Bisküvi - Kurabiye Tarifi Portakallı Mis Gibi Anne Kurabiyesi-Resimli

Mxixsra

Paşa nın annesi
Kayıtlı Üye
7 Temmuz 2008
12.041
11
Hani çocukluğumuzda annemiz kurabiye yapar,tüm ev mis gibi kokardı,yemek için heyecanlanırdık ya işte o özlediğimiz kurabiyelerden arkadaşlar.Bizim yöremizde ismi 'Memur Kurabiyesi' olarakta geçerdi.Buyrun tarife.....

Öncelikle portakallarımızın kabuklarını rendemizin orta incelikteki kısmıyla rendeleyip,1 yemek kaşığı şeker ekleyip bekletelim.
Portakallarımızın suyunu kurabiyemizin içinde kullanmak üzere hazır edelim.

*3 portakal
*2 yumurta sarısı
*1 paket margarin
*1 çay bardağı sıvı yağ
*6 yemek kaşığı toz şeker(Şeker tadını tamamen hissetmek isterseniz miktarı 1-2 kaşık daha artırabilirsiniz)
*1 paket kabartma tozu
*1 paket vanilya
*Aldığı kadar un

Oda ısısındaki margarinimizi,sıvı yağımızı ,yumurta sarılarımızı ve şekerimizi bir süre çırpalım veya karıştıralım. Üzerine portakal suyumuzu,rendelemiş olduğumuz portakalın kabuklarını,unu,k.tozunu,vanilyayı ekleyip yoğurmaya başlayalım.Hamurumuz kulak memesi yumuşaklığına gelinceye dek un eklemeye devam edelim.Hazırladığımız kurabiye hamurumuzu şayet vaktimiz var ise üzerini örtüp yarım saat dinlendirelim.Hamurdan istediğimiz büyüklükte parçalar koparıp yuvarlayıp tepsiye dizelim.Üzerlerine yumurta akı sürüp şeker serpelim.Önceden 180 derece ısıttığımız fırında 25-30 dk pişirelim.Afiyet olsun

Son düzenleme:
portakallkurabiye.jpg
[/URL][/IMG]

Son düzenleme:
cokacimcoooksana inanmiyorum nekadar nefis görünüyo ya masallah sana canim
ellerine saglik
süslemis püslemissinde
denicem mutlaka cok hosuma gitti

Teşekkür ederim incicim ,mutlaka dene mis gibi portakal kokuyor eminim incitanen ve kocişinde çok sevecek

canım ellerıne saglık bende yapacagım yarın umarım kıvamı ıyı olurda sızlerle bende paylaşırım

Sevgili Çöpçü ve Yıldırımınyağmuru ziyaretiniz ve beğenileriniz için teşekkürler.Yaparsanız şayet sonucu paylaşmanızı diliyorum

AAAAAAA tweety cim iyi ki sormuşsun portakal sayısını,yazmadığımı farkettirdin teşekkür ederim :)

Sevgili medcezir,cimcime ve xzem beğenileriniz için teşekkürler yaparsanız şayet resimlerini bekliyorum

Gerçekten harika.Mutlaka deneyeceğim.Ama kafama takılan bişey var bunun hamurunu yaparken su falan yokmu sadece yazdığın malzemelerlemi hamur oluyor.Cevap bekliyorum çünkü bir an önce denemek istiyorum

Nazocum 3 portakalın suyu var cnm sadece.Yaparsan resim eklemeni rica edeceğim

resmini çekmek aklıma gelmedi yapalı bir hafta oldu ve birkaç tanesini nasıl olduysa yememişiz bugün işyerine götürdüm ve sanki yeni yapışmış gibiydi emeğine sağlıka.s.

X