Doğuma Hazırlık Oğluşuma isim güzel bir isim arıyorummm

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

myosotiss

Guru
Kayıtlı Üye
26 Haziran 2009
380
351
Kız mı olacak erkek mi olacak derken, cinsiyeti belli oldu bizim minik pofidiğin.Erkekmiş artık hazırlıklarınızı buna göre yapabilirsiniz dedi doktorumuz.Yahu nekadar zor isim bulmak.Ben Arası beğeniyordum ama anlamı bulunmuş mal imiş.Eşim geçenlerde Metehan olabilir dedi hoşuma da gitti ama şimdi ona saplandım kaldım başka isim yokmuş gibi :) Kızlık soyadımda Demir, Metehan Demir mi koysam acaba? Çİft isim olsun istiyorum yardımlarınızı bekliyorum kızlarr...

aras ın anlamı kesin o mu? ben araştırıdğımda sadece nehir adı diye geçiyor..

metehan güzel ama uzun bence.mete desek??

çok zor karar vermek bende aytuğ düşünüyorum eğer hanlı isimleri tercih edersen bilgehan da düşünülebilir

Metehan cok guzel bir isim, kulaga da hos geliyor. Demir ismini tavsiye etmem (tabii sahsi gorusum) Orta okuldaki bir arkadasimin ismiydi ve cocukla surekli dalga geciyorlardi, kimse demir diye cagirmiyordu, tahta odun celik vs diyorlardi. Bence de dalgaya acik bir isim. Cift isim konusunda esim de cok muzdarip. Herkes farkli hitap ediyor, evrak doldurmada sorun oluyor, yazim hatalari daha fazla oluyor. Ustelik Metehan zaten birlesik isim, bir de baska isim gelince daha zor oluyor soylemesi. Tek isimin ozellikle erkek cocuklarinin psikolojisini daha iyi etkiledigini okumustum. Allah hayirli bir isim versin.. Gonlune gore olsun.

Oğlumun adı ARHAN.Tavsiye ederim.Anlamı üstün nitelikli ve temiz ahlaklı...
Geçenlerde elimize bitane isim sözlüğü aldık Arhan ismide aklımıza yattı.Ayy onlada tarhana de dalga geçerlermi offf :)

Berrak_07 .!.:
Metehan Demir bence çok uzun olacak.İki isimli biri olarakta iki isim koymanızı nacizane fikrim olarak hiç tavsiye etmem ben gerçekten çok zorluklar yaşadım bu konuda.Resmi bir kuruma gidiyorum görevli Şerife hanım diye sesleniyor bende hiç üzerime alınmayarak acaba kime diyor diye bakıyorum ve sonradan jeton düşüyo tabi.Zaten iki ismi olanlar bir isimlerini seçp kullanıyorlar o yüzden iki ismi hep gereksiz bulmuşumdur. Bulduğunuz isimler çok güzel.Bence sadece Metehan ya da sadece Demir.Çınar isminide önerebilirim.
Bizimki Metehandan wazgeçti.Önerdiği isimlerse Cengizhan,Barbaros,İskender,Timur Ayy bu adam beni öldürecek :1shok: Görümcemde öle dedi ilkinin kısaltmasını yazdıkları için bulmak zor oluyormuş.Adı pınar olduğu için oğlu olursa çınar koyacakmış o isim gitti :)

lazgulu83 .!.:
EMİRHAN da ola bilir....
Eşimin sülalesi kalabalık olduğu için tüm isimlerden war.En yakın arkadaşlarının üçünün çoğunun adı emirhan biri emir CADIARZU Artık elini sallasan emirhana çarpıobilmiyorumkismile

momof2 .!.:
Metehan cok guzel bir isim, kulaga da hos geliyor. Demir ismini tavsiye etmem (tabii sahsi gorusum) Orta okuldaki bir arkadasimin ismiydi ve cocukla surekli dalga geciyorlardi, kimse demir diye cagirmiyordu, tahta odun celik vs diyorlardi. Bence de dalgaya acik bir isim. Cift isim konusunda esim de cok muzdarip. Herkes farkli hitap ediyor, evrak doldurmada sorun oluyor, yazim hatalari daha fazla oluyor. Ustelik Metehan zaten birlesik isim, bir de baska isim gelince daha zor oluyor soylemesi. Tek isimin ozellikle erkek cocuklarinin psikolojisini daha iyi etkiledigini okumustum. Allah hayirli bir isim versin.. Gonlune gore olsun.
mafoldumbenAyy şu çocukların dalgasından zaten acaba ne derler die durmadan düşünüom.Demirden vazgeçtim demir bakır derler üzerler yawrumu :sinifsinif:
papatyass .!.:
bence DEMİRHAN koyabilirsin :)))
Ama demirhan da seçenekler arasında

İşlerimin yoğunluğundan pek araştıramamıştım.İsimler sözlüğünde A harfindeyim hala :) Ama poyraz adıda hoşuma gitmeye başladı.

aras ın anlamı kesin o mu? ben araştırıdğımda sadece nehir adı diye geçiyor..

metehan güzel ama uzun bence.mete desek??

Zaten isim koyarken dikkat etmek gerek.Tek anlamı olmuyor.Bende başta nehir adı die biliodum ama dediğim gibi
Kalın Yün, At kılı anlamında
Nehir
Bide bulunmuş mal demekmiş miş

merhaba belki yardımım olur diye yazayım dedim. benimde bir oğlum olacak. lk hamile kaldığımdan itibaren bu ismi düşündüm. hatta hiç kız ismi düşünmemiştim. bebeğim beni yanıltmadı. paşama RÜZGAR ÇINAR ismini koyacağım. rüzgarı ben çınarı da eşim istedi. ikisinide koyalım dedik:) ama ares i de düşünmüştüm fakat hiç kimse beğenmedi:KK43:

Kız mı olacak erkek mi olacak derken, cinsiyeti belli oldu bizim minik pofidiğin.Erkekmiş artık hazırlıklarınızı buna göre yapabilirsiniz dedi doktorumuz.Yahu nekadar zor isim bulmak.Ben Arası beğeniyordum ama anlamı bulunmuş mal imiş.Eşim geçenlerde Metehan olabilir dedi hoşuma da gitti ama şimdi ona saplandım kaldım başka isim yokmuş gibi :) Kızlık soyadımda Demir, Metehan Demir mi koysam acaba? Çİft isim olsun istiyorum yardımlarınızı bekliyorum kızlarr...

canım alper ismini koyabilirsin güzel bi bence ya da eren de olabilir...

armanç ne ya off valla bazen şaşırıorum ben bu isimlere :) arman olsa neyse ç si ne armanç :)))) ay çok güldüm

X