Bebek Beslenmesi 3,5aylık bebeği olanlar ne kadar mama veriyosunuz

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

ahsen26

şennur
Kayıtlı Üye
9 Aralık 2009
170
0
slm arkadaşlar.3,5aylık bebişim sütüm kesildiği için sadece mamayla besleniyo.sizin bebekleriniz günlük kaç ml mama yada anne sütü alıyo.kilo alımı gayet normal ama günde sadece 550-650ml mama yediği için huzursuzummafoldumben

canım benim bebeğim 4 ayını bitiriyor
halen 700-750 cc alabiliyor..
kilo alımı gayet iyi gidiyordu..
bu ay biraz azalma oldu kilo alımında..
oda normal büyüdükçe az kilo almaya başlıyorlarr..
kilo alımı normalse yetiyor demektir..
zaten aç olsa ortalığı yıkardı..

benim bebeklerim düzeltilmiş 3 aylık ve günde 500 ml en çok yiyorlar..ne yapalım zorla ne kadar verebilirimki..şimdi ek gıdalara geçince dahada azalacak bu miktar...

benim oğlumda üç aylık mama ve anne sütünü 125ml bazende 100 ml içiyor bir öğünde buda normal

ben sadece anne sütüyle besliorumm 4. ayda meyve suyu vericem ek olarak emmeye devam ederse 6. ayda ek mama vercem

oğlum 3,5 aylık ve sütüm azaldığı için günde 60 ml bazen 30 ml mama veriyorum. yetmediğini biliyorum ama alışmasından korkuyorum çünkü memeyi çekmek zor ama biberondan kolaylıkla emiyor bakalım yarın kontrolümüz var doktor ne diyecek ona göre mamayı arttıracağız

X