Yardim eder misiniz?

EsinBanu

İnsanlık İnce İş
Kayıtlı Üye
17 Eylül 2009
1.140
14
Merhaba arkadaslar,

uzun zamandir bu bölümü takip ediyorum,aklimda bir sürü soru var,

yeni üye oldugum icin bazi arkadaslara özel mesaj atamadim (maalesef),

ama konuyla alakali bilgi edinmemde yardimci olursaniz cok sevinirim.

Bu bölümün en favori sorusu ama,ben de merak ediyorum ,sizce hangi doktora
ameliyat olmali?

Yakup Avsar dan baska( burnu kirmadan )burun ameliyati yapan bir hekim var mi?

Burun ameliyatindan sonra, sonuctan memnun olan arkadaslar ,
resimlerini koyabilir mi, ya da profillerini görmeme müsade edebilirler mi?

Son olarak, aci esigim cok düsük (dokunsan moraran insanlardanim) cok
caniniz yandi mi?

Kafam karisti, sanirim;

Korkuyorumsenağlama

mrb esincim sana yardimci olmak istedim ben fatih dagdelene ameliyat oldum cok memnunum cok dogal yapiyor estetik oldugu belli bile degil benimde agri esigim düsük hic acimiyor sadece morluklar insani rahatsiz ediyor oda üc günde geciyor bide tmponlari cikarinca biraz aciyor o kadar onada degiyor sonuc

Cevabiniz beni cok mutlu etti, cok tesekkür ederim :)
Fatih Dagdelen ismini duymustum, yalniz burnu kirmalari beni düsündürüyor,
kirmadan olursa daha acisiz oluyor diye duydum.
Yanlis anlamanizi kesinlikle istemiyorum, yalniz resminizi( burnunuzu) görmem mümkün mü?

NOT: Biliyorum sanal hayat da kimin erkek kimin bayan oldugu belli olmuyor, ama ben yüzde yüz bayanim . :kedi:

yakup avsardan baska kırmadan bu ameliyatı yapan yok, yakup avsar kendi yönteminin patentini aldı, o nedenle ondan baska bu yöntemi kullanan yok

Bilgi icin cok tesekkür ederim Ebru.Yakup bey biraz pahaliya ameliyat ediyor anladigim kadariyla,
sahiden aci duyulmuyor mu? Bu konuda bir tecrübeniz var mi?

Son düzenleme:
kırmadan ameliyat mı ilginç?? nasıl oluyor acaba? kafamçokkarıştı

orta hatta eğrilik varsa illaki kırılır diye biliyorum, ama tabii yeni teknikler filan varsa bilemiyorum. bence sen kırdı mı kırmadı mı tarafını bırak güveneceğin doktoru bul ve kendini onun ellerine teslim et. sonuçta üç aşağı beş yukarı hepsinde 1 aylık bir nekahat dönemi oluyor burun hassasiyeti, yüz şişliği filan derken. ama 10 gün sonunda rahatlıkla iş başı yapabilirsin hatta zora gelirim diyorsan daha erken.

o yüzden ayrıntılarda boğulma bence kararını ver, doktorunu seç istediğini ilet (kimisi hokka kimisi doğal ister sonuçta) gerisine de karışma.

bir de elbet acı var sonuçta bu bir ameliyat (ben 11.günümdeyim ilk 3 gün ağrılarım oldu ağrı kesici aldım geçti) ama dayanılmaz ya da üstesinden gelinmez olduğunu düşünmüyorum. aman canım acıycak mı acımasın diye girersen bu işe ufacık bir sızı bile sana dert olur.

ben bir ameliyat olacağım acısı da olacak ama sonunda ömür boyu güzellik benimle olacak dersen her şeye katlanması daha kolay olur.

Yakup Avsar´i tanimiyorum, ama burnu kirmadan törpüleme yöntemiyle ameliyat etmesi bana güven veriyor.Burun, sonucta en hassas organlarimizdan bir tanesi, kirilmama gibi bir imkan sözkonusuysa
bunu degerlendirmek isterim.

Yazdiklarinizi okuyunca cok cesur oldugunuzu düsündüm, maalesef ben sizin kadar
cesur degilim, canim cok yanar diye korkuyorum :KK43:

Hangi doktora güvenebilirim, siz ameliyat olmussunuz anladigim kadariyla.
Caniniz cok yandi mi, doktorunuzu önerir misiniz?

yakup beye ameliyat olanlar yöntemini daha iyi bilirler, forumda da baska baslıklar altında yönteminden bahsedilmisti ben tam olarak bilemiyorum ayrıntısını ama o mikro cerrahi denen bir olay ve bir aletle keserek alıyor kırmadan o nedenle iyilesme süreci daha cabuk oluyor, kırma olmadıgı icin sisme ve morarma daha az oluyor ve bilgisayar sistemiyle calıstıklarından tasarımla neredeyse birebir bir burun cıkıyor

Dyslexia doktorunuz kimdi?
Bilmiyorum albümünüz de ameliyat sonrasi resimleriniz var mi,bir sakincasi yoksa
görmeme müsade eder misiniz?
Cevaplarinizdan ötürü ayrica tesekkür ederim.

Son düzenleme:
Ebru ,son cümleniz icimi biraz rahatlatti. Sonucta o kadar zahmete katlanip,
istenmeyen bir burun sahibi olmakta var.
Herkese ayni seyi soruyorum ama, siz ameliyat oldunuz mu?
Olduysaniz doktorunuzu tavsiye eder misiniz?
Albümünüz varsa, resimlerinizi görmeme müsade eder misiniz?

Kendimi yüzsüz biri gibi hissetmeye basladim, lütfen yanlis degerlendirmeyin, sonucta
en iyi karari almak istiyorum ve bu anlamda sizlerin tecrübesi benim icin cok degerli.

ben ankara'da kendi hocama oldum, o bir de daha tam burnum oturmadığı için önermeyi uygun görmüyorum. yazmıştım bir yerlere de boşverin bakmayın ben burnumdan emin olayım sonra öneririm.

cesur demişsiniz. teşekkürler efeniim :kedi: benim canım çok tatlıdır aslında, ama bu estetik konusunda cesur olmak lazım biraz ve de çevrenin dediklerine kulakları tıkamak lazım. bir de millet ne derse desin kendi güvendiğin doktora git sonra içinde keşkeler kalmasın.

törpülemek anladığım kadarıyla kırmadan yapmak. ne güzel. benimki hem kırıldı hem törpülendi duble duble çektim desenize kaydirigubbakcemile3 . neyse geçti gitti benimkisi, sizler daha güzellerini, kolaylarını bulursunuz inşallah.

Dyslexia doktorunuz kimdi?
Bilmiyorum albümünüz de ameliyat sonrasi resimleriniz var mi,bir sakincasi yoksa
görmeme müsade eder misiniz?
Cevaplarinizdan ötürü ayrica tesekkür ederim.

tamam dayanamıyorum söylüyorum ben Prof dr oğuz öğretmenoğlu'na oldum. hacettepeden hocamdı kendisi oradan bildiğim için ameliyat oldum kendisine, ama dediğim gibi daha 11. günümdeyim bir de acayip tembelim öyle güzel foto çekmedim daha. şöyle bir burnum otursun benim mesaj sayısı 100'ü geçsin hemen fotoları koyacağım. ama şimdi şiş yüzüm, yine de ameliyat öncesinden güzel ama olsun.zemuszemus

InsaAllah.

Size de gecmis olsun, umarim burnunuz tam manasiyla iyilestiginde sonuctan memnun
kalir, resimlerinizi bizlerle paylasirsiniz. Halen cesur oldugunuzu düsünmeye devam ediyorum :)
Kendim ameliyat oluncaya kadar gözümde en cesur kisilerden biri olarak kalacaginizdan
emin olabilirsiniz :KK66:

Hocanizin ismini de yazmissiniz, simdi gördüm.
Cok tesekkürleropuyorumnanaktan

Son düzenleme:
ben hocamı tanıdığım için çok güveniyordum, cesaretim ondan da geliyor olabilir. inan nasıl bir burun istiyorsun dediğinde sadece doğal yüzüme yakışan bir burun istiyorum, onun da nasıl olacağını siz daha iyi bilirsiniz hocam dedim. şimdi aynaya baktıkça sabırsızlanıyorum bir an önce inse şu şişlikler de burnuma kavuşsam diye.

yine tekrar ediyorum çoğunun görüşmesi ücretsizmiş git görüş, güvendiğin doktoru bulursan kaçırma.

bir de forumda fotolara baktıkça göreceksin, her hocanın yaptığı burunlar farklı, hepsi güzel ama farklı tarzlarda. sana hangisi daha yakın onu bul. sonuçta estetik açıdan güzel bir burnun olması değil önemli olan senin o burnu beğenmen.

ben ankarada reha yavuzere oldum ameliyat, bu ameliyatta en önemli sey sabretmek bence, cünkü ilk zamanlar yüzün cok sis oluyor sen sana benzemiyorsun cok fazla ve o dönemde hep naptım ben deme ihtimali oluyor sabredip beklemek insana en zor gelen sey, suan 7. ayımdayım ameliyat olduguma hic pisman degilim iyiki olmusum keske daha önce olsaymısım diyorum, ama ben kücük bir düzelttirme yapacagım burnumun ucunu biraz daha kaldırtacagım, doktorunuza ne istediginizi cok iyi anlatın bence, ben asırı kalkık olmasın dogal olsun dedim durdum keske öyle demeseymisim diyorum simdi de :KK70: her neyse diyecegim o ki doktorunu gözün kapalı güvenecegin birisiyse sec, aklında tereddüt kalmasın, yoksa bekleme safhasında keske baskasına olsaydım fln dersin, bu dönemde doktora olan güvenin seni ayakta tutuyor ve sonunda güzel bir burna kavusacagın ihtimaliyle sabrediyorsun
bu arada fotografım yok profilimde

X