Sezeryanda sonda takılması

sezince

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Kasım 2009
445
4
Bir bilen lütfen yardım etsin... Doğumuma az kaldı. Sanırım sezeryanda sonda diye bir şey takılıyormuş. Sondanın takılmasıyla ilgili netten biraz araştırma yaptım. Cidden çok kokuyorum. Nasıl oluyor, acıyor mu bir anlatın lütfen. :KK43:

korkma canım öyle zor bişey değil.insan kendini biraz tuhaf hissediyo sadece o kadar...sağlıkla bebeğini kucağına alırsın inş.

bana çok kötü anlatıyorlardı sonda olayını yok çok açıyor yok berbat bişey diye . ben epidural sezeryan olmuştum belimden iğne yapıldıktan sonra takmışlar haberim yok bende merak ediyordum neden bacaklarımı açtılar diye :))) ben çok sık wc ye gidenlerdenim anneme dedim ki " hayret nasıl olduda çişim gelmedi" annem çok gülmüştü sonrada sondayı gösterdi bu yüzden diye.çıkartmaya geldiklerinde çok korkmuştum acicak diye ama ne acı nede bişey koku da yoktu. endişelenme canım sen hiç öyle rahatsız verici kokan yada çok acıtan bişey değil. ağrı kesici veriyorlar ya onun etkisiylede sanırım canın acımıyor. allah bebeğini sağlıkla kucağına almayı nasip etsin...

canım korkma sakın sanırım bütün sezeryan olanlara takmıyorlar. çünkü arkadaşım sezeryan olduğunda ona takmamışlardı.ne olursa olsun ister takılsın ister takılmasın canın yanmayacağına göre sakın kendini üzme canım.. sen dünyaya yeni bir can getiriyorsun, minicik bir sondadan mı korkacaksın :)

bebeğini sağlıkla kucağına alırsın inşallah...

Banada çok kötü anlatmışlardı sonda olayını korkuyodum yani,neyseki sezeryana alındığımda takmışlar o yüzden anlamadım ama çıkarmaya geldiklerinde çok korkmuştum acıyacak diye pek bişey hissetmedim doğrusu...

kardeşimin canı çok yanmış taktıklarında.banim ilk doğumumda doktorum takmamıştı.şimdi hamileyim en çok bu sonda olayından korkuyorum.

hiç korkmanıza gerek yok.benide çok korkutmuşlardı.ama hiçde dedikleri gibi olmadı.sadece küçük bir sızı.oda saliselik zaten.çıkarırkende hiç bişey hissetmiyorsunuz.bende ikinciye hamileyim şimdi.inşallah sizde yavrunuzu kucağınıza sağlıklı bir şekilde alırsınız.opuyorumnanaktan

korkmayın sonda takmakta, sondayı çıkarmakta hiçbişi yok.. hem biz kadınların mesaneden sonraki idrar yolu kısa olduğu için rahat takılıyo sonda.. acı hissedileceğini düşünmüyorum..

Bende dün duydum bu sonda olayını çok korktum ...
Ama neyseki yorumlara bakı:KK64:nca rahatladım :KK70: sağolsun tüm arkadaşlar

bende çok korkardım hamişken ama3ay önce doğum yapmış biri olarak sezeryanla okadar kolaymışki kafaya takmaya değmezmiş:)yani çatı muayenesinden sonra sonda takmak çıkarmak h,ç bişi korkulcak bişey değil cnm için rahat olsun

evet takılıyo ben şu an 2. ye hamileyim en çok ona telaş ediyorum korktuğumdan veya acıdığından deil bi tuhaf oluyo insannn... ama acı falan hisstmedim ben...

X