Panik Atak Yaşayan Hamileler, Hamile adayları...

ayy canım benim çok çok geçmiş olsun bulantıdan bende çok çektim uyku uyumayı bile unutturmuştu inan bana şimdi bile arada oluyo ama sık dişini en geç 1 aya kadar hiçbirşeyin kalmaz... bende sen girmeyince merak etmiştim walla... walla canım doğum konusunda resmen içimi okuyosun bende aynı şeyleri düşünüyorum ama yaşanıcak ne yazık ki kaçarı yok ben en azından bebeği kucağıma alıcağam anı hayal etmeye çalışıyorum doğum kısmını hiç düşünmemeye çalışıyorum... yoksa ataklarımı çok fena tetikliyor:KK43:((( iyi haberlerini bekliyorum canım dualarım seninle hatta biizim gibi olan herkezle dualarım çook çok öpüyorum dikkat et kendine...

Ah be canım.. Bir grip oldum, anlatamam.. Varya, gece nefes alamamaktan uyuyamadım:. O kadar kötü tıkandım ki, bütün gece eşim acile götüreyim seni dedi durdu.. Bende direndim, gitmedim.. Grip bu, geçer dedim.. Zaten ilaç kullanıyorum birsürü, birde antibiyotik kullanmayayım dedim.. Ama 3 gün oldu, hiç hafiflemedi yaa.. Hala fena tıkalıyım.. Bugün hep baş ağrısı çektimn.. Başımı tülbentle sıktım yattım geçsin diye.. Yok.. Ne yapsam baş ağrım, tıkanıklığım geçmedi.. Ama sabredeceğim bakalım.. İnşaAllah hafifler..
Aşırı bulantıdan tam 2 aydır yemek yemiyorum.. Tam 2 ay oldu.. Sulu yemek yemedim.. Hep kuru şeyler.. Ee sonunda vücut iflas etti, ne savunma kaldı vücutta ne direnç.. Hemen kaptım gribi..
Doğum işini şimdiden hiç düşünme panikçim.. Boşver.. Azıcık daha ilerleyelim, doktorlarımıza sorup karar veririz.. Şİmdiden canını sıkma bence sende.. Düşünmemeye çalış, olur mu?

Ah be canım.. Bir grip oldum, anlatamam.. Varya, gece nefes alamamaktan uyuyamadım:. O kadar kötü tıkandım ki, bütün gece eşim acile götüreyim seni dedi durdu.. Bende direndim, gitmedim.. Grip bu, geçer dedim.. Zaten ilaç kullanıyorum birsürü, birde antibiyotik kullanmayayım dedim.. Ama 3 gün oldu, hiç hafiflemedi yaa.. Hala fena tıkalıyım.. Bugün hep baş ağrısı çektimn.. Başımı tülbentle sıktım yattım geçsin diye.. Yok.. Ne yapsam baş ağrım, tıkanıklığım geçmedi.. Ama sabredeceğim bakalım.. İnşaAllah hafifler..
Aşırı bulantıdan tam 2 aydır yemek yemiyorum.. Tam 2 ay oldu.. Sulu yemek yemedim.. Hep kuru şeyler.. Ee sonunda vücut iflas etti, ne savunma kaldı vücutta ne direnç.. Hemen kaptım gribi..
Doğum işini şimdiden hiç düşünme panikçim.. Boşver.. Azıcık daha ilerleyelim, doktorlarımıza sorup karar veririz.. Şİmdiden canını sıkma bence sende.. Düşünmemeye çalış, olur mu?

tatlım aynen düşünmemeye çalışıyorum daha var diye kendime telkin veriyorum herkes nasıl doğuruyosa bizde öyle doğurucaz Allah ız izniyle.... bende heran grip olabilirim boğazlarım çok fena ağrıyo:KK43:(( çok çok çok geçmiş olsun canım ya bir sağa sağlim bebişlerimizi kucağımıza alsak hiçbişeyimiz kalmicak allah ın izniyle... bu arada ben paxıl i 20 mg alıyorum tatlım umarım bebişlerimize zarar vermiyodur ya....

benimde 19 haftayı geçti zorluo pa özellikle anksiyete korkular 5 ay daha sagsaglim geçer inşallah ilaç kullanmayı düşünmüyorm çünki 5 ay var sonra süt verirken kullanamam başlamaya hiç gerek yok ama zorlanmıyoda degilim bebişlerimizi kucagımıza alınca inşallah hepsi geçer doğum korkularım çok var :KK43:normal doğumdan korkuyorum sezeryan oluncada keşke normal olsaydım die pişman olcam onuda biliorum Allah yardımcımız olsun artık siz doğum konusunda neler düşünüyosunuz.

canım umarım kullanman gerekmeden atlatırsın... ben dayanamadım ne yazık ki 4. aya doğru çok fena oldum kullanmaya başladım mecburen:KK43:(( doğumu sorma gitsin normale cesaretim yok, epiduralde falanda panik atak gelirse diye korkuyorum, genel anesteziden de sanki uyanamicakmışım gibi geliyor... ama genel anestezi ile sezeryan en iyisi olucakmış gibi duruyo benim için kendimi ona hazırlmaya çalışıyorum şimdiden Allah a emanet umarım planladığımız gibi olur herşey... sen nasıl doğum yapmayı düşünüyorsun peki???

güzelim akşamları yatarken kaynar suyu al bi kaba boşalt içine çok az viks krem koy onun buharı senin tıkanıklığına iyi gelir,nefesini açar:KK66:geçmiş olsun...

tatlım aynen düşünmemeye çalışıyorum daha var diye kendime telkin veriyorum herkes nasıl doğuruyosa bizde öyle doğurucaz Allah ız izniyle.... bende heran grip olabilirim boğazlarım çok fena ağrıyo:KK43:(( çok çok çok geçmiş olsun canım ya bir sağa sağlim bebişlerimizi kucağımıza alsak hiçbişeyimiz kalmicak allah ın izniyle... bu arada ben paxıl i 20 mg alıyorum tatlım umarım bebişlerimize zarar vermiyodur ya....

Düşünme boşver.. Daha o zamana çoooooooooooooooook var diye düşün.. O zaman düşünürüz beraber..
Hatta otutrur ağlarız halimize... Korkudan..
Rabb'imiz bu kadarına izin verdi ya, doğuma da izin verecek inşaAllah..
Ama işte bizim biraz daha ferah davranmamız lazım.. Daaa.. Nasıl, bilmiyorum!!

Bende paxili 10 mg. kullanoyorum ama 20 kullansam anca.. Sıkıntılarım yokluyor benide..
Ama 3. aydan sonra daha rahat kullanılır bu ilaçlar canım benim.. Önemli olan ilk 3 ay..
Ben paxille birlikte, BEloc ZOC ta kullanıyorum, çarpıntım için..
Ayrıca günde 2-3 kez Dramamine kullanıyorum, bulantım için..
Elevit vitamin kullanıyorum, hiçbirşey yiyemediğim için..
Ferrum kullanıyorum, demir bağlamalarım çok düşük olduğu için..
Kız ilaçlarla yaşıyorum resmen.. ASlında gönül hiçbirini kullanmamak ister ama..
Baksana günde 5-6 ilacım var.. Vitamin veya kan hapı da olsa, ilaç işte..:KK53:

güzelim akşamları yatarken kaynar suyu al bi kaba boşalt içine çok az viks krem koy onun buharı senin tıkanıklığına iyi gelir,nefesini açar:KK66:geçmiş olsun...

Ayy canım çok sağol yaa. Geçen benimde aklıma geldi, viks kullanmak..
Hamileyken kullanılıyor mu acaba ya..
Gerçekten rahatlatır aslında o..

İlgin için çok sağol, canım benim..:KK16:

canım umarım kullanman gerekmeden atlatırsın... ben dayanamadım ne yazık ki 4. aya doğru çok fena oldum kullanmaya başladım mecburen:KK43:(( doğumu sorma gitsin normale cesaretim yok, epiduralde falanda panik atak gelirse diye korkuyorum, genel anesteziden de sanki uyanamicakmışım gibi geliyor... ama genel anestezi ile sezeryan en iyisi olucakmış gibi duruyo benim için kendimi ona hazırlmaya çalışıyorum şimdiden Allah a emanet umarım planladığımız gibi olur herşey... sen nasıl doğum yapmayı düşünüyorsun peki???

inşallah cnm bana bazen anksiyete öyle bir geliyorki normal doğuma asla diyorum bazende ben yapabilirim diyorum gelgitler yaşıyorum bu konuda sanırım son aylardaki psikolojime baglı olcak.benim doktorum normal doğumdan yana ama tabiki psikolojimi bilmiyor.normal doğumdan korktugum için sezeryan olursam sonradan pişman olurmuyum açıkcası kafam çok karışık.bende senin gibi sezeyandanda normaldende korkuyorum Allah hakkımızda hayırlısını nasip etsin.

inşallah cnm bana bazen anksiyete öyle bir geliyorki normal doğuma asla diyorum bazende ben yapabilirim diyorum gelgitler yaşıyorum bu konuda sanırım son aylardaki psikolojime baglı olcak.benim doktorum normal doğumdan yana ama tabiki psikolojimi bilmiyor.normal doğumdan korktugum için sezeryan olursam sonradan pişman olurmuyum açıkcası kafam çok karışık.bende senin gibi sezeyandanda normaldende korkuyorum Allah hakkımızda hayırlısını nasip etsin.

ay canım ya walla aynen bende öyleyim düşünmemeye çalışıyorum. yüzümüzün akıyla sağa sağlim bebişlerimizi bir kucağımıza alsak Allah ın izniyle başka bişey istemiyorum walla... tatlım sezeryan olduğun iin pişman olmazsın emin ol benim normal doğum yapan arkadaşlarım 1 ay ayataktan kalkamadı dikiş sancısından tuvalete gidemiyolardı yemin ederim... sezeryan olmadıklarına pişman oldular.. herkesde farklı olur tabi ama ben kısmetse sezeryan istiyorum korkudan kasarım zaten kendimi doğuramazmışım gibi geliyo bebeğide riske atmaya gerek yok.. gerçi daha çok var Allah hakkımızda hayırlısını versin dualarım sizlerle...

Düşünme boşver.. Daha o zamana çoooooooooooooooook var diye düşün.. O zaman düşünürüz beraber..
Hatta otutrur ağlarız halimize... Korkudan..
Rabb'imiz bu kadarına izin verdi ya, doğuma da izin verecek inşaAllah..
Ama işte bizim biraz daha ferah davranmamız lazım.. Daaa.. Nasıl, bilmiyorum!!

Bende paxili 10 mg. kullanoyorum ama 20 kullansam anca.. Sıkıntılarım yokluyor benide..
Ama 3. aydan sonra daha rahat kullanılır bu ilaçlar canım benim.. Önemli olan ilk 3 ay..
Ben paxille birlikte, BEloc ZOC ta kullanıyorum, çarpıntım için..
Ayrıca günde 2-3 kez Dramamine kullanıyorum, bulantım için..
Elevit vitamin kullanıyorum, hiçbirşey yiyemediğim için..
Ferrum kullanıyorum, demir bağlamalarım çok düşük olduğu için..
Kız ilaçlarla yaşıyorum resmen.. ASlında gönül hiçbirini kullanmamak ister ama..
Baksana günde 5-6 ilacım var.. Vitamin veya kan hapı da olsa, ilaç işte..:KK53:

tatlım elevitle kan ilacını bende kullanıyorum üstüne paxıl üstüne birde b vitamini sorma içim dışım ilaç oldu... bu arada bende grip oldum öksürmekten sürekli bulantım oldu ve sabaha kadar kustum:KK43:(( doğumu düşündükten bir fena oluyorum zaten canım yaaa ay nolur kopmayalım birbirimizden destek olalım lütfen birbirimize... hep dua ediyorum Allahım bizlere yarım et içimize ferahlık ver yüzümüzün akıyla doğurabilmeyi nasip et diye.... aklım sende cnm dikkat et kendine çok...

ay canım ya walla aynen bende öyleyim düşünmemeye çalışıyorum. yüzümüzün akıyla sağa sağlim bebişlerimizi bir kucağımıza alsak Allah ın izniyle başka bişey istemiyorum walla... tatlım sezeryan olduğun iin pişman olmazsın emin ol benim normal doğum yapan arkadaşlarım 1 ay ayataktan kalkamadı dikiş sancısından tuvalete gidemiyolardı yemin ederim... sezeryan olmadıklarına pişman oldular.. herkesde farklı olur tabi ama ben kısmetse sezeryan istiyorum korkudan kasarım zaten kendimi doğuramazmışım gibi geliyo bebeğide riske atmaya gerek yok.. gerçi daha çok var Allah hakkımızda hayırlısını versin dualarım sizlerle...

cnm doğumlarımız yakın sanırım 3 ekime geliyor benim normal doğum. ekim anneleri topiği var oraya bakıyomusun hiç oraya bak bebişlerle ilgili güzel şeyler paylaşıyoruz moral oluyor biraz.

canım ben eylül anneleri topiğindeyim ama ara ara hepsine bakıyorum:)) cesaretinden dolayıda seni tebrik ediyorum normal doğum konusunda.... kısmet hayırlısı neyse olsun hakkımızda...

Ay kızlar ya.. Şükredin bak, 20. haftalara gelmişsiniz..
Ben daha 12. haftamdayım.. Siz yolu yarıladınız..
Hem Ekimde doğumunuzu yapıp kurtulacaksınız, ben sizden sonra 8 hafta daha bekleyeceğim..
ühü hüüüüüüüü.. Birde beni düşünün..
Gıcıklar sizi hee.. Bekleyemediniz 8 hafta daha...:KK53:

canım ben eylül anneleri topiğindeyim ama ara ara hepsine bakıyorum:)) cesaretinden dolayıda seni tebrik ediyorum normal doğum konusunda.... kısmet hayırlısı neyse olsun hakkımızda...

yok cnm henüz karar veremedim normal şartlarda normal doğum tarihi 3 ekim onu demek istedim benim dogum şeklim nasipse tamamen o zamanki psikolojik ve saglık şartlarına baglı kısmet bakalım:)ama sezeyanda epudural düşünürüm sanırım bebişimin dogdugunu çok görmek istiyorum.hepsinden korkuyorum eee bu çocuk çıkcak artık bi şekil:)

Hem Ekimde doğumunuzu yapıp kurtulacaksınız, ben sizden sonra 8 hafta daha bekleyeceğim..

ee bende senin gibi benden ilerdekilere imreniyorum insan özlüyor bebişini biran önce zaman geçsin kucagımıza alalım istiyo.Allah saglıkla o günleri görmeyi nasip etsin .hem sezeryanda bi iki hafta önceden alıyolar sezeryan düşünüyosan biraz daha erken alırsın bebişini kucagına.Allah yardımcımız olsun ilk haftalar zordu mide bulantısı devam etti benim 18.haftama kadar bundan sonra sorunsuz atlatırız kızlar inşallah.hele sen bebişin kımıldamaya başlayınca gör çok tatlı içerde bi gıdıklanmalar hissediyosun.ama bir panik ataklı olarak onu bile dert ediyorum bebiş kımıldamazsa ogün artık benim suratımdan düşen binparça ama kımıldadımı dünyalar benim oluyo bişey olmadan sagsaglim dogsaydı kuzum:)

ayyy canım benim Allah ın iznyle hepimiz alıcaz bebeişlerimizi kucağımıza... valla nasıl geçti bende anlamadım sayılı gün dedikleri bu olsa gerek sende bir bakıcaksın 20 li haftalardasın... ben seni beklerimde kızım beklemez:)) iyisin dimi keyfiler ne alemde bu arada canım??

yok cnm henüz karar veremedim normal şartlarda normal doğum tarihi 3 ekim onu demek istedim benim dogum şeklim nasipse tamamen o zamanki psikolojik ve saglık şartlarına baglı kısmet bakalım:)ama sezeyanda epudural düşünürüm sanırım bebişimin dogdugunu çok görmek istiyorum.hepsinden korkuyorum eee bu çocuk çıkcak artık bi şekil:)

anladım canım benimde 30 eylül olarak çıkıyor ama o tarih 10 - 15 gün falan sapıyomuş sende muhtemelen eylül sonu gibi doğurursun Allah ın izniyle... Hakkımızda hayırlısı neyse o olsun walla bende sezeryan diyorum ama bebişim dayanamayıp bir süpriz yaparsa bir bakmışım normal olmuş:))) Allah ım hakkımızda hayırlısını versin yüzümüzün akıyla kucağımıza almayı nasip etsin inşallah kuzucuklarımız........

ayyy canım benim Allah ın iznyle hepimiz alıcaz bebeişlerimizi kucağımıza... valla nasıl geçti bende anlamadım sayılı gün dedikleri bu olsa gerek sende bir bakıcaksın 20 li haftalardasın... ben seni beklerimde kızım beklemez:)) iyisin dimi keyfiler ne alemde bu arada canım??

İnşaAllah.. Rabb'im hepimize yardım etsin.. Ama siz benden hep 8 hafta ileride olacaksınız ya, ben
hep size imreneceğim yani.. EE napalım, dünyanın kanunu bu.. Keyfim, eh işte.. Bulantılarımın geçmesini bekliyorum..
Normal yemek yeme aşamasına gelemedim daha.. Bakalım işte.. Bekliyoruz..

arkadaşlar 4. aydan sonra trankobuskas kullanılır mı bilen ya da bugünlerde psikiyatri veya kadın doğuma gidecek arkadaşlar doktorlarınıza bi sorar mısınız ben ilçedeyim heran doktora ulaşamıyorum.

selam panik ataklı anneler nasıl gidiyor benim hergün opsesif bir biçimde bebiş nasıldır acaba besleyebiliyomuyum nasıl doğurucam ay niye halsizim kansızlıkmı var acaba sürekli evhamlı :)Allaha şükür yolu yarılamışız 20 hafta olmuş Allah tamamına erdirsin.

X