35 haftalık bebeğim 2 kilo 235gr:(

Kız ben geçen cumartesi 35+1 deydim, kızım 2 kilo 350 çıktı. Arada çok bi fark yok, hemen hemen aynı sayılır. Hurma falan ye, bol süt iç, yumurta ye. Ama stres yapma, normal bence.

Maşallaaahhh doktorun ne yorum yaptı bu duruma canım.. Benim 35+2 de 2900 gr dı.. Ama seninki epey tombik bir bebek olucak belliki..

Birde bebeğim kilo almıyor diyen arkadaşlara bir tavsiyem var.. Lütfen kendi kilonuzu düşünmeyin.. Siz ne yerseniz bebeğinizde onu alıyor..
Benim bebeğimde tek kordon eksik gelişim geriliği olma riski çok fazlaydı ama maşallah hep 2 hafta önde gitti kilosu ben beslenmeme bağlıyorum açıkçası..
Öncelikle yumurta, yoğurt, süt, peynir çok çok iyi tükettim.. İmkanınız varsa ev yoğurdu ve köy yumurtası tüketin..
Günde en az yarım litre süt içtim bazen 1 litre içtim.. Muz, pekmez ve et ürünleri bebeğe hem sağlıklı şekilde kilo aldırıyor..
Lütfen kilo alıcm diye düşünmeyin nasıl olsa hamilelik bittikten sonra hepsi gidecek.. Sağlıcakla kalın bebişlerle..

Yani doktorum bişey demedi canım. Zaten bebek sezeryanla olucaktı. 24 üncü haftamda şeker taramamda yapılmıştı hiçbir sorun çıkmamıştı. bende 12 kilo aldım. Beslenmeme gelince ekstra ve farklı günde bir tane kuru incir ve 2-3 tane cevizden başka hiçbir şey yemiorum yani. Bilmiorum endişeliyim bende. Az kilo alınca da sorun çok kilo alınca da sorun :KK43:(

sonradan çok kilo alabilir. ben de 4 kilo doğmuşum ama 25 yaşımda 43 kiloyu gördüm. kilonun bir önemi yok düzenli ve sağlıklı beslendiği sürece sorun olmaz. bünyesi sağlam olursa çok sık ve kolay hastalanacağını da düşünmüyorum

Benimki de 33+1de 1810 gram çıktı ve ben ne yersem yiyeyim yine 500 gram aldi 3 haftada. Olan bana oldu ben nerdeyse 3 kilo almisim bu sürede. Fazlasini yemeyin, hurma pekmez tahin muz ne varsa ben de yedim bol bol ama cikk olmayinca olmuyor zorlamamali

arkadaşlar inanın hiç sorun degil.oğlum 2280gr ve 45 cm doğdu hala minyon ama hiç doktora gitmemiimdir hastalık yuzunden.şimdi ikinci gebeliğim 35 haftalık hamileyim bebeğim 2300gr ama sıkıntı etmıyorum sağlıklı olsun yeter

Bebege kilo aldiran durum annenin sol yanına yatmasidir.diger türlü yatislarda büyük damarlara baskı olacağından bebeğe giden kan akımı az olduğundan bebek daha az kilo alır. Sol yan yatmak zor geliyorsa günlük dinlenmelerde veya tv izlerken sol tarafina dönük yan yatabilirsin. Ben de geceleri soluma yatamiyorum ama gündüz mümkün mertebe soluma yatıp dinleniyorum.

35.haftamdayım bebeğim 2700 gr ve48 cm doktor haftasıyla uyumlu olduğunu söyledi son haftalarda herşeyden kilo alır diyolar bilmiyorum artık .bal süt ve muzz kilo aldırıyo bebeğe haftada 1 2 kez balık yemeyide ihmal etme ayrıca kimseylede kıyaslamamak lazım sağlıklı olsunda kaç kiloo olacağı önemli değil öyle yada böyle büyüyo çocuklar

benim doktor boyunu hiç söylemiyor 34. haftada 2.500 dü kilosu.zamanında doğarsa kaç kilo olur ki?

Kizlarrr 35 haftalik 2.bebegimiz e hamileyim. Kilosu 3.500 gr. Doktorumuz 3 hafta onden gittiğimiz i söylüyor boyle olup erken dogum yapan varmi aramizda...

Merhaba uraskycn doğumun erken mi oldu vaktinde mi? Benim bebeğim de iki hafta önden gidiyordu ve erken doğdu. Nickin uras, çocuğunun adı mı? Benim bebisimin adi da Uras. Allah evlatlarimizi hayırlı evlat edip bize bağışlasın

31+5 gunlukken 2200 grmdi oglusum şimdi 34+3um cumartesi kontrolüm. İlk oglumda 2100 gr doğdu hatta doğum sisi indi 1830 ile çıktık hastaneden. Sağlıklı olsun hemencecik buyuyorlar zaten gerisi sorun değil.

X