Panik Atak Yaşayan Hamileler, Hamile adayları...

Ya siz ne gıcık insanlarsiniz
İnsani agiz tadiyla bi bunalima sokmuyorsunuz:)
Ne desem olumlu bisey bulmak zorundamisiniz????
Saka bir yana Allah sizden razi olsun
Ne zaman pes dicek olsam
Hooooop dur bakalim bunlar normal diyorsunuz beni kendime getiriyorsunuz tesekkur ederim ezan okunuyor suanda Rabbim gönlünüzün muradini versin insallah
Bu arada ben bugun aciklanan kpss memur atamalariyla milli egitim bakanligina memur olarak atandim kizlar insallah hakkimda hayirlisi olur

Sevimcim bu bebeklerin geçiş dönemi gibi düşün büyüdükçe uyku düzeni oturacak annesini tanımaya başlıcak. 6. Ay sonra katı gıdalalara geçecek o zaman dahada rahatlicaksın Allah'ın izniyle inşallah şu an en zor süreçler ama geçecek tadını çıkarmaya az kaldı canım benim sabır

fuja sen hamileydin diye hatırlıyorum ne durumdasın

valla moral kaynağısın, inşallah darısı bana :) buraya yazmak okumak bile bana sıkıntı veriyordu bi kaç ay olmuştur herhalde yazmadım arada okudum yazılarınızı... ben hala dışarı cıkmak ıstemıyorum bunu aşamamak beni üzüyor açıkçası, ev hapsindeyim sanki alıştım bi de....... sen de vardı diye hatırlıyorum şimdi ne durumdasın dışarıyla

valla moral kaynağısın, inşallah darısı bana :) buraya yazmak okumak bile bana sıkıntı veriyordu bi kaç ay olmuştur herhalde yazmadım arada okudum yazılarınızı... ben hala dışarı cıkmak ıstemıyorum bunu aşamamak beni üzüyor açıkçası, ev hapsindeyim sanki alıştım bi de....... sen de vardı diye hatırlıyorum şimdi ne durumdasın dışarıyla

Aaaa çok teşekkür ederim :) Şu an sen de bana moral kaynağı oldun :)

Sen hamile miydin? Ben unuttum da kusura bakma lütfen.

Doğumdan sonra daha iyiyim çok şükür. Hala sıkıntım var ama tam doz ilaç alamıyorum ve doktorumla görüşmedim henüz. Minik minik adımlarım var sadece. Geçen gün kızımın göz muayenesi vardı. Hastaneye giremiyorum hala. Dışarı da çıkmak istemedim. Arabada bekledim. Tabi hava sıcak olunca benim için daha bunaltıcı oluyor. Ama eve giderken hazır yiyecek bişeyler alalım dedik. Arabadan çıktım, kızımı kucağıma aldım, dışarıda ve pizzacıda dolandım. Tabi pizzacının boş olması avantaj :) Bu kadarı bile bana büyük birr başarı. İnşallah doktora da gidebilirsem daha iyi olurum.

İnşallah sen de benim gibi minik adımlarla başlayıp dışarı çıkabilirsin.

Doktorum demişti ki; Panik ataklılar sıcağı sevmez çoğunlukla. Çünkü sıcak havanın verdiği bunaltı, panik atak belirtilerine benzer. Yazın daha sık panik atak yaşıyorsanız sebebi bu olabilir :)

Aaaa çok teşekkür ederim :) Şu an sen de bana moral kaynağı oldun :)

Sen hamile miydin? Ben unuttum da kusura bakma lütfen.

Doğumdan sonra daha iyiyim çok şükür. Hala sıkıntım var ama tam doz ilaç alamıyorum ve doktorumla görüşmedim henüz. Minik minik adımlarım var sadece. Geçen gün kızımın göz muayenesi vardı. Hastaneye giremiyorum hala. Dışarı da çıkmak istemedim. Arabada bekledim. Tabi hava sıcak olunca benim için daha bunaltıcı oluyor. Ama eve giderken hazır yiyecek bişeyler alalım dedik. Arabadan çıktım, kızımı kucağıma aldım, dışarıda ve pizzacıda dolandım. Tabi pizzacının boş olması avantaj :) Bu kadarı bile bana büyük birr başarı. İnşallah doktora da gidebilirsem daha iyi olurum.

İnşallah sen de benim gibi minik adımlarla başlayıp dışarı çıkabilirsin.

Doktorum demişti ki; Panik ataklılar sıcağı sevmez çoğunlukla. Çünkü sıcak havanın verdiği bunaltı, panik atak belirtilerine benzer. Yazın daha sık panik atak yaşıyorsanız sebebi bu olabilir :)

adına sevindim :) bende 33 hafta oldu artık 20. haftadan sonra ilaç almaya başlamıştım şimdi daha iyiyim, benim kadar sosyal biri nasıl bu kadar evde oturuyor canı sıkılsa bile, bende şaşıyorum kendime :) inşallah kurtuluruz bu sıkıntılardan

özel mesajada cvp veremıyormuşum belli bir yorum sayısımı ne lazımmış...buraya yazıyım dedim

valla o kadar cok bıktım ki doktorlardan ama bakarım yinede sğl... gecen ay kadın doğumcumuda değiştirdim, ama yenısıde şüpheli şimdi hem dr hem hastane bakıyorum daha karar veremedım.

Son düzenleme:
Heralde bırakmicaz seni öyle bir başına gücümüz el verdiğince inşallah. Allah seninde bütün ve bütün kardeşlerimizin gönlündeki bütün dileklerini kabul etsin inşallah. Memur olarak atanmana çok sevindim nasipse ne zaman

Meraba melis evet doğru hatırlıyorsun hamileyim. İlk günlere nazaran iyiyim hamd olsun. Bu aralar sıcağında vermiş old. Sıkıntılar bazen panik hallerim oluyo ama Allah'ın izniyle idare etmeye çalışıyorum sen nasılsın. İlacı bırakacakmısın doğumdan sonrada devam edicekmisin

Kızlar selam ne zamandır yazamıyorum şimdi okudum yazdıklarınızı..
Sevimcim sende ilerleme görüyorum yaşadıklarını sorgulamaya başlaman bile bir iyileşme belirtisi bence
Önemli olan sorgularken kendini çok kaptırmaman sanırım.. Ama iyileşmek istemen bile bunun için çaba göstermen bile büyük gelişme
Hepsi geride kalacak birgün..
Geçen gün aklıma geldi son yazdıklarını okumadan önce sevimde geçmişte üzüntüler yaşamış belli dedim kendi kendime yanılmamışım..
Malesef bu hastalık geçmişten gelen sıkıntılardan sonra gün yüzüne çıkıyor hemde en mutlu olduğun zamanda hortluyor..

Kızlar hepiniz heran aklımdasınız ama gelen giden, bebek, eşim izinde çok giremiyorum bu aralar..
Beni sorarsanız hamileliğime nazaran çok çok iyiyim ama arada aşırı bunalıyorum ve bir mutsuzluk, umutsuzluk çöküveriyor..
Dün akşam kızım yine çok ağladı gazdan dolayı o ağladı ben ağladım.. Bende bunaldım bu aralar ama yapacak birşey yok bu günlerde geçecek diyorum..
İlacımı en düşük dozda almaya devam ediyorum.. Çok şükür sütüm yetiyor kızıma..
Evlat çok farklı birşeymiş gerçekten...

Meraba melis evet doğru hatırlıyorsun hamileyim. İlk günlere nazaran iyiyim hamd olsun. Bu aralar sıcağında vermiş old. Sıkıntılar bazen panik hallerim oluyo ama Allah'ın izniyle idare etmeye çalışıyorum sen nasılsın. İlacı bırakacakmısın doğumdan sonrada devam edicekmisin

bu aralar gidip görüşmem lazım psikytrla... ama daha önce konuştuğumuzda bu ay içinde yarıma indirriz demişti veya devam ederiz böyle... ama ben yarıma indiremıycem sanırım, eskiye oranla daha iyi ama yinede bunaldığım çok oluyor...

kaç hafta oldu senin

Heralde bırakmicaz seni öyle bir başına gücümüz el verdiğince inşallah. Allah seninde bütün ve bütün kardeşlerimizin gönlündeki bütün dileklerini kabul etsin inşallah. Memur olarak atanmana çok sevindim nasipse ne zaman

Sagol cnm
Dun atama yapildi ama nasil olcak ne zamn olcak hic bilmiyorum esim bugün gidip konusacak direk izne ayrilirim zaten asyanin biraz büyumesi gerek

Kızlar selam ne zamandır yazamıyorum şimdi okudum yazdıklarınızı..
Sevimcim sende ilerleme görüyorum yaşadıklarını sorgulamaya başlaman bile bir iyileşme belirtisi bence
Önemli olan sorgularken kendini çok kaptırmaman sanırım.. Ama iyileşmek istemen bile bunun için çaba göstermen bile büyük gelişme
Hepsi geride kalacak birgün..
Geçen gün aklıma geldi son yazdıklarını okumadan önce sevimde geçmişte üzüntüler yaşamış belli dedim kendi kendime yanılmamışım..
Malesef bu hastalık geçmişten gelen sıkıntılardan sonra gün yüzüne çıkıyor hemde en mutlu olduğun zamanda hortluyor..

Kızlar hepiniz heran aklımdasınız ama gelen giden, bebek, eşim izinde çok giremiyorum bu aralar..
Beni sorarsanız hamileliğime nazaran çok çok iyiyim ama arada aşırı bunalıyorum ve bir mutsuzluk, umutsuzluk çöküveriyor..
Dün akşam kızım yine çok ağladı gazdan dolayı o ağladı ben ağladım.. Bende bunaldım bu aralar ama yapacak birşey yok bu günlerde geçecek diyorum..
İlacımı en düşük dozda almaya devam ediyorum.. Çok şükür sütüm yetiyor kızıma..
Evlat çok farklı birşeymiş gerçekten...

Sagol melekcim
Evet gecmisim biraz karanlik:)
Cidden esimi cok fazla (bence gereksz) önemsedigimden yaptigi herseyi taka düşüne beynime kazimişım
Sonunda patladi maalesefff:KK43:
Ama daha iyi olacam insallah hayatin akisina kaptirirsam unuturum yada alisirim gerci alisamiyorumda en azindan takmam belki

Sagol melekcim
Evet gecmisim biraz karanlik:)
Cidden esimi cok fazla (bence gereksz) önemsedigimden yaptigi herseyi taka düşüne beynime kazimişım
Sonunda patladi maalesefff:KK43:
Ama daha iyi olacam insallah hayatin akisina kaptirirsam unuturum yada alisirim gerci alisamiyorumda en azindan takmam belki

Eğer eşinle olan bu durumu aşamazsan,daha sonraki bi zamanda (sen toparlandıktan ve kızın biraz kendine geldikten sonra) bi aile terapistine gitmenizi öneririm. Ya da dediğim gibi geçmişinle barışman lazım. Doktorumdan öğrendiğim bu. Kendinle barışmazsan dertler yakanı bırakmaz.

Geçmişi düşünürken bu gününü kaçırırsın...

Eğer eşinle olan bu durumu aşamazsan,daha sonraki bi zamanda (sen toparlandıktan ve kızın biraz kendine geldikten sonra) bi aile terapistine gitmenizi öneririm. Ya da dediğim gibi geçmişinle barışman lazım. Doktorumdan öğrendiğim bu. Kendinle barışmazsan dertler yakanı bırakmaz.

Geçmişi düşünürken bu gününü kaçırırsın...

Tam olarak bunu yapiyorum saplantili bi sekilde gecmisi düsünerek bugunu mahvediyorum yani öyle yapiyordum hastalandim:KK43:
Simdi hepsi birbirine girdi
Esimi cok seviyor bi okdarda kızıyordum

GEÇMİŞLe yaşamak en agir ruh hastalıgıdır
Eger silemezsen asla yeni bir gelecek yazamazsın

Neyse simdi esimin eskiden yaptiklari degil asyam ve ben daha önemliyiz kendime bakmam kendimi toparlamam gerekli

Tam olarak bunu yapiyorum saplantili bi sekilde gecmisi düsünerek bugunu mahvediyorum yani öyle yapiyordum hastalandim:KK43:
Simdi hepsi birbirine girdi
Esimi cok seviyor bi okdarda kızıyordum

GEÇMİŞLe yaşamak en agir ruh hastalıgıdır
Eger silemezsen asla yeni bir gelecek yazamazsın

Neyse simdi esimin eskiden yaptiklari degil asyam ve ben daha önemliyiz kendime bakmam kendimi toparlamam gerekli

Farzet ki hamile olduğun gün evlendin. Ya da kızın doğduğu gün evlendin. Bırak elinden o eski defteri. Yeni bi defter al eline, güzel şeyler yazmaya başla.

Eskiyi değiştiremezsin. Hangi konuda olursa olsun, yaşanmış konular üzerinde kimsenin hükmü yok. kaderimizde öyle yazılmış, öyle yaşamışız. Artık bu güne bakmak lazım. Ne demiş Mevlana?

Her gün bir yerden göçmek ne iyi.
Her gün bir yere konmak ne güzel.
Bulanmadan, donmadan akmak ne hoş.
Dünle beraber gitti, cancağızım,
ne kadar söz varsa düne ait.
Şimdi yeni şeyler söylemek lazım.

merhabalr arkadaşlar, bir kaç gün önce yazmıştım okb ve panik atak hastasıyım lustral 100mg dan gün de bir buçuk doz alıyorum,geceleride tranko buskas..hamilemiyim acaba diye çok tedirgin olmuştum,test yaptırdım gebelik falan çıkmadı..bugün de pskiyatrıma gittim bebek istediğimi söyledim, endişelerimii anlattım yoksunluk sendromu falan...doktor sadece tranko buskası kesti günde 150 mg lustralle devam et dedi hamile kalır kalmaz keseriz ilacı dedi; bende bir buçuk dozu bir anda kesmek sıkıntı yaratmaz mı dedim?yok hayır dedi rahat olun dedi başka bazı ilaçlar sıkıntı yaratabilir bu durumlarda, ancak lustral o gruptan bir ilaç değil...dolayısıyla gebeliğinizi öğrendiğiniz anda sıkıntısız kesebilirsiniz ilacı dedi...tedaviye ara veririz dedi. lustral kullanırken hamile kalan var mı aranızda acaba, gerçekten sorun yaşanmıyor mu onu merak ediyorum,doktor evet doğrusunu bilir ama yaşayan da tecrübe eder,deneyimi olan varsa yardımcı olailir mi??

Melekcim loğusalık da çok Ama bir o kadarda tatlı değilmi bende bazen uykusuzluktan sinirlenip oturup ağlardım ama oğlumun yüzüne bakınca geçerdi. Ne güzel tatlı heyecanlar darısı başımıza

Farzet ki hamile olduğun gün evlendin. Ya da kızın doğduğu gün evlendin. Bırak elinden o eski defteri. Yeni bi defter al eline, güzel şeyler yazmaya başla.

Eskiyi değiştiremezsin. Hangi konuda olursa olsun, yaşanmış konular üzerinde kimsenin hükmü yok. kaderimizde öyle yazılmış, öyle yaşamışız. Artık bu güne bakmak lazım. Ne demiş Mevlana?

Her gün bir yerden göçmek ne iyi.
Her gün bir yere konmak ne güzel.
Bulanmadan, donmadan akmak ne hoş.
Dünle beraber gitti, cancağızım,
ne kadar söz varsa düne ait.
Şimdi yeni şeyler söylemek lazım.

Merhaba eski yazıları okuduysan benim yaşadıklarımı anlarsın.25haftalıkken başladım ilaç kullanmaya önce cipralex onu snra lustral 25likle değiştirdik ve risperdal 1mg yarısı asıl sorun risperdaldi benim için dr kesinlikle kullanmamı istemedi 1hafta kullandım tekrar bıraktım bebeğime zarar vermesin diye daha kötü olunca tekrar başladım lustral sabah risperdal gece.dr lustrala bişe demedi kullanılabilir dedi.Allaha sığındım kullandım doğumdan 2,3hafta öncesinde biraktım.37+2 haftalıkken doğum yaptım ama ilaçladan dolayı değil zaten 7ay yattım erkendogum tehlikesiyle.dr normal tarihini beklemicek dedi ve epidurl yaptı.bebişimin karaciğer enzimleri bile gayet düzgün 3.130gr dogdu.sarılığımız sınırda onun için uğraşıyoruz bi de çook uyuyoruz.buradaki yazıları okuyup moral bulmaya çalışırdım hiç korkma Allahım nasip edince hiçbişe engel olamaz.

Merhaba eski yazıları okuduysan benim yaşadıklarımı anlarsın.25haftalıkken başladım ilaç kullanmaya önce cipralex onu snra lustral 25likle değiştirdik ve risperdal 1mg yarısı asıl sorun risperdaldi benim için dr kesinlikle kullanmamı istemedi 1hafta kullandım tekrar bıraktım bebeğime zarar vermesin diye daha kötü olunca tekrar başladım lustral sabah risperdal gece.dr lustrala bişe demedi kullanılabilir dedi.Allaha sığındım kullandım doğumdan 2,3hafta öncesinde biraktım.37+2 haftalıkken doğum yaptım ama ilaçladan dolayı değil zaten 7ay yattım erkendogum tehlikesiyle.dr normal tarihini beklemicek dedi ve epidurl yaptı.bebişimin karaciğer enzimleri bile gayet düzgün 3.130gr dogdu.sarılığımız sınırda onun için uğraşıyoruz bi de çook uyuyoruz.buradaki yazıları okuyup moral bulmaya çalışırdım hiç korkma Allahım nasip edince hiçbişe engel olamaz.

çok teşekkür ederim paylaşımın için,nasıl iyi geldi söylediklerin anlatamam...ben şu an hamile değilim,günlük 150 mg(1,5) doz lustral alıyorum korumayı da bıraktık-gebelik olduğu an kesicez dedi doktor, nasip bakalım..sen lustrali bıraktığında atak yaşadın mı, ya da takıntıların(okb) falan var mıydı?

Kizlar nasilsiniz
Umarim ataksiz rahat ferah günler geciriyorsunuzdur

Kendi adıma çok şükür iyiyim. Kızım bunaltıyor biraz, o kadar...Ararsam dertlenecek bişey bulurum. Ama istemiyorum :) Sen nasılsın? İlaçlar etki etmeye başladı mı?

X