hamilelikte sigara

deniznaz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Aralık 2009
16
0
arkadaşlar hamile olduğumu öğreneli 4 gün oldu önceden günde 2-3 tane sigara içiyordum hamile kalırsam içmem diyordum ama 4 gündür günde 1 tane içiyorum vicdanım rahat değil içmemem gerekiyor biliyorum ama birşey dürtüyor sanki iç iç diye... of of hamile kaldığıma bile hala inanamıyorum ki ondanmıkı diyorum bebişime çok mu zarar veriyormuyum etrafdan gğnde 3 tane içebilirsin dedi doktor diye duyuyorum ama kafam karışık yorumlarınızı bekliyorum

Son düzenleme:
Şimdi doktor sigara bir şey yapmaz dese içecek misin? Hangi hastalıkları ne oranda artırdığına dair o kadar çalışma ve veri varken bunu yapman doğru değil, burada kendine değil masum bebeğine kötülük yapıyorsun canım, sigara ve alkol konusunda hiç müsamaham olmadığı için biraz köşeli gelebilir laflarım ama umarım etki eder de hiç içmezsin...

hayır yanlış anlaşıldım galiba sigara içmeye devam edeceğim demiyorum sadece içtiğim toplam 4 adet sigaranın bebeğime zararları konusundaki yorumlarınızı bekliyorum... tabiki doktor sigaranın zararı yok dese sigara içmeye devam edeceğim demiyorum içtiğim 4 adet sigaranın piişmanlığını paylaşmak istemiştim.

piman olman normal güzelim, zararın neresinden dönülse kardır, 4 tane devamlı içen bir hamileye göre çok etkilemez, kıyas yapıyoruz tabi, inşallah içmez ve sağlıkla bebeğini dünyaya getirirsin.

senı anlıyorum ben gunde 1 paket ıcıp sigarasız yasayamayan bırıydım.hamileligimi ögrendıgımde 3 ay vicdan azabı ceke ceke gunde 4 yada 5 tane ictim ama vicdan azabından ölüyodum.su an doguma 20 gunum var ve 5 aydır agzıma surmedım.nasıl yaptım dıosan 26 kilo alarak canım her sigara istediginde tıkındım ben ama bi sekilde basardım eminim sende kendınce bır yöntem geliştireceksin.ama senı anladıgımı bil

Anılkılıç'çım üzülme canım ben, her iki hamileliğimde de 6 haftama kadar günde 1 paket içiyodum. 6.haftamda aniden mide bulantılarım başladı ve şuan 10+5im ve bir tane bile içmedim. ıçenlerden bile tiksiniyorum :kızgın: umarım sende benim gibi tiksinirsin. Ama sen zaten günde 1 tane içiyomuşsun senin için bırakmak çok daha kolay olmalı.

ben 15 yasimdan beri sigara iciyorum suan 27 yasindayim.hic yeltenmedim bile sigarayi birakmak icin hasta grip oldugum zaman bile iciyodum seviyorum diyodum.suan 15. haftama gelmek uzereyim hamileyim.ve hamilelik testinde pozitifi gordugum an paketi attim.bence psikolojik.benim de mide bulantim cok oldu hala daha oluyo ama sigaraya karsi hic bi tiksinmem yok.icsem icerim ama karnindaki bebegi dusun.coook gunahh.o daha hic biseyden habersiz sen ne verirsen onu aliyo besin olarak.kiyabilicek misin?1 tane de ayni 1 pakette ayni.sana bi sey daha soyliyeyeim hamileligin ilerledikce hamilelikle alakali ilaclar vericek dr. ve emin ol sen onlari kullanirken bile binbir tereddut yasiycaksin bebege bisey olur mu diye.gunde 3 tane icilebilir mi diyosun. bence bi dusun!!

X