Bebek Beslenmesi bebeğim 2 gündür kakasını yapmıyor:(

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

vaveyla_a

kaktüs
Kayıtlı Üye
16 Kasım 2009
6.066
118
mrb arkadaşlar ya kızım 3 ayını yakında bitirecek kakasını 2 gündür yapmıyor..bu durumu yaşayan var mı..anne sütü alan bebekler kabız olmaz diye biliyorum:çok üzgünüm:

kabız olmaz süt alan bebek canım çok normal geçiş dönemleri bunlar düzene girmeye çalışıyo sindirim sistemi birzcık zeytin yagı ver hem gezına falanda iyi grlir doktorumuz günde 3 kere verebilirsin demişti bizede o dönem saglıkla büyüt

canım buna genelde geç kaka yapma diyorlar benimki ilk aylardan beri böyle bir sefer 6 günü buldu fitil verdim. ılk önce denediklerimi söyleyeyim ağızdan zeytinyağı verebilirsin, ayrıca ayaklarını karnına doğru bastırarak ıkınmasına yardımcı olabilirsin, makatını yumuşatmak için zeytinyağı ile sil, ıslak mendil tahriş ediyor. Bunlar olmayınca fitil yerine bazıları derecenin ucuna zeytinyağı sürüp makata çok az sokup kaka yapmasını sağlıyor. Bunu bir hemşireden duydum bazıları kulak temizleyici pamukla yapıyor. Ama uyarayım alışkanlık yapıyormuş.

benim oglumda bebekken bi kere 9 gün yapmamıştı ebe hala fitil verme diyodu en sonunda dayanamadım verdim galiba her bebekte oluyo

canım bende engelli bebeklerle çalışıyorum onlar bu tarz problemleri sık yaşıyolar ordan biliyorum.
biz zeytin yağı tavsiye ediyoruz yukarda bir arkadaş yazmış.
bir çay kaşığı kadar yeterli olucaktır sütüne karıştırıp verebilirsin.

zeytinyağı dün sabah vermiştim işe yaramadı..tam bugün fitil koyacaktım gerek kalmadı yaptı:dance:

zeytin yagı herzaman işe yarar illa kabız olmasına gerek yok gün aşırı çok az ver fitil ilaç daha küçük hemen ilaç sokma vucuduna

zeytinyağı daha önceleri 1 gün yapmadığında vermiştim etkili oldu ama bu sefer olmadı..

derecenin demir bölümüne zeytinyağı sür ve bebeğin makat bölgesini önce dairesel hareketlerle sonrada aşağı yukarı olmak üzere uyar. bunu 3 kere tekrarla 15 dakika bekle. daha da kakasını yapmazsa tekrarla. ben çok faydasını gördüm canım.

derece en etkili çözüm
4-5 ay kullandım bende kızımda 2 günde bir uyguluyordum
hareket etmeye başlayınca kendisi yapmaya başladı zaten
dereceye vazelin sürmeyi ihmal etme aman

arada olabiliyor öyle renk değişimleri
senin yediklerinle alakalıdır emiyorsa inşallah:nazar:

slm kızlar benim kzıımda şuan 2 ay 10 günlük
12 gün akka yapmadı arkassından yaptı şimdi yine 5 gün oldu yapmuyor benimkide sadece anne sütü alıyo doktora götürdemmi bilmiyorum sorunmu var acaba

slm kızlar benim kzıımda şuan 2 ay 10 günlük
12 gün akka yapmadı arkassından yaptı şimdi yine 5 gün oldu yapmuyor benimkide sadece anne sütü alıyo doktora götürdemmi bilmiyorum sorunmu var acaba

12 gün çok fazla. Hemen götürün doktora. Arada aksamalar olur tabi ama 12 gün çok uzun.

bebeğim 37 günlük oldu ve 2 gundur kaka yapmıyor lutfen kızlar bişey söyleyin canım cok sıkılıyor :KK43::KK43:

canını sıkmanı gerektirecek bir durum yok canım. üzme kendini. 2 gün çok uzun bir süre değil. ayrıca bebeğin çok çok küçük. bağırsakları hala düzene girmemiştir onun. bende aynı durumu yaşamıştım. zeytinyağ içirmenin çok faydasını gördüm ben ama çok küçük bebeğin. bir kaç gün daha bekle ve canını sıkma. doktorlar 7 güne kadar yapmayabilir diyorlar. hatta 10 gün diyen bile var.

bebeğim 37 günlük oldu ve 2 gundur kaka yapmıyor lutfen kızlar bişey söyleyin canım cok sıkılıyor :KK43::KK43:
canım korkma benim kızın 10 gün yapmadığı olurdu.eğer kabızlık filan yaşamıyosa sıkıntı etme bence rahat yapıyosa kakasını.arkadaşın da dediği gibi zetinyağı çok işe yarıyo.

X