Ön dişe kanal tedavisi

angelika3535

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2008
20
0
selam arkadaşlar benim bi sorum olucak
,bundan 7 -8 yıl önde düşmüştüm ve ön dişimin yarısı kırılmıştı bu dişime 3 4 sene öncesinde estetik doldu yatırdım şu an herşey iyi.geçen gün dişçiye gittim diş taşlerının temizletmek için doktor bana niye bu ön dişinin rengi diğerleirne göre biraz daha koyu dedi ve darbe mi aldın bende evet dedin daha sonra küçük bi aletle dişlerime elektrik verdi o dişimde hissetmedim hiç ama diğerlerinde yerimden sıçradım ve doktor o dişin filmini çekelim ve kanal tedavisi yapalım dedi acaba dişin yapısını bozmuş olurmuyum yaptırırısamm? veya kötü bi görüntü oluşurmu sonuçta ön diş yani arka diş olsa bu kadar kafaya takmıcam.sizce yaptırayımmı ne dersiniz??* CADIARZU

benimde 2-3 yıl önce üst ön iki dişime kanal tedavisi yapıldı.görüntü açısından hiçbir sorun yoktu.gayet estetik duruyordu.sağlığın için gerekliyse yaptır bence.

selam arkadaşlar benim bi sorum olucak
,bundan 7 -8 yıl önde düşmüştüm ve ön dişimin yarısı kırılmıştı bu dişime 3 4 sene öncesinde estetik doldu yatırdım şu an herşey iyi.geçen gün dişçiye gittim diş taşlerının temizletmek için doktor bana niye bu ön dişinin rengi diğerleirne göre biraz daha koyu dedi ve darbe mi aldın bende evet dedin daha sonra küçük bi aletle dişlerime elektrik verdi o dişimde hissetmedim hiç ama diğerlerinde yerimden sıçradım ve doktor o dişin filmini çekelim ve kanal tedavisi yapalım dedi acaba dişin yapısını bozmuş olurmuyum yaptırırısamm? veya kötü bi görüntü oluşurmu sonuçta ön diş yani arka diş olsa bu kadar kafaya takmıcam.sizce yaptırayımmı ne dersiniz??* CADIARZU

Canım o dişine elektrik vermiş ve canlılığını ölçmüş,yanı vıtalıte testı yapmış doktor. hissetmediğine göre o dişin artık canlı deil,sinirlerini aldırman lazım,yanı kanal tedavisi yaptırman şart.Yoksa ilerıde enfeksıyon olur o dişte.Estetik ya da başka bı açıdan da sorun oluşturmaz kanal tedavisi...Geçmiş olsun.

kanal tedavisi daha iyi oluyor canım benimde ön dişimde kanal tedavisi var ve hiç anlaşılmıyor. 30 sene sonra falan kararma olabilir ama bu da çok normal dedi yani 3 senedir hiç kararma olmadı kaldı 27 sene:)

merhabalar bende 3 sene once ön dısıme dolgu yaptırmıstım bu aralar sızı ve hafıf sallantı var gıbı doktor kanal tedavısı dedı acaba kanal tedavısınden sonra dısım cekılmek zorunda kalırmı? yada renk degısımı olurmu cok krkuyorum lutfen yardım edın? sız ne gıbı sıkayetlerle hekıme gıtmeye karar vermıstınız ?

arkadaşlar benimde lise 1.sınıfta ön dişime dolgu yapıldı kanal tedavili.yaklaşık 5-6 yıl gayet estetikti.daha sonra kararmaya başladı.ve bir zaman sonra psikolojimi bozmaya ve kendime olan güvenimi kaybettirmeye başladı.çok kafama takıyor dişçiden de çokk korkuyordum.son olarak güvendiğim bir dişçiye ön dört dişi zirkonyum yaptırdım.çok hem de çok memnunum.arkadaşlar kafanıza takmayın.ön dolgu ilerde elbette kararacak..ama olsun onunda çözümü.çözümsüz dertler olmasın..

merhabalar bende 3 sene once ön dısıme dolgu yaptırmıstım bu aralar sızı ve hafıf sallantı var gıbı doktor kanal tedavısı dedı acaba kanal tedavısınden sonra dısım cekılmek zorunda kalırmı? yada renk degısımı olurmu cok krkuyorum lutfen yardım edın? sız ne gıbı sıkayetlerle hekıme gıtmeye karar vermıstınız ?

benım bır kanal tedavılı dısım cekıldı kanal tedavısının garantısı yok sonucta biri yazmıs dru demsı 30 yıl yıok daha neler benım 5 yıl falan kaldı ara ara kırıldı parcalandı diş sallanmaya basladı en son oda cıkt kendı az bıyerı kalmsıtı onuda dr cektı sımdı onun yerine diş yapılcak bır kanal tedavılı dişimde 7 yıldır duruyor kararmaya baslad rengı ve bırkac gündür agrıyor gıdıcem dra fılm cekılıyormus ya tekar kanal tedavısı yapılıyormus son care cekılıyormus uamrım cekılmezde bir diş yüzünden 3 diş yaptırmak zorunda kalmam
benım dişlerde asırı agrı vardı da gıttım ılkınde cürüktü bırsey kactımı iine cıldırtıyordu agrı gıttım önce gecıcı dolgu yaptı agrı olursa gel hemen kanal tedavısı olcak dedı ertesı gün cok agrım oldu ötekıde dolgu yapılmıstı bırkac ay sonra dehset agrı yaptı gıttım zaten gıtmesem apse yapmak üzereymıs hemen oldu senın hafıf sızı varsa kanal tedavısı olmayabılır baska bır dıs druna daha danıs ıstersen yaptırmadan hemen bazı drlar para ugruna hemen gereksız tedavı yapabılıyor bırde ıyı bır dr secmenı önerırım kanal tedavısıde uyusturulmasının ıyı olması falan cok önemlı dedıgım gıbı diş kararcakta cekılebılırde kanal tedavısınden sonra sonucta ölüyor diş sinirler alınınca kararmaması ımkansız

bende yıllar öncee ön dişime kanal tedavisi yaptırmıştım tabi maalesef artık ölü diş olduğundan kararmayabaşladı bazen gülmek dahi içimden gelmiyor çünki fark ediliyorrr:KK43: cumarteside 4 tane dişime dolgu yaptırdım şuan için sıcak şeylere hassasiyeti var inanın ağrıyor ay ne çekiyorum ben bu dişlerden yaaaa offffff

bende yıllar öncee ön dişime kanal tedavisi yaptırmıştım tabi maalesef artık ölü diş olduğundan kararmayabaşladı bazen gülmek dahi içimden gelmiyor çünki fark ediliyorrr:KK43: cumarteside 4 tane dişime dolgu yaptırdım şuan için sıcak şeylere hassasiyeti var inanın ağrıyor ay ne çekiyorum ben bu dişlerden yaaaa offffff

tatos sorma canım ya bende taa ılkokulda basladım dogulara helede diş hastanesıne gıtmıstım iğnesiz azı dişlere düşünsene dolgu o acıları hep hıssetım şimdi gercı tıp ılerledi iyi uyusturuluyor benımde cok var suara tedavı köprü olcak 3 dişime öndekı kaplama sökülüp kanal tedavısı olup yenı kaplaması olcak onun dıger esıde kesılıp kaplama olcak bırde o agrıyan kanal tedavılıye nolcak allah bılır bende cok cektım dişten sen o ön dişe kaplama yaptırsana kara görüntü gitsin danıs bır dra bence

Cevaplarınız ıcın tesekkurler canlarım napalım korkunun ecele faydası yok çekilmesi gereksede artık ımkanlar cok bıraz zorlanıcam ama ne yapayım.. içimi rahatlattınız yınede :KK23:

2 ay once dustum disim kirildi ve kanal tedavisi deniyor. Kafam karisik on dis vitirol teste yapildi. Sonuc negatif. Bazen sonuc negatif olabiliyormus. 2-3 ayi bulabiliyormus pulpanın kendini toplaması valla sasırdim ne yapmaliyim

X