sizce ona sahip çıkmalı mıyım??

fransa159

diyemedim ya la!
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
9 Haziran 2008
546
2
kızlar size sorunumu şöyle anlatayım erkek arkadaşımın çok fazla sorunu var hayatında ve yaprak gibi savruluyor ordan oraya zamanla onu daha iyi tanımaya başladım ve ailesi hiç kimse sahip çıkmıyor üniversitede okuyor ama bildiğiniz savruluyor ve bu gidişi kesinlikle bi gidiş değil...içki sigara ot herşey var...inancı bile yok...bense hem okuyup hem çalışıyorum ailemle aram iyi dostlarım var etrafımda küçük sevimli bir evim var evden okula işe böyle yaşayıp gidiyorum içki sigara vs. yok yani üniversite öğrencilerine göre daha düzgün sakin bir hayatım var nazar değmesin...onunda gerçekten o kadar gereksiz ona zarar veren insan var ki hayatında savrulduğunu çok net görebiliyorum...herkesin birbiriyle sevgilisini aldattığı evin her daim dumanaltı olduğu evin bi odası içki şişeleriyle dolu her daim bişeyler içen insanlar okula deseniz hiç biri gitmiyor bütün paraları içkiye vs.ye gidiyo hepsinin aileleriyle arası berbat böyle bir hayatları var ve böyle yaşamaya devam ederse erkek arkadaşımın hayatı çok daha kötü bir hal alacak...
sizce şimdi ne yapmalıyım onu bırakmalı mıyım daha da dibe batsın yoksa ona sahip mi çıkmalıyım??

tabiki bırakmalısın canım.senin sahip çıkmanla olacak bir iş değil bu.sen kendi mutluluğunu geleceğini düşün. emin ol sonra çok pişman olursun

ailesi sahip neden çıkmıyorr bi bildiği var sanırım ailesinin.... arkadaşlarından bahsetmişsin erkek arkadaşının seçimleri bu yönde arkadaşım.. Bilmiyorum evine almakmı istiyorsun senlemi yaşamasını istiyorsun?? peki sence bu çözümmü? hep güvenmezmi sana nasılsa yanımda yardım eder o demezmii?? tamam düşene bi tekmede bizlerden vurulmaz ama nebilim o rahatlığı vermemelisin ona yani sana çok güvenmemelii..
Peki senin ailen nedicek bu durumaa???

Sahip çıkmak derken?
Siz bu ilişkiyi sırtınıza alacak tarafsınız,siz varsanız yürüyecek siz yoksanız o bir adım bile atamayacak!
Taşıyabilecek misiniz bu kadar ağır bir yükü...
Ben olsam benimle elele yürüyen bir erkeği tercih ederdim..
Hiç bir adamın anası ya da psikoloğu olamam ben..:umursamaz:

acaba ailesine ,söyleseniz,gelip bir görseler , durumunun vahimliğini. ama sizin söylediğinizi saklasalar tabii. olmaz mı...

yok yanlış anladınız evime falan almak gibi birşey yok sadece sahip çıkmak derken onun yanında olmak ona destek olmak anlamında söyledim
annesinin psikolojik sorunları var tedavi görüyor babası annesini aldatıyor ablası bir doktorla evliymiş başka bir şehirde yaşıyor o da kendi huzuru kaçmasın diye hiç biriyle ilgilenmiyormuş
hem çalışıp hem okuyor benim gibi ama çevresi çok kötü

ailesi paramparça zaten söylesemde umursayacaklarını sanmam babası babamın yıllar öncesinden arkadaşı ordu mensubu bizim babalarımız hep aynı yerlerde yaşamışız zaten ama bu zaman tanıştık

yok yanlış anladınız evime falan almak gibi birşey yok sadece sahip çıkmak derken onun yanında olmak ona destek olmak anlamında söyledim
annesinin psikolojik sorunları var tedavi görüyor babası annesini aldatıyor ablası bir doktorla evliymiş başka bir şehirde yaşıyor o da kendi huzuru kaçmasın diye hiç biriyle ilgilenmiyormuş
hem çalışıp hem okuyor benim gibi ama çevresi çok kötü

Neyse ne,kimse kim...
Böyle problemli kişiliklerle uğraşarak güzel vaktinizi boş yere harcamayın derim..
Adam olmaya niyeti varsa değiştirsin çevresini ve alışkanlıklarını..
Koyun mu güdeceksiniz?:ecrin_bebek:

değitirmeye dene elbette.. neticede seviyorsun ki sevgilin olmuş ve hala da öyle..
ama baktın olmadı, yol vereceksin el mahkum.. senin istikrarlı giden hayatının düzenini bozmamalı..

bunalımda demek istiyosun..bence desteğini eksik etme..ama sonucta sem biliceksin kii önceden nasıldıı ve cewre değiştirdiğinde nasıl olur..özüne in ve gercekten nasıl birisi olduğunu gör önce..insanın içinde olmasa çewre hiç bir sey yaptıramaz..içinde var ki yapıyor..munalım vs mazeret bence..ama kafa dengim beni sayıp seviyor elinden tuttuğumda br yere gelir banada paşa paşa bakr diosan uzat elini..ama dikkat et sende düşme vereliniortak

zaten onun bişeyler yapmak istediğini gördüğüm için destek olmak istiyorum ama öyle bir durumki yalnız ikimiz varken kendisi gibi oluyor içten konuşuyor ne biliyim hayallerinden bahsediyor keşke ev hayatımız daha düzgün olsa diyor çok pis hep bir temizlik yapsak keşke diyor adam gibi her akşam yemek pişse bizim evimizdede diyor ama o insanlarla bi süre baş başa kalsın eski haline dönüyor

Her insanın bir şansı daha hakettiğine inanırım. Bence sadece bir kez olmak koşuluyla şans verin ve destek olun. Ama baktınız ki aynı tas aynı hamam gençliğinizi bu yolda harcamayın derim ben. Kendi yolunuza gidin, bu günler bir daha geri gelmez inanın sonradan çok üzülürsünüz bu günlerinize.

haklısınız...denemek istiyorum bende aslında ama nasıl oalcak bilmiyorum çünkü benden uzakta okuyor karşıma çekip onu silkelemem için bile 1 ay beklemem şart tatile o zaman giricez çünkü...sizce uzakta olmam zorlar mı bu durumu??benneyaptımki

eğer onun da normale dönme isteği varsa olabilir tabi
ama anlayamadım sen normalsin ve o öyle nasıl arkadaş oldunuz peki. hani insanın seçimleri kendini yansıtır ama siz de öyle değilki

denemelısınız derım...
belkı onu cekıp kurtara bılırsınız onunla konusun ama arkadaslıgınıza dostlugunuza ıhtıyacı varmı?..
sızıde cekmesın bataklıga sonra guclu ısenız deneyın derım....bu sekılde dusunmenız bıle cok guzel tebrık ederım..cevremızdekı olaylara karsı duyarlılıgınız takdır ederım...

Canım ben çok benzerini yaşadım.
Onu hiç yalnız bırakmadım. Kimi zaman daha da kötü oldu. Ben de bunalımdan bunalıma girdim. Stresten neler yaşadım bi ben bilirim.
Ama bir fark vardı. Sevgılım de çok istiyordu hayatının düzene girmesini. senin sevgilin dışarıdaki insanlardan etkileniyomuş..
Ama pişman değılım el ele verdik, şu anda benden 10 saat uzakta ama yanıma gelıp kendı hayatını kurabılmek ıçın sabah 9 dan akşam 10 a kadar çalışıyor.

onun istemesi çok önemli, senin de ona destek verip başarmasını sağlaman....

vallahi aşk sevgi şu bu bi yana da , elalemin delisine ben sahip çıkmazdım batağında mutlu ki çıkmak için çabalamıyo. yoksa herkes ne zorluklar yaşıyo da böyle işlere bulaşmadan okulunu okuyup memleketine dönüyo. ona da böylesi iyi gelmiş işte. uğraşma canım benim. sen kendi hayatını güzelce çiz.

birakinca zaten kotu durumdasin deyince icin rahat edicek mi? vicdanin sizlamicak mi?
oncelikle insan olarak ona egrisini dogrusunu anlatmalisin. ve seviyorsan sahip cikmalisin bana kalirsa.

Canim benim, sen bu cocuga nasil destek cikacaksin onu cok merak ediyorum?
Yani nasil onu bu batakliktan kurtaracaksin?
Bir insan kendi hayatina deger vermiyorsa istersen kendini öldür o insan degismez.
Yani sen kendini kurtar ilk önce. Daha hayatinin basindasin ve hayatini eline almis degilsinki baskasini kurtarmayi düsünüyorsun.

X