ılk haftalarda kanaması olup bebeklerı dusmeden yole devam eden arkadaslar

kanamam yılbaşı gecesinden beri devam ediyordu. dün doktora gittim. düşük yapıyosun dedi kürtaja bile gerek yok dedi. kendiliğinden aktı gitti yani bebeğim. Allah kimseye göstermesin. 1,5 hafta önce öğrenmiştim ama kendimi çok kaptırmıştım.

canım cok üzüldüm Allah yardımcın olsun birdahaki sefere inşallah

kanamam yılbaşı gecesinden beri devam ediyordu. dün doktora gittim. düşük yapıyosun dedi kürtaja bile gerek yok dedi. kendiliğinden aktı gitti yani bebeğim. Allah kimseye göstermesin. 1,5 hafta önce öğrenmiştim ama kendimi çok kaptırmıştım.

canım ya cok uzuldum Allah sabır versın kaptırırsın tabı tum kadınlar aynı canın sagolsun bırcok ınsan bu forumda sunu yazıyor hamıle kalabılmek bıle bızım ıcın bır umut dıyorlar en ıyı zamanda daha saglıklı bır gebelık yasarsın ınsallah

Selam , benim de 2 gün önce kanamam oldu çok çok aşırı değil , 5-10 dk sürdü. Acile gittik, kan tahlili falan yapıldı.Vajinal ultrasonla bebeğe baktılar , kalp atışı normal, keseyi de gördük tekrar.Zaten 6+2 de oldu olay .6. haftada kontrole gitmiştik , o zaman bi sorun yoktu.Neyse ki bebişimizde bi sorun yokmuş.Ama çok hafif kahverengi akıntılarım devam ediyo.Korktum bu yüzden.Doktorla görüştük progestan 2 tane içiyodum , 3 e çıkardı . ınşallah hepimiz sağlıklı bi şekilde kavuşuruz bebeğimize. :Saruboceq:

Son düzenleme:
Selam , benim de 2 gün önce kanamam oldu çok çok aşırı değil , 5-10 dk sürdü. Acile gittik, kan tahlili falan yapıldı.Vajinal ultrasonla bebeğe baktılar , kalp atışı normal, keseyi de gördük tekrar.Zaten 6+2 de oldu olay .6. haftada kontrole gitmiştik , o zaman bi sorun yoktu.Neyse ki bebişimizde bi sorun yokmuş.Ama çok hafif kahverengi akıntılarım devam ediyo.Korktum bu yüzden.Doktorla görüştük progestan 2 tane içiyodum , 3 e çıkardı . İnşallah hepimiz sağlıklı bi şekilde kavuşuruz bebeğimize. :Saruboceq:

insallah canım senınn daha yenı su onundekı dort bes haftayı dıkkat ederek gecır benım dunyanın kanaması oldu bebek dusmedı ama en ufak bır kanamada bıle dusenler var eger bebek de bır kromozomal bozukluk veya buyuk baska bır sorun yoksa yasama olasılıgı oldukca yuksek benım 5hf lıkken kanamam basladı ben de dustu dıye dr a gıttım usuttum ılac alayım artık sonra sekız hf da asırı kanama oldu ben sımdı kesın dustu o zaman dedım ama dusmeyınce dusmuyor ınsallah sımdıden sonra da dusmez hala kahverengı akıntım bazen de bordo devam edıyor cok stres yasadım ama ınsan buna bıle alısıyormus forumları okursan o kadar cok ınsan varkı 9 ay bıle kanaması olan var Rabbım herkese saglıkla bebeklerımızı kucagımıza almayı nasıp etsın ınsallah sevgıler:a015:

Merhaba kızlarr.Ben de başımdan geçenleri anlatayım.2 buçuk senedir evliyiz.Polikistik over hastasıyım.2009 mart ayında tüp bebek yaptırdım.Kendim azeriyim.Azerbaycan Baküde oturuyoruz.Tüp bebeği Istanbulda yaptırdım ve tuttu gebe kaldım.4 haftamda hafif kanama ve lekelenmem başladı.doktorum telaş etme embriyonun yerleşme kanamasıdır dedi.Ama bu lekelenme kanamam işi devam etti.5+2 de keseyi gördüm Çok mutlu oldum.5+3 de hazırlanıp düğüne gidiyordum evden çıkarkan bir baktım bişeyler akıyo benden hemen lavobaya kaçtım kanamam başlamış.Ağlayarak kendimi mahv ettim düşürdüm diye.Türkiyeyi doktorumu aradım korkma bol bol su iç dinlen dedi.progesteron işne de vuruluyordum.Neyseki bunu da atlattım.ama kahve rengi lekelenmelerim sürüyordu.6+3 de kalp atışlarını da gçrdük.doktor rahimde kanayan bir hemotom var dedi.Sürekli yatman ve tedavi görmen lazım dedi(baküdeki doktor)transamin iğne falan verdi.8 haftamda yine muayene oldum.doktorum haftasından geride geliyor dediler.10 haftam tamamlanmamış evde duramadım acil muayene olunmam gerekli diye kafaya koydum hemen dokora gfffittim bebeğin kalp atışları durmuşdu.Bebeğimi kayb etmişdim.Kürtaj olundum kızlar onu benden aldılar.Bu arada ben kan sulandırıcı iğne de kullanıyorum cleaxane.Sonra istanbuldakı doktorumla gçrüştüm yanlış tedavi yapmışlar dedi falan filan.
Kasım ayında ikinci tüp bebeğe başladımve yine gebe kaldım.Bu sefer yine 4 haftamda kanama lekelenme oldu doktorum korkma yerleşme kanamasıdır dedi.2 gün sürdü ve bitti.Sorunsuz 5 haftamı tamamladım.5 haftamda bebişlerimi ultrasonda gçrdüm.ıkiz bekliyorum.Hatta doktor üç taneye benziyor dedi.6haftama girdiğim gün sabah pembe çok az akıntım oldu.Hemen uzandım dinlendim geçer dedim.Öğlen wc giderken kendimi kağıt havluyla sildim bir baktım kıp kırmızı kan.Bunları dün yaşadım kızlar.Hemen yine türküyedeki doktorumu aradım hastanede 2000cc serum taktır bol du iç dediProgesteron işnene de devam et dedi.Dediklerini yaptım.Kanamam serum bitene kadar durdu.Kahve rengi lekelenmeye geçti.Şimdi sürekli yatıyorum.Ama sırtüstü yatmak çok zor her yerim ağrıyor.Bebişlerin kalp atışlarını henüz dduymaya gitedim.Yarın bir muayene olmayı düşünüyorum.Geçen seferki manzara tekrarlanır diye çok korkuyorum.Şimdi kızlar çokkk az sütlü kahve köpüğü reng lekeler olur arada.Araa da açıkk pembe renge benziyor.Bana umut verin dua edin kızlar.Umarım bunu bir kez daha yaşamam kızlar çok korkuyorum.Şimdi bburada güvendiğim bir doktor bulamadım.Sürekli oradakı doktorumla airtibat halindeyim.Öıok zor durumdaayım yani.her seferde koşub doktoruma gidemiyorumm..

arkadaslar su an 8hf 3 gunluk hamıleyım 6. haftamdaan berı sureklı leke seklınde kanamam var bır kere cok buyuk kanama atlattım bır kerede daha az her seferınde bebek gıttı derken bebegım rahmımde kalp atıslarıyla ve saglıklı buyumesıyle sevındırdı benı dınlenmeye calısıyorum ustelık son uc haftadır faranjıt ve grıp lede savasıyorum hıc ılac alamıyorum hapsurmakdan bıle krkar oldum ve tuvalete gıtmeyede korkuyorum sızlerın yasadıgınız deneyımlerı dınlemek umutlanmak ıstıyorum bırde tam kanamam kesılmıstı ve uc gun sonra ılıskı oldu ardından o sıddetlı kanamayı yasadım tabıkı artık dıkkat ederım dr ok vermeden asla.a.s ama boyle yasayıp kanaması cogalan varmı sormak ıstedım sımdıden tesekkurler

öncelikle çok geçmiş olsun umarım sağlıkla bebeğini kucaklarsın.
bende şu an 16 haftalık hamileyim. 8. haftamda önce leke şeklinde kanamam oldu. doktor hemen istirahat ve progestan ilacı verdi. tam geçti derken kanamalarım şiddetlendi hatta bir ara resmen adet kanamasına döndü. doktorum da yapacak birşeyi olmadığını yatmamı ve ilaçlarımı düzenli almamı söyledi
bebek sağlıklıysa yaşar ama değilse biz ne yapsak boş dedi.
tam 1 ay yattım sadece tuvalete ve yemek yemeğe kalktım. şu anda çok iyiyim bebeğimde benimle beraber. allah onu bana bağışladı. eski hayatıma geri döndüm. sana tavsiyem sakın moralini bozma ve bol bol dinlen.
senin için en önemli ilaç moraldır. sağlıklı günler diliyorum sana

(arkadaslar su an 8hf 3 gunluk hamıleyım 6. haftamdaan berı sureklı leke seklınde kanamam var bır kere cok buyuk kanama atlattım bır kerede daha az her seferınde bebek gıttı derken bebegım rahmımde kalp atıslarıyla ve saglıklı buyumesıyle sevındırdı benı dınlenmeye calısıyorum ustelık son uc haftadır faranjıt ve grıp lede savasıyorum hıc ılac alamıyorum hapsurmakdan bıle krkar oldum ve tuvalete gıtmeyede korkuyorum sızlerın yasadıgınız deneyımlerı dınlemek umutlanmak ıstıyorum bırde tam kanamam kesılmıstı ve uc gun sonra ılıskı oldu ardından o sıddetlı kanamayı yasadım tabıkı artık dıkkat ederım dr ok vermeden asla.a.s ama boyle yasayıp kanaması cogalan varmı sormak ıstedım sımdıden tesekkurler ) bende aynı şikayetlerden muzdaribim 7 haftalık hamileyim faranjit ve gribim çok zor bir dönemden geçiyorum benim ikinci hamileliğim 6 yaşında kızım var onda hamileliğim çok iyi geçmişti.bu biraz zor geçiyor bide griple savaşıyorum dediğin gibi ilaçda alamıyorumallah herkese şifa versin

bende iki kez kanama yaşadım , genelde yorulduğumda oluyordu birinde yolculuk yapmıştım diğerinde ise tören nedeniyle ayakta kalmıştım ikisinde de boşalır gibi oldu, Allahım okadar kötü bir duygu ki şu an 25 haftalık hamileyim ve hala tuvalet kağıdına endişe ile bakıyorum, arklar kanamanın en önemli ilacı sürekli yatmak hatta tuvalete bile az gitmeye çalıştım birde bol su tüketmekmiş, ben hastanede birkaç gün yattım evde kalkarım diye gödermedi dr, düşük riskini mutlaka belirtiyorlar ama çok dua edin ve özellikle moralinizi yüksek tutun, ben sürekli El-Mübdi diyerek Allahıma sığındım.. Allaha şükür şuan bi sıkıntımız yok..

5+5 günlük hamileyim tabi hala kesem düşmediyse..

5+3 iken akşam saati ağrısız sızısız birden kıpkırmızı kanamam başladı

bütün gece tuvalete kalktıkça sürdü ve ertesi gün geçti

bu sabaha kadar çok hafif kahverengi lekelenmelerim oluyordu onlarda kalmadı

sizce düşük yapmış olabilirmiyim???

bu 6. gebeliğim ve 2 si düşükle sonuçlanmıştı hiçbiri ağrısız olmamıştı..

çok şiddetli ağrılarla düşük yapmıştım

progestenı 3 e çıkarttık

ve iğne vuruldum...

bu arada kan sulandırıcı iğne de kkullanıyorum..

aranızda benim yaşadıklarımı yaşayıp hamileliği devam eden var mı??

yoksa ben o yoğun kanama esnasında keseciği düşürdüm mü?

cnm bunu anlamanın en iyi yolu drun bebğin kalp atışlarını gözlemlemesi henüz küçük kalp atışı duyulmayabilir ama her kanama yoğun da oolsa düşükle sonuçlanmıyor ancak her düşük de ağrılı olmuyor.. ama ben kanamanın durduğuna göre yoğun bir dinlenmeyle atlatırsın diye umuyorum..

bende adet oldum 3 gün sürdü 15 gün sonra aniden karın agrisi kanama doktora gittim hamilesin ama düşük olabilir dedi.7 gün snra tekrar gel dedi. kanamam bi orkid dolduruyordu günlük 4 gün sürdü bugün bitti.sabah gebelik testi yaptım tek cizgi cıktı düşmüşmüdür. bide yumurtalık kisti olup hcg seviyesi yüksek cıkan varmı

Neredeyse 12 haftamın öğrendiğim günden sonrasını ağlayarak geçirdim. Kanamam oldu öğrendikten 2 gün sonra ve doktor bana düşüğün başlamış, eve gidince çok kanaman olacak merak etme, yarın gelirsin kalan parçaları alırız dedi. Öyle üzüldüm, o kadar ağladım ki anlatamam. Şükür 16 haftalık olduk ama hala korkuyorum :S

Neredeyse 12 haftamın öğrendiğim günden sonrasını ağlayarak geçirdim. Kanamam oldu öğrendikten 2 gün sonra ve doktor bana düşüğün başlamış, eve gidince çok kanaman olacak merak etme, yarın gelirsin kalan parçaları alırız dedi. Öyle üzüldüm, o kadar ağladım ki anlatamam. Şükür 16 haftalık olduk ama hala korkuyorum :S

dün istihare namazına yattım çok gü<el rüyalar gördüm inş benimkisideseninki gibidir.sevinçli haberi alırım

bende yoğun kanama geçirenlerdenim iğne kullanıyorum hala 17+1. haftamın içindeyim Allaha şükür kanama bölgem yok diyecek kadar azaldı çok zor bir durum insanın psikolojisi bozuluyor ama cocugumu ultrasonda görünce herşeyi unutuyorum:)

arkadaşlarr bende yeni katıldımm aranızaa:) bnmde 2 buçuk aylıkken kanamam oldu hemen doktorumu aradım direk yatış verdi tabikii progestan kullandım 10 gn bu hamileliğiden öncede bi bebeğ,mi düşürmüştüm malesef :KK43: ama rabbime şükür buna bişi olmadı şimdi 4 buçuk aylık hamileyim ama hala bi tedirginlik var tabi çoğu ev işini yapmıorum korku kaldı glb bnde :KK43:

merhaba arkadaşlar 6 +6 haftalık hamileyim. 5. haftamda lekenmem oldu. dr iğne verdi lekelenme devam edince progestan verdi şimdi onu kullanıyorum. arasıra devam ediyor ve sol yumurtalığımda ağrı olyor. kontrole gittiğimde kalp atışlarını gördüm. birde 7 haftada 2 kilo akdım okadar mide bulantı çekmem rağmen. haplar şişirmiş olabilirmi acaba folbiol ve progestan kullanıyorum

merhaba arkadaşlar 6 +6 haftalık hamileyim. 5. haftamda lekenmem oldu. dr iğne verdi lekelenme devam edince progestan verdi şimdi onu kullanıyorum. arasıra devam ediyor ve sol yumurtalığımda ağrı olyor. kontrole gittiğimde kalp atışlarını gördüm. birde 7 haftada 2 kilo akdım okadar mide bulantı çekmem rağmen. haplar şişirmiş olabilirmi acaba folbiol ve progestan kullanıyorum

benim de ilk haftalarda lekelenme oldu. "yumurtanın rahme yerleşmesi" denildi. sonra sol kasığım hep battı. otururken,kalkerken vs. her daim sol tarafım sıkışıyordu.doktor; bebeğin büyüdüğünü o yüzden kasıklarımın ağrıdığını söyledi. sonra haziran 11 de kanamam oldu progestan a başladım. iyileştim. sonra temmuz 11 de yine kanamam oldu.bazı gebelikler böyle regli gibi olurmuş dedi doktor. şu anda 18. haftadayım. çok şükür ben de bebeğim de gayet iyiyiz. gönlünü ferah tut. inşallah hiçbir şey olmaz :)

benimde doktorum folbiol ve progestan verdi 5 gün oldu başlayalı ama hala lekelenmem devam ediyor.bu durum normal mi acaba?pazartesi birdaha gidicem bakalım inşallah kalp atışlarını duyunca rahatlıcam birazda olsa.

mutlaka doktora git,ihmal etme. ama gönlünü ferah tut. stres çok zaararlı. benim de lekelenmelerim 4 gün fln sürüyordu. sıkma canını. allah onu sana bağışlar merak etme :)

X