Panik Atak Yaşayan Hamileler, Hamile adayları...

doğum meselesi konuşulmaya devam edior kızlar.benimde çok az kaldı ve daha karar veremedim.normal doğuma cesaret edip o anda soğukkanlılıgımı koruyup normal doğum yapmayı çok istiyorum çünki bu benim psikolojime çok iyi gelecek mükemmel bir iş başarmışım gibi hissedeceğim kendimi.cesaretlendirilmeye ihtiyacım var:KK43:şartlar normale uygunken sezeryan yaparsan pişman olcağımı biliorum.kızlar normal yapmayı düşüneniniz varmıı?yada daha önce olumlu normal doğum yapmış olan.Allahım buna ben karar veremiorum.hep dua ediorum normal doğum benim kaldıramiycam bir süreç isee Allahım ne olur zorunlu sezeryan olsun içim rahat olsun.bunu seçme şansını bana bırakma diee.Allahım hayırlısını nasip etsin artıkk.birdahaki gittigimde doktora sorucam normal doğumda heyecan korku yaparsam bebege zarar verrimi doğum sürecini etkilermi die bakalım ne diceekk ayy ben karar verene kadar doğurcam:)

Merhabalar Nilcigim,

sezeryan konusunun Türkiyede böyle olmasi cok üzücü bence, helede devletin bu ise karismasi sacmalik, sanki baska isleri yokmus gib.bence her kadin kendi tercihini kendisi yapmali.tamam keyfi sezeryan tabiki iyi birsey degil, ama bizim gibiler bunu tercih ediyorsa hakli gerekceleri var demektir.yoksa kim karnina 7 kat bir kesik ister, günlerce agri cekmek ister, egilmek, dosrulmak, gülmek,hapsurmak hepsi sorun bir süre.iyilesme süreci daha zor normal doguma göre.tabi simdi her normal dogumuda parkta gezinti gibi göstermenin anlami yok.senin yasadiklarin gibi mesela.her kadinda 1 saatte normal dogurup aksamina evine gidip güle oynaya hayatina devam etmiyor.dogum kanali dar olan var, dikis atilani var...varda var yani.Ayrica yok bebegin kilo almasin felan sacmalik bunlar.Köy yerinde 5-6 kiloluk bebekleri normal dogumla dünyaya getiriyor bircok kadin, onlarin cani yokmu.demekki kilolu bebek esittir sezeryan demek degil doktorlarin iddia ettigi gibi, hikaye yani.tibbi gereklilikler var elbette.mesela benim bebegim dönmedi halen ki kilosu itibariyle de artik dönmez dedi kadin dogumcu, 3 kilo olmus yeri dar dedi.halen yatay yatiyor karnimda.bir milim asagida kaymadi, cok zorlaniyorum nefes almakakta yemek yemekte, hareket etmekte.yani sezeryan icin dil dökmeme gerek kalmadi ama zaten dogum kanalimda dar.bunlar olmasaydida rapor alirdim piskyatriden, eger hastane giciklik yapsa idi.cünkü her bünye ayni degil, ben normal dogum yapabilecek ne bir piskolijiye sahibim nede vücuda.bu bir gercek, mazeret degil.napabilirim benmi istedigim panik atak olmayi, carpintilari extrasistolleri.Buda bir hastalik, hemde düsmanima bile dilemiyecegim bir hastalik.

baska bir hastanede dogurma sansin yokmu nil.Böyle agir bir travmadan sonra kimse seni normal doguma zorlayamaz, bu haksizlik.en iyi sen tanirsin kendini, kendi bedenini.yapamiyacagim diyorsan yapamiyacaksindir.mesela benim bebegimde normalden iri, artik sekerden yoksa yine genetikmi bilemiyorum.ama normal diye diretsem ben dogum kanalinda takili kalabilirmis.beynine oksiyjen gitmeyebilirmis ve kalici hasarlar olabilirmis.herseyde bir risk var.sonuc olarak allaha tevekkül ediyoruz elbette herseyi, o en iyi bilendir ama madem tipta allahin bir nimeti faydalanmak hakkimiz.tüp bebekte de sakat dogum oranlari daha yüksekmis, onuda kaldirsinlar o zaman olurmu.herseyin artisi eksisi var.Hakkinda ve hakkimizda hayirlisi olsun ama kafana yatmiyorsa degistir doktorunu hastaneni.birde bunun stresini yasama.

seker testinin iyi cikmasina cok sevindim.ben halen insülin vuruyorum.doguma kadarda vuracagim maalesef.hatta dogumdan sonrada ölcmeye devam dedi doktor, normale dönene kadar kontrol edilecek.hayirlisi napalim.

Malesef, 1 haftadır beni normale zorlamaları bende yine atakları hortlattı. Aklımdan çıkaramıyorum. Çok büyük haksızlığa uğradığımı düşünüyorum.. İlk doğumumda, ben ısrar etmiştim normal olsun diye.. Çünkü herşey normal ve yolunda görünüyordu.. Ama şimdi bana yasak, o zamanlar keyfiyyen sezeryan yaptıran herkese serbest.. Bu haksızlığın suçu devlette değil.. Devlet, genede açık kapı bıraktı.. Çok korkmak, riskli gurupta olmak giib.. Ama her zamanki gibi bizim doktorlarımız devletin yasağını abartarak haksızlık yapıyor.. Ben ve benim halimde olana yapmayacaklarda, kime yapacaklar Allah aşkına.. Ben bunu anlamıyroum..
İşte gene başardılar.. Hayatım hep haksızlıklara uğramakla geçti benimm. Şu an yine aynı şeyleri yaşıyorum.. 1 ay daha bekleyeceğim inşaAllah.. 1 ay sonraki kontrollerimde yine bana normal doğumdan bahsederlerse, o zman Sağlık Bakanlığına mail üstüne mail, dilekçe üstüen dilekçe yazacağım.. hakkımı arayacağım.. neden beni buna zorluyorlarki.. ben 2 doğumumun birini normal yapmışım işte.. Keyfi yaptıranların üzerine gitsinler.. Herşeyin cezası ben ve benim gibiler üzerine mi çıkacak..
Bakalım , mücadelemi vereceğim, önümüzdeki ay.. Gerekirse, hastane başhekimine kadar çıkacağım.. Bizim gibiler hakkımızı savunmazsa, daha çoook semer vuracaklar sırtımıza...
Canım, bu gittiğim başka bir doktordu.. Doktor değiştirdim yani.. ama aynı özel hastanenin başka doktoruydu.. Sanırım bu hastanede bir durum var.. Geçen bana bir arkadaşım, bu hastanenin yasak öncesi çok aşırı sezeryan yapmaktan dolayı uyarı ve ceza aldığını, yasak geldikten sonra böyle davranmak zorunda kaldıklarını söyledi.. Sanırım böyle bir durum var.. Yoksa bu kadar ısrarcı davranmazlardı herhalde.. Herşeyin kokusu yakında çıkar.. Rabb'im benim yanoımda olsun.. Çok zor durumdayım şuan , psikolojik olarak resmen çöktüm bu hafta.. Şimdi toparlanmam lazım...
Ah be nisan, sende sabret, az kaldı.. Zordur insulin vurulmak ama, ne kaldı şunun şurasında.. Sabır sabır sabır.. Ama işte ekstar şeyler çıkıp can sıkmasa.. İnsan sabredecekte... Kafayı yedirtiyorlar insana...

Canım neredesin eğer istanbuldaysan farklı bir doktora git benim en yakın arkadaşımın doktoru var çok iyi bir kadın doğumcu arkadaşım 110 kilo falandı doğum yaptırdı bide arkadaşımı daha önce yumurtalıklarından kitle vardı çocuk doğurması imkansız falan deniliyorsu kitleyide o doktor çıkartmıştı ardından 2 sene sonra doğumun bile o yaptı arkadaşımın dediğine göre neredeyse çok az acı çekmiş
bende hamile kalırsam onda doğurmayı düşünüyorum dilersen bir bak
veya devlette çalışan çok iyi doktorlar var özel muyahaneleri oluyor o tarz bir doktor bulsan özelde gidip görüşürsün sezeryanını gerçeklerştirir
ya demeden geçemicem ama bizim gibi hastaların sezeyan doğurma hakkını kim neden elimizden alırki
elimizde değilki mesela benim pa krizim geldimi en az yarım saat kalbim deli gibi atıyor bulanık görüyorum ellerim uyuşuyor o halde nasıl doğum yapabilirimki
canım tekrardan ALLAH yardımcın olsun

Vallahi hiçbirşey diyemiyorum, bilemiyorum artık.. Çok büyük bir haksızlığa uğruyorum, tek bildiğim bu.. Etrafımdaki herkess, daha önce (çok afedersiniz ama) vajinamın şekli bozulmasın diye gidip sezeryan oldu geldi misler gibi.. Onların 2. hamilelikler ve sezeryan olacaklar gene.. Neden? Çünkü ilki sezeryan.. Ama bana yasak.. neden.. Sen EŞŞEKSİN.. SALAKSINDA ONDAN.. İlkini çektin bunuda kuzu kuzu çekersin.. Onlar pranses.. Sen hayvan... Bu muamele yappılıyor şu an.. halimi göre göre bunu yapıyorlar..
Ama bakalım önümüzdeki ay neler olacak... Bebeğim 4 kg. geçerse, zaten kendiliğinden sezeryan olacak ama bu benim içimi rahatlatmayacak.. Çünkü kendiliğinden olması haksızlığın yok olması anlamına gelmez.. Şu an bana birileri "sen sezeryan olmalısın" demediği sürece benim içim rahatlamayacak.. Herkes aklını başına toplamak zorunda.. Bunun içinde bizim bilinçli olmamız ve öyle davranmamız lazım.. İş gene halkta bitiyor.. :KK14:

AAAaa... Efrahım, sen mi geldin...
Prenses nasıl.. İyi misiniz....:nazar::nazar::nazar:

Ben geldim kuzum..Okudum okudum sinir oldum aslında bebeği emzrrken telden yazdm size ama görünmedi..Şu senin doktor die gittiğin akıl vicdan yoksulu şahsiyete dicek bişey bulamadım.Sakın bir daha gitme..Allah herkese bulunduğu yerin hakkını vermek nasip etsin..
Ya Nil ya nasıl ısrar edebilirler seni umutsuzluğa sürüklüorlar zaten orada yalnızsın ailen yanında değil kendimi snin yerine koyup çıkış yolu arıorum..Keşke başka hastane başka doktor imkanın olsa..Hangisine kızacağımı şaşırdım kadın doğumcular eskiden sezeryn die ölürlerdi şimdi normal..Önceden sezeryan doktorlara daha fazla puan kazandırıormuş şimdi ise normal die duydum..Ne olursa olsun sağ duyulu doktor lazım..Sana psikolog lazım acil ama gerçek bir psikolog...

ADAY özellikle sana tavsiyem sadece doğuma takılma bak benm anksiyetem tavan yaptı şu an .Nili dinlemedim hiç hazırlanmadım doğum sonrasına şimdi emerken boğazına süt kaçsa ben kriz geçiriorum!Vücudunca kırmızılıklar çıktı soluğu annemin odasnda zor aldım kalk hastaneye die annem sakinleştrdi beni normal die hemen nete girdim yenidoğan deri döküntüleri normalmiş.Biraz okusaymışım biraz bilseymişim beni neler beklior bu kdr yıpranmazdım..Geceleri oturup ağlıorum anne ben bakamıcam diorum..Ama Rabbim verecek onun gücünü bi şekilde.biz bu hastalıktan dolayı bu kadr zorlanıoruz işte.Bu hastalığın üzerine gtmek şart!kesinlikle ilaç psikolog kitaplar psikiyatr ne varsa imkanlar artırılmalı..İlk önce doğum tabi inş hepinizin beklediğinizden çok daha kolay geçecek..

doğum meselesi konuşulmaya devam edior kızlar.benimde çok az kaldı ve daha karar veremedim.normal doğuma cesaret edip o anda soğukkanlılıgımı koruyup normal doğum yapmayı çok istiyorum çünki bu benim psikolojime çok iyi gelecek mükemmel bir iş başarmışım gibi hissedeceğim kendimi.cesaretlendirilmeye ihtiyacım var:KK43:şartlar normale uygunken sezeryan yaparsan pişman olcağımı biliorum.kızlar normal yapmayı düşüneniniz varmıı?yada daha önce olumlu normal doğum yapmış olan.Allahım buna ben karar veremiorum.hep dua ediorum normal doğum benim kaldıramiycam bir süreç isee Allahım ne olur zorunlu sezeryan olsun içim rahat olsun.bunu seçme şansını bana bırakma diee.Allahım hayırlısını nasip etsin artıkk.birdahaki gittigimde doktora sorucam normal doğumda heyecan korku yaparsam bebege zarar verrimi doğum sürecini etkilermi die bakalım ne diceekk ayy ben karar verene kadar doğurcam:)

Madem normal dogum istiyorsun adaycigim, o zaman normal yap.kafani cokta bulandirma.önemli olan istemek, allah icine o cesareti verdiyse hic kararini bozma.her panik atak hastasi sezeryan olacak diye birsey yok.Hepimiz bu hastaligin farkli boyutlarindayiz.hepmizideki panik bozuklugun boyutlari, takintilar farkli.40-41 hafta bebegini tasidiktan sonra niye sezeryana gidesin degilmi?benim icin hamilelik o kadar kötü geciyorki sezeryan 38+1 de yapilacak diye memnun oluyorum, 2 hafta erken bitecek hamileligim diye seviniyorum, belki bencilce ama napyiyim.özellikle son hamilelik haftalari kabus gibi benim icin.en agir ataklari, carpintilari,aritmileri,korkulari bunalimlari bu haftalarda geciriyorum.ilk hamileigimde 34.haftamda bebegi almislardi.o yüzden bu hamilelik bana dahada uzun ve cekilmez geliyor.artik gücüm kalmadi gercekten.gördügün gibi herkesin hissiyati farkli iste.Allah hepimizin hakkinda hayirlisini versin.insallah sende korktugun yerlere ugramazsin.madem icinden gecen normal dogum ne güzel.allah cesaretini vermis kismende olsa.

Ben geldim kuzum..Okudum okudum sinir oldum aslında bebeği emzrrken telden yazdm size ama görünmedi..Şu senin doktor die gittiğin akıl vicdan yoksulu şahsiyete dicek bişey bulamadım.Sakın bir daha gitme..Allah herkese bulunduğu yerin hakkını vermek nasip etsin..
Ya Nil ya nasıl ısrar edebilirler seni umutsuzluğa sürüklüorlar zaten orada yalnızsın ailen yanında değil kendimi snin yerine koyup çıkış yolu arıorum..Keşke başka hastane başka doktor imkanın olsa..Hangisine kızacağımı şaşırdım kadın doğumcular eskiden sezeryn die ölürlerdi şimdi normal..Önceden sezeryan doktorlara daha fazla puan kazandırıormuş şimdi ise normal die duydum..Ne olursa olsun sağ duyulu doktor lazım..Sana psikolog lazım acil ama gerçek bir psikolog...

ADAY özellikle sana tavsiyem sadece doğuma takılma bak benm anksiyetem tavan yaptı şu an .Nili dinlemedim hiç hazırlanmadım doğum sonrasına şimdi emerken boğazına süt kaçsa ben kriz geçiriorum!Vücudunca kırmızılıklar çıktı soluğu annemin odasnda zor aldım kalk hastaneye die annem sakinleştrdi beni normal die hemen nete girdim yenidoğan deri döküntüleri normalmiş.Biraz okusaymışım biraz bilseymişim beni neler beklior bu kdr yıpranmazdım..Geceleri oturup ağlıorum anne ben bakamıcam diorum..Ama Rabbim verecek onun gücünü bi şekilde.biz bu hastalıktan dolayı bu kadr zorlanıoruz işte.Bu hastalığın üzerine gtmek şart!kesinlikle ilaç psikolog kitaplar psikiyatr ne varsa imkanlar artırılmalı..İlk önce doğum tabi inş hepinizin beklediğinizden çok daha kolay geçecek..

biliorum cnm ama şu an işin benim için iki aşama çok önemli birincisi doğum ikincisi bebeginiz gayet saglıklı doğdu demeleri o zaman bşr oh çekicem.bakıma gelince kaynanam burnunu sokar zaten:KK1::KK1::KK1:ben en çok gögüs uçlarım yara olcak die korkuorum acaip çatlak krem sürüorum ama geçmiyor.inşallah bu konu beni sıkıntıya sokmaz.valla etrafımızda anlayışlı insanlar olsun haksızlık yapmasınlarda bebekte bakılır herşeyde olur.benim eşim daha askere gitmedi okuldu memurluktu erteledi.bi kaç seneye kadar gidecek.dün benim eşim askerdeyken nerede kaldıgımı konuşuolar eşim ananem kaynanam bana sormak yok hiç.hem kendi ailemin yanında durumuşum hem eşimin.kaynanam dio kayınpeder diomuşkii herkesin gelini kocası askerdeyken eşinin ailesinin yanında duruomuş bizim gelin nerde durcak.bende dedim eşim askere gitmeden bunların hesabınımı yapıomuş.geri kafalılık hem bu düşünceler dedim.eşim gözlerini büyüttü kızdı aklısıra bana.benim hayatımın derdi bunlara kalmış sankii uyuzlarr.geldi halılarımı yıkadı kaynanam sagolsun işte hem çenesi hem eli çalışıo.bide bebişimin dolabını düzeltmiştim tekrar baktı katladı kızıcamm begenmedinmi ne tekrar düzeltiosun die kendimi zor tuttum.bunlar ufak tefek görünüo ama can sıkıcı

ayy kızlar başınızı agrıttım.:)efrahcım eminim çok iyi bir anne olcaksın.bocalaman çok normal daha bir kaç günlük bebiş hele bi iki ay geçsin ustası olursun evelallah...

Madem normal dogum istiyorsun adaycigim, o zaman normal yap.kafani cokta bulandirma.önemli olan istemek, allah icine o cesareti verdiyse hic kararini bozma.her panik atak hastasi sezeryan olacak diye birsey yok.Hepimiz bu hastaligin farkli boyutlarindayiz.hepmizideki panik bozuklugun boyutlari, takintilar farkli.40-41 hafta bebegini tasidiktan sonra niye sezeryana gidesin degilmi?benim icin hamilelik o kadar kötü geciyorki sezeryan 38+1 de yapilacak diye memnun oluyorum, 2 hafta erken bitecek hamileligim diye seviniyorum, belki bencilce ama napyiyim.özellikle son hamilelik haftalari kabus gibi benim icin.en agir ataklari, carpintilari,aritmileri,korkulari bunalimlari bu haftalarda geciriyorum.ilk hamileigimde 34.haftamda bebegi almislardi.o yüzden bu hamilelik bana dahada uzun ve cekilmez geliyor.artik gücüm kalmadi gercekten.gördügün gibi herkesin hissiyati farkli iste.Allah hepimizin hakkinda hayirlisini versin.insallah sende korktugun yerlere ugramazsin.madem icinden gecen normal dogum ne güzel.allah cesaretini vermis kismende olsa.

cnm istediğim normal ama Allah cesaretimi vermedi henüz:KK1:Allaha şükür taşımakta zorlanmıorum orada duruor kuzum.ama sadece endişelerim var benim üzüntülerimden sıkıntılarımdan etkilenir üzülür içimde huzursuz olur diee.bazen hep özür diliorum ondan üzdüğüm için.yoksa şimdilik çok uslu teyzesi.senin ilk doğum sezeryan oldugu için seçme yükün kalkmış cnm üstünden.zaten zorunlu sezeryan.bakalım benimdehakkımda sezeryan hayırlı ise o olur inşallah.offf sıkıldım artıkk geçse zaman bir an öncee senin az kaldı cnm ne güzell.sıradaki sensin sanırım.aman bizim kız 1-10 eylül arası gelmesinde doktorum izinli imiş o tarihlerdee:)

adaycigim tibbi acidan bir kere sezeryan hep sezeryan demek degilmis.bende öyle bilirdim ama alakasi yokmus.doktorlar ilkinde sezeryan olanin ikinci dogumda normal yapan birsürü kadin oldugunu anlatti bana.bu sadece genel inanis.kosullar uygun olsaydi bende normal dogum yapabilirdim, tibbi acidan sakincasi yoktu.ama bahsettigim sebeplerden ötürü zaten mümkün degil

adaycigim tibbi acidan bir kere sezeryan hep sezeryan demek degilmis.bende öyle bilirdim ama alakasi yokmus.doktorlar ilkinde sezeryan olanin ikinci dogumda normal yapan birsürü kadin oldugunu anlatti bana.bu sadece genel inanis.kosullar uygun olsaydi bende normal dogum yapabilirdim, tibbi acidan sakincasi yoktu.ama bahsettigim sebeplerden ötürü zaten mümkün degil

cnm öylede sezeryan sonrası normal doğum daha korkunç dikişlerim açılır patlar die korkar insan bu seferdee.zaten türkiyede pek çok doktorda buna yanaşmaz bence.

yaa hastanede nts ye girdiğimde kimse korkmuodu özendim valla.bi tanede abla vardı 3.sezeryanını olcakmış.ilkinde preeklemsimi ne senin oldugun gibi olmuş.zorunlu sezeryanmış diğerlerinide sezeryan yapmış.kimi dio içimde hiç korku yok.kimi dioo biraz korkuorum öle muhabbet ettik.bende içimden diorum siz bide beni bilseniz ne kadar korkuyorum:KK1:

Son düzenleme:
cnm öylede sezeryan sonrası normal doğum daha korkunç dikişlerim açılır patlar die korkar insan bu seferdee.zaten türkiyede pek çok doktorda buna yanaşmaz bence.

yaa hastanede nts ye girdiğimde kimse korkmuodu özendim valla.bi tanede abla vardı 3.sezeryanını olcakmış.ilkinde preeklemsimi ne senin oldugun gibi olmuş.zorunlu sezeryanmış diğerlerinide sezeryan yapmış.kimi dio içimde hiç korku yok.kimi dioo biraz korkuorum öle muhabbet ettik.bende içimden diorum siz bide beni bilseniz ne kadar korkuyorum:KK1:

ne yalan söyleyim ben basimdan gectigi halde korkuyorum.en büyük korkumda ilaclar ve yan etkileri.sonucta ayik olacagim ve aci disinda herseyi hissedecegim.gecen sefer sezeryan esnasinda extrasistollerim olmustu ve monitörde görünmüstü.narkoz doktoru endise etme dedi.demesi kolay tabi.zaman yaklastikca korkum artiyor.ne garip tecrübede bir ise yaramiyor iste.insallah korktugum gibi olmaz ama elimde degil iste.

ne yalan söyleyim ben basimdan gectigi halde korkuyorum.en büyük korkumda ilaclar ve yan etkileri.sonucta ayik olacagim ve aci disinda herseyi hissedecegim.gecen sefer sezeryan esnasinda extrasistollerim olmustu ve monitörde görünmüstü.narkoz doktoru endise etme dedi.demesi kolay tabi.zaman yaklastikca korkum artiyor.ne garip tecrübede bir ise yaramiyor iste.insallah korktugum gibi olmaz ama elimde degil iste.

inşallah cnm Allah yardımcımız olsun.genel anestezi yapsalar aslında senin için daha kolay olur ama sanırım yurtdışında yapmıyorlar değilmi.tabiki spinal sezeryan zor ayık olmak ister istemez korkutuyor insanı.genelden daha iyi bebişi görüyorsun daha az acı duyuyorsun sanırım bu yönde kendini motive et cnm.

yinede incimnaz,

senin durumunda sebepleri neydi bilemem.bunu o doktordan detayli rapor isteyerek yapabiliriz ancak.ama böyle vakalardan yola cikarak devlet yinede yasak getiremez, türkiye demokratik bir cumhuriyet.bunlari yasaklayarak bir yere varamazlar.yarin birgün millet bastiririr parasini, parasi olan yine yaptirir.ayni kürtaj meselesi gibi, oda yasaklansin bak gizli kapakli dünya paraya kürtaj yapan doktorlar türeyecek, onlarin cepleri dolacak.sonuc yine ayni.sonucta tüm yasaklar delinmek icindir.kisinin kendi vicdani en iyi yasadir.madem suistimal eden doktorlar var, daha siki denetlensin.gerekirse söz konusu hastane disinda bagimsiz bir yerden daha muayne raporu alinsin.sana iki ayri hastane birden bebegin ters yada kanalin dar diyorsa bunun yalan olma ihtimali oldukca düsük bir ihtimaldir.firsatcilari engellemeye calissinlar buna lafim yok ama yasak getirmek her anlamda cok yanlis ve yakismiyor türkiyeye.

seninde bayagi olmus nil gibi.demek 10 yasinda cocugun var, allah bagislasin,bayagi ara vermissin.benimde 2 yasinda oglum var.o kadar aradan sonra gözüm kesmezdi herhalde.zaten benim süpriz oldu hamileligim ama bir taraftan artik kabullendim.kismet böyleymis diyorum.baska cocuk düsünmüyorum tabi yine allah bilir.zaten 32 yasindayim ben.10 sene sonra cocuk yapma sansim yok :). kizinmi var oglunmu?bebeginin cinsiyeti belli degildir herhalde.

Canım başta diyeyim ben şuan hamile değilim ama oğlum kardeş çok istiyor bana baskı yapıyor bende bu kış hamile kalmayı palanlıyorum o arada bu topici gördüm yazışmalarınızı okurken bende sizlere birşeyler yazmak istedim belkide hamilelik fikrine alışma durumlarım sizlerin yaşadıklarınız bana hamilelik konusunda şevk veriyor
gerçekten dediğin gibi 10 yaşında oldu oğlum bende 33 yaşındayım bir yerden rahatlığa alıştım yeniden bebekle uğraşmayı gözüm kesmiyor ama diğer taraftan bir tane daha çocuk fikride çok hoş geliyor
sende iyikide yanlışlıklada olsa hamile kalmışsın çocuk büyüdükçe çok zor geliyor
aslında ben biraz önce fikrimi yanlış dile getirdim sanırım bende aynen senin gibi düşünüyorum ve bu yasakları saçma buluyorum kürtaj veya sezeryan yaptırmaak isteyen yine gizli kapaklı yaptıracak üstelik daha pahalı ve saglıksız şekillerde olacak o sebeple bence yasaklanmamalı
yasaklamak yerine daha dikkatli olunmalı benim ilk doğumumda özel hastanedeydi yıl 2002 di ben o zaman 22 yaşındaydım tabi hamileliğimde gittiğim doktordu suyum gelince mecbur oraya gittik ama bence herşey normaldi ama doktor hayır bebekte sende ölüyorsun hemen acil sezeryan diyince , o anda insan , hayır ben gidiyorum diyemiyor ki , mecbur orada ameliyata alındım oğlum 3 kiloydu tabi bende panikatak yoktu yani o gün çok rahat normal doğurabilirdim
işte bu olay gibi olayların devlet tarafından araştırılması gerekir demek istedim
doktorların bazıları tabi özelde keyiflerine göre hem kendileri yorulmasın diye , çünkü ;normal doğumda bebeğin ne zaman geleceği belli değil , eee doktorun zamanını alıyor ayrıca ucuz diye her gelenede sezeryan denmemeli insanların sağlık ve pskolojik durumunua göre normal veya sezeryan seçme şansları olmalı
tabi bu seçme hakkı devlet hastanelerindede sunulmalı benim aksime devlette doğuran bir arkadaşımda birgün boyunca sancı çekmiş kız doğurana kadar mafolmuş doktora yalvarmış sezeryana almamışlar bu durumda kötü

Vallahi hiçbirşey diyemiyorum, bilemiyorum artık.. Çok büyük bir haksızlığa uğruyorum, tek bildiğim bu.. Etrafımdaki herkess, daha önce (çok afedersiniz ama) vajinamın şekli bozulmasın diye gidip sezeryan oldu geldi misler gibi.. Onların 2. hamilelikler ve sezeryan olacaklar gene.. Neden? Çünkü ilki sezeryan.. Ama bana yasak.. neden.. Sen EŞŞEKSİN.. SALAKSINDA ONDAN.. İlkini çektin bunuda kuzu kuzu çekersin.. Onlar pranses.. Sen hayvan... Bu muamele yappılıyor şu an.. halimi göre göre bunu yapıyorlar..
Ama bakalım önümüzdeki ay neler olacak... Bebeğim 4 kg. geçerse, zaten kendiliğinden sezeryan olacak ama bu benim içimi rahatlatmayacak.. Çünkü kendiliğinden olması haksızlığın yok olması anlamına gelmez.. Şu an bana birileri "sen sezeryan olmalısın" demediği sürece benim içim rahatlamayacak.. Herkes aklını başına toplamak zorunda.. Bunun içinde bizim bilinçli olmamız ve öyle davranmamız lazım.. İş gene halkta bitiyor.. :KK14:

evet canım halkta bitiyor ama bazıları düşünmeden herşeyi kabullenmese ya neyse
canım kendini üzme git pskiyatrına versin raporunu bu kadın normal doğuramaz bebek ve anne için sakıncalı desin ondan sonra kadın doğumcu çatır çatır yapacak sezeryanını seni kimsenin bu kadar sıkıntıya düşürmeye hakkı yok
bide ilk doğumu sezeryan olanlarında doğumun üzerinden 3-5 sene geçtiyse onlarda normal doğurmak zorunda diye birşeyler duydum ama pek emin değilim
inş çok rahat sorunsuz sezeryanını olarak bebeğini doğurursun canım ALLAH yardımcın olsun

inşallah cnm Allah yardımcımız olsun.genel anestezi yapsalar aslında senin için daha kolay olur ama sanırım yurtdışında yapmıyorlar değilmi.tabiki spinal sezeryan zor ayık olmak ister istemez korkutuyor insanı.genelden daha iyi bebişi görüyorsun daha az acı duyuyorsun sanırım bu yönde kendini motive et cnm.

maalesef adaycigim burda sezeryanda genel anastezi cok nadir, oda tehlike durumlarinda veriyorlar, mesela bebegin boynuna kordon bagi dolanirsa, iste bebegin kalp ritmi düzensizlersirse, dakikalarin önemli oldugu durumlarda.planli szeryanda yalvarsan genel anastezi vermezler.acikcasi ne yalan söyleyeyim, tercih hakkim olsaydi geneli secerdim.piskolojime güvenmiyorum.ilkinde paso aglamistim.ama öbür acidan bu sefer erken dogum olmayacagi icin, bebegi hemen getirip gögsüme koyacaklarmis.tek tesellim bu.bu duyguyu hic yasamadim ben ve cok özendigim birseydir.öbür dogumda aldilar yavrumu yogun bakima götürdüler, beni ayri yogun bakima, 2 gün sonra ilk kez yarim saat görebildim.cok zordu.tek tesellim allahin izniylr bu sefer öyle olmayacak kismi.bebegim hemen yanima verilirse belki o an rahatlarim, ne biliyim sezeryandi dikisti korkuydu carpintiydi, belki bunlari geri plana itebilirim belki diye hevesleniyorum.esim yine bastan sona yanimda olacak spinalde.

maalesef adaycigim burda sezeryanda genel anastezi cok nadir, oda tehlike durumlarinda veriyorlar, mesela bebegin boynuna kordon bagi dolanirsa, iste bebegin kalp ritmi düzensizlersirse, dakikalarin önemli oldugu durumlarda.planli szeryanda yalvarsan genel anastezi vermezler.acikcasi ne yalan söyleyeyim, tercih hakkim olsaydi geneli secerdim.piskolojime güvenmiyorum.ilkinde paso aglamistim.ama öbür acidan bu sefer erken dogum olmayacagi icin, bebegi hemen getirip gögsüme koyacaklarmis.tek tesellim bu.bu duyguyu hic yasamadim ben ve cok özendigim birseydir.öbür dogumda aldilar yavrumu yogun bakima götürdüler, beni ayri yogun bakima, 2 gün sonra ilk kez yarim saat görebildim.cok zordu.tek tesellim allahin izniylr bu sefer öyle olmayacak kismi.bebegim hemen yanima verilirse belki o an rahatlarim, ne biliyim sezeryandi dikisti korkuydu carpintiydi, belki bunlari geri plana itebilirim belki diye hevesleniyorum.esim yine bastan sona yanimda olacak spinalde.

eşinin yanında olması güzel bi duygu ben sezeryan spinal olsaydın annemin yanımda durmasını çok isterdim.çünki annem soğuk kanlı hep dua okuyabilio bıkmadan bana güç verirdi.ama kimseyi doğuma almıyorlar bizim hastanede eşinide almıolar.inşallah bu defa senin için daha kolay olur doğumun korktugun gibi olmaz.ayyyy cnm yaa benim duygularım çok karışıkk hem ölcek gibi son vasiyetimi veresim var bir yandan gelecege dair planlar yapıorum sinir stress sapıttım iyicenee:)

Canım başta diyeyim ben şuan hamile değilim ama oğlum kardeş çok istiyor bana baskı yapıyor bende bu kış hamile kalmayı palanlıyorum o arada bu topici gördüm yazışmalarınızı okurken bende sizlere birşeyler yazmak istedim belkide hamilelik fikrine alışma durumlarım sizlerin yaşadıklarınız bana hamilelik konusunda şevk veriyor
gerçekten dediğin gibi 10 yaşında oldu oğlum bende 33 yaşındayım bir yerden rahatlığa alıştım yeniden bebekle uğraşmayı gözüm kesmiyor ama diğer taraftan bir tane daha çocuk fikride çok hoş geliyor
sende iyikide yanlışlıklada olsa hamile kalmışsın çocuk büyüdükçe çok zor geliyor
aslında ben biraz önce fikrimi yanlış dile getirdim sanırım bende aynen senin gibi düşünüyorum ve bu yasakları saçma buluyorum kürtaj veya sezeryan yaptırmaak isteyen yine gizli kapaklı yaptıracak üstelik daha pahalı ve saglıksız şekillerde olacak o sebeple bence yasaklanmamalı
yasaklamak yerine daha dikkatli olunmalı benim ilk doğumumda özel hastanedeydi yıl 2002 di ben o zaman 22 yaşındaydım tabi hamileliğimde gittiğim doktordu suyum gelince mecbur oraya gittik ama bence herşey normaldi ama doktor hayır bebekte sende ölüyorsun hemen acil sezeryan diyince , o anda insan , hayır ben gidiyorum diyemiyor ki , mecbur orada ameliyata alındım oğlum 3 kiloydu tabi bende panikatak yoktu yani o gün çok rahat normal doğurabilirdim
işte bu olay gibi olayların devlet tarafından araştırılması gerekir demek istedim
doktorların bazıları tabi özelde keyiflerine göre hem kendileri yorulmasın diye , çünkü ;normal doğumda bebeğin ne zaman geleceği belli değil , eee doktorun zamanını alıyor ayrıca ucuz diye her gelenede sezeryan denmemeli insanların sağlık ve pskolojik durumunua göre normal veya sezeryan seçme şansları olmalı
tabi bu seçme hakkı devlet hastanelerindede sunulmalı benim aksime devlette doğuran bir arkadaşımda birgün boyunca sancı çekmiş kız doğurana kadar mafolmuş doktora yalvarmış sezeryana almamışlar bu durumda kötü

anladim incimnaz, sen hamile kalmayi düsünüyorsun.insallah muvaffak olursun.tabi sende haklisin 10 yasina girmis oglun,esin daha önce iyi baski yapmamis yada israr etmemis.malum bizim toplumda sorular hic bitmez.ben biraz gec evlendim 24 yasimda, aslinda normal ama bizim topluma göre sanki emekli olmusum gibi.ne zaman evlilik sorularindan kurtuldum diye sevinirken daha evliligim ayini doldurmadan cocuk ne zaman diye sormaya basladilar.6 sene olmadi cocugumuz, basvurmadigimiz doktor kalmadi, görünürde bir sorun yoktu.6 sene evlat hasreti bir yana milletin sorulari mahvetti beni, 30 yasimda ilk türp bebek tedavisiyle cok sükür hamile kaldim ve anne oldum.14 ay sonra oglumun dogumundan, kendiligimden hamile kaldim.rabbimin mucizesi.senelerce korunmadim olmadi.o yüzden böyle pes pese.

haklisin kötüye kullanma ve ihmal hep var, ve yine haklisin denetlenmeli.buna bende itiraz etmiyorum.ama nile yaptiklarinada sinir oldum.kadin kötü zor bir dogum gecirmis.istemiyor ayni seyleri yasamak.bunu anlamak lazim.ilginc burda szeryan cok daha pahali bir yöntem.ama tamamini saglik sigortan ödüyor.kazanan hastane oluyor.

anladim incimnaz, sen hamile kalmayi düsünüyorsun.insallah muvaffak olursun.tabi sende haklisin 10 yasina girmis oglun,esin daha önce iyi baski yapmamis yada israr etmemis.malum bizim toplumda sorular hic bitmez.ben biraz gec evlendim 24 yasimda, aslinda normal ama bizim topluma göre sanki emekli olmusum gibi.ne zaman evlilik sorularindan kurtuldum diye sevinirken daha evliligim ayini doldurmadan cocuk ne zaman diye sormaya basladilar.6 sene olmadi cocugumuz, basvurmadigimiz doktor kalmadi, görünürde bir sorun yoktu.6 sene evlat hasreti bir yana milletin sorulari mahvetti beni, 30 yasimda ilk türp bebek tedavisiyle cok sükür hamile kaldim ve anne oldum.14 ay sonra oglumun dogumundan, kendiligimden hamile kaldim.rabbimin mucizesi.senelerce korunmadim olmadi.o yüzden böyle pes pese.

haklisin kötüye kullanma ve ihmal hep var, ve yine haklisin denetlenmeli.buna bende itiraz etmiyorum.ama nile yaptiklarinada sinir oldum.kadin kötü zor bir dogum gecirmis.istemiyor ayni seyleri yasamak.bunu anlamak lazim.ilginc burda szeryan cok daha pahali bir yöntem.ama tamamini saglik sigortan ödüyor.kazanan hastane oluyor.

sorular soran başkalarının hayatına burnunu sokan meraklı insanlardan nefret ediorum.çocugu neden yok aaa olmuyomuymuş acaba kendisindenmi kocasındanmı.bende bir buçuk sene korundum psikolojim iyi olmadığından heemn istemedim bebek bazı salaklar soruyo tedaviylemi oldu lan açılıp bi vurasım gelioo sizeneeee ister normal olsun ister tedavi isterse olmasın yaa Allah vergisi size ne acaba.hiç şimdiye kadar çocugu olmayan birine soru sordugumu hatırlamıorum.kimsenin kimseyi üzmeye hakkı yokki.o çocugu olmayana verir Allah bi gün var olandanda dilerse alır.

slm kızlar nasılsınız? dün bende yine ekstra atımlar oldu. bu 10 gün içinde 2.kez oldu. ilk defa yaşıyorum, hamilelikte çıktı ortaya, çarpıntı ve ekstra durumu. bu sefer daha sakin oldum başıma geleni bildiğim için. çok sinir bozucu ama ya.unutmaya çalışamıyorsun bi garip bişey oluyor. gece sinirlerim bozuldu ağlamaya başladım sessiz eşim uyuyordu. baktım bebiş tekme atıyo:KK43: bu o kadar kötü bi durum ki söylenecek kelime yok. galiba psikolojik olarak sıkıldığım zamanlarda ortaya çıkıyor...inşallah bunuda kalıcı yapmam..

Son düzenleme:
bir de kızlar bu çarpıntı ve ekstra ritim bozukluğu olanlar nasıl doğum yapmalı. normal yapabiliyor mu. ya o sırada yaşanırsa ne olur.

X