Aydın Özel Nysa Hastanesinde doğum yapan var mı? yardım..

plaj

bitanem kurabiyem dünyam
Kayıtlı Üye
13 Ekim 2009
1.050
1
48
Kızlar kısmetse gerçi zamanım var ama 7. ayımdayım ne olur ne olmaz Aydın Nysa hastanesinde doğum yapmayı düşünüyorum doktorum Yalçın Yarar duyan bilen varmı varsa paylaşımlarınızı bekliyorum.....iyi diyolar ama yinede araştırıyorum

slm plaj,
ben de 8 aylik hamileyim ve can postaciya gidiyorum nysa hastanesinde..
her yer icin iyi-kotu soylemler oluyor; duymussundur..
nasip olursa 1 ay sonra nysa da normal dogum yapmayi dusunuyorum...
umarim gebelik iyi geciyodur :)

slm plaj,
ben de 8 aylik hamileyim ve can postaciya gidiyorum nysa hastanesinde..
her yer icin iyi-kotu soylemler oluyor; duymussundur..
nasip olursa 1 ay sonra nysa da normal dogum yapmayi dusunuyorum...
umarim gebelik iyi geciyodur :)

meraba canım ben yalçın beydeyim bana sezeryan diyo bilmiom bebek ters miş.....eh işte bulantılar geçmiyo benim.....valla işte ben pek bişi duymadım bilen varmı diye merak ettim bitek sen yazdın.....yeni hastane ya pek bilen yok gibi ama genelde olumlu gibi...sadec bi kişiden yalçın bey sezeryana zorluyo diye bi söylem duydumda ...

"yalçın eroğlu" mu? ben önceden ona gittim ancak randevular hep sarktığı için sonradan "can postacı" olarak değiştirdim dr.
"yalçın yarar" nasıl bilemiyorum, ancak "y. eroğlu" için hep iyi duyumlar aldım. hatta işyerinden 2 hamile arkadaşım ona gidiyor hala....
bulantıların için ilaç kullanıyor musun? ben de hiç bulantı yoktu, 1-2 haftadır başladı :S dün dr. bi süspansiyon ilaç verdi..

"yalçın eroğlu" mu? ben önceden ona gittim ancak randevular hep sarktığı için sonradan "can postacı" olarak değiştirdim dr.
"yalçın yarar" nasıl bilemiyorum, ancak "y. eroğlu" için hep iyi duyumlar aldım. hatta işyerinden 2 hamile arkadaşım ona gidiyor hala....
bulantıların için ilaç kullanıyor musun? ben de hiç bulantı yoktu, 1-2 haftadır başladı :S dün dr. bi süspansiyon ilaç verdi..

yok ben Yalçın Yarar a gidiyorum onada iyi diolar ...anestezi uzmanı Kudret bey var tanıdık ....o bize önerdide öle gittik...ama sanki sezeryan yanlısı gibi geldi bana nede olsa özel hastane...ama gerçi benim kızım ters duruyo bilmem düzelirmi....bulantıya ilaç kullanmıyorum öle çok kötü deil ilk günlerdeki gibi az olyoda rahatsız edici yinede....bulantı hapları bebeğe zarar veriyomuş bi yerde okumuştum o yüzden pek kullanmadım

Arkadaşlar merhaba ben de aydın da yaşayan bir anne adayıyım, 6,5 aylık hamileyim. Hamileliğimin başından beri Leylant Ova Demirtaş ın hastasıyım. Doğumu da doktorumun orda çalışıyor olması nedeniyle anka da yapıcam. Nysa da doğum ücretleri hakkında bilginiz var mı?

bu arada umarım güzel bi hamilelik sonucunda sağlıkla kucağınıza alırsınız bebeklerinizi..

[:ecrin_bebek: slm arkadaşlar bebişim 21 haftalık nasipse ben de aydında doğum yapmayı düşünüyorum fakat sizler gibi pek araştırma şansım yok 32.haftadan sonra gelebileceğim aydına araştırmalarınızdan beni de haberdar ederseniz mutlu olurum anka hastanesini de arştırdınız mı umarım hayırlı doğumlar olur hepimiz için hihoyyyt

arkadaslar ben de Nysaya gittim gerçi ben doğumlarımı çoktan yaptım. ben jinekolojik sorun nedeniyle Dr. Galip Bayrak a gidiyorum. o da hastalarını muayenehanesinde kabul etmekle beraber doğum ve ameliyatlarını Nysa da yapıyormuş. inşallah sizlere mutluluk verecek bebeklerinizi kucaklarınıza alırsınız.:teytey:

Ben de Leylant Hanımın muayenehanesine gidiyorum, tahliller için anka'ya gidiyorum.Ama Leylant Hanım normalde Ankada da hasta bakıyor, muayenehanesine gitmek benim özel tercihim yani... Hamilelik öncesinde smear testi için Nysa da Esen Yarar a gitmiştim. Açıkçası çok memnun kalmadım. Hamilelik önemli ve zor bir süreç ve bu süreçte insan doktoruyla rahat diyalog kurabilmeli diye düşünüyorum. Daha sonra bir doktor tanıdığımın tavsiyesi ile Leylant hanımla tanıştım. Doktorumdan çok memnunum gönül rahatlığıyla isteyen herkese tavsiye edebilirim.

Son düzenleme:
ben de 10+3 haftalık ikizlere hamileyim ve dr. um ilker bey. şimdiye kadar memnundum ama sanki son zamanlarda biraz başından savıyormuş hissine kapılıyorum. iç kanamadan dolayı 1 aydır yatıyorum.doğumevinde 5 gün yattım zorunlu olarak ve ortam pek de hoş değildi. hemşireler, temizlik vs vs.... bizimki tüp bebek. dr. değiştirme fikri oluşmaya başladı kafamda yavaş yavaş.
Leylant hanımı birkaç kişiden daha duydum. Nysa da doğum hastanesi olduğu için aklıma daha yatkın geliyor. coook kararsızım, bana da yardımcı olursanız sevinirim....

Yalçın Yarar, kesinlikle mükemmel bir doktor. Doktorum şu anda kendisi. Mükemmel derecede ilgileniyor, sağolsun.

Can Postacı da çok iyi bi doktor ama bildiğim kadarıyla ayrıldı hastaneden.

Ayrıca o randevu sarkması her doktor da oluyor, her hsataya 15dk ayrılıyor randevu verilirken, ama hastanın durumuna göre de değişiyor.

Hastane de süper, ben de doğumu orda yapacağım. Sezeryan istediğim için muhtemelen spinal olacak. Eminim ki hiç bir sorun yaşamayacağım yerimseniben

herkesin düşünceleri yaşadıkları farklı tabi, 20.04.2010 da spinal doğum yaptım. Ve çok memnunum. Kontrollerime gidiyorum. Bebeğimi de çocuk doktoru Yasin Bey'e götürüyorum. Çok ilgililer.

Ben çok memnun kaldım. Spinal en ufak bir başağrıı bile yapmadı. Anestezi uzmanı da çok ilgiliydi.

Tavsiyemdir.:kahve:

forumda mesaj trafiği durmuş gibi ama inşallah benim mesajıma cevap veren olur... Öncelikle hamileliğimin başından beri Nysa'ya gidiyorum ve problemsiz bir hamilelik geçirdim su ana kadar... 36. haftadayım, doğuma az kaldı... Ama doğumu orada yapmayı düşünmeme rağmen açıkçası tam güvenemiyorum... her özel hastane gibi orada da iş ticarete dönmüş belli... güleryüz, temizlik iyi de... insanın içine sinmeyen şeyler de var... normal doğum taraftarıyız deyip deyip son anda işi sezeryana bağlıyorlar bence... böyle düşünmem için çok sebepler var, hepsini yazamam şimdi ama bence öyle... ben yalçın yarar'ın hastasıyım. kötü değil ama "çok iyi, güveniyorum" da DİYEMEM. NST'de kasılmalarım çıktı, hiç takibe almadan, çatı muayenesi yapmadan, serum+ilaç tedavisi verdi... Belki sonuç olarak doğrudur ama çok ezbere bir tedavi gibi geldi bana... ve yaptırmadım, ilaç da almadım... devlet hastanesinde tekrar NST'de çektirip başka doktora gösterdim sonuçları. o "su anda sorun yok, 2-3 gün içinde NST'yi tekrarlıyalım" dedi. Biz de sonuçta cahil insanlar değiliz, gayet iyi anlıyoruz neyin ne için yapıldığını... sağlık hele hele bebek konusunda herkesin eli kolu bağlı gibi ama ben bebeğin sağlığı için bu kadar içim titrerken öyle gereksiz yere vücuduma ilaç alamam valla kimse kusura bakmasın... zaten eğer normal değil sezeryan derse son anda sezeryanımı üniversite hastanesinde yaptırıcam, normal olursa Nysa'da yaptırıcam, ona karar verdim. Bu arada Kamil Kurt'a da gittim 2 defa. ilk görüşmede çok ilgili ve sempatikti, 2. görüşmede takip ettiği başka bir işi vardı (hastaneye gelecek önemli biriyle ilgili) o yüzden pek ilgili davranmadı... Yorum yaparsanız, ve bildiklerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

Bir de 1.5-2 sene önce hastanenin web sayfasında her "hastanede gerçekleşen doğumlar" bölümünde bebeğin bilgilerinin yanı sıra doğumun nasıl olduğu da yazıyordu, (normal, spinal, epidüral vs... şimdi yazmıyor... bence bu da önemli...

merhaba arkadaşlar. ben şu anda 22 haftalık hamileyim. şu ana kadar nazillide pek çok doktor değiştirdim ve 1 hafta sonra kontrolüm var yine. doktora bir türlü karar veremiyorum. nysa ya da anka'yı düşünüyorum. kafam çok karışık...

kızlarrr ben 39 haftalık gebeyim yani doğurucam artık...9 aydır nysaya gidiyorum...normal doğum yanlısıyım...son gittiğimde dr um bana yok kafa yan yok kireçlenme var yok tarihini beklememeliyiz kireçlenme artar vs.gibi şeyler söylemeye başladı ve bana çarşamba doğuma gelir gibi gel dedi yani sezeryan için....ama ben normal doğum istiyorum deyincebeni sezeryana ikna etmek için herşeyi yaptı....hatta sekreterini yolladı o da denedi ikna etmeyi...ve şu an psikolojim alt üst sezeryan olmak istemiyorum şu saatten sonra başka hastahaneye de gitmek istemiyorum.....bi kulp bulup sezeryan yapacak diye ödüm kopuyorrrrrrrrr...napıcam ben?:KK50::KK50:

Arkadaşım sakıınnnn...kimse seni sezeryana zorlayamaz..hemen devlet hastanesine yada ün.hastanesine git...muayeneni ol..onlarda sezeryan derse (ki hiç sanmıyorum) ankada olursun...
ama devletede ün.hast.nede git.sen kobay değilsin ki...seni istedikleri gibi kessinler.benim yaptığım gibi heyecanlanıp,korkup,onların dediğini YAPMA...
Bebeğin hayırlı uğurlu olsun canım....:emir_bebek:

matematik'e aynen katılıyorum. üniversite hastanesine yada devlet hastanesine git... daha önceki mesajlarıma da bakarsan, daha önce de söylemiştim. NYSA "normalciyiz" deyip deyip sonunda sezeryana bağlıyor işi. bana da "bebeğin kafası büyük" dediler. hem de çatı muayenesi bile yapmadan. belki çatım müsait bebeğin kafası büyük de olsa... ya da tam tersi... ALlah hakkında hayırlı olanı nasip etsin ama nysa benim güvenimi tamamen sarstı artık...

selam bende şuanda bebek için tedavi görüyorum.ankaya gidiyorum.doktorum leylant ova.şimdilik memnunum.ama iki aydır tedavi işe yaramıyor.bebek falan yok halaa.daha önce bebek olmadığı için doğum evine gitmiştim orda insanın yüzüne bile bakmıyorlar.tahlil yaptı normal dedi yolladı.ultrasonla bile bakmadılar.sonra ankaya gittim.polikistik over olduğu anlaşıldı ve tedavi başladı.

X