Mutfak Püf Noktaları Yemeğin bulanık olmaması için tavsiyeleriniz?

xsxehrazat35

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2007
515
7
54
Kızlar restorantlarda,lokantalarda yediğimiz yemeklerin suyu parlak oluyor da benimki neden bulanık oluyor.Mesela kuru fasulye.Sizler haşladığınız kuru fasulyeyi sotelerken suyunu soğuk mu koyuyorsunuz,ben hep sıcak su koyarım ondan mı bulanık oluyor yemek suyu acaba?cokacimcoook

Kızlar restorantlarda,lokantalarda yediğimiz yemeklerin suyu parlak oluyor da benimki neden bulanık oluyor.Mesela kuru fasulye.Sizler haşladığınız kuru fasulyeyi sotelerken suyunu soğuk mu koyuyorsunuz,ben hep sıcak su koyarım ondan mı bulanık oluyor yemek suyu acaba?cokacimcoook

bence bu pişirme tekniği ile ilgili değil pişirdiğiniz bakliyatsa 2. ısıtmada bulanıklaşır suyu ki lokanta gibi yerlerde akım çok olduğu için bakliyatın özleşmesine fırsat kalmadan tüketilir . . .​

ben daha önce soğuk suyla yaptığımda dediğin gibi berrak oldu, dün sıcak su koydum bulanık oldu

gerçi bende kurufasulyeyi bulanık ve koyulaşmış severim öyle daha hoşuma gider

canım bu tamamen yağla ilgili

lokantalarda yemekler lezzetli olsun diye bol yağlı yapılır biz ise evimizde sağlık açısından yağı az tutarız.
yağı ve salçası bol olan yemek kırmızı ve parlak olur.birde margarin kullanıyorsan bir parçada sıvı yağ ilave et yemeğine..

X