ılk haftalarda kanaması olup bebeklerı dusmeden yole devam eden arkadaslar

Macir

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
16 Kasım 2009
937
733

arkadaslar su an 8hf 3 gunluk hamıleyım 6. haftamdaan berı sureklı leke seklınde kanamam var bır kere cok buyuk kanama atlattım bır kerede daha az her seferınde bebek gıttı derken bebegım rahmımde kalp atıslarıyla ve saglıklı buyumesıyle sevındırdı benı dınlenmeye calısıyorum ustelık son uc haftadır faranjıt ve grıp lede savasıyorum hıc ılac alamıyorum hapsurmakdan bıle krkar oldum ve tuvalete gıtmeyede korkuyorum sızlerın yasadıgınız deneyımlerı dınlemek umutlanmak ıstıyorum bırde tam kanamam kesılmıstı ve uc gun sonra ılıskı oldu ardından o sıddetlı kanamayı yasadım tabıkı artık dıkkat ederım dr ok vermeden asla.a.s ama boyle yasayıp kanaması cogalan varmı sormak ıstedım sımdıden tesekkurler

canım bende 8+4üm:nazar:.belki benim yaşadıklarımı okumuşsundur.seninkiyle aynı şeyleri yaşadım bende.2 sefer kanamam oldu.çok şiddetli.ikincisinde parça düşürdüm.bebeğim gitti derken kalp atışlarını duydum.bende 5.haftamdan beri yaşıyorum bunları...günlerce hastanelerde yattım.kanamalarım bitti çok şükür..ama kahverengi lekelenmelerim hala devam ediyor.3 gün önce ultrasyona girdim.bebeğim kocaman olmuş.sağlıklıyız allaha çok şükür:nazar:.ama düşük tehditim devam ediyormuş.ne yapalım artık evimizde yatarak geçmesini bekleyeceğiz.elimizden gelen başka birşey yok.tekrar hastanede yatmak istemiyorum.inan çok zor birşey..

merhaba kizlar oncelikle tebrik ederim ve gecmis olsun cnm Allahin izniyle birsey olmaz benim de ilk hamilelimde 6. haftada kanamam baslamisti bazen koyu renkte bazen kirmizi oluyordu ve bu benim 9.ayima kadar devam etti bende sizler gibi hep solugu hastanede aliyordum kalp atislarini duyunca rahatliyordum ama sukur sag salim dogdu bebegim.yatip dinlenmek is yapmak yok en onemlisi uzuntu stress den uzak durmaya calisin bana doktor tavsiyesiydi.Allah yardimciniz olsun

6.haftamda cıddı bı kanama yasadım ve 3 ayım bıtene kadar lekelenmelerım devam ettı...
peogesteron ıgne ve jel kullandım ve yattım sureklı...
sukurler olsun kı mınık kızım benı bırakmadı su an 30.haftamızın ıcındeyız :nazar:

canım ılıskı demıssın doktorun kesınlıkle ılıskının yasak oldugunu soylemedımı sana? lekelenmelerın bıtıp tamamen normale donene kadar asla ılıskıye gırme cok rısklı bı donemden gecıyosun zaten. bunu doktorunun soylemesı gerekıyodu... dıkkat et cok kendıne mumkun mertebe kalkmadan at sende atlatrsın ıns hayırlısıyla...

canım bende 8+4üm:nazar:.belki benim yaşadıklarımı okumuşsundur.seninkiyle aynı şeyleri yaşadım bende.2 sefer kanamam oldu.çok şiddetli.ikincisinde parça düşürdüm.bebeğim gitti derken kalp atışlarını duydum.bende 5.haftamdan beri yaşıyorum bunları...günlerce hastanelerde yattım.kanamalarım bitti çok şükür..ama kahverengi lekelenmelerim hala devam ediyor.3 gün önce ultrasyona girdim.bebeğim kocaman olmuş.sağlıklıyız allaha çok şükür:nazar:.ama düşük tehditim devam ediyormuş.ne yapalım artık evimizde yatarak geçmesini bekleyeceğiz.elimizden gelen başka birşey yok.tekrar hastanede yatmak istemiyorum.inan çok zor birşey..

canım benım ya evet cok zor artık dayanamıyorum yatmaya hıc alısık degılım bende hastanede kaldım ınsallah kısa zamanda ıyılesırız

merhaba kizlar oncelikle tebrik ederim ve gecmis olsun cnm Allahin izniyle birsey olmaz benim de ilk hamilelimde 6. haftada kanamam baslamisti bazen koyu renkte bazen kirmizi oluyordu ve bu benim 9.ayima kadar devam etti bende sizler gibi hep solugu hastanede aliyordum kalp atislarini duyunca rahatliyordum ama sukur sag salim dogdu bebegim.yatip dinlenmek is yapmak yok en onemlisi uzuntu stress den uzak durmaya calisin bana doktor tavsiyesiydi.Allah yardimciniz olsun

sagol canım gozun aydın darısı basımıza senınkıde cok zormus
evet stresden uzak duralımda nasıl tuvalete gıtmek baslı basına zaten bır stres kaynagı oldu sagol canım

canım ılıskı demıssın doktorun kesınlıkle ılıskının yasak oldugunu soylemedımı sana? lekelenmelerın bıtıp tamamen normale donene kadar asla ılıskıye gırme cok rısklı bı donemden gecıyosun zaten. bunu doktorunun soylemesı gerekıyodu... dıkkat et cok kendıne mumkun mertebe kalkmadan at sende atlatrsın ıns hayırlısıyla...

canım benım evet dr demedı ama ben bılıyordum yalnız ıkı gun kanamam tamamen kesıldı bende gectı sandım ama artık gecse bıle kanamam gerekırse doguma kadar tedbır alırım cok dr degıstırdım belkı ondan ozellıkle vurgulamadılar neyse canım sagol destegın ıcın

arkadaslar bır sey sormak ıstıyorum en son pazar aksamı cok sıddetlı parca dusen ama agrısız hanı şarıl şarıl desem yeri bir kanama yasadım dr a gıttık ve bebek dusmemıs hatta ıyıce buyumus ama su an cıkolata rengı bazen de bıraz daha kırmızı ama adet gıbı sıdddetlı olmayan kanamam oluyor yanı mesela ped kullanmama gerek kalmıyor sadece kagıt havlular yeterlı oluyor . ıste bu haldeyken arada kasıklarıma ya da vajınama hafıf bır agrımı desem sızımı sancımı bısey oluyor bebege bırsey olacak dıye
korkuyorum sızınde boyle agrılarınız olur muydu sımdıden tesekkurler

canım bende hiç ağrı olmadı.kanamam oldu ama 2 saat sürüp bitiyordu.ne ağrı ne acı duydum.ardından hemen kahverengi geliyordu.oda 5-6 gün sonra bitiyor.şimdide bitmek üzere sanırım.günlük ped kullanıyorum ama kahverengi lekelenmem pede damlamıyor.sadece peçeteye sildiğimde hafif geliyor.

oncelikle hepinize gecmis olsun sg salim ebeklerimizi kucagimiza alalim.su an 14+5 haftaligim 7. yada 8. haftamdi sanirim tuvalete gittim ve camasirim adet olmusum da pet koymamisim gibi cok kanliydi.apar topar gittik dr.a bebek cok saglikli bisey yok d um bana ya adet kanamasi ya da rahim buyurken damarlarin gerilip catlamasindan da kaynaklaniyo olabilir demisti.

bak arkadaşım muhakkak yat ayaklarını hafif yukarı dik SAKIN ıLıŞKıYE GıRME ve belin ağrıdığında mümkünse hareket etme bel ağrısı hep tehlikeli bir uyarıcıdır ilaçlarını düzgün al allaha emanet et onun koruduğu kadar ne sen ne de ben koruyamam

ben 15 haftalık hamileyim. 8. haftamda çok büyük bir kanama geçirdim.hatta o sırada progestron kullandığım halde. parçalar düşürdüm. hastaneye gittik hemen dr bebek doğum kanalına girmek üzere dedi. aşağıya kaymış. düşük başlamış dedi. kürtaj yapılacak dedi.hemen kendi dr umu aradım. dr um hastaneyi arayıp konuşmuş. beni yatırdılar hemen.serum taktılar. inanın hiç kımıldamadan yattım kızlar.akşama ultrasonda bebeğin kalp atışlarını gösterdi dr um.ertesi gün kanamam kesildi. dr lar kolaya kaçıp hemen alalım bebeği diyor,allahtan dr uma ulaştık.onun sayesinde hayatta.
progestron jel kullanıyorum şimdi günde 2 tane.magnesyum kullanıyorum kasılma olmasın diye birde folik asit.1,5 ay rapoum vardı 1 hafta sonra bitecek işte.bebeğim ultrasonda 1 hafta geriden geliyordu geçen hafta o arayı kapattı çok hızlı büyüyor artık. 2 li testimizi yaptırdık çok iyi çıktı. maşallah deyin bebişime kızlar.

bak arkadaşım muhakkak yat ayaklarını hafif yukarı dik SAKIN İLİŞKİYE GİRME ve belin ağrıdığında mümkünse hareket etme bel ağrısı hep tehlikeli bir uyarıcıdır ilaçlarını düzgün al allaha emanet et onun koruduğu kadar ne sen ne de ben koruyamam

sagol canım dogru soyluyorsun cabalıyorum yatmaya

ben 15 haftalık hamileyim. 8. haftamda çok büyük bir kanama geçirdim.hatta o sırada progestron kullandığım halde. parçalar düşürdüm. hastaneye gittik hemen dr bebek doğum kanalına girmek üzere dedi. aşağıya kaymış. düşük başlamış dedi. kürtaj yapılacak dedi.hemen kendi dr umu aradım. dr um hastaneyi arayıp konuşmuş. beni yatırdılar hemen.serum taktılar. inanın hiç kımıldamadan yattım kızlar.akşama ultrasonda bebeğin kalp atışlarını gösterdi dr um.ertesi gün kanamam kesildi. dr lar kolaya kaçıp hemen alalım bebeği diyor,allahtan dr uma ulaştık.onun sayesinde hayatta.
progestron jel kullanıyorum şimdi günde 2 tane.magnesyum kullanıyorum kasılma olmasın diye birde folik asit.1,5 ay rapoum vardı 1 hafta sonra bitecek işte.bebeğim ultrasonda 1 hafta geriden geliyordu geçen hafta o arayı kapattı çok hızlı büyüyor artık. 2 li testimizi yaptırdık çok iyi çıktı. maşallah deyin bebişime kızlar.

masallah canım darısı bıze opuyorumnanaktan

merhaba benimde bes dusugun ardindan altinci hamileligimde dorduncu haftadan itibaren kanamam baslamisti hatta oyle olduki kac kere bebek dustu diy gittik dr a ama cok sukurki bebegim buyuyordu dr o kanamanin rahimin yanindaki bilemedigi birseyden geldigini soylemisti surekli yattim dinlendim ve progesteron,spasfon folik asit,multivitamin ve aspirin kullandim kanama 9.haftadan sonra azaldi ve daha sonra bitti ve suan bebegim alti aylik cok sukur insaAllah darisi basiniza ama hamileligim boyunca hep yattim ve cok dikkat ettim gerci bunlarlada pek ilgisi yok ama iste yinede tedbir Allah herkesi bebekleriyle kavustursun insaAllah

canım benimde 4.ayıma kadar kanamam oldu ilişkiden sonra daha fazla miktarda oluyordu.doktorum haftada 1 den fazla olmasın ilişki dedi.uzun yola çıkmamı yasaklamıştı.ama çok şükür şu an 29.haftamdayım.endişelenme geçer ama geçene kadar da kendine dikket et.

öncelikle herkese geçmiş olsun ağaçtan düşenin halinden ağaçtan düşen anlar diyerek sizi ne kadar iyi anladığımı bildirmek istiyorum aynı sorunu bende yaşadım kanamam çok fazla geldi ve ben kendimi yoğun bakımda bulmuştum bebeğimi kaybedeceğimi düşünüyordum hatta servise yatırdıklarında düşük yapanlar banada aramıza hoş geldin mesajını vermekte fazla geciktirmediler fakat rabbim bebeğimi korudu uzun bir dinlenmeden sonra bebeğim ve ben çok iyiyiz 22. haftamdayım ve kızımı sabırla bekliyorum...yalnız şunuda söylemek istiyorum ilişki bu durumlard ÇOK tehlikeli bebişi düşünün doktor demediği sürece asla girmeyin derim...sağlıkla kalın...

arkadaslar hepınıze ayrı ayrı tesekkurler bugun dr a gıttım hamdolsun su an kanamalı manamalı 9 hf 4 gun olduk dr ıcımı rahatlatacak seyler soyledı bu hf dan sonra tabıkı kesın olmamakla bırlıkde bebısımın dusme ıhtımalı zayıflıyor gene de ıstırahate devam yasaklara devam asırı kanama olursa acıl gel dedı bebegım ıyıce buyudu cok saglıklı gorunuyor ve hatta hareket bıle ederken gorduk artık daha mutlu hıssedıyorum kendımı ınsallah tamamına ererız de bebıslerımızı kucaklarımıa alırız dualarınızı beklıyorum sevgıler

arkadaslar hepınıze ayrı ayrı tesekkurler bugun dr a gıttım hamdolsun su an kanamalı manamalı 9 hf 4 gun olduk dr ıcımı rahatlatacak seyler soyledı bu hf dan sonra tabıkı kesın olmamakla bırlıkde bebısımın dusme ıhtımalı zayıflıyor gene de ıstırahate devam yasaklara devam asırı kanama olursa acıl gel dedı bebegım ıyıce buyudu cok saglıklı gorunuyor ve hatta hareket bıle ederken gorduk artık daha mutlu hıssedıyorum kendımı ınsallah tamamına ererız de bebıslerımızı kucaklarımıa alırız dualarınızı beklıyorum sevgıler

cnm gözün aydın rabbim hayırlısıyla kucağına almak nasip etsin inşallah

X