28.haftalık hamileyim;bebeğim hareket ederken canım acıyor lütfen bı bakın

CuteMom

Dünya vazgeçenleri değil,azmedenleri hatırlar
Kayıtlı Üye
30 Nisan 2008
45.783
24.644
suanda tam 28+2 günlük hamileyim yaklaşık bı haftadır bebeğim hareket ederken acı hissediyorum tabi her hareketten değil bazen çok aşağıda ortada oynuyor o zaman böyle hissediyorum yukarılarda oynarken canım açımiyor veya rahatsızlık vermiyor caba diyorum bebek dogum kanalinami girdi asa indi veya pozisyonmu değiştirdi bundan iki hafta önce kafası solumda makat gelişi sagdada ayakları vardı acaba. Diyorum kafası asagiyami dondü ne bilim bu önemli biseymi sizde aşağıda hissediyormusunuz hareketleri ?
Bazı kisiler bana sen bebeği aşağıda tasiyisun diyolar karnımın seklinden dolayı dr haftaya gidicem o zaman sorucam bunuda aranızda benim gibi olan varmi

canım bende 27+2 yim aynı şikayetler bendede var özellikle karnımın alt tarafında hareket ettimi o bölgem ağrıyor

selma kızlar bende 26+2 yim bendede aynı şikayetler var karnım bazen kaskatı oluyor çok sertleşiyor birde çok gıdıklanıyorum bazen hareketlerinde ilk gebeliğimde bu problemler çok fazla yokdu gülencim umarım bebegin zamanında gelir.

Aynen alg bölgemde oynadı zaman canım acıyor yatiyorsam rahatsızlık duyup kalkıyorum tuvalete gitme ihtiyacı duyuyorum
sertleşme felan olmuyor bende oluyosada ben anlamıyorum ya da iki uç hafta önce nst girdim bebek hareketleri ims kaislma felan yok bebeğim biraz iri sadece daha fazlanhissedersin dediler

bende 28 haftaligim bazen bendede oluyor ama bi kac saniye sürüyor...sanirimki cok sert vuruyor bazende itiyor artik ayagiylami eliylemiy itiyor bilmem ama ittigini hissediyorum ve o zaman aciyor birazcik....eger cok acirsa o bebek degil kesedir genisliyodur belkide

26+3 arkadaşlar aynıısını bende hissediyorum benimde bebeğimin kafatası aşağıda hareketlide maşaallah bazen alıştım diyorum ama tekmelediğinde sarsılıyorum

merhaba!!!
bende 29+4 haftalığım ve aynı şikayetler bendede var,bazende itiyor karnım resmen kasılıyor .. artık geceleri uykumdan uyanıyorum tekmelediği zaman ...acaba yerımı dar gelıyor ..suyumu az içiyorum diyorum kendi kendime...:1shok:birde kızlarr sağ göğüsümün alt tarafı ağrıyor sürekli oturduğm için mi ??kaburgam batıyor resmen ... nefes alıp verirken zorlanıyorum...

28 haftalığım bende 2 hafta önce 1 gün içinde hareketleri sertleşti,korkmuştum açıkçası cumartesi kontrolum vardı bebeğim kilo almış 1117 gr olmuş çok şükür:)hareket sertleşmesinin sebebi aslında kaslarının güçlenmesi ve kilo artışıymış..bazen acısa da orda olduğunu ve bize muhtaç olduğunu bildiriyor iyi tarafından bakmalı bence:)

ben 30 un ıcındeyım cok nadıren canımı yakıyor... bebegın durusuyla ılgılı olabılır...

Benimde şahsi düşüncem Zeynep gibi pozisyona bağlı olabileceği ama Dr gidince asık sebebi öğreneceğiz o zaman yine yazarım bakalım bide su alta oynama mevzusu acaba bebgi aşağıdaki taşıyorum onuda sorucam
ninna; giguslerie göbeğin sikistiyordur bende dik oturdunda karnım bacaklarımın üstünde oturuyor sanki :). Aşağıda tasiyisun diyolar etrafındakiler diyirunya ondan belkide böyle geliyo bana

canım artık bebek kocaman annesi bazen mideme öyle bir baskı yapıyorki bazende aşagıda baskı oluyor aşagıda o oldugu için değil artık kocaman oo:):):) bazen öyle bi oluyorki bi tarafdan mideme bastırıyor bi tarafdanda sol tarafımda bi ittirme yuh diyorum ya .

Bebeğin başı aşağıda olsa baskı hissedersin ayaklar şağıda ise tekmeler çıkacakmış gibi acıtabilir ayakta fazla kalmamaya dikkat et bebek aşağı yerleşimli ise seni zorlar kolay gelsin hepinize

29+4 teyim son 1 haftadır bazı hareketleri çok sert oluyor ve canımı acıtıyor! benimde sağ kaburgalarım batıyo sanki offf o0fff!!!

korkmayın kızlar,ben 27,28inci haftamda buna benzer şeyler hissetmiştim.hatta eşime 'yukarılara vurunca acımıyor ama bu aralar resmen bacak arama tekme atıyor,yada topuğuyla basıp bütün gücüyle geriniyor,çok acıyor' diyordum. kontrole gidince bebeğin döndüğünü,yani başının aşağıda olduğunu gördük.sonraları o şikayet azaldı.sanırım çocuk büyüdükçe hareket alanı kısıtlanıyor,o yüzden çok kuvvetli tekme yada kafa atamıyor.:emir_bebek: şimdi 36.haftamdayım,bu aralar bebişimin hareket ettiği bazı anlarda altıma kaçıracakmış gibi hissediyorum,galiba idrar torbamı sıkıştırıyor

Umutcn
bakalım benimde kafası asagiyami donmuş acaba
ama ben donsun istemyorum ne güzel oturuyodu isimde şimdi ben ayaktayken cocuk amda kalkmış oluyor bilmiyorum inşallah donmemistir dondüyse tekrar otursun karnıma naisl olsa sezeryan olacaklarmis

Umutcn
bakalım benimde kafası asagiyami donmuş acaba
ama ben donsun istemyorum ne güzel oturuyodu isimde şimdi ben ayaktayken cocuk amda kalkmış oluyor bilmiyorum inşallah donmemistir dondüyse tekrar otursun karnıma naisl olsa sezeryan olacaklarmis

ay canım,yazdığına çok güldüm,çok hoşsun.onun keyfi yerinde,merak etme sen.amuda kalkmış gibi rahatsız değildir.olması gereken bu,normal yani.neden sezeryan olacak,bir sorun mu var

bugun ılk kez cıddı cıddı way anam dedım walla... 30 haftam bıtıyor... mafoldumben

Ay bende dünden beri olmadı :)
umutcan ama düşünsene ayaktayken cocuk amuda kalkıyor halbuki bagdas kurup otursa :) makat gelişi istiyorum ben
normalden korkuyorum vajinismislu günlere geri donerim diye korkuyorum

Ay bende dünden beri olmadı :)
umutcan ama düşünsene ayaktayken cocuk amuda kalkıyor halbuki bagdas kurup otursa :) makat gelişi istiyorum ben
normalden korkuyorum vajinismislu günlere geri donerim diye korkuyorum

o zıkkım illet bendede vardı,korkma ben korkmuyorum.o günler geride kaldı,bisiklet sürmeyi öğrenmek gibi bişey,bir kez öğrendinmi o korkuyu bir kez aştınmı tamam,eski günlere dönmeyi kafandan at,öyle bişey yok.ben normal doğuracağım bi aksilik çıkmazsa.alkisalkisalkis

X