kızlar normal doğumun başladığını nasıl anlarız yardım edin

kayradorugum

23.12.2009/15:00
Kayıtlı Üye
25 Eylül 2009
457
6
36
kızlar 40 haftalık hamileyim dün doktora gittim 1 hafta daha bekleyelim tehlike yok haftaya suni sancıyla bebeği alırız dedi sizce 41. haftaya kadar bekletmesi riskli değilmi 41. haftada doğum yapan tanıdıklarınız varmı? bu ilk sorum ikincisi ise dün geceden beri belim ve kasıklarım adet olacakmışım gibi ağrıyo belimden girip bacaklarımda sonlanıyo ağrı böyle ara ara oluyo ayrıca bu sabah kanlı sümüksü bişey gelmiş iç çamaşırıma bu nişan denilen şeymi tam kan gibide değil kahverengi bişey ayrıca çok kasılmam var karnım taş gibi oluyo bebeğin hareketleride normal SİZCE BUNLAR NORMAL DOĞUM BELİRTİLERİMİDİR LÜTFEN YARDIM EDİN ÖZELLİKLE DOĞUM YAPMIŞ OLANLARDAN CEVAP BEKLİYORUM.....:nazar:

ben eski bir sağlıkçı olarak normal doğum belirtisine benzettim ama tam bir bilgim yok cnm.

Canım benim tek ve en belirgin belirtim , son 2 gece boyunca minnoşum (anlarsınız) çok acımıştı.Hatta acı ve sızıdan yatakta hiç hareket etmeden sabahı sabah etmiştim. Zaten ikinci gecenin sabahında saat 6-7 arası minik minik sancılar başlamıştı, akşamda 3 saatlik suni sancıyla normal doğum yaptım.. Çok korkunçtu ! Bir daha normal doğum ölsemde yapmam.

canım sancıların düzenli gelip gidiyosa bundan anlayabilirsin
benim gece 12de sık idrara çıkmayla başlamıştı saat 5-6 gibi sancılarım 5 dk bir geliyodu 10 da doğum yaptım
allah kolay doğum nasip etsin bol bol dua et ılık banyo yap
faydasını göreceksin

Canim 18 gun once dogum yaptim 39+2 . yazdiklarin dogum belirtisi. benimde son 2 gun karnim tas gibiydi kasiliyordur surekli belimde bir basliyordu agri bacaklarimdan asagi dogru geciyordu.
1 hafta oncede kan gelmeye basladi.
Rabbim yardimcin olsun ins.

canım ben 42 haftalıkdım kızım doğdugunda birazcık su yutmuşdu ama onun dışında hiç birşeyi yokdu benimde son anlarda bacaklarım ayrılıyo gibi ağrılar oluyordu ama doğmadı bi türlü doktor artık mecburi sezeryana alıcaz dedi mecburi sezeryan olduk.
seninki gelmeye başlamış bence inşallah 41.haftanız dolmadan alırsın yavrunu kucagına.

canim, benimde 40+4 te dogum sancilarim basladi, doguma kadar 31 saat sürdü :KK43:(( cok zor dogdu, ama normal yoldan dogurdum. Simdi ikinciye hamileyim insallah bu sefer o kadar zor olmaz ...

X