2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

yok canım olmaz bizim arkadaş 2 aylık ist trabzona gitti
3 aylık ankaraya gitti
5. 5 aylık yine trabzona gitti

pilot olcak diyoruz artık
bende bu hafta çanakkaleye gşdecektim ama kısmet olmadı araştırıştım vbaya
sadece kalkarken ve inerken emzirmeyi öneriyolar emziremezseniz biberonla birşey içirin diyorlar
büyük çocuklarada sakız çiğneyin diyolar

meraba kızlar nasılsınız bi iki gündür giremiyorum annerm geldi bursadan maalesef rüya çabuk bitti gitti bugün annecim bizde bugün doktora gittik geldik işitme testimiz cihaz arızalı olduğu için yapılamamıştı onu yaptırdık eve geldik kuzuyu emzirdim tam ağzından çekitm daha kucağımdayken bi kusmaya başladı musluk gibi oluk oluk iç çamaşırıma kadar battım hala şoktayım neresinden geldi o kadar süt hala elim ayağım titriyor çok korktum

bebeğin üşüdüğü nasıl anlaşılır?

ben bir yerde okumustum, bebegin kalbine yakin yerlerden üsüyüp üsümedigi anlasilir eller ayaklar ve yüz kalbe uzak oldugu icin soguk olmasi bebegin üsüdügü anlamina gelmezmis,

kalbe yakin yerleri soguksa üsüdügü anlamina gelirmis.

bebeğin üşüdüğü nasıl anlaşılır?
giyinik yerleri soğuksa üşüyo demektir canım..açıkta kalan yerlerinden anlaşılmazmış üşüdüğü
kizlar gecen gün yulafli bisküvinin süt yaptigini duydum bugünlerde deniyorum ben
evet bende hep yerdim geçen gün sen yazınca şaşırdım..bilmeden süt yapıyomuşum oğluma..demek ondan süt sıkıntısı çekmiyorum benzemuszemus
meraba kızlar nasılsınız bi iki gündür giremiyorum annerm geldi bursadan maalesef rüya çabuk bitti gitti bugün annecim bizde bugün doktora gittik geldik işitme testimiz cihaz arızalı olduğu için yapılamamıştı onu yaptırdık eve geldik kuzuyu emzirdim tam ağzından çekitm daha kucağımdayken bi kusmaya başladı musluk gibi oluk oluk iç çamaşırıma kadar battım hala şoktayım neresinden geldi o kadar süt hala elim ayağım titriyor çok korktum

geçmş olsun canım çoğu bebek kusarak büyüyo,korkma bişey olmaz

merhabalar,
kızım çok az uyuyor,bu gece 1 den bu yana hiç deliksiz 1 saat uyumadı,
yanımda beki uyur die yanıma alıyorum gece yine uyumuyor,
sürekli mızmız,ağlıyor,kucağımda gezdirince susuyor,
kaç gündür böyle ,bitkin durumdayım,
ne gece ne gündüz uyuyor:KK43:(

öğretmenim seni gödüğüm iyi oldu..babysling almışsın sanırım sence kaç kiloya kadar taşınabilir bebek bunda.ağır olunca zorlanılırmı..benimki 7 kilo civarında taşıyabilirmiyim onda yada ne kadar süre taşınabilir..senin elinde olduğun için test etme şansın var o yüzden soruyorum..

selammm

bende usuyup usumedigini giyinik yerlerinde bakarak karar veriyorum.bizimkiler cok seviyor sarip sarmalamayi ben sadece atlet, tulum arada yelek giydiriyorum artık patik matik cıkarttim.gerci hapiriyor ccocuk ama

posiedon saol,yulaflı kurabiye tarifi bakicam bende:))

simdi de rezne-ihlamur-kimyon-isirgan cayi iciyorum.onceden ayri ayri icerdim simdi hepsini birden demmliyorum (sabah doktorumdaki doktorun verdigi tarif)

öğretmenim seni gödüğüm iyi oldu..babysling almışsın sanırım sence kaç kiloya kadar taşınabilir bebek bunda.ağır olunca zorlanılırmı..benimki 7 kilo civarında taşıyabilirmiyim onda yada ne kadar süre taşınabilir..senin elinde olduğun için test etme şansın var o yüzden soruyorum..

canim aldim surekli kullanmıyorum.pratik yapmam lazim tek basıma iiyi yerleştiremiyorum cocugu henuz.ama saglam 15 yada 18 kg.kadar tasıyor merak etme.kollarim benim de cok yoruluyrodu

dimplecim nasılsın
son aslan seni yoruyo galiba

hemde nası juli

merhaba dimple....öncelikle ben de elazığlıyım..onu belirtmek istedim..sen de mi elazığlısın?..benim kızım da gece 10, 10 buçuk gibi başlıyor saat 3'e kadar mızmızlanarak geçiriyor zamanını...inşallah 4.aya kadar diye devam eder biliyorum..bakalım...ne olacak..?kafamçokkarıştı.

evet elazığlıyım
ama istanbuldan gelin geldim
hemşehrim olmasına sevindim
benbilirim de elazığlı denk gelirsen haberin olsun canım

mrb algor o benim bebegimdede var.büyüyünce düzelir.takma kafanı.

allah kolaylıklar versin dimple.

h.g meltem abla nasılsın.bebiş nasıl ismini ne koymuştunuz siz?

sağol demetcim

rylai korkma tekrarlamaz insallah ama arada olur.cok icmiş senin ibıdık.en azından rahatla biraz bak masallahh sut var.benimkide bir kac kere beni sasirtti kusarken.eger surekli kusuyorsa ust uste belki usumus olabilir

öyküde kusan bi bebek ama görseydin tutku inan 2 su bardağından fazla kusmuştur bu kadar midesi varmı bunların birden oluk gibi gelince nolduğumu şaşırdım
ah canım ya içmiş içmiş biriktirmiş demekki senin bıcırık..benimkide genelde kakalarıyla şaşırtıyo beni..dün 15 dk falan popodan gaz çıkardı 1 saat araylada iki kere beline kadar sıçtı..benimde ağzım açık kaldı nerden çıkardı bunları diyekafamçokkarıştı
canim aldim surekli kullanmıyorum.pratik yapmam lazim tek basıma iiyi yerleştiremiyorum cocugu henuz.ama saglam 15 yada 18 kg.kadar tasıyor merak etme.kollarim benim de cok yoruluyrodu

sağol canım belim ağrıyor artık benim ya bugün tekrar platese başladım ama bende almayı düşünüyorum babysling..

rylai korkma tekrarlamaz insallah ama arada olur.cok icmiş senin ibıdık.en azından rahatla biraz bak masallahh sut var.benimkide bir kac kere beni sasirtti kusarken.eger surekli kusuyorsa ust uste belki usumus olabilir

ah canım ya içmiş içmiş biriktirmiş demekki senin bıcırık..benimkide genelde kakalarıyla şaşırtıyo beni..dün 15 dk falan popodan gaz çıkardı 1 saat araylada iki kere beline kadar sıçtı..benimde ağzım açık kaldı nerden çıkardı bunları diyekafamçokkarıştı

desenize daha çok şaşırcaz kimbilir daha neler yapıcak bunlar doğru söylüyosunuz çok içti heralde benim oburiks kızım aman herşeyde yüreğim ağzıma geliyo benimde delikafadulden

nur da emip emip kusuyodu şarr diye doktora sordum edepsiz bu dedi

aşıya gittik pazartesi gel dediler bi sorun olmazmış verem aşısını açarlarsa bozulurmuş bi kaç gün geçmesi sorun olmazmış benim de tetenoz aşım vardı 2. aşı ekimdeydi şimdi 3.yü olacaktım sana yanlış demişler 2. aşıdan 6 ay sonra olacaksın diğer ay gel dediler bizim hemşirwe yoktu sanki beni başlarından savıyorlar gibi geldi

merhabalar,
kızım çok az uyuyor,bu gece 1 den bu yana hiç deliksiz 1 saat uyumadı,
yanımda beki uyur die yanıma alıyorum gece yine uyumuyor,
sürekli mızmız,ağlıyor,kucağımda gezdirince susuyor,
kaç gündür böyle ,bitkin durumdayım,
ne gece ne gündüz uyuyor:KK43:(

benimki de öyleydi sallanan bir bez besik aldik onun icinde salliyoruz biraz mizmizlaniyor sonra mecburen uyuyor, beni de o kadar sallasalar ben de uyurum kaydirigubbakcemile3

X