Doğuma Hazırlık doğuma giderken bebek için neler olmalı yardım edin

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

sevdaam

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
13 Aralık 2009
76
1
2.5 ay kaldıı ve sabırsızlanıyorum çantasını hazırlamayı düşünüyorum neler koymalı içine tabi bide bunları yıkaması ütülemesi var yardım edin

Ben 3 at önce doğum yaptım. Sana tavsiyem 2 tane canta hazırla, biri bebege biri kendine.
Bebek icin:
1. Alt acma örtüsü
2. Yenidoğan bebek bezi
3. Pisik kremi
4. Yenidoğan seti (2-3 tane) + fazladan eldiven
5. Battaniye (en az 2 tane)
6. Emzirme yastıgı
7. Emzik
Ayrıca elektrikli gögüs pompası almanı siddetle tavsiye ederim. ılk deneyimde emzirmeyi beceremiyorsun, bebek de beceremeyebiliyor. Halbuki ilk süt cok önemli. Sağıp kasıkla vermen gerekiyor. Bu arada kücük plastik bir mama kasıgı da hazırla, bana cok lazım olmustu.

Kendin icin ise 2 adet bol pijama, kalın corap, bol bol fanila alman lazım. Logusalıkta acayip terliyor insan. Bunun yanında ped de alman lazım tabiki

teşekkür ederim tavsiyen için.allah analı babalı büyütmeni nasip etsin inşallah

CnmÖle Çok Şey koyma ayy bz doldurdukta doldrduk..senn gıbı topk aÇmŞtık bzlerde hastanede herŞy verıolar hastabeznden tutu beĞn bezıne mamasına kadr gecelk pıjama bebeĞe hast ÇıkıŞı 2 tane al bı tane yetlı ama sen 2 al genede..pıjama daha ııoluo ıster norml ıster sezryan geclk rahat olmuo gecelıĞım hala duruo.makyaj malsemesı felan alcktm neler konŞuoduk yaa bzlerr anlıorum szlerı ama makyaj malz gerk ble kalmadı ınsnn yÜzÜ ŞıŞ Öle gÜzel oluokı anlatamm:))

Alt aÇmaÖrt pıŞk kremı vs Çok grksz bence alt aÇmayı napcn hemŞıre alıo bebĞı altını temzlıo muaynesınıyaptırıo getırıo kılo dÜŞmÜne gÖre mamada verıo pıŞık desen gene onlar bakıo saten 2 gÜn kalcaksn oda sezerya olrsa:)gÖĞs pompasına bıŞı dıeemm gerekeblrr ama sakn pes etme emmyı ÖĞrnsn hemŞırelerıboyna ra odandakı teldenn gelp ÖĞrtsnler be ne Çektm emmeyı bılmıodu 1 ssat memyı tutrmakıÇın uyĞrŞıodk saĞıp bıberona daha 1.gnden verrsen memnı almas hayatm...

İki ayrı çanta yap 1i kendine 1i bebişe
Kendine
1Terlik
2 çorap
3-çamaşır (normal sütyen götür emzirme sütyenleri aslara kullanılamıyor deliği küçük oluyo insan göğsünü kavrayamıyosun bir de yumuşak olduklarından fotoğraflarda göğüslerin sarkık çıkıyor :)))
4 bolca külot
5-tarak fırça toka
6-makyaj malzemesi
7-fotograf olayı olacaksa saten-ipek pijama takımı
8-çıkarken giymeye eşfman takımı ve rahat ayakkabılar
9-ped
10-lohusa tacı

Bebişine
1-iki farklı bedende çıtçıtlı body tulum (mothercare'de kendinden eldiveni olan tutumlar var istediğin zaman eldiven oluyo, bebişlerden eldivenler çok düştüğü için bunlar çok hijyenik. Ben klasik yenidoğan setlerini hiç beğenmemiştim carterstan tulum almıştık. İlk olunca insan baya heves ediyo. Farklı bedenlerde al, bana tüm doktorlar minik doğacak kilosu az dedi bütün minik kıyafetler ve bezler elimde kaldı bizimki beklenenden tombik doğdu)
2- şapka (penye, mothercare'de yine tavsiyem
3-bez ıslak mendil (unibaby tavsiyem pamuk ve su hiçbir zararı yok diğerleri gibi değersin ya da parfüm içermiyor, toptan alırsan da ucuz oluyo
4- battaniye (odada ince çıkarırken de kalın olmak üzere iki tane
5- emmeme ihtimaline karşı mama ve biberon (golden goat alerji yapmıyor sütün gelene kadar yardımcı olur

6-ve şiddetle emzik diyorum. Huzurlu oluyor emzikli bebekler

Bak kaç zaman sonra bile işe yaradı benim için:) teşekkürler:)

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

bi de benim aklıma dün göğüs uçlarını silmek için karbonatlı su ile likit biberon temizleyici geldi, çünkü sezaryen olacağı için ilk günler süt gelmicek benim pek :KK43: biberonları da bu şekilde temizlerim.

X