Sivilceli Ciltler Roaccutane kullananlar baksın lütfen.

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri

mines3

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2009
5
0
Arkadaşlar ilacıma bugün başladım iki kutu aldım ve 20 mg ve 10 mg iki kutu var bide bepantenmi neyse o kremden var :) 20mg yi sabah 10 mg yi akşam içecegim yanlışım var mı korkuyorum nede olsa yan etkisi çok güzel oluyoz diyerekde canımızdan olmayak dimi :)
bugün içer içmez dudagımdaki kurululugu fark ettim ilk günden bu kadar yapar mı yav :)
ne zaman etki gösterecegini yazarsanızda sevinirim ayrıca bepanten izleride geçirirmi kremi var.. Ve dudagım kurudugnda mı sürecegim suratada sürülür mü aydınlatırsanız sevinirim..

Yaş 16. cokacimcoook

canım bende 30 mg kullandım dr bana 20 mg sabah 10 mg akşam yutmamı söylemişti.. fakat bol bol su iç tavsiye ederim ben kullanırken günde 2 litre su içtim belkide ondan bende dudak kuruluğu dışında hiçbir yan etki göstermedi yada bünye meselesi .. dudağına süreceksin bebanteni kuruduğunu hissettiğinde sür... yüzüne de dışarı çıkarken güneş kremi dışında hiç bir şey sürme ben sebamed 50+ güneş kremi kullandım..sivilcesiz günler diliyorum canım :))))

canım bende 30 mg kullandım dr bana 20 mg sabah 10 mg akşam yutmamı söylemişti.. fakat bol bol su iç tavsiye ederim ben kullanırken günde 2 litre su içtim belkide ondan bende dudak kuruluğu dışında hiçbir yan etki göstermedi yada bünye meselesi .. dudağına süreceksin bebanteni kuruduğunu hissettiğinde sür... yüzüne de dışarı çıkarken güneş kremi dışında hiç bir şey sürme ben sebamed 50+ güneş kremi kullandım..sivilcesiz günler diliyorum canım :))))

çok tşk ederim saolsn bugün 2.günüm aceba ne zamana etki göstermeye başlar ? :)
heycanlıyım biraz .

ilacı çok fazla alıyorsunuz bende kullandım günde 1 kez 10 mg bu ilacın fazlası böbreklere zarar verir tedaviniz bittiğinde mutlaka test yaptırın

arkadaşlar ilaci çok mu fazla alıyorum akşam 10 mg sabah 20 mg korkuyorum lütfen birşey yazın..

6 aydan az kullanılmıyor diye biliyorum ben....

Bu yaşadıklarınız maalesef bu ilacın etkisi.. Ama Size garip gelen herhangi bir udurm varsa kesinşikle çekinmeyin... Doktor ile konuşun... Bende alerji yapmıştı mesela doz azaltıldı...

Hafatda 1-2 kez 10 mg içiyorum...

Kuzenim 6 ay kullandı mesajını okuyunca üşenmeyip miligramınıda sordum tabii bu yaşa ve kiloya göre değişiyor doktorunun verdiği miktarın dışına çıkma sakın, o 6 ay kullandı 20 mg. ile başladı arttırarak devam etti. Daha sen yeni başlamışsın canım 6 ay kullandı kuzenim ama sivilce izleri kaldı şimdi onları geçirmeninde yöntemlerini arıyor. Eğer bepanthen merhemse oda dudağın için :teselli:

mrb canım.ilacın hayırlı olsun öncelikle. doza gelince bu konuda kimsenin sözüne aldırma doktorun sana uygun olan dozu vermiştir zaten.ama her ay mutlaka tahlillerini yinelet.ben mesela günde 50mg kullanıyorum.şimdiye kadar forumda bu kadar kullanan birini okumadım ama korkmadım da.çünkü doktorum kiloma göre ayarladı.54 kiloyum.kg başına 1mg olarak planladı tedaviyi.4 ay sürecek.böyle olursa hem daha hızlı etki gösterir hem de tekrarlama riski azaalır dedi. bende 1 buçuk aydan sonra farkedilir düzelme oldu.şuan 2.ayım bitti.cildim oldukça düzeldi.sadece tek tük sivilce çıkıo arada ve kırmızı izlerim var biraz.onlar da geçecek diye umuyorum ve sabırla bekliyorum. sen de tahlillerini yaptırdığın ve bir rahatsızlık hissetmediğin sürece endişe etme bence ilaç hakkında.sevgiler...

ben de 30 mg kullanıyorum ama doktorun söylediğini tam hatırlayamadım. 10 mg sabah 20 mg akşam diye hatırladım, öyle kullanıyorum. bi sorun olur mu acaba :S
ben yüzüme de dudaklarıma da bepanthen kullanıyorum. ama bepanthenin tadı çok kötü ve dudaklarıma yeterli gelmiyo. bugün sebamedin lipstick ini aldım. tavsiye ederim, çok güzel yumuşattı.

bu ilacı bende kullandım arkadaslar. hatta bırakalı bir ay oluyor bırakma sebebimde kemiklerimdeki ağrıar arttığı için doktorum direk ilacı kesti. bende sabah 10 akşam 20mg kullanıyordum. 3 ay boyunca ilacı kullandım ve nedense öyle aşırı bi kuruluk yaşamadım.ki cildim kuru bi yapıdadır. dönem dönem dudaklarımda çatlamalar oldu ve geçti.maalesef sivilcelerim ise hala duruyor.kolestrolle ilgili ise hiç bi sorunum olmadı. yalnız liacı kullanmaya başladıktan sonra kasık ağrılarımda artmaya başladı bunun nedenini ise hala anlamıs deilim.

peki snn sölediqin bu qümüş suyu yağ bezlerinin fazla calısmasını önliyeck mi ? işte bn bu sbeble kullnıorum ve kalıcı çözü olması amcyla ...:enbuyukkk:

kızlar niye kimse gümüş suyunu bilmiyor yaa. neden hala hap kullanıyorsunuz. kendinize yazık ediyorsunuz şu hapı kullanıp. kolloidal gümüş suyu diye bi aratın bende kesin çare ancak bu oldu. artık şu sivilce için böyle hapları bırakın.

mavi bi suratla dolaşmaktan iyidir. onu da araştırdık biz merak etme. bu ilacı bıraktıktan sonra vücut temizleniyor. pardon da doktordan daha mı iyi bileceksin?

peki snn sölediqin bu qümüş suyu yağ bezlerinin fazla calısmasını önliyeck mi ? işte bn bu sbeble kullnıorum ve kalıcı çözü olması amcyla ...:enbuyukkk:

derya0734 boş boş konuşuyo işte. reklam reklam. baska bişey değil. bize dışardan müdahale edilseydi bizde bu hapı kullanmak zorunda kalmazdık. neymiş çok bilmişlik yapmıcakmışsın. ona iyi geldiyse zaten konusunu açmış. gitsin orda yazsın.:mymeka:

ben ilk iki ay 40 lık doz almıstım sonra doktorum azaldı cok yoruluyordum sabah 10 aksam 20 yutuyorum inş bende şuan lekeler kaldı umarım herkesin cildi bebek gibi olur :)

merhaba bende zoretanın tedvısıne basladım ve bugun 25.gunum :)cok korkuodum sımdılık dudak kurulugu harıc bı yan etkısıyle karsılasmadım ınsallah atlatıırız en yakın zamanda sıvılcelerden bende gunde 30 mg kulanıourum..

Bol bol su iç,doğal maden suyu iç ve bol meyve ye yan etkilerini azaltabilirsin diye düşünüyorum.Dudağına bepanteni sür,onu doktoruna sor ama ben yüzüne sürme derim.İlk aylarda sivilcelerde artış olabilir buda ilacın etkisi bunuda söyleyeyim.Ayrıca özel tavsiyem günde 5-6 tane limonu kabuğunu soy ve suyunu sıkma kabuğunu soy ve ye.Geçmiş olsun

ben roacctune ye çok benzeyen zoretanin kullandım şuanda acayippp pişmanım
kullanmadan önce iyi düşün benim yüzüm 3ay kullandım ve eskisinden çok daha kötü oldu ve artık tedaviye cevap vermiyo yan etkiler milyonda bir oluyo diyolar ama doktoruna sor kullanaların yarısından çoğu pişman tabi siz bilirsiniz

arkadaşlar benkis de akne trent e başladım 4.günüm bu gün ama daha fazla bir etkisini görmedim günde 40mg kullanıyorum sabah 20 akşam 20 bakalım heyecanla bekliyorum ama geçeceğine inanıyorum sivilcelerimin

X