İğneli Epilasyon iğneli epilasyonda iğne çok önemli. en iyi iğneli epilasyon iğnesi nasıl olmalı?

flame56

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
30 Mart 2008
25
0
İğneli epilasyonda kıl köküne elektrik akımını verebilmek amacıyla paslanmaz çelikten imal edilmiş çok ince iğneler kullanılır. Epilasyon iğneleri kalınlıklarına göre numaralı üretilir. İğne kalınlığı kıl kalınlığı ile orantılı olmalıdır. İğne kıldan kalın olduğunda kıl kılıfına zorlanarak girer ve deride hasar meydana gelir. Bunun için epilasyon uzmanı kıl kalınlığına uygun numarada iğne seçmelidir. İğnelerin uçları kıl kılıfının (folikül) delinme ihtimalini azaltmak için yuvarlaklaştırılmıştır. İğneler çok ince olduklarından çok çabuk eğilirler. Bu nedenle çok dikkatli kullanılmalıdır. Epilasyon iğnesi prop ucuna gevşek olmayacak şekilde takılarak hazırlanır. Epilasyon iğneleri 45-60 dakika kullanıldığında özelliklerini kaybettiklerinden değiştirilmeleri gerekmektedir.

Her epilasyon müşterisine ayrı ve steril iğneler kullanılması gerekir. İğnenin elektrik akımıyla sterilize olacağını ileri sürmek hatalıdır. İğnede oluşan ısı, tüm mikroplardan arınmaya yetecek kadar yüksek değildir. Günümüzde tek kullanımlık epilasyon iğnelerinin kullanılması, sterilizasyon sorununa köklü çözüm getirmiştir. Bulaşıcı hastalıkların bulaşma riski neredeyse tamamen ortadan kalkmıştır. Epilasyon iğneleri uzunlukları, çapları, uçları bakımından değişiklikler gösterir.

Tek parçalı iğneler: Çelikten yapılmışlardır. İğne ucuna doğru giderek incelirler. Genellikle iki parçalılara göre daha az esnektirler.

İki parçalı iğneler: Bu iğneler düz veya silindirik iğneler olarak da adlandırılır. İğneli epilasyon uygulayıcıları tarafından daha fazla tercih edilen iğnelerdir. Bu iğnelerin proba takılan kısmı kalındır. Kıl köküne giren uç kısmı ise daha incedir. Altın veya çelikten yapılan iğnelerin kıl kılıfı (folikülü) içine giren uç kısmı yalıtımlı (izolasyon) veya yalıtımsız (izolasyonsuz) olabilir.

İki parçalı eğik iğneler: Bu iğnelerin proba takılan kısmı silindirik ve kalındır. Uç kısmı ise eğiktir. Eğik iğneler çene altı, kasık gibi düz iğnenin girmesi zor bölgelerde çalışma kolaylığı sağlar.

Yalıtımlı (izolasyonlu) iğneler: Kıl kılıfının alt kısmı tam olarak yakılmalı üst kısmı ise korunmalıdır. Aksi takdirde üstderi zarar görür. yalıtımlı iğnelerin 2/3’lük üst kısmında koruyucu teflon- seramik tabakası ile kaplıdır ve elektriği iletmez. Böylece kıl kılıfının alt kısmı tahrip edilmiş olur. Termoliz yöntemi kullanıldığında oldukça etkin iğnelerdir.

Oluşan ısı kıl kılıfı tabanına etki ettiğinden istenilen bölgede hasarlaşma gerçekleştirilmiş olur. Yalıtımlı iğnelerin uç kısmında oluşan ısı yalıtımsız iğnelere göre daha fazladır. Termoliz yöntemde deriye zarar vermeden başarılı bir epilasyon uygulaması için mutlaka yalıtımlı iğneler kullanılmalıdır. Yalıtımlı iğnelerin kullanımı yan etkilerin en az olmasını sağlamaktadır.

Yalıtımsız (izolasyonsuz) iğneler: Bu iğnelerde elektrik akımı iğnenin tamamında etkilidir. Bu iğneler elektroliz yöntemine daha uygundur. Akım etkisi ise iğnelerin tek parçalı veya iki parçalı olma durumuna göre değişiklik gösterir. Tek parçalı iğneler kıl kılıfının deriye açıldığı noktada güçlü sodyum hidroksit oluştururlar. Bu durum uygulama etkinliğini düşürür. İki parçalı iğneler ise kıl kılıfı boyunca eşit sodyum hidroksit oluşturdukları için galvanik akımla kullanımında tercih edilirler. Yalıtımsız iğnelerde yan etki riski daha yüksektir.

ben teşekkür ederim sayenizde bir çok bilgi edindim. ama iğnelerle ilgili çok tecrübeli değilim o yüzden bi kaç sorum var. şimdi bu yazılandan öğrendiğim kadarıyla iğne izolasyonlu çift parçalı altın olması daha iyi. peki çift parçalı izolasyonlu altın iğneyi nereden temin edebilirim? çift parçalı ne demek tam anlayamadım birde anlatabilecek bilir kişi var mı? bende velona diye bi iğne var 2 numaralı sözde ince ama bana çok kalın gibi geliyor zor giriyor kıl köküne ve iz bırakıyor kabuk tutuyor. çok ince ve elastik yapıd olmalı iğne kıl köküne rahat girmeli. .izolasyonlu olanlar var sadece akımı ucuna veren böylece deriyi yakmayan. uzmanlar ve bilgi sahibi olanlar bana nerden nasıl satın alabileceğimi söyleyebilirler mi burdan veya özelden? en az epilasyonu yapan kadar önemli çünkü iğne olayı. sağolun şimdiden...

ben teşekkür ederim sayenizde bir çok bilgi edindim ancak iğğne konusunda tecrübesizim o yüzden bir kaç sorum olacak. şimdi bu yazılandan öğrendiğim kadarıyla iğne izolasyonlu çift parçalı altın olması daha iyi. peki çift parçalı izolasyonlu altın iğneyi nereden temin edebilirim? çift parçalı ne demek tam anlayamadım birde anlatabilecek bilir kişi var mı? bende velona diye bi iğne var 2 numaralı sözde ince ama bana çok kalın gibi geliyor zor giriyor kıl köküne ve iz bırakıyor kabuk tutuyor. çok ince ve elastik yapıd olmalı iğne kıl köküne rahat girmeli. .izolasyonlu olanlar var sadece akımı ucuna veren böylece deriyi yakmayan. uzmanlar ve bilgi sahibi olanlar bana nerden nasıl satın alabileceğimi söyleyebilirler mi burdan veya özelden? en az epilasyonu yapan kadar önemli çünkü iğne olayı. sağolun şimdiden...

ben teşekkür ederim sayenizde bir çok bilgi edindim ancak iğne konusunda tecrübesizim o yüzden bir kaç sorum olacak. şimdi bu yazılandan öğrendiğim kadarıyla iğne izolasyonlu çift parçalı altın olması daha iyi. peki çift parçalı izolasyonlu altın iğneyi nereden temin edebilirim? çift parçalı ne demek tam anlayamadım birde anlatabilecek bilir kişi var mı? bende velona diye bi iğne var 2 numaralı sözde ince ama bana çok kalın gibi geliyor zor giriyor kıl köküne ve iz bırakıyor kabuk tutuyor. çok ince ve elastik yapıd olmalı iğne kıl köküne rahat girmeli. .izolasyonlu olanlar var sadece akımı ucuna veren böylece deriyi yakmayan. uzmanlar ve bilgi sahibi olanlar bana nerden nasıl satın alabileceğimi söyleyebilirler mi burdan veya özelden? en az epilasyonu yapan kadar önemli çünkü iğne olayı. sağolun şimdiden...

arkdslar ben daha once lazer yaptırdım yuzume arttırdı alex tipi lazer kesınlıkle tavsıye etmem lazerı ve az once ıgnelı epilasyona gıttım..yuz ıcın uygunmus ıgnelı epilasyon..yuzumde baya yogundu yuzumun ancak yarısı bıttı 7.5tl ıgne ucretı tuttu 40 dkka surdu toplam ama 10dkkasını almadılar..37.5 ödedım yuzumun yarısına bana pahalı geldı baya sız ne dusunuosunuz???

arkdslar ıgnelıden sora ne kdr su degmıcek yuze??

uzmandan uzmana değişiyor tavsiyeler ama genelde 3 gün diyorlar.ayrıca aynı soruyu her konu başlığına yazmazsanız daha iyi olur insanlar aynı şeyleri okuyup vakit kaybetmeden aradıkları bilgilere daha kolay ulaşabilirler

öyle dıyosun ama kac gundur cvp beklıyorum anında her bılgıye ulasılmıyor yazmam da cok normal her konu baslıgına!!

evet günese cıkmıyorum..24 saat gecmeden su da degdırmıyorum..ama mesela bu yaralar ıyılesınce ara versem denıze gırebılırmım acaba ya:KK70:

evet günese cıkmıyorum..24 saat gecmeden su da degdırmıyorum..ama mesela bu yaralar ıyılesınce ara versem denıze gırebılırmım acaba ya:KK70:

tamamen kabuklar düştükten sonra ara verirseniz çıkabilirsiniz madem kabuklanma yapıyor yazın yaptırmayın kısaltın derim.

bugun 6gun oldu kabuklar bıkac gundur dusmeye basladı yavas yavas ıns duzelır tamamıyle..

ya arkdslar benm ıgnelıye baslayalı 13 gun oldu ve normalde eskıden yüzümü ağdayla aldıgımda 11.gunde cıkardı sımdı bazı bolgelerde de aynısı oldu ya 11.günde cıktı:KK43:(( demek kı kıl kokunu tam yakamamıs mı cımbızla cekerken cok az hıssetmıstım cunku:KK43: acaba yakamadıgından mı aynen agdadan sora aldıgım gıbı 11.günde cıktı ya ck moralım bozuk ne dusunuyosunuz???

ben 1 seans gıttım ve 17 gun oldu tekrardan cıktı yüzümdekı tüyler ya arkdslar ınanınkı yazın cok zor ya günese cıkmıcaksın terlıosun hep:KK43: ne bılım 17 gunn oldu kabuklar dustu artık gunese cıkabılırmyım?? bır de 1 seans gıttım ya ben sımdı ara vermek ıstıyorum ya bu durumda bı tavsıyesı olan varmı? eylülü beklıyım dıyorum ama bı yandan da uzuyacaklar napmam gerek?

ya arkdslar bsey sorcam ben 1 seans ıgnelıye gıttım 12.gunde cıktı sımdı 1 ay gectı aradan uzadı ama kısalttım e sımdı tatıle gıdıcem gunesten yana sıkıntım yok yaralar gectı ama acaba dıyorum agdayla alsam yaptıgım 1 seans bosuna mı gıder??

offff ya igneli beni 3 yil yaslandirmistir..cok aciyodu dayanamiyodum bunye meselesi galiba

X