Düşük yapıp kan sulandırıcı iğne ile bebeğine kavuşan var mı?

dilay8

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Mart 2009
470
8
Merhaba 3 düşük yaptım. Tüm tahlillerim ve genetik araştırmamda herhangi bir sebep bulunamadı. Sebepsiz yere 8. haftalarda bebeğimin kalp atışları birden duruyor. benimle aynı sorunu yaşayan var mı ?size nasıl bir tedavi uygulanıyor bilmek istiyorum. doktorum bir sonraki hamileliğim için kan sulandırıcı iğnenin işe yarayabileceğini söyledi şimdi merak ediyorum pıhtılaşma sorunu olmadığı halde bu iğneyi vurulursam işe yarar mı bu iğneyi kullanan ve sağlıklı olarak bebeğine kavuşan var mı aranızda teşekkürler...

canım cok gecmiş olsun aynen benimde sorunum seninle aynı..bende 3 gebelik kaybım 8 ile 12 haftalar arasında bebeklerimi kaybettim..bizde tesler genetik araştırmalar herşeyi yaptırdık ama hiçbirşey yok.benimda doktorum clexsan kan sulandırıcı iğne bebe aspirini kullanmamı söyledi hamiş kalınca...ama hamiş kalamıyorum umarım en kısa zamanda hamiş kalırızda bu defa bebişlerimizi kucağımıza alırızz :Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:

hatice48 sana çok geçmiş olsun.. umarım en kısa sürede hamile kalabilirsin bana doktorum bu kan sulandırıcı iğneyi gebeliği düşündüğüm ay başlayacak başka bir doktor ise sana söylenilen gibi hamile kalınca başlayacak kime güveneceğimi şaşırdım. Acaba hangisi daha mantıklı bilemiyorum.

arkadaşlar öncelikle geçmiş olsun hepinize ben ilk bebeğimi 26. haftada bu sorun nedeniyel kaybettim:KK43:( çok zor günlerdi. ama sakın umutsuzluğa kapılmayın. benim şu anda 4 aylık bir oğlum var. hamileliğim boyunca innohep iğne ve coraspin kullandım. bu sorunu olup bebeği oılan bir çok arkdadaşım da var. önce moral:)) ve unutmayın bu sorun çözülemeyecek bri sorun değil ve hamile kalmanızla hiç ilgisi yok. ben hep ilk aylarda hamile kaldım. lütfen önce bunun çözülebileceğini aklınıza yerleştirin..Allahım hepinize sağ salim bebeğinize kavuşmayı nasip etsin

arkadaslar bende 2tane kaybettım bırı 5aylık bırı 2 genetık arastırmada kan pıhtılaşması cıktı ve 9ay boyunca hergun clexan 0.4 kullandım suan cok saglıklı 3,5 aylık kızım var allah sızede nasıp etsın..hemosistain dıye bı test var onu yaptırın..degerıne gore kullanın.fazla gelırse ıgne buseferde sulandıgı ıcın dusebılır..ıyıce arastırıp ıyı bı dr a gıdın derım..cunku sadece aspırın yetende var..

Merhabalar, ben de 3 tane arka arkaya sebebi bilinmeyen gebelik kaybı yaşadım. Hem eşime hem bana kromozom testine kadar her türlü test yapıldı ve hiçbir problem çıkmadı. Şu anda yeniden 5 haftalık hamileyim ve doktorum clexan 0.4 verdi her gün karından yapıyoruz. Buna ilave olarak vajinal crione progesteron sabah ve akşam olmak üzere kullanıyorum. Artı tabii her gün aldığım folik asitim var. Ve ben bu bebeğimi de kaybetmekten çok korkuyorum. Pazartesi günü Bhcg testi yapacağım nasıl gidiyor gelişimi diye.

bendede kanda pıhtılaşma var

6+3 ikiz hamileyim.. bende claxine 04 kullanıyorum.. ayrıca aspirinde verdi.....

şuana kadar problem yaşamadım....

ben hiç kayıp yaşamadan yaptırmıştım genetik testlerimi......

kızlar önce inanç ve moral sonra iyi bir dr 3tane düşüğüm oldu bütün testler yapıldı ve ben bu düşükleri 1 sene içinde yaşadım sonuçta mthf 677 mutasyon analizim heterezigot yani kan pıhtılaşması çıktı bu 2.düşüğümde belli olmuştu 3.hamileliğimde clexan 0.2 kullandım tabi aspirrin folbiol progestaran hapıyla birlikte ama yine kaybettim sonra 4. hamileliğimde dr iğneyi değiştidi 0.35lik innohep kullandım 9 ay daha sonra 40 gün daha şimdi 16 aylık kızım var sanki o günleri hiç yaşamamış gibiyim inanın bütün sıkıntılara değer ben hiç pes etmedim inancımı kaybetmedim asla pes etmeyin

ankarada yaşayan arkadaşlar varsa dr gatada bölüm başkanı pof.dr.iskender BAŞER riskli gebeliklerde bence tek benim rahatsızlığımıda bulan odur diğer gittigim dr 2 düşüğü önemsemediler bile

Benimde doktorum istanbulda riskli gebelik uzmanı Prof Hayri Ermiş..zaten ıskender hoca ile aynı dernekteler..Pazartesi bhcg yaptıracağım çünkü gelişimi nasıl diye çok merak ediyorum. 8 Ocak gibi de doktora gideceğim. Yalnız kendi kendimi çok dinlediğim için moralim çok bozuluyor. Memelerim çok acımıyor ve ben bunu dert ediyorum. Acaba bebeğe birşey mi oldu diye :KK43:(

bebeğini kaybedeceğini düşüneceğine niye kucağına alacağın günü düşünmüyorsun emzireceğini canım olumlu şeyler düşün inan bebeğin hissediyor duygularını ben hep konuşurdum iğneleri kendime yaparken bile bu sefer sen güçlü olacaksın beni bırakmayacaksın sıkı sıkı tutun annem derdim hep inan o doğmak istiyorsa doğar sen sadece dr dediğini yap istanbuldamı oturuyorsun canım

Merhaba 3 düşük yaptım. Tüm tahlillerim ve genetik araştırmamda herhangi bir sebep bulunamadı. Sebepsiz yere 8. haftalarda bebeğimin kalp atışları birden duruyor. benimle aynı sorunu yaşayan var mı ?size nasıl bir tedavi uygulanıyor bilmek istiyorum. doktorum bir sonraki hamileliğim için kan sulandırıcı iğnenin işe yarayabileceğini söyledi şimdi merak ediyorum pıhtılaşma sorunu olmadığı halde bu iğneyi vurulursam işe yarar mı bu iğneyi kullanan ve sağlıklı olarak bebeğine kavuşan var mı aranızda teşekkürler...

canım bende senınle aynı problemı yasadım ama benım bebeklerımın kalbı daha buyuk duruyordu(biri 8 dıgerı 12 haftalık) bütün araştırmalar yapıldı sonucunda bi problem çıkmadı şimdi tekrardan hamileyım claxıane 0.4 igne kullandım 12. haftaya kadar progestan ve ecoprını de hala kullanmaya devam edıyorum allaha bin şükür hamileligim devam ediyor ve 17. haftaya gırdık bunun yanında mutlaka dinlenıyorum ve iş yapmaktan kaçınıyorum dilerim sende en kısa zamanda hamile kalır ve hayırlısıyla melegıne kavusursun

Sevgili BLS08 bir saat olumlu düşünsem korkudan ikinci saat karamsarlığa kapılıyorum. kaybetme korkusu beni kahrediyor. Aslında istanbulluyum ama italya'da yaşıyorum. Ama çok sık geliyorum istanbula ailem orada çünkü. Her geldiğimde de doktorum hayri hocaya gidiyorum veya telefonlaşıyoruz buradan.

sakın bu yavrun içinde çok kötü olumsuz düşünmek bizim gibi hamilelik geçirenler için son derece sakıncalı eğer istanbulda olsaydın dr seni 3-4 günde bir çağırıp ultrasonda bebeğinin kalp atışını dinletirdi böylece bu sefer yaşıyacağına inanırdın kızım 3 aylık olana kadar 3 günde bir ultrasona girdim her kalp atışını duyduğumda yaşayacak dedim sana diyorum ama zor günlerdi o yüzden sana yazıyorum moral olsun diye zor günler geçireceksin ama herşeye değer ve sadece bunu düşün arkadaşım yavrunu kucağına aldığında inan bu cektiklerini unutacaksın

4.5 aylık bir bebek kaybım vardı.Kızıma hamile kalınca kese görünür görünmez hemen innohep 0.45liğe başlaık.her gün bir tane koldan bacaktan eşim vurdu.Maşallah 10 aylık kızım hayatımda şu an.
ha bir corasprin ve multivitamin kullandım ben

arkadaslar bende 2tane kaybettım bırı 5aylık bırı 2 genetık arastırmada kan pıhtılaşması cıktı ve 9ay boyunca hergun clexan 0.4 kullandım suan cok saglıklı 3,5 aylık kızım var allah sızede nasıp etsın..hemosistain dıye bı test var onu yaptırın..degerıne gore kullanın.fazla gelırse ıgne buseferde sulandıgı ıcın dusebılır..ıyıce arastırıp ıyı bı dr a gıdın derım..cunku sadece aspırın yetende var..

canım bebeğini allah bağışlasın.benimde pıhtı testinde heterezigot çıktı.3 tane bebişim öldü.bundan sorakinde iğneye başlancak ama senin dediğin test nerde yapılıo.pıhtılaşmanın seviyesini mi belirliyolar bilgilendirirsen sevinirim.

bide hamile olduğunda mı başladınız iğnelere yoksa kalp atımını alınca

canım bebeğini allah bağışlasın.benimde pıhtı testinde heterezigot çıktı.3 tane bebişim öldü.bundan sorakinde iğneye başlancak ama senin dediğin test nerde yapılıo.pıhtılaşmanın seviyesini mi belirliyolar bilgilendirirsen sevinirim.

bide hamile olduğunda mı başladınız iğnelere yoksa kalp atımını alınca
Ben hamile kaldığımı öğrendiğim ilk gün başladım iğnelere ama sen bence doktoruna da danış. inşallah en kısa zamanda kavuşursun bebeğine.

Ben hamile kaldığımı öğrendiğim ilk gün başladım iğnelere ama sen bence doktoruna da danış. inşallah en kısa zamanda kavuşursun bebeğine.

teşekkür ederim canım.istiyen herkese allah nasip etssin inşallah.bu iğne seviyelerini neye göre veriolar.ben heterozigotum.ayrıca güzel haberlerini bekliyoruz senden

X