stres yapmiyorum yapsam doktora düzenli giderdim heray kapisinda olurdum herhalde doktorum bana 3 ay sonra gel dedi nerdeyse 7 ay oldu hala gidicem biraz zaman vermek istiyorum kendime cünki biktim doktorlara gitmekten hersey zamanla olur diye bir müddet gitmemeye karar verdim ve bu zaman icinde bu kürleri denemek istiyorum onlarda fayda etmezse kimyasallara devam ameliyat gerekiyosa ameliyat tüp bebek gerekiyosa tüp bebek.hic olmaz diye bisey yok bu devirde artik tüp bebegin ilki tutmazsa ikincisi oda olmazsa 3üncüsü.ama büyük Allahim bana dogalini nasip eder insallah bu kürlerde ise yarar Allah isteyen herkese nasip etsin anne olmak herkesin hakki..

kardelen evet yaa sabah özellikle erken kalktim kaynattim ilimasina kadar bekledim bardaga koydum tam agzima götürecekken burnuma bir sogan kokusu birde ac karnina kokusu yetti zaten.emel insallah sag saglim kucagina alirsin bebisini insallah benimde olurda bende artik herkese ilan edebilirim hamile oldugumu hergün dua ediyorum.keciboynuzu kürüne gelince esim keciboynuzu pekmezi yiyor yaklasik bi 7 8 aydir bilmiyorum keci boynuzu kürüyle ayni etkiyi gösterirmi.bense suana kadar kürleri hic denemedim hep haplar tedaviler ama bir sonuc elde edemedik iki senedir dr ibrahim saracogluna mail göndermistim nasil uygulicam diye adet bitiminden 7 gün sonra basla yazmis 15 gün 3 4 ay devam edebilirmisim ilk ay sonrasi diger aylar adetin 10 gününden sonra 10 gün onun ardindansa incir ve havuc kürü yazmis 21 gün 7 gün ara ile ve iki kürü ayni anda kullanmamam gerekiyormus.denicez bakalimda insallah sogan kürünü 3 4 ay icmek zorunda kalmam..sizce ben 1 ay sogan kürü hemen ardindan incir kürünemi baslasam???

canım ben doktora gitmiştim rahminde sorun yok deyince yumurta çatlatmak amacıyla incir kürü uyguladım. bence soğan kürünü uygula önce sonra incir kürüne geç saraçoğlu televizyonda her keçiboynuzu pekmezi kürle aynı sonucu vermeyebilir. uygun yapılmışsa olur ama herzaman olmayabilir demişti. bence eşin direk kürü uygulasın. hatta gerekirse spermiyogram ve üroloji muayenesinden geçsin. eşim gitmişti hiç beklemediği anda grade 1 varikosel çıktı reflülü olunca çift taraftan ameliyat oldu. (gerçi hidrosel oluştu ama doktor çok önemli) son olarak bol dua edin ve stressten uzak kal canım. inşallah sağlıklı sıhhatli olarak bebişini kucağına alırsın. dediğim gibi Rabbim belkide uygun zamanı bekliyordur.

X