35 haftalık bebeğim 2 kilo 235gr:(

gizem_li

Guru
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2009
89
9
bugün gittim doktora ve bebeğimin kilosunun boyu ve gelişimine göre az plduğunu öğrendim.ne yapmam ne yemem lazım ? son 5 haftamı nasıl beslenerek geçirmeliyim.böyle bir deneyimi olan varmı acaba?şuana kadar 12 kilo aldım..son zamanlarda hata edip yemeklerimin porsiyonlarını azaltmıştım çok kilo almamak için....
bebeğimi en iyi şekilde nasıl besleyebilirim?lütfen yardımcı olun çok üzgünüm:çok üzgünüm:

canım üzülme sağlıklı olsunda kilosu o kadar önemli değil der doktor bana her zaman.ayrıca daha 5 haftan var bol badem ceviz ve pekmez ye ve genelde sol tarafına yat süt içmeyi ihmal etme..
hayırlı doğumlar diliyorum şimdiden.sağlıkla kucağına al meleğini..

sağolun denycm inş kilo alır ...:Saruboceq:

benım bebeğimde 35+4 te 2 200 dü bana görede az ama napam okadar yiyorum ancak bu kadar alıyo ama ben fazla dert etmıyorum 38. haftada sezeryan doğum yapacam artık ozmana kadar ne kadar alırsa. taş çatlasa 2 700 hayırlısı sağlıklı olsunda önemı yok.lülülülülülü

canım sıkma canınını ve son gunlerde hatta haftalarada gunluk 35 40 gr alıyormus ama sut içmeye devam ve pekmez ye hem kan yapar hemde bebeşin hareketlı olur:) ben hergun ıkı yemek kasıgı pekmez yıyorum32 +4de 2100gr dı kafana takma önemli olan saglıklı olması gerısı bos dunyadada buyur bol bol emızırsın

Maden suyu,pekmez,meyve ve sol tarafa yatmak kilo aldırır bebeğe diye biliyorum...

canım hergün haşlanmış yumurta,kırmızı et,pekmez,meyve ,tatlı,balık bunları düzenli ye.ayrıca kuruyemişte tüket badem ceviz antep fıstıgı fındık bunlarıda ihmal etme.

benım bebegiminde kilosu az malesef. 400 gr eksik.. ama eksik kaldığı andan itibaren hergün tahin pekmez , kaju , tatlı iç badem, kabak çekirdeği yedim .. yogurt yada süt. bunları yedim ve bebegim her hafta 200 gr almaya devam etti. şimdi 2,800 gr oldu bunada şükür diyorum.

benim 33+5te 2250ydi kilosu doktor haftasına göre normal olduğunu söyledi..şu an 3000e yaklaşmıştr sanırım :)

Canim uzulme yine cok kötü degil 35 haftalık olup, 1500 gr olan bebisler var allahim onları da saklasin...
Cay iciyorsan cayi kahveyi birak ,arkadaşların dedigi gibi beslen,sol tarafına yat 2500 gram kucağına alsan büyür gider..
Ki çok daha küçük olsa bile allah sağlık versin büyür gider..anne sutunun üstüne düşer buyutursun bebisini..

35+5 deyim bebğim 2525 gr. iyi mi acaba:KK43:

cnm benm bebegımde salı gunu gıttım 2 650 gr dı dr banada en fazla 3 kg dogar fazla ırı bebek deıl dedı yuzume karşı ırılıkten kastı neydı anlayamadım ben 1 75 ım eşim 1 90 tamam zayıf olabılır ama boydan damı ufak anlayamadım adam ne demek ıstedı 3 kg bebegın neresı kucuk olur bılmıorumkı maaşallahh kuzucuklarımıza boşverın kzıalr saglklı olsunlarda zayıf olsunlar hem annem hep der zayıf bebek dogduktan ssnra daha guzel buyur dıe yeyın ıcın ve yatın bebek kılo alcak dıede fazla abartmayın cunku o :KK16:alacagını alıo fazlasını kndımz alıoruz ....

35 haftada 2200 gramdı .. tabi erken doğum yaptım 2570 gr olarak doğdu bebeğim dua et sağlıklı güçlü olsun çok şükür minik doğdu ama küvez görmedi bebeğim...Pekmez ve süt iç :):) hayırlı doğumlar canım...

34+3 te son kontrolümüzde 2385 kg oğluşum doktorumuz her ne kadar haftasınla uyumlu desede banada az geldi pekmez süt muz yumurta düzenli kullanmaya başlıcam inş işe yarar :26:

34+3 te son kontrolümüzde 2385 kg oğluşum doktorumuz her ne kadar haftasınla uyumlu desede banada az geldi pekmez süt muz yumurta düzenli kullanmaya başlıcam inş işe yarar :26:

Şuan 34+5 günlük hamileyim. 2 gün önce yani 34+3 te doktora gittim arkadaşlar. Kızım 3536 gram ve 52 cm boyundaymış. Biraz endişelendim. Benim gibi bebeği olan arkadaşlar var mı acaba? Acil cevaplarınızı bekliyorum lütfen...

Şuan 34+5 günlük hamileyim. 2 gün önce yani 34+3 te doktora gittim arkadaşlar. Kızım 3536 gram ve 52 cm boyundaymış. Biraz endişelendim. Benim gibi bebeği olan arkadaşlar var mı acaba? Acil cevaplarınızı bekliyorum lütfen...

Maşallaaahhh doktorun ne yorum yaptı bu duruma canım.. Benim 35+2 de 2900 gr dı.. Ama seninki epey tombik bir bebek olucak belliki..

Birde bebeğim kilo almıyor diyen arkadaşlara bir tavsiyem var.. Lütfen kendi kilonuzu düşünmeyin.. Siz ne yerseniz bebeğinizde onu alıyor..
Benim bebeğimde tek kordon eksik gelişim geriliği olma riski çok fazlaydı ama maşallah hep 2 hafta önde gitti kilosu ben beslenmeme bağlıyorum açıkçası..
Öncelikle yumurta, yoğurt, süt, peynir çok çok iyi tükettim.. İmkanınız varsa ev yoğurdu ve köy yumurtası tüketin..
Günde en az yarım litre süt içtim bazen 1 litre içtim.. Muz, pekmez ve et ürünleri bebeğe hem sağlıklı şekilde kilo aldırıyor..
Lütfen kilo alıcm diye düşünmeyin nasıl olsa hamilelik bittikten sonra hepsi gidecek.. Sağlıcakla kalın bebişlerle..

X