Bel fıtığı

kardelen35

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2009
23
0
nereye konu açacağımı bilemedim..buraya yazayım dedim..kayınvalidem de bel fıtığı var bi kaç kez fizik tedaviye gitti ama işe yaramadı..ameliyat olmak için izmir e geliyoo..izmir de bel fıtığı yapan doktor ve hastane var mı?bu konuda bi bilgim yok..bilgilerinizi benimle paylaşırsanız sevinirm

merhabalar bel fıtığına son çare ameliyattır. kütahyada olsaydınız değerlendirip tedavi durumunu söylüyebilirdim ama malesef o imkanım yok :KK43:
fizik tedavi alanında uzman fizyoterapistler tarafından yapıldığı sürece gelişme göstericektir :KK66:

Vayyy demek hastanın ameliyat olup olmaması gerektiğine bile sizz kara verebiliyorsunuz
süpersiniz (!) şaştım valla..

bu arada fizik tedavi alanı dışında uzman olan fizyoterapistlerde mi var?
onların alanları neler???

fizyoterapistler ameliyat seviyesine gelip gelmediğini tespit edebilir ve sonra ortopediste yönlendirirler.
fizyoterapi geniş bir alan. spor alanında uzmanlaşanlar , kardiyo pulmoner alanında, pediatri alanında, manuel terapide.. ve bir çok alanda uzmanlaşan fizyoterapistler vardır.

sonuçta bunlarda o alanla ilgili fizik tedavi yapmıyor mu?
ameliyat seviyesine gelip gelmediğini terapistin tespit etmesi ve ortopedistin buna göre hareket etmesi yanlıştır
bu işi fiziyatrist yani fizik tedavi hekimi yapmalıdır

fiziksel tıp hekimini neden katıyorsunuz ortaya eğer fizyoterapist ameliyatı yapmıyorsa fiziksel tıpçılar mı yapıyor. herkesin işine karışmasınlar bırakında ortopedist karar versin. ortopediste yönlendirilir dedim. ortopediste şunu ameliyat et denir demedi.

hastalıkların operasyon kriterleri vardır
bunları fizik tedavi hekimleri bilir ve artık bu hastanın opere olması lazım da der
hatta bazen ortopedistler dönüp fizik tedavi hekimlerine sorarlar biz bu operasyonu yapsak hasta fayda görür mü diye?
fizyoterapistler ise bunlar bilmeyebilir normaldir
çünkü bu onların işi değildir

bizim nasıl bir eğitim aldığımızı sizden iyi biliyoruz merak etmeyin nurtopu hanım. bilgi güçtür bilgi satın alınamaz kim biliyorsa o yapar işini kimseye yapma demeye hakkınız yok. bu cesareti kendinizde buluyorsanız siz hastanın iyileşmesiyle ilglenmiyor getirdiği parayla ilgileniyorsunuzdur. o yüzden bu kadar çabanız. vesselam..

yine söylüyorum siz benim kim olduğumu bilmediğinizden kendinizle beni karşılaştırmanız hatalıdır, bilemezsiniz. Para konusuna gelince hiç bi şekilde aklıma gelmezdi konuyu böyle bi alana çekmek. Ama bu düşüncenizde şunu destekliyorki, siz ne düşünüyorsanız karşınızdakini de öyle düşünüyor sanmışsınız vesselam:) Bu arada tabiki işini yapan hiç kimseye yapma denmez, yeterki işini yapsın..
Ama mesela şöyle bi şeyde varki ben tarihi çook iyi bilsem bile diplomam yoksa tarih öğretmenliği yapamam.

X