dhea-so4 hormonu yüksek olupta hamile kalan varmı?

çok pardon ama bu hormon ne hormonu ki :eek: hiççççççççççç duymadım biraz açarsan sevinirim gerçi şimdi netten araştırırm ben

buldum polikistik overli bayanlara bu teşhisi koyabilmek için bu tahlil yapılırmış benim gibi bilmeyenlere açıklayım
pko hastalarının %50 sinde bu hormon yüksek olurmuş ayrıca tümördede bu yüksek çıkabilirmiş
amma velakin korkulacak bir şey değilmiş ilaçla geçermiş şahsen bende pcos hastasıyım ve hamileyim:nazar: bende bu hormana hiç bakmadılar benim pko olduğum gün gibi aşikardı

merhaba karınca kız ,bende ilaç kullanıyorum doktorum 3 ay kullanmamı istedi.diane 35mg ve androcur 50 mg.bugün son kutama başladım ilaçlar bitince tekrar hormonlarıma bakılacakmış.ama ben hissediyorum bu hormonum normale döndü çünkü kıllarım daha az ve eskisine göre daha cansız çıktılar ve geç büyüdüler.Bu hormonun yüksek olması kıl köklerini etkiliyormuş benim neden kıllı oldugum anlaşıldı bu testle.doktorum korkulcak bir durumun olmadıgını söyledi.ben bir hamilelik yaşadım ve bebegim karnımda öldü malesef.sebebinide doktor buna bagladı.bidaha hamile kalsam düşebilir çünkü polikistik over olan kadınlarda normal hamileliklere göre düşük oranı daha fazla.umarım senin bebegine bişey olmaz.kaç aylık hamilesin?

Merhaba
1 yıl uğraşıp hamile kalamadığımda gittiğim kadın doğum uzmanının isteği üzerine yaptırdığım hormon testinde bende pko olmamasına rağmen dhea so4 hormonum 488 çıktı. Doktorum endokrin bölümünde tedavi olmam gerektiğini söyledi. Ben 1 ay sonraya endokrine randevu alabildim. Randevudan 2 gün önce hamile olduğumu öğrendim. Yani ilaçsız kendiliğinden hamile kalmıştım.
yine de endokrin bölümüne gittim ve durumu anlattım. Doktor hormonun hamilelik dönemi için sıkıntı oluşturmadığını, doğumdan sonra tedavi olmak için tekrar endokrinoloji bölümüne başvurmam gerektiğini söyledi.
şu an 21 haftalık hamileyim ve çok şükür şimdilik hiç bir problem yok. Allah tüm isteyenlere anneliği tattırır inşallah.

X